Welcome, Guest. Please login or register.
23 September 2019 - 23:00:35

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Go Down Print
Author Topic: irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi  (Read 13524 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #120 on: 09 September 2009 - 21:01:20 »

Meci: PHI Phillies @ WAS Nationals
Tip pariu: handicap
Pronostic: PHI Phillies -1.5
Cota: 1.88
Argumentare: O sa merg pt a 2a seara connsecutiv pe Phillies mai ales acum cand si-au revenit dupa seria neagra de 4 infrangeri. Pe langa asta intalnesc poate cea mai proasta echipa din liga Washington cu 90+ infrangeri. Nationals evolueaza sub asteptari cu 1-9 in ultimele 10 partide pe cand philly trebuie sa isi consolideze pozitia de lider al diviziei. Un duel inegal si la pitcheri Lee vine dupa 2 meciuri slabe 2 infrangeri si cred ca va fi foarte motivat astazi, are 5-2 2.81 ERA de cand a sosit la Phillies. Mock pitcherul adversar este foarte slab are 3-7 in acest sezon cu 5.63 ERA. In meci. Avantaj si la bullpen cu 3.60 ERA last 3 fata de Wash 6.27. Meciurile directe sunt net in defavoarea nationalilor care au reusit doar 2 victorii din 13 dispute in 2009.
Miza: 10/10
Castig: 8.8
« Last Edit: 10 September 2009 - 12:03:23 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #121 on: 09 September 2009 - 21:48:55 »

Meci:Brazilia - Chile
Tip pariu: 1X2
Pronostic: 1
Cota: 1,5
Argumentare: Sincer sunt destul de surprins de pozitia oaspetilor din seara aceasta, Chile. Locul 2 in aceste preliminarii la doar 3 puncte de Brazilia, marea favorita. Nu cred ca se poate intampla azi decat victoria Braziliei in seara aceasta, o Brazilie ce acum 3 zile a invins cu 3-1 acasa la marii rivali printr-un joc de-a dreptul magnific. Sunt convins ca vor reusi victoria si astfel vor cam incheia socotelile pentru calificarile campionatului mondial de anul viitor, la ce vedete aliniaza Selecao pentru curajosi se poate merge si pe o victorie in primele 45 de minute, totusi merg pe victorie simpla in 90 de minute la o cota buna( zic eu).
Miza: 3u
Castig eventual: 1,5
u
« Last Edit: 10 September 2009 - 11:36:03 by irisui » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #122 on: 09 September 2009 - 23:43:18 »

Meci : Oudin M. v Wozniacki C.
Tip pariu : [Numar de seturi]
Pronostic : 3
Cota : 2.30
Argumentare : Am avut o mica pauza zilele astea, sper sa revin in forta. Va prezint un meci unde se intalnesc doua jucatoare tinere, talentate, care au reusit cateva surprize destul de mari la acest turneu pe fondul unui joc extrem de bun. Oudin, este preferata publicului, a trecut de nume grele pana acum, Sharapova, Dementieva, Petrova. Cred ca si cu Wozniacki are sanse, unele destul de mari. Adversarele danezei au fost putin mai slab cotate, singurul nume greu consider ca a fost Kuznetsova. Astazi va fi un test pentru ea, insa eu vad un meci destul de echilibrat, ambele jucatoare merita cate un set la ce au aratat pana acum si sunt destul de sigur ca meciul se va lungi pe durata a 3 seturi.
Miza : 10u
Eventual castig : 13u
« Last Edit: 10 September 2009 - 11:36:30 by irisui » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #123 on: 10 September 2009 - 00:53:26 »

Meci : BAL Orioles @ BOS Red Sox
Tip pariu : Handicap (+1.5/-1.5)
Pronostic : BOS
Cota : 1.91
Argumentare : BOS a ajuns in situatia in care sa fie la doar 0.5 in fata celor de la TEX pt Wild Card. Avand in vedere ca oponentii lor de astazi formeaza una din cele mai tinere echipe ca medie de varsta a componentilor, care au si un dezavantaj istoric clar ( Boston is 15-2 SU in its last 17 games when playing Baltimore; Boston is 12-1 SU in its last 13 games when playing at home against Baltimore ), nu cred ca pot rata oportunitatea unei victorii la fel de clare ca majoritatea celor in acest sezon (doar 3 din cele 12 din acest sezon fiind la un singur run). Duelul pitcherilor pare a fi unul echilibrat daca luam in considerare doar acest sezon. Insa, per total, Byrd este un pitcher mult superior lui Berken (aflat la primul sezon in MLB cu 4-11 6.07 ERA), avand la activ 340 meciuri in MLB cu 109-94 si 4.39 ERA. In acest sezon el a aruncat in doar doua meciuri, unul in deplasare, unde a comis-o grav, si unul acasa, unde a arat care ii e valoarea, fiind lovit de 3 ori fara run in 6 IP. Cred ca acest meci il va ajuta sa-si regleze din nou cifrele undeva la media statisticilor sale all time.
Miza : 10
Eventual castig : 9.1
« Last Edit: 10 September 2009 - 12:03:41 by Alex_NBA » Logged

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #124 on: 10 September 2009 - 14:13:23 »

10.09.2009

Meciul: Del Potro J.-M. v Cilic M.
Tip pariu: scor corect
Pronostic: 3:0
Cota: 2.40
Argumentare: Un argentinian si un croat se intalnesc in sferturi azi la US Open. Daca nu as fi vazut jocul cu Murray, as fi ramas la impresia veche si gresita ca acest Cilic e un bun servant. Insa nu stau lucrurile chiar asa, pentru ca procentajul sau la primul serviciu e unul rau de tot, undeva intre 50 si 60%. Iar acest Del Potro e un returneur foarte bun, in special pe al doilea serviciu. Cum iar, argentinianul sta foarte bine la capiotul serviciu, iar croatul prost la capitolul retur, ne intrebam cum de se intalnesc in aceasta faza doi jucatori atat de diferiti. Pai, Cilic, pe langa 3 tururi usoare, cu 2 tie-breakuri in primul tur, si cu 5 seturi cu levine, a intalnit un Murray, care dupa ce a ratat doua sanse de break si set in primul, la scorul de 5-4, a cazut complet, nemareusindu-i nimic, iar croatului intrandu-i niste lovituri foarte bune.
Azi insa ma astept ca Del Potro sa isi confirme forma din acest an pe hard, si sa nu-l ierte pe croat in drumul sau spre finala. In plus, faptul ca suns sanse mari sa-l intalneasca pe Nadal in semifinale, cred ca il ambitioneaza si mai mult, pentru ca stie ca impotriva stangacilor si chiar impotriva lui Nadal pe hard sta foarte bine, invingandu-l de 2 ori anul acesta.

Miza:10 unitati
Castig Posibil: 14 unitati
« Last Edit: 10 September 2009 - 22:42:58 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #125 on: 10 September 2009 - 15:55:33 »

Meci : Del Potro J.-M. v Cilic M.
Tip pariu : [Cel puţin un set]
Pronostic : 2
Cota : 1.40
Argumentare : Meci tare din sferturile de finala ale turneului de la New York, cred ca am ales un bet destul de realist, croatul Cilic s-a descurcat de minune pana acum, nu vad de ce nu i-ar lua un set si lui Del Potro sau chiar mai mult. Argentinianul este un bun servant, are un forehand ce ingroapa mingea in terenul advers, insa Cilic cred ca e obisnuit cu astfel de jocuri, a eliminat pana acum 3 americani, deci jucatori ce se bazeaza pe serva, plus eliminarea surprinzatoare a favoritului numarul 2, Andy Murray. Cei doi s-au mai intalnit o singura data, anul acesta la AO, deci tot pe teren rapid. Acolo Cilic a reusit sa castige primul set insa dupa s-a stins, pierzand meciul cu 1-3. Cei doi sunt nascuti in acelasi an, in aceeasi luna, in aceeasi saptamana, astrele cred ca vor ca cei doi sa-si imparta seturile in mod egal pana in setul 4. Am incredere in Marean ca o sa ma faca fericit  bm
Miza : 10/10
Eventual castig : 4.00
« Last Edit: 10 September 2009 - 22:42:47 by Alex_NBA » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #126 on: 10 September 2009 - 16:11:51 »

Meci : Del Potro J.-M. v Cilic M.
Tip pariu : [Primul set total game-uri]
Pronostic : Peste 10.5
Cota : 3.20 (2.50)
Argumentare : Sunt doi jucatori ce servesc bine si din cate am observat isi pierd destul de greu serviciul. Asta e argumentul principal ce-l pot prezenta la acest tip de pariu. Din punct de vedere statistic, Del Potro a avut un singur prim set lung, la acest US Open in timp ce Cilic a jucat 2. In meciul lor direct primul set a avut 12 ghemuri, sper in acelasi scenariu si acum.
Miza : 10u
Eventual castig : 15u
« Last Edit: 10 September 2009 - 22:42:39 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #127 on: 10 September 2009 - 16:43:52 »

Meci: TEN Titans @ PIT Steelers
Pronostic: TEN Titans +6
Cota: 2.02
Argumentare: In sfarsit unul din sporturile mele favorite incepe in aceasta saptamana. Deschiderea sezonului o vom vedea astazi cu un meci intre 2 echipe interesante, Pittsburgh castigatoarea superbowl-ului de anul trecut si Tenn o echipa care a avansat destul de mult in playoffs dupa un sezon eficient. Comparativ cele 2 echipe se afla cam la acelasi nivel cu usor avantaj pt Pittsburgh deoarece are un QB mai bun si o defensiva mai solida. 7 pct mi se pare un spread mare pt un meci in care defensiva va fi decisiva. Nici in meciurile directe Tennessee nu sta rau reusind 7 victorii in ultimele 10 partide. Voi miza astazi pe titans ca nu vor pierde la mai mult de 6-7 pct si nu m-ar surprinde daca ar castiga SU.
Miza: 10
Castig: 10.2
« Last Edit: 11 September 2009 - 09:44:35 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #128 on: 10 September 2009 - 21:57:59 »

Meci : Clijsters- Serena
Tip pariu : [Primul set total game-uri]
Pronostic : Peste 9.5
Cota : 1,95
Argumentare : Semifinala feminina la US Open...E semifinala in care joaca "veteranele", Serena conducand cu 3-0 in meciurile directe, dar precedentul meci dintre ele dateaza din 2003. Serena a slabit, se misca mai lejer in teren, dar astazi a jucat un meci de dublu, impreuna cu sora ei, meci incheiat in trei seturi...Kim m-a impresionat prin puterea ei de concentrare, nu s-a clatinat deloc in situatiile dificile, iar in meciul cu Venus a dat proba fde foc, impunandu-se in setul decisiv, dupa doua seturi anterioare nebune, 6-0, 0-6...
Nu ma dau in vant dupa acest tip de pariuri, dar mi-a placut cota si m-am gandit ca totusi aici e vorba de doua din cele mai mari jucatoare in activitate si ca , teoretic, jocul va fi echilibrat, macar in primul set... Cool
Nu vreau sa se repete cu niciun chip ceea ce a fost  in meciul Cijsters-Venus... smile
Miza : 2u
Eventual castig : 1,9 u
« Last Edit: 10 September 2009 - 23:36:38 by Alex_NBA » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #129 on: 11 September 2009 - 01:11:13 »

Meci : FLO Marlins v NY Mets
Tip pariu : Total runs
Pronostic : Over 9.5
Cota : 2.05
Argumentare : Avem aici un meci cu motivatie total diferita pt cele doua combatante. FLO inca mai are o mica sansa pt PO, pe cand NYM joaca doar pt statistica. As fi mers pe FLO in conditiile astea, insa la ce echipa inconstanta sunt si la ce pitcher au imi e teama. Astfel, m-am orientat spre over, desi istoricul intalnirilor directe si nuamrul accidentatilor de la NYM nu indica asta. Insa, chiar si asa, avem aici doi pitcheri slabuti, aflati la primul sezon in MLB ca starteri. West a fost starter inca din start, si a reusit 6-5 cu 4.61 ERA. Parnell, este la baza reliever, dar de 6 meciuri a fost trecut ca starter, unde a aratat serioase probleme cu noul statut, ajungad la niste cifre foarte slabe: 3-7 cu 5.25 ERA. El vine dupa un meci foarte bun, exceptional pt el, in care a reusit 7 SO, fiind lovit de 5 ori fara a lasa run. Cred ca in aceasta seara el va ceda destule runs si vom avea parte de show total.
Eventual castig : 10.5
« Last Edit: 11 September 2009 - 09:46:04 by Alex_NBA » Logged

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #130 on: 11 September 2009 - 02:11:35 »

11.09.2009

Meci : Fortuna Düsseldorf v FC Augsburg
Tip pariu : Marchează/nu marchează
Pronostic : Dusseldorf nu primeste gol
Cota : 2.68 unitati
Argumentare : Duel in liga a doua germana intre o nou promovata si o echipa care si-a propus un loc in primele 3. Gazdele sunt cu adevarat puternici pe teren propriu, acolo unde sezonul asta in cupa Germaniei au primit vizita celor de la Hamburg, cu care au terminat 2-2 , si 3-3 dupa prelungiri, dar au fost elimintati la penaltyuri. In rest sunt o echipa care primeste foarte greu goluri pe teren propriu, dovada fiind si primele doua jocuri ale acestui sezon. Ausburg nu sunt deloc in forma, avand o defensiva nesigura, si un atac destul de bun, insa care poate avea probleme usor mai ales in deplasari. Pana acum in acest sezon au marcat gol in toate partidele, insa nu au avut nici o deplasare care sa le puna probleme. O cota cu adevarat valoroasa in opinia mea, care are mari sanse sa iasa si cu victoria gazdelor.
Eventual castig : 15 unitati

« Last Edit: 12 September 2009 - 10:06:34 by Alex_NBA » Logged
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #131 on: 11 September 2009 - 12:43:30 »

Meci : Pandurii TG Jiu v CFR Cluj
Tip pariu : total goluri
Pronostic : sub 2.5
Cota : 1.6
Argumentare : Dupa o pauza de 2 saptamani se reiau meciurile din liga I cu etapa a 6-a, iar in prologul acesteia avem o intalnire intre doua echipe cu obiective diferite, daca CFR duce o lupta pe 3 fronturi, Pandurii, in ciuda inceputului bun de campionat, se lupta mai mult pentru evitarea retrogradari. Echipa gazda vine dupa 2 meciuri in care s-au inscris peste 2 goluri, un lucru neobisnuit pentru stilul de joc impus de antrenorul Sorin Cartu, insa cred ca aceste rezultate au venit si datorita faptului ca au jucat cu echipe mai slabe decat ei, iar azi vad un meci in care mai mult se vor apara si vor incerca sa joace mai mult pe contraatac.
Eventual castig : 6
« Last Edit: 12 September 2009 - 10:10:11 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #132 on: 11 September 2009 - 14:46:59 »

Tip pariu : handicap la asi
Pronostic : Clijsters +4,5
Cota : 1,85
Argumentare : Semifinala feminina la US Open in care se infrunta doua pietre tari...Serena a facut acest handicap la asi , culmea, cu Penneta si Hantuchova, cele mai bine cotate adversare, cu cele mai slabe, nereusind sa il realizeze...Clijsters returneaza insa foarte bine, Venus nu a reusit cu ea decat 2 asi in trei seturi, asa ca nici sora ei nu cred ca va reusi prea mult... smile. Statisticile nu prea conteaza la acest tip de pariu, esenta am spus-o in cateva cuvinte: Kim returneaza bine, miza e mare, meciul strans, nu cred ca e loc de prea multi asi aici...
Miza : 5u
Eventual castig : 4,25 u
« Last Edit: 12 September 2009 - 10:12:05 by Alex_NBA » Logged
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #133 on: 11 September 2009 - 18:00:51 »

Tip pariu : Winner
Pronostic : Serena
Cota : 1,4
Argumentare:Ei bine,in primul rand trebuie spus ca Clijters este jucatoarea mea favorita(o am pt castigarea turneului)...dar ii va fi foarte greu sa o invinga pe Serena,care face ce face...si castiga cam tot.Nu cred ca Kim va putea face fata fortei lui Serena,mai ales ca ea inca are in jocul ei momente dese in care nu se concentreaza.De altfel,doar 2 jucatoare au reusit sa le invinga pe surorile Williams la acelasi turneu in ultimii 9 ani...si sincer nu o vad pe Clijters invingatoare aici.
Miza:10 unitati
Profit:4 unitati
« Last Edit: 12 September 2009 - 10:12:14 by Alex_NBA » Logged
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #134 on: 11 September 2009 - 19:27:44 »

Meci :  Go Ahead Eagles - FC Oss
Tip pariu : 1x2
Pronostic : 1
Cota : 1.40
Argumentare : un meci interesant din jupiler league, Olanda.  Go Ahead Eagles, a inceput  destul de bine noul sezon(locul1), fara nici un meci pierdut, si numai victorii pe teren propriu. si-a asigrat locul in playoff,  postul pentru promovarea directa fiind inca in joc, deci motivatia nu ar trebui sa lipseasca prin lotul echipei gazde... Top Oss se scalda pe ultimele pozitii...  iata si o statistica interesanta al meciurilor directe intre cele doua (Go Ahead pe teren propriu) :
01/05-09      Jupiler League      GO Ahead Eagles vs. TOP Oss       1:0
23/11-07    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    2:0
10/11-06    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    5:0
02/09-05    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    1:1
22/04-05    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    0:0
05/12-03    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    4:4
18/02-03    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    2:2
15/09-01    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    6:0
25/10-00    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    3:0
02/10-99    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    2:2
12/09-98    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    3:0
25/10-97    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    2:0
29/09-96    Jupiler League    GO Ahead Eagles vs. TOP Oss    1:0
Miza : 9
Eventual castig : 3.6
« Last Edit: 12 September 2009 - 10:12:50 by Alex_NBA » Logged

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #135 on: 12 September 2009 - 00:15:21 »

Meci : COL Rokies @ SD Padres
Tip pariu : Handicap (-1.5/+1.5)
Pronostic : COL
Cota : 2.17
Argumentare : Un meci care imi palce foarte mult. Motivele mele sunt multiple, dar aici ma voi limita la cateva deoarece nu are rost sa scriu un roman. In primul rand, e vorba de motivatia celor doua echipe. COL a reusit sa preia controlul wild card-ului, fiind la 4 1/2 victorii in fata celor de la SF, dar acum acestia tintesc locul 1 in divizia lor, ocupat de LAD cu 2 victorii in fata. Ce este itneresant, este faptul ca in aceasta zi incepe o serie extrem de importanta pt lupta celor 3 echipe pe cele 2 locuri ce duc in PO, seria disputanduse intre SF si LAD. COL nu are decat de castigat de pe urma acestei serii, iar cum SF sunt favoriti astazi, acestia ar putea veni la doar o victorie de LAD in cazul unei victorii. In al doilea rand, este vorba de duelul pitcherilor. Acest duel este foarte clar de partea lui De La Rosa de la COL, care este un pitcher foarte bun, fiind in mare forma (12-2 in ultimele 14 starturi cu 3.36 ERA), si care ar avea de luat o revansa in fata celor de la SD avand in vedere ca are 3 starturi impotriva lor in acest sezon, meciuri din care a iesit cu 0-1 si 5.06 ERA. Pt SD starter va fi Mujica, un reliever la baza, care astazi va avea primul meci in cariera din postura de starter. Cred ca acest lucru il va face sa cedeze multe run-uri chiar din startul meciului, astfel, COL asigurandu-si un avans confortabil care sa-i asigure linistea lui De LA Rosa in aruncari. Daca ne referim si la ofensive, avem fata in fata a doua ofensiva din NL (COL) si cea mai slaba ofensiva din MLB (AL+NL), adica cea a lui SD. Ambele ofensive par in forma, COL fiind 9-1 lasta 10 games si SD fiind 7-3 last 10 games. Aici insa, intervine nuamrul de runuri care este net superior in favoarea celor de la COL. SD cred ca si-a cam depasit conditia castigand atatea meciuri intr-un interval atat de scurt si astazi va claca si va arata ca o echipa foarte slaba, mai ales ca este lipsita si de aportul lui Kouzmanoff. Avand in vedere ca maine COL va incepe cu un debutant in MLB, cred ca vor forta mai mult astazi si vor obtine o victorie lejera.
Eventual castig : 11.7
« Last Edit: 12 September 2009 - 10:13:24 by Alex_NBA » Logged

Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #136 on: 12 September 2009 - 08:15:20 »

12.09.2009

Meci:Liverpool-Burnley
Tip pariu : Handicap
Pronostic :(0:1) 1
Cota:1.60
Argumentare :"Cormoranii" au un debut de sezon destul de slab , reusind in primele partide sa castige doar 6 puncte , in primele 4 partide disputate , dar gazdele de astazi , par sa`si revina si au un moral bun mai ales dupa victoria in fata celor de la Bolton , in care au revenit de 2 ori de la 1-0 si 2-1 . In meciurile de pe teren propriu in fata echipelor modeste L`pool nu iarta , avand si un public extraordinar care pune presiune pe adversari , lucrul acesta s`a observat si in fata lui Stoke City  pe care au spulberat`o cu 4-0 si au dominat meciul cap coada cu foarte multe ocazii de a marca .Burnley a produs 2 surprize in debut de sezon 1-0 cu Everton si Man Utd , dar in meciuri jucate acasa , in meciurile din deplasare , observandu`se lipsa de experienta a baietilor lui Owen Coyle , dar si limitele acestora , ei fiind invinsi 2-0 cu Stoke si 3-0 la Londra cu Chelsea lucru care ma face sa cred ca nici astazi in fata unui L`pool motivat si care incearca sa castige meci de meci pentru a nu ramane in urma inca din debut de sezon fata de contracandidatele la titlu , nu pot sa realizeze mare lucru . Diferenta de clasa intre cele 2 este foarte mare , L`pool avand jucatori ca Gerrard , Kuyt , Torres , care desi au evoluat cu cateva zile in urma la nationalele lor , stiu ca trebuie sa castige sa`si multumeasca suporterii si sa faca specatacol ca mai de fiecare data pe propriul teren fiind jucatori bine pregatiti fizic , care pot mentine acest ritm de meciuri din 3 in 3 zile , in timp ce oaspetii nu se pot lauda cu mari vedete , printre cele mai grele piese ale lor fiind nume  ca Eagles , care vine de la echipa a 2`a lui Utd , sau camerunezul Bikey venit de la Reading.

Miza :10
Eventual castig:6
« Last Edit: 13 September 2009 - 00:33:41 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #137 on: 12 September 2009 - 10:57:49 »

Meci:Preston - Swansea
Tip pariu : 1x2
Pronostic :Preston
Cota:1.85
Argumentare :

Preston e o echipa care isi valorifica avantajul terenului propriu foarte bine, in conditiile in care din cate imi amintesc acesta este mai mic decat altele. Oaspetii nu au un inceput de sezon impresionant, mai ales ca au schimbat antrenorul, iar in acest moment sunt macinati de accidentari, Dobie, Monk, Rangel, Pratley, Butler si van der Gun fiind titularii absenti. Pentru gazde, revine Mawene iar Collins un jucator imprumutat in aceasta pauza are sanse sa debuteze. O cota si situatie care pe mine m-a convins .

Miza : 10/10
Eventual castig: 8.5
« Last Edit: 13 September 2009 - 00:35:23 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #138 on: 12 September 2009 - 13:23:53 »

Meci : De Bakker- Russell 
Tip pariu : victorie
Pronostic : 1
Cota : 1,55
Argumentare : Challengerul de la Alphen, semifinale...De Bakker joaca in Olanda lui natala, am zis ca nu il mai fortez dupa 18 victorii consecutive, dar cred ca vrea mult sa castige si aici...Michael"Mighty Mouse" Russell e un american de 31 de ani cu 10 mai mult decat olandezul), destul de rapid si specialist pe hardul sau natal...M-a si mirat aparitia lui la acest turneu pe zgura unde a mers destul de bine, a atins semifinalele...De Bakker a castigat insa trei turnee la rand pe suprafata asta si a batut specialisti pe zgura, nu hardisti...Prima sansa e de partea olandezului...
Miza : 6u
Eventual castig : 3,3 u
« Last Edit: 12 September 2009 - 21:48:25 by irisui » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #139 on: 12 September 2009 - 13:42:13 »

Meci: SMU Mustangs @ UAB Blazers (NCAAF)
Pronostic: UAB -11.5
Cota: 2.00
Argumentare: Inceput cu dreptul in ceea ce priveste fotbalul american, o sa incerc sa continui pe aceeasi linie si pt astazi am pregatit un meci interesant din bogata oferta a NCAA-ului. Disputa interesanta intre 2 echipe necotate insa cu orgolii ridicate. Diferenta mare intre ofensivele celor 2 Southern Methodist Mustangs au marcat 31 pct si au castigat la 8 diferenta meciul de deschidere spre deosebire de Alabama-Birmingham care i-au spulberat pe cei de la Rice marcand 44 si castigand la 20 diferenta. In ceea ce priveste QB UAB au avantaj datorita procentajului ridicat de pase complete a lui Joe Webb. De cealalta parte Mitchell are ceva probleme de sanatate si ma astept sa nu forteze. Ambele intalniri directe ne sunt nefavorabile insa am incredere in Blazers ca vor face un meci bun si vor castiga la cel putin 12 pct.
Miza: 10/10
Castig: 10
« Last Edit: 13 September 2009 - 09:49:09 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: