Welcome, Guest. Please login or register.
23 May 2019 - 01:29:43

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii aprilie 2016
| | |-+  Ponturi NCG1 - aprilie 2016
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Ponturi NCG1 - aprilie 2016  (Read 775 times)
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« on: 06 April 2016 - 18:52:59 »

Numar curent al pontului: 1
Meciul: ITF (M) Memphis : M.VaksˇR.Quiroz
Casa de pariuri: Superbet
Pronostic: 1
Cota: 2.6
Eventual castig: 16
Argumentare : Vaks e un tanar rus ce m-a impresionat in ultimele luni. Detine un serviciu foarte bun si jocul defensiv il face sa castige multe puncte la nivelul asta fiind putini jucatori ce reusesc sa atace decisiv, majoritatea facand foarte multe greseli nefortate. Astfel Vaks devine agasant punand mingile in teren si face breakuri care sunt greu de recuperat. Dupa mine anul asta a jucat la nivel de Challenger nu ITF...cu Tiafoe care e un adverasar foarte puternic, a pierdut 6-4 6-4. Daca isi pastreaza concentrarea poate castiga meciul asta. Dupa mine sansele sunt 50-50 sau 55-45, iar cota e value.

Numarul curent al pontului  2
Meciul : Volei feminin Italia A2 : Chieri W - Monza W
Pronostic : Handicap seturi 1 +2.5 HS (gazdele iau min 1 set)
Cota : 1.3
Castig eventual: 3
Casa de pariuri : Superbet
Argumentare : Liga A2 de volei feminin din Italia e una echilibrata , majoritatea meciurilor terminandu-se in mai mult de 3 seturi. Aici avem pe Chieri care acasa e o echipa buna cu 31:14 setaveraj , de partea cealalta Monza care e de asemenea o forta acasa, insa in deplasare nu se impune categoric aproape niciodata avand setaveraj 25:23. Imi place meciul asta si cred ca are sanse bune sa iasa. Bafta pentru cine il joaca !

« Last Edit: 09 April 2016 - 13:41:49 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #1 on: 08 April 2016 - 17:40:53 »

Numar curent al pontului: 3 / Balanta -7
Meciul:TENIS: ATP - Houston (SUA) - Dublu - Bryan/bryan - Johnson/Querrey
Pronostic: min 1 set 2
Cota: 2.05
Eventual castig: 10.5
Argumentare : Fratii Bryan nu mai sunt echipa invincibila de acum 1-2 ani, in ultimele luni continuand conul de umbra in care au intrat. Aseara au fost condusi in primul set de paul/opelka - niste pusti care nu au treaba cu jocul la dublu si asta spune multe. Putem adauga h2h de 2-2 la meciuri , plus faptul ca Johnson/Querrey au luat set in toate cele 4 meciuri. Cota mi se pare value. Bafta !

« Last Edit: 09 April 2016 - 13:41:32 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #2 on: 10 April 2016 - 14:40:25 »

Numar curent al pontului: 4 / Balanta -17
Meciul: Fotbal : Cordoba - Albacete
Casa de pariuri: Winner
Pronostic: Florin Andone marcator
Cota: 3
Eventual castig: 20
Argumentare : Florin Andone are 16 goluri marcate in Segunda sezonul acesta, fiind cel care o trage dupa el pe Cordoba. Astazi Cordoba joaca acasa cu Albacete , ambele echipe avand mare nevoie de puncte si fiind disperate. Echipa lui Andone a jucat execrabil in ultima vreme, apararea fiind foarte slaba si au ajuns pana pe locul 7 dupa ce au condus. Astazi trebuie sa bata dupa o perioada neagra in meciurile de acasa, iar Andone - omul cu 3 goluri in partida trecuta are sanse mari de tot sa inscrie si azi contra unei aparari subrede. Cota 3 este una foarte value dupa mine.

Numar curent al pontului: 5 / Balanta -17
Meciul: Volei : Valepa - Hurricankl
Pronostic: HS-2.5 2 (Oaspetii iau set)
Cota: 1.37
Eventual castig: 3.7
Argumentare : Aici se intalnesc in play off 2 echipe echilibrate ce au ajuns in jocul decisiv. Valepa este favorita dar nu va avea meci usor astazi. Ultima data cand a jucat acasa cu adversarii de azi m-a surprins cu un 3-0, dar nu cred ca se va mai intampla si astazi, h2h-ul dand sanse foarte mari de peste 3.5 seturi....partida terminata 3-0 fiind prima in care Hurricankl nu ia set dupa 13 meciuri directe.
« Last Edit: 11 April 2016 - 09:07:20 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #3 on: 10 April 2016 - 22:59:33 »

WON > -17+23.7 = +6.7 u profit
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #4 on: 11 April 2016 - 17:40:49 »

Numar curent al pontului: 6 / Balanta +6.7
Meciul: Fotbal Liga 1 - Pandurii - Tg mures speciale
Pronostic: Marius Constantin primeste cartonas
Argumentare : Cota 3 pentru Marius Constantin primeste cartonas mi se pare aproape pomana, tinand cont de ultimul meci intre cele 2 echipe. Marius Constantin a luat cartonas aproape in fiecare etapa cand a jucat , fiind un jucator dur si cu tendinta de a fi agresiv cu adversarii / arbitri. El si Gabi Muresan sunt liderii echipei de rupt adversarii la propiu, dar Gabi Muresan are cota 2.1 , iar daca ia cartonas va lipsi data viitoare cu dinamo din cate stiu eu ( oricum nu cred ca-i pasa foarte mult dar poate ii da prin cap aspectul asta in cateva momente din meci). Cred ca asta este value-ul zilei. Bafta !

« Last Edit: 12 April 2016 - 08:50:40 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #5 on: 11 April 2016 - 21:15:42 »

Bilant 26.7 profit
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #6 on: 11 April 2016 - 21:34:40 »

Numar curent al pontului: 6 / Balanta +6.7
Meciul: Fotbal Liga 1 - Pandurii - Tg mures speciale
Pronostic: Marius Constantin primeste cartonas
Argumentare : Cota 3 pentru Marius Constantin primeste cartonas mi se pare aproape pomana, tinand cont de ultimul meci intre cele 2 echipe. Marius Constantin a luat cartonas aproape in fiecare etapa cand a jucat , fiind un jucator dur si cu tendinta de a fi agresiv cu adversarii / arbitri. El si Gabi Muresan sunt liderii echipei de rupt adversarii la propiu, dar Gabi Muresan are cota 2.1 , iar daca ia cartonas va lipsi data viitoare cu dinamo din cate stiu eu ( oricum nu cred ca-i pasa foarte mult dar poate ii da prin cap aspectul asta in cateva momente din meci). Cred ca asta este value-ul zilei. Bafta !

Vezi ca nu sunt acceptate cote de la Winner
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #7 on: 11 April 2016 - 21:35:58 »

Numar curent al pontului: 4 / Balanta -17
Meciul: Fotbal : Cordoba - Albacete
Pronostic: Florin Andone marcator
Argumentare : Florin Andone are 16 goluri marcate in Segunda sezonul acesta, fiind cel care o trage dupa el pe Cordoba. Astazi Cordoba joaca acasa cu Albacete , ambele echipe avand mare nevoie de puncte si fiind disperate. Echipa lui Andone a jucat execrabil in ultima vreme, apararea fiind foarte slaba si au ajuns pana pe locul 7 dupa ce au condus. Astazi trebuie sa bata dupa o perioada neagra in meciurile de acasa, iar Andone - omul cu 3 goluri in partida trecuta are sanse mari de tot sa inscrie si azi contra unei aparari subrede. Cota 3 este una foarte value dupa mine.

Aici iarasi cota de la Winner
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #8 on: 12 April 2016 - 08:51:46 »

Chiar ma intrebam de unde scoate pariurile astea, interesante totusi.

Am mers pe principiul ca toata lumea citeste regulamentul..

Just do it !
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #9 on: 12 April 2016 - 12:10:12 »

my bad smile am citit regulamentul in mare , dar nu ma gandeam ca nu-s acceptate toate casele si nu mi-a ramas pasajul ala cu casele acceptate. Eu joc mult la winner si mozzart ca au chestii tari in oferta. De ce nu-s acceptate toate casele - ca e o tona de munca cu validarea, nu ?
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #10 on: 12 April 2016 - 18:42:59 »

Da, si asta cu validarea, dar le-am ales, zic eu,  pe cele mai cunoscute!
Respecta regulamentul de luna asta si mai discutam de luna viitoare! smile
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #11 on: 24 April 2016 - 08:24:47 »

Numar curent al pontului: 5 (valid) / Balanta -17
Meciul : baschet Spania : Barcelona - Real Madrid
Pronostic: 2
Cota: 2.35
Eventual castig: 13.5
Argumentare : Barcelona nu are nici o miza in acest meci , iar pe 26 are un meci foarte important : deplasarea in Rusia pentru meciul decisiv din playoff cu Lokomotiv kuban. Cred ca azi vor menaja jucatorii , iar real va profita de asta.

« Last Edit: 25 April 2016 - 13:11:34 by Buly » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #12 on: 24 April 2016 - 08:52:34 »

E baschet, nu?
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #13 on: 28 April 2016 - 03:28:12 »

Numar curent al pontului:6
Meciul: GSW - Houston Rockets NBA Speciale
Pronostic: Green peste 7.5 Recuperari
Cota: 1.85
Eventual castig: 8.5 U
Aici limita e foarte joaca pentru Green care azi , in absenta lui Curry va face un meci defensiv bun pentru ca Golden state sa termine treaba cat mai rapid. La alte case linia e la 9.5 rebounds...deci clar VALUE mare aici.
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: