Welcome, Guest. Please login or register.
14 December 2019 - 20:20:08

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui & Alex - Concurs All in one - editia 4-ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Go Down Print
Author Topic: irisui & Alex - Concurs All in one - editia 4-ponturi  (Read 8784 times)
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #40 on: 26 November 2009 - 16:21:17 »

Meci : Roger Federer vs JM Del Potro
Tip pariu : [Cel puţin un set]
Pronostic :  2
Cota : 1.73
Argumentare: In conditiile in care nu il cred pe Verdasco capabil sa il invinga pe Murray, argentinianul Del Potro nu are decat varianta victoriei in aceasta seara in fata lui Fedex. Acest lucru pare a fi destul de dificil, pentru ca elvetianul va fi probabil dornic de razbunare dupa titlul pe care Del Potro i l-a furat la US Open. Totusi, liderul ATP a avut inceputuri ezitante de meci pana acum la acest turneu al campionilor, pierzand primul set si la Verdasco, dar si la Murray. Un set castigat de argentinian pare un bet foarte bun pentru mine la acest meci.
Miza:10 unitati
Profit eventual : 7.3 unitati
« Last Edit: 27 November 2009 - 14:03:05 by Alex_NBA » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #41 on: 26 November 2009 - 20:08:13 »

Joi   26.11.2009

Meci: Federer R. v Del Potro J.-M.
Tip Pariu: scor corect
Pronostic: 2-0
Cota: 1.85

Argumentare: Desi este un meci pe care Federer il trateaza cu mai mult calm, relaxat, nu cred ca se pregateste de 3 seturi cu Del Potro care in momentul acesta nu ii poate face fata. Pana acum nu a fost niciun meci din grupa A care sa se termine cu scorul de 2-0 si nu cred ca Federer ar avea macar un motiv sa-i faca un serviciu lui Del Potro cedandu-i acest meci. Deci, pe scurt, valoarea lui Federer, dorinta de a nu duce un meci obositor si dorinta unei victorii m-au convins sa aleg scorul corect de 2-0 in favoarea elvetianului.

Miza: 6 u
Profit Eventual: 5.1 u
« Last Edit: 27 November 2009 - 14:03:17 by Alex_NBA » Logged

Just do it !
mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #42 on: 26 November 2009 - 20:41:24 »

Meci: Federer R. v Del Potro J.-M.
Tip Pariu: handicap  asi
Pronostic: federer -2.5
Cota: 1.90

Argumentare: se intalnesc dupa finala de la us open pentru prima data si federer cred ca asteapta de ceva timp aceasta revansa.in afara infrangerii de la us open elvetianul a dominat clar disputele directe ceea ce ma face sa cred ca nici meciul din seara asta nu va fi prea diferit, avand in vedere si forma mai slaba pe care a aratat-o si del potro in ultimul timp.in meciurile disputate anterior federer a avut mai multi asi in 5 partide, acoperind fara probleme handicapul care este indicat azi(2.5 asi).merg pe mana elvetianului care are mai multe motive sa joace mai relaxatel avand posibilitatea si unei infrangeri pentru a fi calificat mai departe.

Miza: 3 u

Profit Eventual: 2.7 u
« Last Edit: 27 November 2009 - 14:04:05 by Alex_NBA » Logged

Gentle storm | Thundering silence
Inferior force | Uncontrolled calm
Vital unlife | Logic/chaos/logic
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #43 on: 26 November 2009 - 21:25:01 »

Meci : Roger Federer vs Juan Martin del Potro
Tip pariu : numar seturi
Pronostic :  3 seturi
Cota: 2.40
Miza: 10
Profit Posibil: 14

Argumentare:

Dupa ce Murray a castigat greu disputa cu Verdasco, scotianul are nevoie ca Federer sa invinga in ultimul meci al zilei sau argentinianul sa se impuna 2-0. Daca sud-americanul castiga 2-1,  pentru a se califica are nevoie de 5 gameuri in plus castigate fata de cele pierdute. E destul de incurcata si aceasta grupa... Asadar, lui Federer ii trebuie un set pentru a se califica, in timp ce del Potro are nevoie de o victorie destul de lejera. E greu de dat un pronostic aici avand in vedere ca argentinianul l-a invins pe Roger la US Open, chiar in finala. Voi merge pe o partida extrem de disputata in care castigatorul se va decide in setul decisiv.
« Last Edit: 27 November 2009 - 14:04:14 by Alex_NBA » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #44 on: 27 November 2009 - 07:50:39 »

Meci:VfL Bochum v 1. FC Köln
Tip Pariu:Sub-Peste
Pronostic:Sub 2.5 g
Cota:1.80

Argumentare:Un meci din Bundesliga intre 2 echipe care sufera in acest sezon , cel putin in ceea ce priveste atacul . Koln are marcate 7 goluri in 13 partide si 15 primite in timp ce adversarii lor au cu un punct mai putin in campionat  si o medie de 1 gol marcat pe etapa . In aceasta seara cred ca va fi o partida in care ambele vor incerca sa castige , dar nu vor risca foarte mult , Koln vine dupa o infrangere 4-0 pe propriul teren cu Hoffenheim , in timp ce Bochum are moralul foarte ridicat , dupa victoria inregistrata pe terenul celor de la Hambrug cu 1-0 si va incerca sa repete inca un rezultat bun si in astazi , in fata celor de la Koln care in ciuda faptului ca ocupa doar locul 15 in clasament au a 4`a aparare din Bundesliga ca numar de goluri primite. Acest lucru ii poate ajuta pe oaspeti sa incerce sa spele rusinea ultimului rezultat cu Hoffenheim , daca se vor apara ca pana inaintea meciului de saptamana trecuta au mari sanse sa pastreze un rezultat bun si chiar sa dea lovitura pe final , Bochum fiind una din echipele care primeste destul de des goluri , dar marcheaza destul de putin .
Miza:10 u
Castig Posibil:8 u
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:34:14 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #45 on: 27 November 2009 - 12:59:50 »

Meci: CLE Cavs @ CHA Bobcats (NBA)
Pronostic: sub 186.5 pct
Argument: Ma asteptam la un total pe undeva pe la 182-184 pct dar vad ca bookmakerii subestimeaza apararile celor 2 echipe. Cavaliers de regula se adapteaza la stilul adversarului, revenirea lui Shaq poate incetini ritmul de joc deoarece la fiecare atac pozitional au nevoie de secunde bune pana ajunge big man in fata acolo. Charlotte pe langa apararea solida 84 ppg acasa au si probleme in atac 88 ppg overall. De la venirea lui Jackson media a mai crescut dar si cavs au o aparare strong 94 ppg. Ambele echipe au procentaje bune in ceea ce priveste apararea la aruncarile de 3 pct, cavs in deplasare 26% iar bobcats acasa 25%. Ma astept la un meci cu un ritm lent si puncte putine, 98-87.
Miza & cota: 10/10 @ 1.91
Castig: 9.10
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:32:27 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #46 on: 27 November 2009 - 14:21:19 »

Meci : Nadal R. v Djokovic N.
Tip pariu : Castigator meci
Pronostic : Djokovic
Cota : 1,42
Argumentare : M-am convins cu Nadal, in perioada asta nu stiu ce se intampla cu el, nu prea mai joaca nimic. Nu vreau sa comentez despre problemele ce se pun in jurul lui, un lucru e destul de clar pentru mine, astazi sarbul ar trebui sa castige. In ultimele 3 meciuri Nadal a pierdut tot fara a castiga macar 1 set. Ultima intalnire dintre cei doi a fost in finala de la Paris unde s-a impus Nole 2-0. Sarbul are nevoie de o victorie 2-0 astazi si trebuie sa astepte meciul de diseara dintre Soderling si Davydenko pentru a afla deznodamantul calificarii. Nadal nu mai are nicio sansa la calificare.
Miza : 10/10
Eventual castig : 4,2
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:33:09 by Alex_NBA » Logged
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #47 on: 27 November 2009 - 18:16:12 »

Meci:FK Austria Wien(A) v FC Gratkorn
Tip Pariu:Sub/Peste
Pronostic:Peste 2.5
Cota:1.55

Argumentare: La prima vedere pare o tampenie ca pariez pe un astfel de meci dar statisticile m-au facut pur si simplu sa pariez.Austria Viena 2,ocupanta locului 10 din 12 echipe in liga a 2-a austriaca o intalneste pe ocupanta pozitiei a 6-a,Gratkorn.Un meci fara miza pentru Gratkorn dar destul de importanta pentru AV2.Tocmai faptul ca este un meci fara miza pentru ea,o face pe Gartkorn o echipa foarte periculoasa...in special in privinta numarului de goluri marcate si incasate.In cele 17 etape disputate în acest sezon s-au marcat 60 de goluri în meciurile lui Gratkorn, iar in ultimele sale 11 partide au fost s-au marcat cel putin 3 goluri....Meciul tur a fost castigat de oaspetii de astazi cu 4-0 asadar ma astept la inca un festival de goluri.

Profit:5.5
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:34:39 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #48 on: 27 November 2009 - 19:20:24 »

Meci : Soderling- Davidenko
Tip pariu : Numar de seturi
Pronostic : 3 seturi
Cota : 2
Argumentare : Soderling are doua victorii si un setaveraj de 4-0, Davidenko are o victorie si o infrangere, setaveraj 3-2. Suedezul e calificat pentru semifinale, dar sigur vrea sa il evite acolo pe Federer, asa ca ii trebuie cel putin un set astazi! Rusul are nevoie de victorie pentru a-l depasi pe Djoko ( care are setaveraj 4-3)  ...Sunt ingrediente pentru un joc joc foarte disputat, niciunul dintre cei doi nu se poate relaxa...Sau poate Soder, daca va castiga primul set! smile
Am facut cateva speculatii referitoare la clasament, dar si jocul efectiv celor doi, procentajul la primul serviciu si felul in care "s-au miscat" in primele meciuri ma indreptatesc sa sper la un meci de 3 seturi. Asa ca, 2-1 Davidenko... smile
Miza : 5
Eventual castig : 5
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:33:33 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #49 on: 27 November 2009 - 22:02:34 »

Meciul : Davydenko N. v Söderling R.
Tip pariu:  [Rezultat după al doilea set]
Pronostic :    1:1
Cota : 2,00
Argumentare : Treaba este super simpla in grupa B, Soderling cu un set castigat isi asigura primul loc iar Davydenko trebuie sa castige pentru a juca maine in semifinale. Merg cu intuitia mea pana la sfarsitul setului 2 iar cand scorul(sper eu) va indica 1:1 pontul meu sa fie verde. In meciurile directe din cele 9 disputate 8 au necesitat set suplimentar iar forma aratata la acest turneu mai ales la serviciu, ma face sa sper cu multa incredere ca meciul va merge in 3 seturi. Sunt sigur ca nu ma vor dezamagi nici in seara asta, spiritul de conservare conbinat cu relaxarea dupa atingerea obiectivelor imi va inlesni reusita pontului meu.
Miza : 5 u
Eventual castig: 5 u
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:33:41 by Alex_NBA » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #50 on: 27 November 2009 - 22:33:35 »

Vineri  27.11.2009

Meci: Davydenko N. v Söderling R.
Tip Pariu: Total jocuri
Pronostic: peste 23.5
Cota: 1.85

Argumentare: In ultimul meci se intalnesc  jucatorii cu sansele cele mai mari de a depasi aceasta faza a grupelor, surprinzator, jucatorii care erau priviti cu ultimele doua sanse la calificare in aceasta grupa. Desi majoritatea meciurilor s-au terminat 2-0 in aceasta grupa, meciul de azi cred ca va aduce ceva mai mult spectacol si implicit, ceva mai multe game-uri. Soderling deja calificat probabil priveste mai relaxat acest meci, in timp ce Davydenko probabil va da ce are mai bun pentru a obtine victoria. Cu toate acestea nu cred ca Soderling se va prezenta la meci doar pentru "a-si face numarul de jocuri". Ma astept la un meci de 3 seturi la care nu pot sa imi aleg un invingator.

Miza: 10 u
Profit Eventual: 8.5 u
« Last Edit: 28 November 2009 - 15:33:52 by Alex_NBA » Logged

Just do it !
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #51 on: 28 November 2009 - 08:34:26 »

Meci:Man City -Hull
Tip Pariu:Sub/Peste
Pronostic: Peste 2.5 g
Cota:1.55

Argumentare:Astazi se intalnesc 2 echipe cu obiective total diferite in Premier League , Man City dorind sa ajunga cat mai sus in clasament pentru a prinde o cupa Europeana , in timp ce Hull doreste sa ramana in prima liga Engleza Sunt 2 echipe care au pofta de joc , au aratat`o in ultimele etape , Hull a reusit sa marcheze 8 goluri dar are probleme destul de mari in aparare , a primit 6 goluri , iar in meciurile din deplasare a reusit sa adune foarte putine puncte si a inregistrat infrangeri categorice contra formatilor cu pretentii din Premier League.Man City are o echipa foarte puternica mai ales in ceea ce priveste atacul  si mai tot timpul incheie partidele cu multe goluri marcate , Tevez , Adebayor sau Bellamy  fiind unii din cei mai importanti oameni ai echipei , dar si ei sufera in ceea ce priveste apararea , primind goluri de la mai toate echipele cu care au jucat pana in acest moment .Ultimele partide dintre cele 2 combatante de astazi s`au incheiat in sezonul trecut cu scorul de 5-1 pe stadionul gazdelor de azi si 2-2 in deplasare la Hull .
Miza:10 u
Castig Posibil:5.5 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:14:25 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #52 on: 28 November 2009 - 13:47:34 »

Sambata    28.11.2009

Meci: Del Potro J.-M. v Söderling R.
Tip Pariu: Castigator
Pronostic: 2
Cota: 2.40

Argumentare: Un meci pe care il dezechilibreaza foarte mult cotele prin simplul fapt ca acestea nu sunt apropiate. Soderling a jucat foarte bine la acest turneu pana acum si nu cred ca jocul sau va suferi azi o modificare, doar un singur set din cele 6 disponibile i l-a "cedat" lui Davydenko. Acelasi lucru consider ca l-a facut si Federer in meciul cu Del Potro, deci nu ma pot lasa induiosat de victoria lui Del Potro asupra lui Federer sub nicio forma, mai ales ca aceasta victorie l-a calificat pe Del Potro si l-a lasat pe Murray in spate, convenabil zic eu pentru "toata lumea". Vad aceasta cota de 2.40 ca pe o cota ce trebuie speculata, o cota obtinuta din statistica si nu din forma de moment a jucatorilor.

Miza: 5 u
Profit Eventual: 7 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:14:34 by Alex_NBA » Logged

Just do it !
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #53 on: 28 November 2009 - 15:54:06 »

Meci : Federer R. v Davydenko N.
Tip pariu : Cel puţin un set
Pronostic : Davydenko N. [Cel puţin un set]
Cota : 2.00
Argumentare : Imi place mult cota la aceasta optiune, este un turneu al campionilor unde orice este posibil, Federer a jucat frumos pana acum, insa a aratat ca e vulnerabil, un set ii poate lua oricine din turneu, situatia este echilibrata, mai ales ca il intalneste jucatorul cu numarul 7 ATP, un Davydenko aflat intr-o forma buna, un Davydenko ce a reusit sa castige in fata lui Nadal si Soderling. Cred ca vom asista la un meci echilibrat, o optiune buna mi se pare si "3 seturi", nu cred ca jucatorul care va castiga o va face prea rapid.
Miza : 10/10
Eventual castig : 10.0
« Last Edit: 28 November 2009 - 20:02:40 by irisui » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #54 on: 28 November 2009 - 16:16:22 »

Tip Pariu: Del Potro J.-M. v Söderling R. [Games HC] 0:2.5
Pronostic: 2
Cota: 1.90

Argumentare: Nu cred ca sunt singurul care crede ca un jucator ce s-a impus fara foarte mari probleme in fata unor jucatori ca Nadal si Djokovic si a pierdut la Davydenko intr-un joc practic fara miza poate fi underdog intr-o partida cu un Del Potro care pe mine nu m-a impresionat prea mult la acest turneu. A inceput slab cu Murray, iar meciul cu Federer a fost unul cu cantec. Am ales sa joc handicapul, intrucat victoria simpla e deja luata.

Miza: 10 u
Profit Eventual: 9 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:15:18 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #55 on: 28 November 2009 - 17:34:40 »

Tip Pariu: Nr ghemuri  primul set
Pronostic: over 9,5
Cota: 1,57

Argumentare:  Un meci mult mai strans decat o arata cotele...Singura explicatie pentru aceste cote ar fi faptul ca Soderling a jucat tarziu in noaptea trecuta , atat, nu are practic nicio lovitura mai slaba decat a argentinianului...Iar in ceea ce priveste serviciul, ambii au fost la un nivel extrem de ridicat! In aceste conditii, cred ca vor fi multe ghemuri in fiecare set, merita incercat si over 10,5 la o cota foarte frumoasa!
Miza: 5 u
Profit Eventual:  3,85 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:15:33 by Alex_NBA » Logged
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #56 on: 28 November 2009 - 18:10:19 »

Meci : Robin Soderling vs Juan Martin del Potro
Tip pariu : handicap primul set
Pronostic :  Soderling +1.5
Cota: 1.80
Miza: 10u.
Profit Posibil: 8u.

Argumentare: Cea de-a doua semifinala a Turneului Campionilor de la Londra se va disputa intre suedezul Soderling si argentinianul Juan Martin del Potro. Se intalnesc doi jucatori extrem de asemanatori ca joc, doi jucatori ce servesc puternic, lovesc puternic de pe ambele parti si au doua din cele mai bune lovituri de forehand din circuit. Del Potro are de partea sa un mental mai bun, pe cand Soderling se deplaseaza mai bine in teren decat sud-americanul. Suedezul se pare ca profita la maxim de ocazia ce i s-a dat prin abandonul lui Roddick avand in grupa un bilant la seturi 5-2. Del Potro a avut ceva emotii in a obtine calificarea in semifinale, Federer jucand ciudat intr-un meci in care e discutabil. Ceea ce mi se pare interesant la Soderling este faptul ca si-a pierdut o singura data serviciul in primul set pana acum, impotriva lui Nadal, dar a fost un meci dominat cap-coada de suedez, deci nu-mi fac probleme din acest punct de vedere. Intre cei doi s-au mai jucat doua meciuri, 1-1 h2h. Soderling 3-0 in Cupa Davis, 2-0 del Potro la Washington. Niciun tie-break jucat intre cei doi pana acum, deci sunt toate sansele sa vedem unul azi, sper eu in primul set. In orice caz, va fi un meci echilibrat, un meci probabil in 3 seturi in care-l vad castigator pe Robin. Aleg totusi un handicap in primul set, handicap ce ar iesi daca suedezul ar castiga primul set sau l-ar pierde la tie-break.
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:15:49 by Alex_NBA » Logged
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #57 on: 28 November 2009 - 20:54:49 »

Meci : Robin Soderling vs Juan Martin del Potro
Tip pariu : tie-break in meci
Pronostic :  DA
Cota: 1.80
Argumentare: A doua semifinala a turneului campionilor de astazi ii va pune in fata pe argentinianul Del Potro si pe suedezul Soderling.Desi inainte sa vina la acest turneu...Del Potro parea sa fie accidentat si total iesit din forma...a demonstrat aici contrariul reusind sa se califice dintr-o grupa foarte grea in care se mai aflau Murray si Federer...aratand de asemenea o forma buna,in crestere.De cealalta parte,Soderling a fost surpriza acestui turneu reusind din postura de inlocuitor a lui Roddick sa castige grupa in care se mai aflau Davydenko,Djoko si Nadal.Serviciul i-a functionat de minune suedezului...find cam singurul jucator care a fost constant pe propriul servici.Tocmai din aceasta cauza am si ales acest bet...lui Del Potro ii va fi foarte greu sa faca break pe serviciul suedezului...si viceversa...de asemenea...cota este foarte buna
Profit posibil: 8 unitati
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:15:58 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #58 on: 29 November 2009 - 00:09:07 »

Meciul : MIN Wild v COL Avalanche
Tip pariu:  under/over 6
Pronostic :    over 6
Cota : 2,50
Argumentare : Meci al marilor orgolii pentru "Avalanche" in seara asta, au pierdut primele 2 meciuri din seria de 6 al acestui sezon in fata celor de la Wild. Au inceput ca din pusca acest sezon iar acum au doar 2 victorii din ultimile 10 meciuri jucate dar seria meciurilor cu multe goluri marcate/primite nu a slabit. Ma astept la un meci castigat de Colorado in seara asta "garnisit" cu multe goluri de o parte si de alta. Sper ca increderea mea in acest meci sa nu fie desarta.  ay
Miza : 10 u
Eventual castig: 15 u
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:16:59 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #59 on: 29 November 2009 - 00:54:08 »

Meci: DAL Mavs @ CLE Cavs
Pronostic: DAL Mavs ML

Argumentare: Un spot bun pt a prinde o cota buna in NBA. Dallas se deplaseaza astazi la Cleveland dupa o victorie lejera aseara in Indiana. Revenirea lui Shaq si-a pus amprenta pe jocul cavalerilor pierzand meciul de aseara cu Charlotte. Ambele formatii sunt b2b dar mie imi place cum se descurca Dallas in deplasare pana acum si par una dintre putinele echipe capabile sa castige la Cleveland acasa. Absenta lui Josh Howard nu influenteaza cu nimic deoarece nu e recenta. De regula Mavs cand sunt condusi la pauza fac o repreiza a2a superba poate avem parte si de putin spectacol in aceasta seara. Pt cei neincrezatori recomand handicapul de 7 pct dar eu am de recuperat ceva unitati la concurs si o sa fiu mai curajos.

Cota & Miza: 2.50 (3.35) 10/10
Castig & Casa: 15.00
« Last Edit: 29 November 2009 - 13:18:01 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 [3] 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: