Welcome, Guest. Please login or register.
22 September 2019 - 10:50:16

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Go Down Print
Author Topic: irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi  (Read 13502 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #80 on: 05 September 2009 - 19:46:21 »

Meci: TEX Rangers @ BAL Orioles
Tip pariu: handicap
Pronostic: TEX Rangers -1.5
Cota: 2.25
Argumentare: La doar 2 victorii de Boston locul de wildcard si 3.5 de Angels primul loc in divizie Texas trebuie sa apese putin acceleratia in aceasta serie cu Baltimore. Dupa victoria de aseara lejera astazi avem un duel mai echilibrat al pitcherilor. Pt Texas va arunca Milwood 10-8 3.61 ERA si pt Orioles o va face Matusz 3-2 5.28 ERA. Rangers sunt pe val si nu vad cum o echipa slaba ca Baltimore vor pune probleme in aceasta seara. Milwood arunca mai prost in deplasare insa factorul psihologic va avea un efect pozitiv.
Miza: 5/10
Castig: 6.25
« Last Edit: 06 September 2009 - 09:47:39 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #81 on: 06 September 2009 - 10:00:41 »

06.09.2009

Meci : Almagro N. v Nadal R.
Tip pariu : Scor corect seturi
Pronostic : 0:3
Cota : 1.40
Argumentare : Nadal a aratat pana acum ca se simte bine la acest turneu, a trecut lejer in primul tur de francezul Gasquet, 3-0 iar in turul 2 a intampinat ceva probleme in fata lui Kiefer, probabil si din cauza unei mici relaxari sau a jocului foarte solid a neamtului care a servit foarte bine pe toata durata meciului. Astazi spaniolul isi intalneste un compatriot, pe Almagro. Intre ei e diferenta mare, Almagro e genul jucatorului isteric, nu se poate concentra atunci cand e nervos, Nadal e la polul opus. Almagro s-a chinuit in turul precedent cu Ginepri, pentru mine e clar nivelul jocului sau. Astazi nu-l vad pe Nadal chinuindu-se prea mult cu Almagro. Pana acum din 3 intalniri directe Almagro nu a reusit sa fure niciun set, e drept, toate cele trei meciuri jucandu-se pe zgura.
Miza : 10/10
Eventual castig : 4.0
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:03:06 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #82 on: 06 September 2009 - 12:00:01 »

Meciul: Alta v Haugesund
Tip pariu: total goluri
Pronostic: over 3.5
Cota: 2.00
Argumentare: Am oscilat putin pana sa am decid daca sa joc aici over 2.5 sau 3.5, pentru ca e zic eu un meci care cu un gol devreme poate sa degenereze intr-un masacru pentru defensive. Alta e echipa care da si primeste cele mai multe goluri pe meci, cu o medie de 3,81 goluri, iar Haugesund a patra,  3,33 fiind media lor. Acasa, Alta are cea mai slaba defensiva dupa ultimele 3 clasate, in timp ce Haugesund au a doua ofensiva in deplasari. Desi oaspetii sunt una din cele mai in forma echipe ale diviziei, ei vor fi lipsiti probabil de aportul golgheterului lor, Thomas S°rum, care are 13 goluri, insa Djurdjic cu 9 goluri si Pelu cu 6 sunt convins ca ii pot da goluri si in contul lui. V-a mai lipsi si Svein Tore Brandshaug(mijlocas) si Djedje Victorien (atacant), primul avand 4 aparitii sezonul asta, iar al doilea 15, insa doar 2 goluri marcate. Alta va avea ca si absenti pe Martin Overvik (fundas), Eivind Dahl Ringard (fundas) si Tommy Haugli (mijlocas). Doar primul fundas e unul care conteaza, avand 14 aparitii, in timp ce Haugli a avut 18 aparitii cu 2 goluri marcate.

Desi am inceput sa scriu betul cu gandul la 2.5, am deci in final sa iau 3.5 la o cota buna tinand cont de sansele de a vedea peste 3 goluri aici.

Miza:10 unitati
Castig Posibil: 10 unitati
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:03:36 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #83 on: 06 September 2009 - 12:13:14 »

Meci : Numancia vs Elche
Tip pariu : Castigator
Pronostic : 1
Cota : 1.8
Argumentare : Dupa 1-2 la Celta Vigo, Numancia, joaca azi in etapa a 2-a din Segunda Division, cu Elche, echipa ce a fost invinsa in prima etapa de nou promovata Huesca pe teren propriu, 0:2. Desi a retrogradat sezonul trecut din Primera, Numancia isi propune promovarea, pentru ca este cel putin pentru Segunda, o echipa cu mare potential financiar dar si sportiv. Ambele echipe au pierdut in Copa del Rey, in aceasta saptamana, cu specificarea ca Elche, a jucat 120 de minute, la Cartagena, unde a pierdut la penalty-uri, fata de Numancia, care a pierdut pe teren propriu contra lui Real Murcia. Ma astept ca dupa inceputul bun, Numancia castigand acasa la o echipa de traditie in Spania, si unde se 'fura' greu puncte, sa-si continue si in aceasta etapa victoriile din campionat.
Miza : 5/10
Eventual castig : 4
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:03:58 by Alex_NBA » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #84 on: 06 September 2009 - 12:35:15 »

Meciul: Zvonareva V. v Pennetta F.
Tip pariu: castigator
Pronostic: 2
Cota: 1.6
Argumentare: o confruntare echilibrata in 16-imile turneului feminin de la US Open in care o sa merg pe jucatoarea care este mai in forma in acest moment, Pennetta, ce vine dupa un sezon extraordinar pentru ea, avand la un moment dat 15 victorii consecutive ca urmare a castigarii turneelor de la Palermo si Los Angeles, acest lucru propulsand-o pana pe locul 10 mondial. Flavia a aratat anul asta ca se simte bine pe hard-ul american, ea mai ajungand in doua semifinale, la New Heaven si Cincinnati, iar pana acum in acest turneu a cedat doar 6 game-uri. Despre Zvonareva pot spune ca este nr. 7 mondial si ca a avut o accidentare la inceputul anului dupa care nu a avut prea multe realizari. H2H este 1-0 pentru Flavia, 6-4, 6-2 in sferturi la LA.
Miza: 10
Eventual castig: 6
« Last Edit: 07 September 2009 - 09:49:46 by Alex_NBA » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #85 on: 06 September 2009 - 12:37:16 »

Meci : Tsonga J.-W. v Benneteau J.
Tip pariu : [Primul set total game-uri]
Pronostic : Peste 9.5
Cota : 1.65
Argumentare : Imi place acest gen de pariu, scurt si de multe ori la obiect. Aici avem doi jucatori ce se cunosc bine, sunt parteneri de antrenament din cate am inteles, e clar ca jocul si-l stiu destul de bine. Cum nu prea au cum sa se surprinda reciproc, aleg se merg pe un meci echilibrat si implicit niste seturi destul de lungi. Cei doi s-au mai intalnit de 5 ori, in trei meciuri, primul set a fost de peste 9.5. Azi vad acest bet iesind destul de usor, sunt doi jucatori cu serva buna, chiar daca se produce breakul mai devreme sa speram ca il realizeaza jucatorul aflat al doilea la serva smile
Miza : 10u
Eventual castig : 6.5u
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:04:12 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #86 on: 06 September 2009 - 13:10:46 »

Meciul: Clijsters- V. Williams
Tip pariu: castigator
Pronostic: 1
Cota: 1.75
Argumentare: Meci din 16-imile US OPEN...Foarte multa lume merge pe Kim, iar eu, ca o oaie, dupa ei...Daca nu ar fi accidentarea lui Venus de la picior, e clar ca ea ar fi fost favorita...Totusi, tinand cont de revenirea convingatoare a lui Kim , de faptul ca ea a aratat ca inca poate recupera mingi din spagat si ca nu si-a pierdut abilitatile, eu as fi incercat ceva pe belgianca si in conditii normale...Cu atat mai mult acum! smile
Meciul va fi decis de serviciile celor doua si de deplasarea in teren...De aceea ii dau credit lui Kim azi, pare a fi mai in plenitudinea fortelor decat Venus!
Miza: 6
Eventual castig: 4,5
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:43:22 by Alex_NBA » Logged
Gambino
Membru avansat

Thanks! +4/-0

« Reply #87 on: 06 September 2009 - 13:55:11 »

Meci : SD Padres at LA Dodgers
Tip pariu : handicap ( +1,5 / -1,5 )
Pronostic : LA Dodgers
Cota : 2,03
Argumentare : O echipa mai inconstanta ca Dodgers nu cred ca exista ... alterneaza victoriile cu infrangerile atat de simetric incat , desi nu cred in teorii conspirative , incep sa-i suspectez ca au un plan bine pus la punct de falimentare a bugetului meu propriu si personal . Sper sa lege in seara asta doua victorii consecutive , pentru ca n-au mai reusit lucrul asta de vreo saptamana .
Miza : 10 u.
Eventual profit : 10,3 u.
« Last Edit: 07 September 2009 - 09:54:39 by Alex_NBA » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #88 on: 06 September 2009 - 18:33:10 »

Meciul: Dent T. v Murray A.
Tip pariu: [HC pe jocuri] 8:0
Cota: 1.80
Argumentare: Murray a avut un an bun, in care a reusit sa ajunga pana pe pozitia 2 ATP, insa cred ca handicapul este prea mare aici. Britanicul va castiga, nu asta e problema, insa nu cred ca diferenta va fi atat de mare in fata unui american care joaca in fata propriilor suporteri si are un serviciu bun. Chiar daca Dent vine dupa doua meciuri destul de lungi, eu cred ca va face o figura frumoasa in aceasta noapte si nu isi va ceda serviciul prea usor.
Miza: 10 u
Eventual castig: 8 u
« Last Edit: 07 September 2009 - 09:53:59 by Alex_NBA » Logged
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #89 on: 06 September 2009 - 20:35:25 »

Venus Williams v Kim Clijters

Capul de afis al acestei zile pe tabloul faminin este de departe meciul dintre Kim Clijters si Venus Williams.

E un meci intre doua foste lidere WTA, doua jucatoare care fie se afla intr-o forma mai putin fericita, fie vin dupa o lunga absenta. Kim va fi contra lui Venus la al unsprezecelea meci de la revenirea ei in circuit si nu pare sa fie la turatie maxima. A reusit un sfert de finala la Cincinnati si o optime la Toronto, ambele infrangeri venind la cele doua lidere mondiale care nu au GS castigat: JJ si Safina. Impotriva lui Jankovic nu a jucat rau, dar sarboaica s-a aparat exemplar ca de obicei. In fata Safinei nu prea avea ce face avand in vedere faptul ca era doar al patrulea meci; in plus, e greu sa revii de la 0-1 la seturi in fata Dinarei. La US Open a jcuat bine pana acum eliminandu-le pe Kutuzova, Bartoli si Flipkens. Desi pierduse primul set in fata lui Marion, Kim a reusit sa revina frantuzoaica mai furandu-i doar 3 gameuri. Belgianca nu a uitat inca jocul din "tinerete", dar se vede ca inca mai are nevoie de meciuri pentru a fi 100%. Greseste destul de mult si mai are sa-si puna serviciul la punct, in rest e ok.  

De partea cealalta o avem pe Venus, favorita publicului, din partea careia se asteapta multe in aceasta partida. Venus nu s-a miscat prea bine in US Open  Series. In afara finalei de la Stanford cand a fost invinsa de Bartoli, americanca a parasit prematur atat Cincinnati, cat si Toronto fiind invinsa de Pennetta, respectiv Kateryna Bondarenko. Ca multi tenismani din ziua de azi, dubla castigatoare de la Flushing Meadows are tendinita. Venus nu a ezitat sa-si arate aceasta problema si poarta inca de la Wimbledon un bandat la piciorul drept. Intrebata de jurnalisti ce problema are, aceasta a raspuns destul de deranjata: "Nu cred ca va priveste, probabil stiti despre ce e vorba, nu are rost sa discutam. Ca orice sportiv, si eu am probleme, dar ma simt bine." Venus a trecut de Dushevina destul de greu in primul tur ca apoi sa le elimine pe  Mattek si Rybarikova, doua jucatoare cu un serviciu solid in fata carora i-a fost greu sa faca break.

Cotele cresc pentru Venus, ceea ce ma bucura. Nu pot rata o asemenea cota intr-un turneu de Mare slem. Venus ramane acolo sus, cu siguranta isi doreste un nou turneu mare, chiar daca ii va fi greu sa-l obtina. Cu siguranta jocul ei nu va semana cu cel de la Cincinnati, Toronto sau din tururile inaugurale, ci cred ca Venus se va concentra si va servi foarte bine, astfel lui Kim fiindu-i greu sa returneze. Clijters nu a intalnit pana acum jucatoare puternice ca Venus care sa loveasca tare. Daca facem o paralela intre Venus si Safina, gasim cateva asemanatori in acest moment. Scartaie la serviciu, dar se misca bine in punctele lungi. Cred ca aici poate profita atat Venus, cat si noi. E o cota ce nu poate fi refuzata in asemenea conditii de catre mine.

Pronostic : Venus
Cota : 2
Miza : 10 / 10
Castig: 10
« Last Edit: 06 September 2009 - 23:43:12 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #90 on: 07 September 2009 - 11:31:27 »

07.09.2009

Meci : S÷derling R. v Davydenko N.
Tip pariu : Castigator meci
Pronostic : 2
Cota : 2.30
Argumentare : Davydenko mi se pare jucatorul mai tehnic si mai spectaculos, bineinteles doar atunci cand vrea si el. In turneele mari am vazut ca se concentreaza si in general reuseste sa faca meciuri bune. Pana acum la Us Open nu a pierdut niciun set, insa nici adversarii nu prea au fost pe masura. Azi suedezul este o nuca tare pentru Davy insa nu e de netrecut. Si Soderling joaca bine, are niste lovituri in forta la limita imposibilului, insa gandindu-ma per ansamblu la jocul celor doi, cred ca rusul va avea castig de cauza. In intalnirile directe conduce Soderling cu 4-2, insa 3 meciuri din acestea 4 au fost castigate pe zgura.
Eventual castig : 13.00
« Last Edit: 08 September 2009 - 01:02:13 by Alex_NBA » Logged
mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #91 on: 07 September 2009 - 16:36:33 »

Meci :oudin-petrova
Pronostic : 2
Cota : 1.87
Argumentare : o a 3-a intalnire cu o rusoaica consecutiva pentru tanara americanca de numai 18 ani cred ca va fi castigata de mult mai experimentata jucatoare din rusia.a trecut de dementieva si sharapova in cate 3 seturi iar petrova a trecut in minim de seturi in primele tururi.astept un meci echilibrat , poate de 3 seturi in care maturitatea rusoaicei sa isi spuna cuvantul .
Eventual castig : 8.7
« Last Edit: 08 September 2009 - 01:02:53 by Alex_NBA » Logged

Gentle storm | Thundering silence
Inferior force | Uncontrolled calm
Vital unlife | Logic/chaos/logic
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #92 on: 07 September 2009 - 18:36:30 »

Meci : Wickmayer- Kvitova
Pronostic : 1
Cota : 1.53
Argumentare : Wickmayer are atuuri fizice si tenisistice ce pot invinge rezistenta Petrei...Victoria acesteia impotriva Safinei nu ma impresioneaza deloc, rusoaica ar fi trebui sa iasa mai devreme din concurs, era total iesita din forma! Yanina loveste puternic de pe fundul terenului, se misca bine in teren si arata o forma fizica deosebita ( nu as zice la fel de a Kvitovei)...Wickmayer a jucat foarte bine pe hard, are infrangeri doar la Deme, Zvonareva, Kuze in ultima vreme...incredere destul de mare, deci, in belgianca...
Miza : 7
Eventual castig : 3,71
« Last Edit: 08 September 2009 - 01:03:13 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #93 on: 07 September 2009 - 19:32:17 »

Meci : Verdasco F. v Isner J.
Tip pariu : handicap castigator
Pronostic : 1 -3.5
Cota : 1.85
Argumentare : Doi jucatori care vin dupa jocuri de 5 seturi, castigate in fata unor adversari de care erau condusi la intalniri directe cu 2-0. Verdasco e un returneur dintre liderii atp, si in acelasi timp, desi nu are un serviciu rasunator, e unul dintre cele mai sigure, si il pune in teren constant, ceea ce in fata unui returneur mai slab cum e Isner, e un lucru foarte bun. Desi multi au spus ca in jocul cu Haas a jucat foarte slab, pun evolutia sa pe seama adversarului, care are exact tipul de joc care nu ii convine lui Fernando. Isner e si usor accidentat, si probabil va incerca sa continue setul 5 cu Roddick, cu mingi incheiate rapid, insa cum Verdasco iti returneaza mult mai bine mingile, si te paseaza si mai usor decat Roddick. In plus Verdasco daca va incerca schimburi lungi cu american il va face in final sa greseasca multe mingi, si cred ca defensiva lui e prea buna pentru atacurile in forta, dar lipsite de unghiuri decisive ale americanului.
Un alt factor decisiv, chiar crucial pentru mine in alegerea acestui bet e faptul ca Verdasco e stangaci, iar Isner nu are cine stie ce reusite cu stangaci chiar mai slabi, exemplele de anul asta fiind infrangeri cu Carsten Ball sau Odesnik. Nu vad mai mult de un set castigat aici de american si acela la tie-break, iar in rest s-ar putea si o cadere a acestuia, si un set castigat la 3-4 gameuri de spaniol.
Miza : 10
Eventual castig : 8.5
« Last Edit: 08 September 2009 - 01:03:33 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #94 on: 07 September 2009 - 19:39:59 »

Meci: PHI Phillies @ HOU Astros
Tip pariu: Handicap
Pronostic: PHI Phillies -1.5
Cota: 2.20
Argumentare: In ultimele 2 zile nu am mai fost atat de concentrat pe pronosticuri insa astazi ma uitam peste oferta din baseball si am vazut o situatie interesanta. Phillies risca sa fie sweep-uiti in Houston, este prima serie intre cele 2 sezonul asta si imi vine extrem de greu sa cred ca vor sa se faca de rusine si sa plece fara o victorie. Astazi il vom vedea la lucru pe unul dintre cei mai buni si promitatori pitcheri. Happ face un sezon fantastic 10-4 2.77 ERA. Lee, Blanton si Hamels au pierdut in fata astrilor astazi situatia va fi alta, ofensiva celor de la Philly se va trezi la viata deoarece nu au un avans foarte confortabil in divizie. Moehler nu este cine stie ce are 5+ ERA si nu va rezista prea mult astazi mai ales ca Happ si-a pierdut ultimul start.
Miza: 10/10
Castig: 12
« Last Edit: 08 September 2009 - 08:57:39 by Alex_NBA » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #95 on: 07 September 2009 - 20:18:52 »

Meci: Wozniacki C. v Kuznetsova S.
Tip pariu: cistigatoare
Cota: 1.87
Argumentare: Caroline e pe val, se misca bine si se pare ca si-a recapatat pofta de joc, dupa perioada mai slaba de la mijlocul lunii august; de la meciurile pierdute cu Dementieva si Zheng a cistigat 8 meciuri , toate in minim de seturi. Pe Kuznetsova am vazut-o in meciul cu Peer,aceeasi jucatoare cu o deplasare greoaie in teren, cu probleme la serviciu si la capitolul incredere, dar si cu o serie de lovituri decisive care au scos-o de multe ori din incurcatura.Dupa finala cistigata la Roland Garros, rusoaica nu a trecut mai mult de 3 tururi la turneele la care a participat.  Sper ca tineretea si entuziasmul danezei sa faca diferenta astazi si sa ne auzim cistigatori.
Miza: 10/10
Castig: 8.7
« Last Edit: 08 September 2009 - 08:57:22 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #96 on: 07 September 2009 - 20:31:41 »

Meci : R. Federer vs T. Robredo
Tip Pariu : primul set 2 hcp 0:2.5
Argumentare : Federer este clar favoritul acestui turneu de la Flushing Meadows, insa pana acum nici spaniolul Robredo nu s-a miscat tocmai rau, pe o suprafata, care nu este totusi cea preferata. O victorie destul de lejera in 3 seturi se preconizeaza aici, deoarece nu-l vad pe iberic sa produca vreo surpriza, si nu-l va nici macar un set sa ia. Totusi se va tine scai de elvetian, care nu cred ca va forta foarte rau, cate un break pe set fiindu-i de ajuns sa se impuna, si asa ma astept sa fie si in debutul partidei.
Miza : 5/10
Eventual castig : 4.25 u
« Last Edit: 08 September 2009 - 01:03:46 by Alex_NBA » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #97 on: 07 September 2009 - 23:57:08 »

Meci : TEX Rangers @ CLE Indians
Tip Pariu : TEX RL
Cota : 2.13
Argumentare : Un pont care imi place destul de mult din mai multe motive. Iata cateva din ele: In primul rand duelul pitcherilor de start are un singur castigator in mod normal, si anume pe Hunter, un pitcher care imi place destul de mult si care se afla in forma destul de buna, pe cand pt CLE va arunca proaspat debutantul in MLB Carrasco, un pitcher care a comis-o rau la debut, fiind lovit de 9 ori in 3 INN. Cred ca in fata unei ofensive ca cea a lui TEX, care vine si dupa un meci fara run, nu va face fata si va permite destule run-uri. Deasemenea, motivarea ar trebui sa fie maxima pt TEX avand in vedere ca au 2.5 victorii in spatele celor de la BOS care au pierdut mai devreme cu CWS. Duelul TEX - CLE este condus clar de TEX cu 5-1. Singurul motiv de neliniste usoara pt mine este absenta lui Hamilton din lineup-ul lui RAngers, dar aceasta absenta cred ca va fi suplinita foarte bine de Borbon, si oarecum indirect de faptul ca cei de la CLE vor avea un catcher la debut pt echipa lor, Marson, care in acest sezon are decat 7 meciuri pt PHI. Sper la o victorie lejera a celor de la TEX care sa le creasca  mult sansele pt wild card.
Eventual castig : 11.3
« Last Edit: 08 September 2009 - 12:09:35 by Alex_NBA » Logged

Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #98 on: 08 September 2009 - 10:48:48 »

08.09.2009

Meci : Tsonga J.-W. v Gonzalez F.
Tip Pariu : Tsonga
Cota : 1.7
Argumentare :La prima vedere probabil cel mai echilibrat meci de pe tabloul masculin,cel intre Tsonga si Gonzalez...insa eu unul ii dau mai multe sanse francezului pentru faptul ca in ultimul timp a aratat ca este intr-o forma buna,sta destul de bine psihic(victoria recenta contra lui Federer) si de asemenea pe o asa suprafata rapida el are avantajul de a avea un servici mai stabil decat oponentul sau,care chiar daca serveste bine,are momente cand nu se concentreaza si astfel isi poate pierde serviciul.Daca Tsonga va sti sa-l joace constant pe rever pe chilian,cu siguranta victoria va fi a lui...mai ales ca joaca pe suprafata sa favorita,spre deosebire de Gonzalez.
Miza:10 unitati
Eventual Profit:7 unitati
« Last Edit: 09 September 2009 - 09:25:15 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #99 on: 08 September 2009 - 11:59:12 »

Meci : Tsonga J.-W. v Gonzalez F.
Tip pariu : total gaemuri
Pronostic : peste 41.5
Argumentare : Am oscilat din nou mult intre 2-3 jocuri, insa pana la urma am ramas la jocul care mi-a atras atentia din prima. Avem fata in fata doi jucatori diferiti in diverse aspecte, insa care azi ii vad anihilandu-se reciproc. Tsonga, unul dintre cei mai buni servanti din ATP, va fi greu de breakuit, desi Gonzalez nu e un returneur rau.De fapt ambii servesc bine, au capacitatea ridicata de a-si castiga serviciul, insa plusul este pentru forta francezului. Insa la retur, acesta este mediocru. Si ca sa va dati seama cat de mult se bazeaza acesta pe propriul serviciu, din cele 50 de jocuri inainte de US Open, acesta a avut nu mai putin de 36 de tiebreakuri....incredibil. Are si multe momente de cadere psihica, care Fernando, prin constanta sa si cu cateva forehanduri caracteristice, poate sa castige un set, sau chiar sa duca jocul in 5 seturi. Ambii vin cu moralul extrem de ridicat, Tsonga necedand nici un set, iar Gonzalez, invingandu-l pe Berdych cu care era 0-3 la intalniri directe, toate pe hard. Se anunta chiar un joc superb cu doua forehanduri minunate, cu doi jucatori care se deplaseaza mult la fileu, cu doi jucatori care nu prea sunt obisnuiti cu fazele inalte la US Open. Una peste alta un tie-break si cel putin 4 seturi vor face acest joc unul de vizionat.
Eventual castig : 8.5
« Last Edit: 09 September 2009 - 09:25:01 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: