Welcome, Guest. Please login or register.
22 August 2019 - 14:12:02

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui & Alex - Concurs All in one - editia 4-ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] Go Down Print
Author Topic: irisui & Alex - Concurs All in one - editia 4-ponturi  (Read 8287 times)
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #60 on: 29 November 2009 - 08:41:59 »

Meci:FC Barcelona v Real Madrid
Tip Pariu:Cāştigător şi sub/peste
Pronostic:FC Barcelona să cāştige şi peste 2.5 goluri combinate marcate īn meci   
Cota:2.50->(2.60)

Argumentare:Ma bazez in primul rand pe revenirea lui Messi si Ibrahimovic care deja se antreneaza cu restul echipei de cateva zile si cred ca Barca joaca un fotbal mai spectaculos decat Realul la ora actuala , care nu e asa bine inchegata , deoarece a adus prea multe vedete fiecare cu o personalitate puternica , lucru care va ingreuna putin sarcina celor din Madrid  , unii dintre ei fiind chiar la primul derby de acest gen . Emotiile pot sa`si spuna cuvantul indiferent de numele si valoarea jucatorului  , iar Barcelona este o trupa mult mai inchegata decat Real atat din punct de vedere al relatilor din teren cat si din afara lui , nucleul de jucatori pe care se bazeaza Guardiola fiind foarte putin schimbat fata de sezonul trecut , in timp ce la Real se cauta un lider ori in persoana lui Ronaldo ori in ceea ce`l priveste pe Kaka . Inca un argument pentru care am ales sa joc acest tip de pariu , este cuplul de fundasi centrali de la Real , Albiol si Pepe , care au comis destule greseli in acest sezon si cred ca maine seara vor face greu fata atacurilor Barcei cu un Messi sau Iniesta dezlantuiti , in plus si Barcelona are ceva probleme Valdes nefiind unul din cei mai siguri portari din lume . Si Real are sansa ei , un derby e totusi un derby , dar ultimele meciuri dintre cele 2  , ma fac sa cred ca si maine vom avea parte de spectacol si  multe goluri dar si de victoria gazdelor care pe langa un stadion umplut pana la refuz  si o multime de fani dezlantuiti vor avea si avantajul moral al ultimelor 2 victorii in fata madrilenilor.

Miza:10 u
Castig Posibil:15 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 23:32:38 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #61 on: 29 November 2009 - 12:05:13 »

Meci: NO Hornets @ SAC Kings (NBA)
Pronostic: sub 211 (1.91)

Argumentare: Merge bine in ultima perioada NBA-ul si am sa joc acest total devreme pt a evita pierderea acestei linii. Mi se pare un total gresit din start de bookmakeri. Aceste 2 echipe s-au intalnit deja intr-un meci h2h NO reusind victoria 97-92 (189 pct) la un total deschis la 201.5 atunci. Cresterea cu 10 pct a linie mi se pare inexplicabila avand in vedere ca echipele acestea vor fi private de cei mai importanti jucatori fiind accidentati. Kevin Martin a marcat atunci pt Sacremento 20 pct iar Chris Paul 31 pt Hornets. Singurul lucr care ar putea explica aceasta crestere este media ridicata a celor 2 echipe. Kings au 108 ppg marcate si 103 ppg primite acasa iar Hornets au 107 ppg primite in deplasare. Se pare ca Sac-town se descurca mai bine fara Martin deoarece paseaza mai mult in loc sa arunce aiurea la cos, au 6-2 acasa fata de 1-7 pt Hornets in deplasare. Si acestia din urma sunt in forma dupa accidentarea lui Paul cei 2 rookie au evoluat foarte bine pana acum ajutand pe NO sa obtina 4 victorii in ultimele 5 partide.

Miza: 10/10 
Castig: 9.10
« Last Edit: 30 November 2009 - 14:11:58 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #62 on: 29 November 2009 - 12:12:40 »

Meci : Steaua II Bucuresti v Farul Constanta
Tip pariu : Castigator meci
Pronostic : Farul Constanta
Cota : 2.25
Argumentare : Aici cel mai bun argument este faptul ca Steaua are multe datorii fata de Farul, sa nu uitam numeroasele meciuri trantite de constanteni pentru Steaua, de fiecare data cand au avut nevoie noi am fost acolo. O victorie astazi i-ar mai apropia pe Farul de primele locuri ale ligii secunde, mai exact la 6 pct de primul loc. Forma de moment a Farului este buna, in ultimele 6 meciuri au luat 13 puncte...stau destul de bine dupa inceputul slab de sezon unde si-o luau doar cu 4-1 smile. Victorie Farul astazi, Steaua trebuie sa-si mai plateasca din datorii prin intermediul satelitului iar Farul cu siguranta va ramane datoare in momentul in care va intra in Liga I.
Miza : 10/10
Eventual castig : 12.5
« Last Edit: 29 November 2009 - 23:34:02 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #63 on: 29 November 2009 - 13:34:42 »

Duminica 29.11.2009

Meci: Davydenko N. v Del Potro J.-M.
Tip Pariu: castigator
Pronostic: 1
Cota: 2.10

Argumentare: De cand tot joc impotriva lui Del Potro acesta se tot incapataneaza sa ma contrazica. Dupa ce am vazut meciul de ieri impotriva lui Soderling continui sa cred ca nu este locul lui in finala si ca nu merita s-o si castige. Ambii jucatori l-au invins pe Federer insa in doua meciuri de mize total diferite, Del Potro se poate spune ca l-a invins pentru a nu trece Murray mai departe iar Davydenko i-a interzis accederea in finala. In meciul cu Federer, Davydenko si-a pastrat calmul necesar si in acest fel si-a pastrat si sansele pe care probabil nu multi le vedeau. A jucat normal, cum poate mai bine si a meritat sa castige. Del Potro in schimb a reusit sa intoarca meciul in favoarea sa prin cateva lovituri norocoase si mai ales prin cateva cadouri nesperate de la Soderling (duble greseli si mingi trimise mult in out, greseli nefortate). Nu cred ca si Davydenko ii va face cadouri lui Del Potro si daca va juca exact cum a facut-o cu Federer are toate sansele. Am vazut la cineva argumentand referitor la orele la care s-au jucat meciurile. Daca acesta este un factor care sa influenteze jocul celor doi, atunci acest factor este in favoarea lui Davydenko. Cel mai mult as savura o victorie cu 2-0, dar vom vedea.

Miza: 10 u
Profit eventual: 11 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 23:33:23 by irisui » Logged

Just do it !
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #64 on: 29 November 2009 - 17:36:17 »

Meciul : Arsenal v Chelsea
Tip pariu:  castigator
Pronostic :     Chelsea
Cota : 2,55
Argumentare : Am tot stat si m-am gandit ce ar merita mai mult sa joc: over 2,5 sau victorie Chelsea. Stau si ma gandesc ca totusi Chelsea este antrenata de un antrenor italian si se poate intampla sa castige doar cu 1-0 sau 2-0. Dupa cum vedeti scot din calcul varianta unui rezultat bun facut de Arsenal pentru ca lista indisponibililor pe care o detine este din punctul meu de vedere decisiva. In primul rand Van Persie nu joaca si asta se va vedea in atac, apoi Chelsea este intr-o forma de zile mari iar angrenajul gandit de Ancelotti merge ca uns.Anul trecut Chelsea( care nu era la nivelul de acum) a reusit sa castige aici cu 4-1 si chiar daca Arsenal este renumita pentru jocul prestat pe teren prorpiu am mare incredere ca Drogba si Anelka imi vor aduce pontul pe verde.
Miza : 10 u
Eventual castig: 15 u
« Last Edit: 30 November 2009 - 14:12:10 by Alex_NBA » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #65 on: 29 November 2009 - 19:21:51 »

Meciul : Catania v AC Milan
Tip pariu:  castigator
Pronostic :     AC Milan
Cota : 2.00
Argumentare : Mi se pare prea mare cota pentru victoria oaspetilor in aceasta partida si, in opinia mea, ar merita incercata. Chiar daca vine dupa un meci greu in Champions League, Milan are cu siguranta resursele necesare sa invinga o echipa ce se confrunta cu probleme de lot si se zbate la retrogradare. Pato pare a fi intr-o mare forma, iar Ronaldinho pare a-si aminti din cand in cand ce jucator a fost candva.
Miza : 10 u
Eventual castig: 10 u
« Last Edit: 30 November 2009 - 14:12:32 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 3 [4] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: