Welcome, Guest. Please login or register.
06 December 2019 - 05:09:30

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Go Down Print
Author Topic: irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi  (Read 14198 times)
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #60 on: 04 September 2009 - 11:24:29 »

Na Li v Maria Kirilenko

Turul 3 pe tabloul feminin de la US Open, iar unul dintre meciurile ce mi-au atras atentia este cel dintre chinezoaica Na Li si rusoaica Maria Kirilenko.

Asiatica a trecut de Olaru si Larcher de Brito in primele doua tururi profitand de putina experienta acumulata de cele doua tinere jucatoare in circuit. Chinezoaica are un joc bun din spatele terenului lovind foarte frumos cu reverul, fie in lung de linie, fie in cross. Se deplaseaza bine, insa punctul sau slab e serviciul, acolo unde Kirilenko poate profita returnand decisiv fiind o jucatoare foarte buna de dublu.

De partea cealalta o avem pe Kirilenko, cea care a eliminat-o pe Radwanska in turul precent, pe undeva era de asteptat pentru ca pooneza avea probleme la mana dreapta, dar sincer nu am vazut un joc slab al Agnieszkai, sora mai mare a Urszulai facandu-si jocul defensiv pe care-l practica de obicei. A scartait ca de obicei la serviciu dandu-i posibilitatea rusoaicei sa returneze decisiv si s-a aparat bine in unele momente, fortand-o pe Maria sa greseasca in momente importante. De-alungul meciului au aparut si frustrari pentru Radwanska - probabil mana, probabil serviciu lui Kirilenko, probabil forma proasta prin care trece. Una peste alte, un joc bun facut de Kirilenko atat la serviciu, cat si la primire, cu multe lovituri castigatoare, dar si greseli nefortate net mai multe decat alte polonezei. Ceea ce nu mi-a placut in jocul rusoaicei e ca a gresit mingi usoare la fileu, mingi care in mod normal nu trebuiau sa-i puna probleme avand in vedere ca e in top30 la acest capitol.

H2h este 2-1 pentru Na Li, 1-1 pe hard, disputele jucandu-se cu cel putin 2 ani in urma, deci nu stiu cat de relevante sunt. Cele doua si-au schimbat mult jocul de atunci. Kirilenko traverseaza un an mai putin fast in care a preferat mai mult sa pozeze decat sa joace tenis, insa o simt in forma si foarte motivata pentru a salva un sezon ratat.

Pronostic : Kirilenko
Cota : 2.60 (2.50)
Miza : 10 / 10
Bookmaker : gamebookers
Profit posibil: +15

c.) Cota minima acceptata este 1,30, iar cea  maxima ,  2,50 . Se pot posta si meciuri ce au cote de peste 2,50, dar aceste cote vor fi luate in considerare la valoarea maxima, cea de 2,50. Concurentii ce joaca astfel de cote vor trece si cota initiala( de baza) a meciului respectiv...
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:22:08 by Alex_NBA » Logged
Gambino
Membru avansat

Thanks! +4/-0

« Reply #61 on: 04 September 2009 - 13:55:25 »

Meci : Kassel Huskies vs Eisbären Berlin
Tip pariu : 1X2
Pronostic : 2
Cota : 1,75
Argumentare : In sfarsit ,un pic de hochei . A inceput de ieri campionatul Germaniei si ma grabesc sa pariez astazi pe campioana en titre din DEL Bundesliga , Eisbaren Berlin . Dupa un inceput ezitant sezonul trecut , Eisbaren a teminat pe primul loc in clasament , castigand apoi la pas si playoff-ul . Huskies a fost una dintre codasele clasamentului , terminand pe locul 14 si pierzand toate cele 4 partide pe care le-a jucat cu adversarii de azi.
Miza : 10
Eventual profit : 7,5
« Last Edit: 04 September 2009 - 22:07:27 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #62 on: 04 September 2009 - 14:11:55 »

Meciul: Almagro - Ginepri
Tip pariu: castigator
Pronostic: 1
Cota:1.95
Argumentare: Almagro are atuul deprinderilor tenisistice clar superioare...iar daca ii intra si serviciul, asa cum i-a intrat cu Darcis ( 15 asi), nu cred ca poate pierde azi...Nu cred ca atitudinea de blazare a lui Ginepri, aratata in meciul cu Pavel, se va putea schimba radical azi...Desi spaniolul e zgurist prin excelenta, ma bazez totusi pe lovitura sa de dreapta si pe capacitatea de a juca mult mai variat decat americanul!
Miza: 7 u
Castig Posibil: 6,65 u
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:21:51 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #63 on: 04 September 2009 - 14:27:38 »

Meci: Kim Clijsters @ Kirsten Flipkens
Tip pariu: Handicap
Pronostic: Flipkens +7
Cota: 1.75
Argumentare: Desi nu sunt un impatimit ale tenisului am sa incerc astazi un meci. O disputa interesanta la US Open turneul feminin intre Clijsters si Flipkens. Avem un duel intre 2 jucatoare ce reprezinta aceeasi tara Belgia. Ieri a fost o zi cu destule surprize 3 favorite parasind deja competitia Jankovic, Dementieva si Schnyder. Clijsters o jucatoare excelenta daca nu ma insel a fost la un momendat nr 1, a avut probleme in turul precedent cu Bartoli reusind insa sa revina dupa ce a pierdut primul set. In schimb Flipkens a mers ceas pana acum castigand 2-0 la seturi in primele 2 tururi. Desi nu are prea multe sanse astazi ma indoiesc de faptul ca mult mai experimentata Clijsters va fi asa dura cu co-nationala sa. 7 mi se pare o cifra cam mare mai ales la feminin si sunt sigur ca Flipkens o sa opuna rezistenta astazi, nu e exclus sa ii fure 5-6 game-uri lui Kim in 2 seturi. 6-3 6-3 este scorul pe care il vad in acest meci asta in cazul in care se va incheia mai repede decat trebuie.
Miza: 7/10
Castig: 5.25
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:21:34 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #64 on: 04 September 2009 - 16:03:37 »

Meci: TEX Rangers @ BAL Orioles
Tip pariu: handicap
Pronostic: TEX Rangers -1.5
Cota: 2.30
Argumentare: Concentrare maxima, de asta au nevoie texanii in aceasta serie cu Baltimore, nu au voie sa piarda in fata unei echipe ce ocupa ultimul loc in American League cu peste 80 de infrangeri deja. Rangers se afla in lupta crancena cu Boston pt locul de Wildcard din AL. Orioles tocmai au fost sweepuiti de yankei si au doar 3 victorii in ultimele 10 partide in schimb texas vin dupa seria buna cu toronto si pastreaza sanse real pt calificare. Fieldmai este cel mai bun pitcher al lor cu 14-4 3.72 ERA pe langa asta va incerca astazi sa obtina a 6 victorie consecutiva. Tb mentionat si faptul ca este 10-1 2.92 ERA in cele 13 partide ale sale in deplasare. Cu 2-0 record against Orioles si cu un adversar usor Tiltman pierzand ultimele 2 partide ca starter Fieldman ar trebui sa aiba un meci lejer.
Miza: 3/10
Castig: 3.90
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:31:57 by Alex_NBA » Logged
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #65 on: 04 September 2009 - 18:35:05 »

Meci : Ţara Galilor [U21] v Italia [U21]
Tip pariu :  1x2
Pronostic : 2
Cota : 1.70
Argumentare : in asteptarea unor zile cu mai mult material bun de pariat pentru mine, am gasit un meci, o cota rezonabila, exclusiv pentru concurs  ag .  Echipa Italiei U21 e printre cele mai bune din Europa,  in editia precedenta a campionatului european, a pierdut in semifinale contra Germaniei (0-1), dupa un meci dominat copios de italieni, un meci in care parca mingea nu vroia sa intre in poarta nemtilor...  apoi o mica eroare in defensiva si 0-1.   clasic...   In seara asta nu va fii o echipa prea mult schimbata, atacul va fii superb: Balotelli, Paloschi, Macheda...  Despre echipa cocosilor nu stiu prea multe, dupa rezultatele din ultimele editii, nu pare deloc o echipa impresionanta.  Asadar, mizez pe o victorie a Italiei, in meciul de debut, valabil pentru calificarea la campionatul european U21...  
Eventual castig : 7
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:21:11 by Alex_NBA » Logged

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #66 on: 04 September 2009 - 19:40:35 »

Meci : Bellucci T. v Simon G.
Tip pariu : [Primul set total game-uri]
Pronostic : sub 9.5
Cota : 2.25
Argumentare : Stiu ca este un pariu mai mult la noroc, insa la ce bombe apar in tenis nimic nu mai este sigur. In general din ce am observat pana acum in turneu, breakurile la masculin apar destul de devreme, multi jucatori inca nu isi fac serva cum ar trebui. In meciul pe care il prezint, avem doi jucatori total diferiti, de stiluri diferite, unul stangaci altul dreptaci, suprafete de joc preferate diferite. Bellucci este un jucator de zgura mai mult cum si tara il recomanda, Brazilia, insa observ si la el o tendinta de a deveni un all around player. Prevad un prim set destul de ciudat, cu multe posibilitati de breakuri, un prim set care va fi total diferit fata de restul partidei, un set in care cei doi jucatori vor incerca sa se cunoasca mai bine si sa gaseasca solutii pentru a anihila adversarul. Nu ma pronunt in favoarea castigatorului, e un meci greu, fiecare jucator avand sansa lui. Merg pe sub 9.5 ghemuri in primul set
Miza : 10u
Eventual castig : 12.5u
« Last Edit: 04 September 2009 - 22:06:36 by Alex_NBA » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #67 on: 05 September 2009 - 03:31:00 »

Meci : SDG Padres v LA Dodgers
Tip pariu :  Handicap (+1.5/-1.5)
Pronostic : LAD
Cota : 1.73
Argumentare : Un meci in care valoarea pitcherilor cred ca va face diferenta in mod special. La Padres starter va fi LeBlanc, un pitcher foarte slab, care nu a reusit in doua sezoane decat 8 starturi, din care s-a ales cu 1-4 si 8.53 ERA. In acest sezon are 3 meciuri, din care a iesit cu 0-1 si 9.58 ERA. Aceste 3 meciuri au fost si ele destul de raspandite de-a lungul sezonului, primele 2 pe udneva prin iunie, iar ultimul la sfarsitul lui august. In aceasta perioada de absenta in MLB, el a aruncat in Minor, unde nu a reusit mari lucruri, 4-9 cu 3.87 ERA. Cred ca impotriva unei defensive foarte bune ca cea a lui Dodgers nu va putea face fata prea mult si va iesi repede lasand meciul in mana bullpenului care nu e asa prost, dar nici nu impresioneaza. Pitcherul de start pt LAD este Kershaw, un pitcher foarte tanar (21 ani), care arunca excelent, fiind un pitcher de SO, dar care nu prea are sansa la decizii, el fiind in acest sezon 8-7 cu 2.94 ERA. El bine dupa 3 meciuriu in care desi a aruncat destul de bine, nu a reusit sa obtina decizii, iar astazi cred ca e timpul ca sa creasca numarul victoriilor. Sper ca acest meci sa curga inca din start in favoarea celor din LA si sa asistam la o victorie foarte lejera. Singurul lucru de care mi-e teama aici e implicarea bookmakerilor.
Eventual castig : 7.3
« Last Edit: 05 September 2009 - 09:33:04 by Alex_NBA » Logged

Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #68 on: 05 September 2009 - 07:17:12 »

05.09.2009

Meci :  Spania-Belgia
Tip pariu :  Handicap
Pronostic : (0:1) 1
Cota : 1.50

Argumentare :Spania a avut in aceasta campanie de calificari o grupa destul de usoara , unde a reusit sa se impuna in toate cele 6 partide disputate , marcand 13 goluri si primind doar 2. Spania are o aparare foarte bine organizata cu jucatori extrem de puternici si disciplinati , Puyol , Ramos sau Albiol , dar numarul mic de goluri primite se datoreaza si portarului , dar si atacului si jucatorilor de la mijloc , care fac specatacol aproape in fiecare partida , dominand si tinand mingea in posesie in cea mai mare parte a celor 90 de minute , aici se remarca Xavi , Alonso , sau cei 2 jucatori de atac senzationali Villa si Torres care impreuna formeaza un cuplu letal. Spania a castigat si pe terenul celor din Belgia 2-1 destul de greu in tur  , dar astazi ma  astept sa o faca destul de clar  la cel putin 2 goluri diferenta , mai ales   ca , gazdele cauta sa faca tot timpul spectacol in fata propriilor suporteri.

Miza : 5 u
Eventual castig : 2.5 u
« Last Edit: 05 September 2009 - 23:59:41 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #69 on: 05 September 2009 - 07:27:04 »

Meci : Paraguai-BOlivia
Tip pariu :  sub/peste
Pronostic : peste 2.5
Cota : 1.57

Argumentare :Gazdele de astazi se afla pe locul 3 in grupa de calificare , dar vine dupa o serie de 4 meciuri in care nu au reusit niciun succes , iar in partida de deseara lucrurile se pot schimba , ei avand nevoie mare de cele 3 puncte pentru a`si consolida pozitia in clasament , dar si pentru a`i multumii pe suporterii care probabil au fost foarte dezamagiti de ultimele jocuri ale favoritilor. Cei din Paraguai au marcat 20 goluri si au primit 13 , in 14 partide jucate , dar intalnesc astazi , cea mai slaba aparare din grupa 30 de goluri primite , dar si o echipa care marcheaza destul de des , 19 goluri primite , Bolivia care probabil va iesi la atac si in partida de deseara neavand nimic de pierdut , mai mult poate cu un plus de incredere dupa ultimele partide ale gazdelor de astazi . Ultima partida dintre cele 2 jucandu`se in meciul tur , acum mai bine de  1 an iar Bolivia s`a impus intr`un meci cu multe goluri , scor 4-2.

Miza : 5 u
Eventual castig : 2.85 u
« Last Edit: 06 September 2009 - 09:45:47 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #70 on: 05 September 2009 - 10:39:12 »

Meci: Franta-Romania
Tip pariu: sub/peste
Pronostic: sub 2,5
cota: 1,65

Argumentare: Un meci mai mult de palmares in grupa noastra, noi avand sanse sub 0,00000001%, francezii cu gandul mai mult la meciul direct contra sarbilor care va stabili calificata direct si cea care merge la baraj. Individual francezii sunt peste noi si poate ca si echipa dar modul lor de a juca imprimat de un antrenor extrm de modest deseori a nascut victorii doar la limita incununand meciuri daca nu negre destul de gri, meciuri nespectaculoase. Romanii merg la Paris sa nu se faca de rusine, merg sa arate ca au un antrenor nou cu mult curaj si cu o conceptie sanatoasa despre fotbal. Merg la Paris pentru a cladi viitoarea nationala iar acest meci pentru ei poate constitui un test pentru a vedea unde se afla. De aceea nu cred ca se vor avanta in atac sau se vor descoperi. Cred ca va fi un meci inchis in care daca terminam un 0-0 sau 1-1 toata lumea va fi multumita. Merg cu mare incredere intr-un under 2,5

Miza: 3 u
Eventual castig: 1,95 u
« Last Edit: 05 September 2009 - 23:59:59 by Alex_NBA » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #71 on: 05 September 2009 - 11:54:19 »

Meci : Kohlschreiber P. v Stepanek R.
Tip pariu : [Primul set total game-uri]
Pronostic : Under 9.5
Cota : 2.25
Argumentara : Am observat la US Open tendinta ca primul set sa fie unul destul de scurt, de tachinare mai mult si de cunoastere reciproca. Am aruncat fugitiv un ochi pe primul set al tuturor meciurilor, statisticile par sa imi dea dreptate. In partida de azi avem doi jucatori spectaculosi, eu unul asa ii consider, mai ales pe Stepanek, care atunci cand vrea este "one man show". Ambii sunt jucatori tehnici, nu impresioneaza printr-o serva de exceptie, dau semne ca break-ul se poate realiza destul de usor. In intalnirile directe de pana acum, in 2 meciuri din 3 jucate, primul set s-a terminat cu peste 9.5 ghemuri. Astazi cred ca balanta se va echilibra.
Miza : 10u
Eventual castig : 12.5u
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:00:08 by Alex_NBA » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #72 on: 05 September 2009 - 13:24:06 »

Meci : Franta - Romania
Tip pariu :  Scor corect multiplu
Pronostic : 1-0, 2-0 sau 3-0
Cota : 2.40
Argumentare : Iata o cota foarte buna din punctul meu de vedere avand in vedere ce cote avem pt "Nu da gol Romania", sau "Franta Castiga la 0". In principiu ma bazez pe faptul ca Romania nu va reusi sa marcheze avand in vedere ca selectionerul nostru este Razvan Lucescu, care pune accent pe faza defensiva, lucru dovedit pe unde a antrenat (Rapid si Brasov). Dealtfel, si echipa pe care o va alinia e una in mare parte cu orientare defensiva, iar atacul este unul slab dupa parerea mea, avand in vedere ca e format din Marica (rezerva rezervelor in Germania) si Surdu (care nu stiu ce cauta la nationala)/Bucur(un atacant pe care fizicul nu-l va ajuta deloc in duelurile cu Gallas sau Escude/Abidal. Francezii cred ca nu vor forta foarte mult si se vor multumi cu 1-2 goluri pe care sa le conserve, asteptand trecerea timpului in vederea meciului ce urmeaza cu Serbia, adevaratul meci pt ei. Nu vad cum ar putea francezii sa rateze victoria intr-un astfel de meci, cu o selectionata neomogena, care desi vine dupa doua victorii cu Lituania si Ungaria, nu cred ca va mai putea face aceeasi impresie si in fata lor. Sper la un meci in care Romania sa se gandeasca la sintagma "sa nu luam multe", iar francezii sa se gandeasca la meciul cu Serbia dupa cum spuneam.
Eventual castig : 14
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:00:23 by Alex_NBA » Logged

Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #73 on: 05 September 2009 - 13:45:06 »

Meci :      Austria v Faroe Islands
Tip pariu : under/over
Pronostic :  under 2.5
Cota : 2.35
Argumentare :  un valuebet pentru azi... cota este clar prea mare, si nu e deloc in linie cu rezultatele si cu stilul de joc adoptat de marea selectionata a insulelelor Feroe...  In meciul tur au facut surpriza, 1-1 cu Austria, fiind si singurul gol marca de Feroe in preliminariile campionatului mondial...  Iata si rezultatele:

[WORLD (FIFA)]    EP    SERBIA              FAROE ISLANDS              2-0          
[WORLD (FIFA)]    EP    FAROE ISLANDS             ROMANIA             0-1             
[WORLD (FIFA)]    EP    FAROE ISLANDS              AUSTRIA             1-1             
[WORLD (FIFA)]    EP    LITHUANIA              FAROE ISLANDS          1-0             
[WORLD (FIFA)]    EP    FAROE ISLANDS              SERBIA              0-2             
[WORLD (FIFA)]    EP    FAROE ISLANDS             FRANCE                 0-1    

6 din 6 under2.5 ...   si cota este la 2.35.
Gazdele nu au o forta ofensiva de invidiat...  Selectionata improvizata a insulelor Feroe  se va apara eroic cu tot efectivul   ca , sau aproape tot, cum ne-a obisnuit in meciurile de pana acum...          
Eventual castig : 13.5
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:00:32 by Alex_NBA » Logged

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #74 on: 05 September 2009 - 14:57:26 »

Meci :     Israel-Letonia
Tip pariu :   1X2
Pronostic :     1
Cota :       1.5
Argumentare : Un meci capital pentru sansele de calificare pe care le mai are Israelul avand 4 puncte mai putin decat primele doua clasate, Grecia si Elvetia, echipe care au reusit cate un rezultat de egalitate pe terenul celor din Israel, iar acest lucru nu cred ca se va intampla si in meciul de azi, avand in vedere ca letonii sunt sub valoarea celor doua echipe mentionate, iar forta israelienilor pe terenul propriu este bine cunoscuta.
Eventual castig : 5
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:00:52 by Alex_NBA » Logged
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #75 on: 05 September 2009 - 16:26:21 »

Philipp Kohlschreiber v Radek Stepanek

In aceasta seara la Flushing Meadows, germanul Kohlschreiber si cehul Stepanek isi disputa un loc in optimile de finala ale ultimului turneu de mare slem al anului.

Stepanek a trecut de italianul Bolelli si de argentinianul Mayer. Italianul nu i-a pus nicio problema, Simone fiind un jucator defensiv ce s-a aparat tot meciul n-a fost capabil sa-l paseze pe ceh. Radek este un jucator caruia ii place jocul la fileu, de aceea si joaca servici-vole. Se mentine in elita tenisului mondial de mai bine de 5 ani si inca ramane in primii 20 de jucatori ai lumii, insa nu poate urca mai sus pentru ca jocul sau nu a cunoscut imbunatatiri majore. Nu are lovituri cu care poate pune probleme adversarilor, iar daca primul serviciu nu-i intra, acesta se afla in dificultate. Din fericire pentru el, acest joc i-a fucntionat impotriva argentinianului Mayer care nu a stiut sa profite la maxim de mingiile de set avute si de sansele de break pe care i le-a oferit adversarul.

De partea cealalta il avem pe Kohlschreiber, un neamt cu un parcurs bun pana acum eliminandu-l pe  Seppi si pe Devvarman. Doua jocuri lejere pentru neamt, asa cum o arata si scorurile. Philipp l-a condus cu 2-0 pe indianul Devvarman, dar probabil o relaxare in cea de-a treia mansa a facut ca asiaticul sa-i fure un set la 0. Kohli a demonstrat insa ca a fost doar o intamplare, administrandu-i lui Somdev un sec 6-2 in setul 4. Germanul este un jucator all-around descurcandu-se excelent din spatele terenului, dar nu spune nu nici venirilor la fileu in ciuda faptului ca este un jucator mic. Inaltimea sa nu-i permite sa serveasca excelent de puternic, dar o face plasat atat pe serviciul 1, cat si pe cel de-al doilea. Are o inteligenta aparte in joc, dar este inconstant pe durata unei partide.

H2h este 3-1 pentur ceh, dar intalnirile au avut loc cu cel putin 2 ani in urma. Consider sansele 50-50 si cu siguranta valoarea cotelor este pe neamt care este un bun returneur si-i poate pune reale probleme cehului. Probabil un meci lung in care ambitia lui Kohli isi va spune cuvantul.

Pronostic : Kohlschreiber
Cota : 2.10
Miza : 10 / 10
Bookmaker : gamebookers
Profit posibil: +11
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:01:05 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #76 on: 05 September 2009 - 17:00:38 »

Meciul: Spania v Belgia
Tip pariu: marcheaza/nu marcheaza
Pronostic: Spania nu primeşte gol
Cota:1.73
Argumentare: Desi am ajuns intr-un punct in care ma gandeam serios sa nu mai risc pe cote si alegeri grele, am zis ca azi mai trebuie sa dau o batalie. O oferta foarte bugata azi, foarte diversa, cu meciuri care te imbie sa le joci la victoria gazdelor, sau chiar handicap, sau jocuri unde nu vezi decat tatonare la mijloc si multe nereusite. Insa azi merg pe un joc unde Spania, echipa care poate sa depaseasca la posesie probabil si pe Brazilia, va intalni o echipa mai mult bazata de forta si faze fixe, si a carui mijloc nu il vad capabil de recuperari periculoase.
E clar ca Spania porneste aici ca mare favorita.Ramane inca acea veche poveste ca nu a mai pierdut un joc acasa in Spania de la meciul cu Romania, iar numarul de goluri primite de atunci e de 3 in 16 partide. Desi Belgia e o echipa care in jocurile sale genereaza destule overe, acest lucru se intampla mai rar cu defensivele de clasa. Iar Spania cu un cuplu central omogen de la Barcelona, si cu un portar de top in Casillas, nu vad cum nu s-ar incadra in acele defensive de clasa mondiala.
Casillas,Abeloa,Pique,Puyol ,Capdevila-Senna,Xavi,X Alonso-Silva,Torres,Villa e probabil primul unsprezece care va fi aliniat azi de Bosque.
Iar pentru Belgia, cu primii trei golkeeperi absenti, si cu van Damme accidentat, va alinia probabil urmatoarea echipa:
Proto (Anderlecht) - Vandenborre (Portsmouth), Vermaelen (Arsenal), Simons (PSV), Deschacht (Anderlecht) - Fellaini (Everton), Vertonghen (Ajax), Defour (Standard), Martens (AZ) - Dembele (AZ) - Sonck (FC Bruges).
E o cota mult prea buna, in conditiile in care belgienii nu prea mai spera la nimic, ci doar asteapta venirea lui Dick Advoocat la carma nationalei in ianuarie.

Miza:10 unitati
Castig Posibil: 7.3 unitati
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:01:18 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #77 on: 05 September 2009 - 17:07:00 »

Meci : Federer R. v Hewitt L.
Tip pariu : [Total jocuri]
Pronostic : Under 31.5
Cota : 1.90
Argumentare : Un meci clasic, de 3 seturi, nu prea am nimic de spus in plus fata de ce stim majoritate de pe aici. Federer il conduce pe australian cu 15-7, ultimele 13 meciuri au fost toate castigate de elvetian. Hewitt are un joc ce-i convine lui Federer, rar ii pune probleme si si mai rar reuseste sa-i fure cate un set. Cum Fedex e intr-o forma de zile mari, azi nu-l vad sa stea prea mult pe teren, il termina repede iar linia de la total e mai mult decat buna. 6-3 7-5 6-4
Miza : 10/10
Eventual castig : 9.0
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:01:38 by Alex_NBA » Logged
Gambino
Membru avansat

Thanks! +4/-0

« Reply #78 on: 05 September 2009 - 17:55:59 »

Meci : Chicago Cubs at NY Mets
Tip pariu : moneyline
Pronostic : NY Mets
Cota : 2,45
Argumentare : Sezon ratat pentru Mets , in special din cauza interminabilelor accidentari , dar la meciul din seara asta Cubs sunt supraevaluati mai ales prin prisma jocului prestat de ei in ultima perioada . O fi Harden un pitcher bunicel dar de multe ori a aruncat slab , dovada ultima prestatie pe teren propriu cu Houston . Figueroa a facut un meci excelent pe 30 august chiar in deplasare la Cubs , permitand un singur Run in sapte inninguri.
Miza : 10 u.
Eventual profit : 14,5 u.
« Last Edit: 06 September 2009 - 09:47:15 by Alex_NBA » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #79 on: 05 September 2009 - 17:56:38 »

Meci : Söderling R. v Querrey S.
Tip pariu : [HC pe jocuri] 0:3.5
Pronostic : 1
Cota : 1.85
Argumentare : Astazi merg pe Robin un jucator cu un parcurs excelent in turneele premergatoare USO,ca si adversarul sau de altfel, dar nivelul la care a jucat suedezul a fost unul net superior americanului, care a adunat majoritatea punctelor care l-au dus pe 22 ATP pe tarim american. Söderling a beneficiat de abandonul lui Granollers in turul precedent in timp ce americanul a avut un meci destul de greu contra lui Kim; scorul intilnirilor directe e 3-0 in favoarea lui Söderling.
Miza : 10/10
Eventual castig : 8.5
« Last Edit: 06 September 2009 - 00:02:03 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: