Welcome, Guest. Please login or register.
13 December 2019 - 16:34:53

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii decembrie 2016
| | |-+  Buly - Decembrie 2016
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Buly - Decembrie 2016  (Read 1154 times)
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« on: 06 December 2016 - 11:26:18 »

Numar curent al pontului: 1,2........../profit
Meciul :
Casa de pariuri:
Pronostic :
Cota :
Argumentare :
Miza :
Eventual castig: miza*cota-miza.

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #1 on: 06 December 2016 - 16:42:05 »

Numar curent al pontului: 1/0
Meciul : PSV v Rostov
Casa de pariuri: Netbet
Pronostic : 1
Cota : 1.65
Argumentare : In mijlocul unui sezon relativ ratat pentru PSV vine practic ultima lor sansa de a se revansa in fata fanilor si de a mai atrage pe cativa dintre ei pe stadion. Nu s-ar fi gandit nimeni, dar dupa 2-2 in tur la Rostov, lucrurile au fost cam drastice pentru PSV, echipa ce ocupa ultimulo loc in grupa dupa ce Rostov s-a impus acasa in fata lui Bayern. Pare un adevarat scenariu utopic insa asa stau lucrurile cu un PSV pe ultimul loc cu doar 1 punct si Rostov pe loc de Uefa cu 4 puncte, restul grupei iesind din contextul si interesul nostru in acest moment. Vad astfel o singura desfasurare pentru meciul de azi. PSV trebuie sa invinga si sa se plaseze in fata celor de la Rostov. Stiu si ei acest aspect si ma astept sa dea totul pentru acest loc 3 ce ii mai tine in Europa. Ma bucura putin victoria lui Rostov in fata lui Bayern. Aceasta victorie ajuta la trezirea la realitate a celor de la PSV, jucatori ce sunt acum convinsi ca meciul este unul foarte periculos si il vor trata cu maxima seriozitate.
Miza : 10
Eventual castig : 6.5

« Last Edit: 07 December 2016 - 10:58:57 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #2 on: 07 December 2016 - 12:52:09 »

Numar curent al pontului: 2/-10
Meciul : Lyon v Sevilla
Casa de pariuri: Netbet
Pronostic : X
Cota : 3.65
Argumentare : Cu riscul de a supara multa lume o sa spun ca nu imi place de Lyon in acest moment. Si nu imi place nu pentru ca nu ar avea victorii ci pentru ca victoriile lor sunt la limite minime, produc putin spectacol si putine goluri iar acest lucru e deranjant pentru mine. Sevilla de partea cealalta e o echipa spectaculoasa care da si primeste goluri. Ultimele 5 goluri au fost soldate cu ambele marcheaza iar acest lucru promite ceva spectacol. Consider ca ei au pregatit bine acest meci cu Lyon si desi vin dupa o infrangere in campionat s-au asigurat ca azi nu vor pierde. Mizez pe acest X care califica Sevilla sigur in CL in faza urmatoare. Scorul direct din tur a fost 1-0 pentru Sevilla si tind sa cred ca nu vor risca spaniolii sa inscrie in deplasare si sa piarda doar de dragul jocului de rezultate. Repet, un egal ii califica si mizez pe acest egal azi.
Eventual castig : 26.5

« Last Edit: 08 December 2016 - 10:28:16 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #3 on: 08 December 2016 - 12:53:35 »

Numar curent al pontului: 3/ 16.5
Meciul : Astra v Roma
Casa de pariuri: Winmasters
Pronostic : 1X
Cota : 1.60
Argumentare : Am incredere azi in Astra cam cat aveam ieri in Sevilla. Roma nu mai are motiv sa traga tare azi si drept urmare nu prea are de ce sa castige acest meci care pentru Astra e vital. Nu zic ca le vor da meciul cadou desi sper sa vina in Romania si sa piarda acest meci. Pentru siguranta merg pe sansa dubla mizand pe faptul ca Roma va juca defensiv, lasand pe Astra sa isi incerce norocul. A fost 4-0 in tur, stim forta Romei insa lipsa aceasta de miza imi de sperante mari pentru Astra azi. Egalul nu ajuta prea mult in sensul ca nu asigura calificarea insa ar reprezenta un rezultat demn pentru ultimul meci din aceasta grupa.
Eventual castig : 6

« Last Edit: 09 December 2016 - 10:05:53 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #4 on: 08 December 2016 - 13:05:50 »

Numar curent al pontului: 4/ 16.5
Meciul :  Panathinaikos v Celta Vigo
Pronostic : 2
Cota : 1.83
Argumentare : O grupa foarte interesanta este grupa in care Celta Vigo si Standard Liege se bat pentru al doilea loc de calificare in faza urmatoare a Ligii. Standard are o misiune imposibila acasa cu un Ajax ce nu mai are nicio miza. Cu sau fara miza, la fel ca in cazul Romei nu prea ma astept ca echipa mai mare sa vina si sa puna pe tava meciul, motiv pentru care mut directia de interes spre Celta Vigo, echipa ce are o misiune relativ mai simpla in deplasarea din Grecia. Panathinaikos ocupa ultimul loc cu doar 1 punct in grupa si chiar daca spera probabil sa mai prinda niste bani de pe urma acestui ultim meci, imi vine greu sa cred ca vor avea forta necesara sa treaca peste Celta Vigo, echipa care are si mare motivatie si avantajul meciului din tur castigat cu 2-0. Panathinaikos a inscris de 3 ori in aceasta grupa si nu cred ca au fost deloc convingatori chiar si dupa acel 2-2 de la Liege sau cel putin, nu atat de convingatori incat sa puna probleme serioase unei echipe cu motivatie mare.
Eventual castig : 8.3

« Last Edit: 09 December 2016 - 10:06:01 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #5 on: 10 December 2016 - 11:09:48 »

Numar curent al pontului: 5/ 30.8
Meciul :  Botosani v Iasi
Pronostic : Sub 2.5
Cota : 1.62
Argumentare : Avem ultimele 7 meciuri dintre cele doua echipe incheiate cu sub 2.5 si mai mult de atat, o singura data au fost inscrise 2 goluri in aceasta confruntare. Astfel, tinant cont de faptul ca primul meu feeling pentru acest meci a fost de "un meci sarac in spectacol" nu am putut sa ratez ocazia sa mizez pe acest pariu de sub 2.5 goluri in meci. Cota e suficient de atractiva si pare sa fie foarte usor realizabila.
Eventual castig : 6.2

« Last Edit: 11 December 2016 - 11:10:44 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #6 on: 10 December 2016 - 11:16:20 »

Numar curent al pontului: 6/ 30.8
Meciul : Ingolstadt v Leipzig
Cota : 1.76
Argumentare : Miracolul Leipzig continua si sunt convins ca nu se termina aici povestea frumoasa. Candva rivale in liga secunda, acum sunt puse fata in fata cele doua echipe insa din posturi extrem de diferite. Leipzig ocupa primul loc si pare sa fie o echipa solida, demna si hotarata sa faca un sezon exceptional, iar Ingolstadt se bate la retrogradare cu doar 6 puncte dupa 13 etape. Nu ma astept la nicio menajare din partea lui Leipzig care poate beneficia de acest meci mai usor pentru a-si consolida prima pozitie. Sunt 3 puncte intre ei si Bayern si 6 pana la locul 3 ocupat de Hertha. Si cand ai pe Bayern in spate, oare iti permiti sa te joci la ultima clasata? Eu zic ca nu. Meci de 2 solist aici si o cota suficient de atractiva pentru azi.
Eventual castig : 7.6

« Last Edit: 11 December 2016 - 11:11:21 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #7 on: 13 December 2016 - 14:47:02 »

Numar curent al pontului: 7/ 10.8
Meciul : Bournemouth v Leicester
Pronostic : X2
Cota : 1.60
Argumentare : Nu stiu daca ne mai uimeste ceva prin Premier League acolo unde fotbalul se joaca la un nivel foarte ridicat in fiecare etapa. Nu ma uimeste faptul ca Leicester de pe locul rusinos pe care se afla invinge pe City cu 4-2 acasa. Vorbim de un meci important, de un meci de orgoliu si de o echipa care se focuseaza pe alte obictive dar care a cam scapat din mana campionatul intern. Ma uimeste putin totusi faptul ca Bournemouth ocupa o pozitie mai buna in clasament decat Leicester insa ma astept cumva sa se remedieze acest aspect si ma mai uimeste putin mai mult faptul ca tot ei pleaca favoriti azi. Insa nu ma pierd in detalii si ma bazez pe Leicester azi. Mizez sigur cu sansa dubla pe oaspeti si cred ca la 1.60 cota este extrem de atractiva. Sa nu uitam ca Leicester este una dintre echipele care a dominat in grupele CL in acest an si pentru acest lucru eu am tot respectul fata de ei.
Eventual castig : 6

« Last Edit: 16 December 2016 - 09:12:45 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #8 on: 16 December 2016 - 09:51:52 »

Numar curent al pontului: 8/ 0.8
Meciul : Chiajna v Craiova
Cota : 1.65
Argumentare : Dupa 4 infrangeri consecutive Chiajna reprezinta adversarul ideal pentru Craiova, echipa coborata pe locul 4 si care ar avea mult de castigat daca obtine toate cele 3 puncte din meciul de azi. Craiova se tine foarte bine in acest sezon si ma astept sa trateze meciul de azi cu foarte multa seriozitate reusind sa se impuna intr-un mod categoric. Si cand spun categoric nu ma refer la 5-0 insa ma refer la un scor ce nu lasa loc de emotii, scor obtinut in urma unei dominari de la un capat la celalalt al meciului.
Eventual castig : 6.5

« Last Edit: 19 December 2016 - 10:06:44 by Buly » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #9 on: 19 December 2016 - 10:37:00 »

Numar curent al pontului: 9/ -9.2
Meciul : Viitorul v Botosani