Welcome, Guest. Please login or register.
13 December 2018 - 04:32:01

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115110 Posts in 3894 Topics by 669 Members
Latest Member: silviu
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Arhiva
| | |-+  PONTUL ZILEI
| | | |-+  Pontul zilei 23.09.2015
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Pontul zilei 23.09.2015  (Read 1927 times)
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« on: 23 September 2015 - 13:03:01 »

vs.
Stadionul Olimpic , ora 22:00

Echipele de start:
Franta: Dulin; Guitoune, Fickou, Fofana, Nakaitaci; Tales, Parra; Debaty, Szarzewski, Atonio, Le Roux, Flanquart, Nyanga, Ouedraogo, Picamoles.
Rezerve: Kayser, Ben Arous, Mas, Maestri, Chouly, Kockott, Michalak, Bastareaud.
Romania: Fercu; Lemnaru, Kinikinilau, Vlaicu, Apostol; Dumbrava, Surugiu; Lazar, Turashvili, Ion, Poparlan, van Heerden, Ursache, Lucaci, Macovei.
Rezerve: Radoi, Ursache, Pungea, Tonita, Burcea, Calafeteanu, Botezatu, Gal.

Echipa Romaniei e outsidera clar in aceasta partida, in fata unei echipe cu traditie importanta la nivel de rugbi. Conform statisticilor se intalnesc locul 7 mondial cu locul 17. Dar diferentele la nivel de rugby intre echipele de top 10 si cele din afara uneori pot fi colosale, alteori minime. Declaratiile de presa optimiste sunt numeroase de partea noastra, dar oare cat de realizabile vor fi ele? Suntem parte a grupei D de la aceasta Cupa Mondiala, iar in prima etapa am avut o runda de asteptare, celelalte 4 contracandidate jucand. Franta a castigat la 22 de puncte in compania Italiei, dar nereusind sa marcheze 4 incercari, nu au primit punctul bonus. Acum, in fata Romaniei, care nu e tocmai o echipa la fel de redutabila, Franta ar putea sa forteze obtinerea punctului bonus. Adica 4 eseuri, ceea ce insemana din start 28 de puncte. La aceste eseuri cred ca se mai pot adauga 2-3 transformari, ceea ce mai aduc in viestieria Frantei 9 puncte. Adica o estimare de 40 de puncte, in functie si de reusitele la nivel de eseuri. Totusi daca e sa tinem cont ca Franta nu a marcat decat odata in acest sezon peste 43 de puncte, prin februarie contra Tarii Galilor, apoi a avut vreo doua performante de 38 de puncte si doua de 35, cred ca putem spune ca 45 de puncte vor marca daca vor avea o zi de senzatie. Dar cred ca gandul lor e acum la meciul cu Irlanda, pentru ca Italia era al doilea cel mai redutabil adversa pentru ei. Asa ca o zi proasta pentru "stejari" si o zi buna pentru "cocosii galici"ar duce tabela la 45 de puncte pentru Franta. Realist, ar trebui sa vedem 35-38 de puncte.

Sincer nu ma astept ca Romania sa fie capabila sa faca o imensa surpriza. Nu are experienta unor jocuri la un asemenea nivel, la nivel de echipa. La nivel individual au o mai mare experienta, dar ramane de vazut cat se va concretiza. Problema principala care o vad e cate puncte vor reusi "stejarii" sa marcheze. Italia a reusit 10, adica un eseu si o transformare. Oare Romania ar putea sa faca mai multe? Probabil ca daca ne luam dupa trendul ultimelor editii de cupa mondiala, cand in primul joc, am inceput in forta, am avea sanse. Romania aproape ca a invins Italia acum cativa ani, iar la ultima editie, am condus Scotia la 10 puncte. Astfel in cele 80 de minute ale partidei, intr-o zi proasta, vom vedea undeva la 6 puncte, adica doua transformari. Iar intr-o zi buna, poate ca vom avea sansa a peste 10 puncte. Dar realist ar trebui sa marcheze probabil intre 6 si 10 puncte.

Tinand cont de aceste doua estimari, si de faptul ca motivarea nu ar trebui sa fie exagerata decat pentru una din cele doua parti, cred ca putem avea incredere in a miza pe Romania la handicapul dat de casele de pariuri, undeva la 37.5 puncte. Totalul e la 57.5 ceea ce in contextul estimarilor mele ar trebui sa fie cu mult peste a ceea ce am putea vedea pe teren de asemenea. Scor previzionat 38 - 12.

Romania +43.5@ 1.571

« Last Edit: 24 September 2015 - 05:53:29 by Dude » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #1 on: 23 September 2015 - 13:05:17 »

Din mai 2013, tot ce am jucat in aceasta sectiune a fost castigator. 7 ponturi castigatoare. Asa ca revin sa continui seria.
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #2 on: 23 September 2015 - 15:46:04 »

Pai da, BINE FACI... DAR ASTAZI E GREU! smile
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #3 on: 23 September 2015 - 15:59:14 »

Pai tu cam cum estimezi derularea de forte? Vezi un 50-6 pentru francezi?
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #4 on: 23 September 2015 - 18:05:54 »

Sincer, cam asa... Sad
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #5 on: 23 September 2015 - 22:50:04 »

La 1  punct de scorul corect! Seria continua!
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #6 on: 23 September 2015 - 22:57:33 »

Bravo...
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: