Welcome, Guest. Please login or register.
23 August 2019 - 11:48:31

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi
« previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Go Down Print
Author Topic: irisui &Alex - All in one- editia 3- ponturi  (Read 13287 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 30 August 2009 - 22:44:57 »

Aici vor fi ponturile...
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #1 on: 30 August 2009 - 23:57:45 »

AVETI GRIJA, VA ROG, LA FORMA POSTARII...asta pentru cei noi, mai ales... smile

Miza maxima pe zi e 10 unitati...impartita pe maxim 2 ponturi, sa nu uitati asta!
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #2 on: 31 August 2009 - 00:08:42 »

Meciul:
Tip pariu:
Pronostic:
Cota:
Argumentare:

Un model de format care ar trebui urmat.
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #3 on: 31 August 2009 - 07:55:57 »

Meciul:Barcelona - Sporting Gijon
Tip pariu:handicap
Pronostic:Barcelona -1
Cota:1.45

Argumentare: Barcelona s`a incalzit in meciul cu Shatior din Supercupa Europei , unde , desi nu a jucat un fotbal foarte spectaculos a avut ceva ocazii si putea sa termine jocul cu o victorie inca din timpul regulamentar . Fiind debut de sezon pe Camp Nou, cu mari asteptari din partea propriilor fani , care probabil vor veni in numar foarte mare , jucatorii vor incerca sa joace cat mai spectaculos , sa inscrie cat mai mult , in acelasi timp Gijon nefiind Shatior , iar Ibrahimovic ar putea debuta cu gol in Primera. In ultimele 2 intalniri Barca a zdrobit echipa oaspete de astazi 3-1 respectiv 6-1 , iar diferenta de lot si  de valoare  ar trebui sa se vada si in aceasta seara si gazdele  sa castige destul de lejer la cel putin 2 goluri diferenta.

Miza:8 u
Castig Posibil:3.6 u
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:16:30 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #4 on: 31 August 2009 - 11:02:04 »

Meci:Youzhny- MathieuPronostic: 1
Cota:1,9
Argumentare:  
Il aleg pe Youzhny aici din urmatoarele motive:  
- s-a antrenat cu Roddick in ultima vreme si am inteles ca a facut-o serios, dand jos surplusul de kg pe carel il avea;
- Youzhny i-a batut in ultima vreme pe Cilic, Isner, Hanescu, toti tipi care servesc tare, ca si Mathieu... asta dovedeste ca Mihail si-a imbunatatit returul...
-ultimul meci dintre ei, la Stuttgart, a fost castigat de rus, desi foarte greu, in 2 tie-breakuri..
Miza: 4
Castig eventual: 3,6

« Last Edit: 31 August 2009 - 21:07:11 by Alex_NBA » Logged
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #5 on: 31 August 2009 - 11:04:21 »

Meciul:Hanescu V. v Isner J.
Tip pariu:tenis
Pronostic:Hanescu
Cota:2.1
Argumentare:Toata lumea il vede favorit pe americanul de 2,06 in special datorita ultimelor performante reusite pe hard-ul american in acest an(semifinala la Indianapolis si Washington....reusind sa invinga jucatori buni ca Baghdatis,Tsonga,Berdych etc).O singura problem pentru el...In ultimul turneu la care a participat,cel de la Cincinnatti,s-a retras in meciul contra lui Chardy din cauza unei accidentari la glezna.El si asa are mari probleme cu deplasarea in teren....daca mai adaugam si o accidentare la picior...atunci cu siguranta va ceda intr-un meci de 4 sau 5 seturi(pentru ca nu cred ca e capabil sa-l invinga cu 3-0 pe Hanescu).De cealalta parte,Hanescu al nostru e zgurist,insa mai nou a inceput sa aiba rezultate bune si pe suprafetele rapide dovada ca a reusit sa intre si in Top 30 ATP.Sper ca Hane sa reuseasca de primul tur aici...asa cum a facut-o si anul trecut si de ce sa nu reuseasca sa ajunga sa-l intalneasca pe Federer thumbup

Miza:4 unitati
Eventual profit: +4.4
« Last Edit: 31 August 2009 - 21:07:18 by Alex_NBA » Logged
mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #6 on: 31 August 2009 - 11:34:00 »

Meci:  starace-chiudinelli
Pronostic: 1
Cota:2.10
Argumentare: un meci interesant intre 2 jucatori slab clasati in circuitul atp(locul 92 si 161).chiudinelli a jucat 8 meciuri anul acesta in circuitul atp, pierzand 6 in rest jucand doar prin turnee chalenger.starace e subtirel pe hard suprafata preferata fiind zgura(12-12 anul acesta pe aceasta suprafata).pe hard e 2-6 anul acesta si italianul,dar saptamana trecuta a reusit sa il elimine pe zverev un jucator care este mult peste chiudinelli la toatae capitolele.

Miza : 8/10
Castig eventual: 8.8
« Last Edit: 31 August 2009 - 22:06:13 by Alex_NBA » Logged

Gentle storm | Thundering silence
Inferior force | Uncontrolled calm
Vital unlife | Logic/chaos/logic
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #7 on: 31 August 2009 - 11:41:17 »

Meciul:  FC Barcelona v Gijon
Tip pariu: marcheaza/nu marcheaza
Pronostic: FC Barcelona nu primeşte gol
Cota: 1.80
Argumentare: Desi e o echipa care sa marcheze in deplasare, si care evolueaza fara mari oscilatii intre propriul teren si deplasari, Gijon nu vad sa faca azi mare lucru. E o echipa care nu a facut sezonul trecut decat 1 egal, iar in amicale, tot unul. Barcelona a primit de la ei sezonul trecut goluri in fiecare joc, insa a marcat si mai multe. Astazi nu vad echipa Barcelonei la turatie maxima, si de aceea mizez pe un joc de posesie insa fara prea multe rezultate. Cu un 1-0 2-0 ii vad multumiti, asa ca nu cred ca Gijon va marca azi pe Nou Camp, iar la cota asta eu zic ca e un bet bun de luat in seama. Barcelona va juca cu clasicul 4-1-2-3, iar oaspetii, cu un sistem clar defensiv 4-4-1-1.
Formatiile probabil:
Barcelona: Valdes - Maxvell, Piquet, Puyol, Alves - Busquets-Keita, Xavi - Henry, Pedro, Ibrahimovic
Gijon: Juan Pablo- Canella, Botia, Sastre, Gregory - Michel, Diego Camacho, Rivera, De la Cuevas - Barral - Diego Castro

Messi va lipsi fiind convocat la nationala,si cerandu-se permisiunea de a pleca mai devreme, in timp ce Iniesta e accidentat. Ciudat e ca cei doi golgheteri din campionatul trecut, Bilic si Maldonado nu sunt anuntati ca si titulari pentru oaspeti.

Miza: 10 unitati
Eventual profit: + 8 unitati
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:16:21 by Alex_NBA » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #8 on: 31 August 2009 - 12:28:32 »

Meci : Gicquel M. v Tursunov D.
Tip pariu : cistigator
Pronostic : 2
Cota : 2.30
Argumentare : Desi pare un meci inselator la prima vedere, datorita deselor accidentari ale rusului, care a fost nevoit sa se retraga inca din primul tur de la ultimele turnee, cota e de nerefuzat pina si pentru mine (in caz de abandon GB ofera cota 1). Cum spuneam, Tursunov a avut o serie de accidentari si asta e si motivul pentru care are o cota asa ridicata, totusi diferenta dintre cei 2 este de cel putin o clasa, rusul stabilit de ani buni in Roseville, California prefera suprafetele rapide, toate titlurile si finalele jucate de el find pe hard sau grass. Gicquel e un jucator care pune accent pe serva iar cind aceasta nu ii intra e dezastru; anul asta a reusit sa atinga faza sferturilor la citeva turnee de mina a II a si nimic mai mult. Daca rusul si-a rezolvat problemele de sanatate sint sanse de peste 80%( trebuie sa ii multumesc si lui Jackie ca mi-a atras atentia asupra acestui meci   az  )
Miza : 4/10
Eventual castig : 5.2
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:15:36 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #9 on: 31 August 2009 - 12:55:44 »

Meci : P. Kohlschreiber vs A. Seppi
Tip pariu : Cistigator
Pronostic : 1
Cota : 1.6
Argumentare : Turneul de la Flushing Meadows da azi startul oficial, cu o multitudine de meciuri, asa cum sunt toate turneele de Grand Slam. Azi, nu puteam sa nu aleg ceva din 'sportul alb', iar confruntarea ce mi-a atras atentia se anunta a fi destul de echilibrata,intre locul 24 ATP, neamtul Kohlschreiber si locul 49, italianul Seppi. Ambii jucatori se simt bine atat pe zgura cat si pe hard, insa cei doi nu au aratat mai nimic la turneele ce au precedat acest US Open. Participari la Cincinatti si New Haven pentru Seppi, acolo unde a jucat cate doua meciuri reusind victorii in fata lui Hernych si Lu, jucatori mai slab clasati, si infrangeril ogice la Verdasco si Nadal. De cealalta parte neamtul Kohli, a pierdut surprinzator la Cincinatti in fata lui Guccione, 100 de locuri ATP mai jos decat el, si a mai pierdut la Toronto, in fata lui Hanescu in 3 seturi, asta dupa ce trecuse tot in 3 seturi de Tomas Berdych, un jucator pe care il invingi nu foarte usor pe astfel de suprafete. Nici unul dintre cei 2 sportivi nu au stralucit in ultma perioada, dar parca neamtul a avut un an mai bun si datorita faptului ca este totusi un jucator mai valoros decat italianul Andreas. Cei doi nu s-au mai intalnit niciodata in circuitul ATP, iar acest lucru face a meciul sa fie foarte interesant. Din punct de vedere fizic, Seppi, la cei 190cm si 75kg, sta mai bine decat Philipp, 178cm si 70kg, asa ca pe astfel de suprafete rapide, serviciul poate fi de multe ori decisiv, insa ma bazez pe maiestria neamtului de a returna mai bine si a-l alerga suficient de mult, pe acest italian ce mie unul imi pare a fi destul de lenes. Cred cu tarie ca desi nici unul din cei doi nu a reusit nimic notabil in ultimele 2 luni, ca, Kohlschreiber, va avea atat talentul cat si inteligenta de a se impune in fata lui Seppi, si cred ca acest bet, pe neamt chiar are valoare, mai ales ca acesta s-a descurcat mereu bine in turneele de Grand Slam.
Miza : 5/10
Eventual castig : 3 u
« Last Edit: 01 September 2009 - 09:37:26 by Alex_NBA » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #10 on: 31 August 2009 - 13:32:53 »

Meciul: Amkar v Spartak Nalchik
Tip pariu: Under/Over
Pronostic: Under 2.5
Cota: 1.5
Argumentare: In ultimul meci al etapei 20 din campionatul Rusiei se intalnesc doua echipe care se lupta pentru evitarea retrogradarii(Amkar locul 13 vs Spartak locul 15) ceea ce va duce dupa parerea mea la un altfel de joc, in comparatie cu acel 4-1 pentru formatia din Nalchik din turul campionatului, etapa a 6-a(un lucru interesant de specificat este faptul ca pana la acel meci ambele echipe au marcat cate un singur gol, un amanunt care poate explica oarecum acel over), iar din precedentele 6 intalniri acest meci este singurul incheiat cu mai mult de doua goluri inscrise. Bilantul under/over al acestor doua echipe in acest sezon este urmatorul: Amkar 12/7 dintre care 4 undere pe teren propriu, Spartak 13/6, 2 undere in deplasare. In plus mai adaug ca echipa gazda vine si dupa un meci de Europa League jucat joi cu Fulham si castigat cu 1-0, deci un motiv in plus sa cred ca acest meci va fi unul inchis si in care se vor marca sub 2.5 goluri
Miza: 9/10
Eventual castig: 4.5
« Last Edit: 31 August 2009 - 21:46:20 by tityhenry » Logged
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #11 on: 31 August 2009 - 13:50:14 »

Meci: Alves  -  Hewitt
      Tip pariu: handikap
      Pronostic: 8.5:0     1
      Cota: 1.85
      Argumentare: Un meci in care australianul Hewitt il intalneste pe brazilianul Alves, un jucator incomod. Alves este un jucator artagos, care a mers bine anul acesta in chalengere. Hewitt a avut si el un seon bun, mai ales pe iarba, unde la Wimbledon a ajuns in sferturi . Brzilianul anul trecut a ajuns pana in turul 2 unde a fost invins de Roger Federer, pierzand la un scor acceptabil in 3 seturi, dupa ce trecuse in primul tur de Capdeville in 5 seturi , care sper eu sa fie la fel si azi in fata australianului.
     Miza: 10
     Castigul eventual: 8.5
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:15:07 by Alex_NBA » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #12 on: 31 August 2009 - 13:53:31 »

Meci : Hanescu V. v Isner J.
Tip pariu : [Total jocuri]
Pronostic : over 43.5
Cota : 1.85
Argumentare : Doi jucatori cu o serva buna, Isner e un hardist convins ce se bazeaza cel mai mult pe serva, joaca cu rabdare, daca e sa-i pice un break bine, daca nu asteapta tie-breakul. Linia pentru acest total e cam mare, chiar si asa cred ca o sa iasa, cred ca cei doi jucatori vor juca pe putin un tie-break. Hanescu la randul lui serveste si el bine, e inalt, gaseste foarte bine liniile terenului de serva. Sper intr-un meci de minim 4 seturi in care sa aibe castig de cauza romanul nostru. Experienta este de partea sa, insa terenurile rapide din SUA sunt de partea lui Isner. 6-7 7-5 6-4 6-3 (vreau cam mult ?  biggrin )
Eventual castig : 4.25

Meci : Falla A. v Haas T.
Tip pariu : [HC pe jocuri] 6.5:0
Argumentare : Aici am incredere in batranul Tommy, imi place cum pune problema pe suprafetele rapide si a demonstrat ca inca mai poate chiar daca este pe final de cariera. Cand ma uit la acest handicap imi fac curaj si ma gandesc ca Tommy nu are nevoie de mai mult de un break pe set. Un 6-4 6-3 6-4 mi se pare mai mult decat linistitor. Cei doi s-au mai intalnit de 3 ori, toate cele 3 jocuri s-au jucat pe pamant american, 2-1 pentru Haas.
Eventual castig : 4.25
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:17:57 by Alex_NBA » Logged
Gambino
Membru avansat

Thanks! +4/-0

« Reply #13 on: 31 August 2009 - 14:26:45 »

Meci : Arizona D'backs at LA Dodgers
Tip pariu : handicap ( + 1,5 / -1,5 )
Pronostic : LA Dodgers
Cota : 2,13
Argumentare : Randy Wolf a aruncat foarte bine in luna august ( ERA 1.80 ) , 4 decizii pozitive dintre care una chiar cu Arizona in deplasare . In weekend-ul trecut bullpen-ul lui Dodgers a fost si el remarcabil , reusind in ultimele 3 partide un ERA 0.96 . Starting pitcher pentru Arizona va fi Doug Davis , care sper sa arunce la fel de prost cum a facut-o si in ultima deplasare efectuata in Los Angeles  , cand Dodgers au invins cu 7-2 .  
Miza : 10 u.
Eventual profit : 11,3 u.
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:22:54 by Alex_NBA » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #14 on: 31 August 2009 - 16:37:16 »

Meci : Federer R. v Britton D.
Tip pariu : handicap 11
Pronostic : Federer R. -11
Cota : 1.80
Argumentare : Vom asista la un meci total dezechilibrat, intre elvetianul Roger Federer si jucatorul gazda Britton. Nu prea stiu nimic de acest american, recunosc ca nu l-am vazut niciodata jucand si nu am auzit niciodata de el. Stiu doar ca are 18 ani, este pe locul 1364 ATP, un jucator de mana dreapta, inalt de 1.85, posibil sa aiba o serva buna. Nu a jucat calificari, este prezent aici datorita unui Wild Card. Despre Federer nu are rost sa-l mai prezint, este un jucator complet, revenit la forma ce l-a consacrat, nu cred ca vrea sa isi piarda prea mult timp cu acest pusti. Cred ca primul set va fi ceva mai echilibrat, odata ce elvetianul ii ghiceste jocul, micutul Britton nu cred ca va mai fi in stare sa gaseasca solutii. Cred ca americanul va fi coplesit de emotii, nu te intalnesti in fiecare zi cu Federer, are mare noroc ca la primul sau turneu de Grand Slam sa joace si sa fie invins de o asemenea legenda. Un rezultat posibil sau cel putin cat de cat apropiat de adevar : 6-3 6-1 6-2
Miza : 6u
Eventual castig : 4.8

Meci : Federer R. v Britton D.
Tip pariu : under/over
Pronostic : under 25
Argumentare : Si daca e bal, bal sa fie, sunt convins ca elvetianul nu isi complica existenta, motivele le-am enumerat mai sus. Sa avem bafta
Miza : 4u
Eventual castig : 3.4
« Last Edit: 31 August 2009 - 21:08:11 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #15 on: 31 August 2009 - 16:46:26 »

Meci : Slavia Praha v 1.FC Slovacko
Tip pariu : Cistigator
Pronostic : Slavia Praha
Cota : 1.4
Argumentare : Una dintre cele 2 MARI echipe ale Cehiei joaca azi acasa meci de campionat. Un meci in principiu usor din 2 puncte de vedere: Slovacko in deplasare in general face turism iar Slavia acasa de ani buni de zile joaca foarte bine si reuseste aproape de fiecare data sa castige. Practic campionii ar trebui sa nu aiba emotii in fata unei echipe nou-promovate, sa isi asigure 3 puncte de care au mare nevoie in lupta pentru campionat, acolo unde au pierdut deja cateva lungimi( a se citi puncte). In mod normal(repet) ar trebui sa avem un meci usor incheiat devreme pentru Slavia.
Miza : 10 u
Eventual castig : 4 u
« Last Edit: 31 August 2009 - 22:07:26 by Alex_NBA » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #16 on: 31 August 2009 - 16:49:24 »

Meci : Ilhan M. v Rochus C.
Tip pariu : Castigator
Cota : 1.90
Argumentare : Trebuie sa recunosc faptul ca nu am auzit prea multe pana acum despre acest turc, care din cate stiu eu este primul jucator din aceasta tara la un turneu de mare slam. De fapt, nici nu stiam ca s-a inventat tenisul si in Turcia. Ilhan este hot in acest moment dupa ce a trecut de Mello si Chaunac, dar eu cred ca experienta lui Rochus isi va pune amprenta pe acest meci. Chiar daca belgianul nu este chiar adeptul hardului, eu sper sa isi respecte blazonul de jucator de top 100 si sa castige astazi in fata unui jucator, care nu a fost niciodata mai sus de pozitia 171.
Eventual castig : 4.5 u
« Last Edit: 31 August 2009 - 22:07:05 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #17 on: 31 August 2009 - 19:16:15 »

Meci: FC Barcelona vs Sporting Gijon
Tip pariu: Total goluri
Pronostic: Under 4.5
Cota: 1.35
Argumentare: Pentru cei care sunt mai curajosi under 3.5 are o cota extrme de buna 1.80, insa eu ca sa fiu mai sigur am sa merg cu miza maxima pe acest pariu. Astazi vom avea parte de mult asteptatul debut al extraterestrilor lui Guardiola in noul sezon de La Liga. Campionii vor intalni astazi pe Camp Nou o formatie cu multe clase sub ei si sunt sigur ca Messi si compania vor face spectacol dar nu vor forta prea mult. Ultimele 2 meciuri directe s-au terminat cu 4 respectiv 7 goluri insa imi este greu sa cred ca Sporting vor putea sa marcheze in deplasare dupa ce am vazut ce aparare a afisat Barca in meciul de Supercupa cu Shaktior. In ultimele 25 de meciuri disputate de Gijon doar 2 au fost cu 4+ goluri, iar in deplasare din ultimele 29 doar 4 s-au terminat peste aceasta limita.
Miza: 10/10
Castig: 3.5
« Last Edit: 01 September 2009 - 07:18:19 by Alex_NBA » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #18 on: 01 September 2009 - 07:13:04 »

01.09.2009

Meciul:Morita A. v Cirstea S.
Tip pariu:scor corect
Pronostic:0:2
Cota:1.40

Argumentare: O intalnire la Us Open Intre jucatoarele de pe locul 69 respectiv 26 WTA cu un plus in favoarea jucatoarei din ROmania , care a castigat ceva experienta mai ale pe parcursul acestui sezon , cand a reusit rezultate foarte bune , atat pe terenurile de zgura , cat si pe suprafetele mai rapide , iarba sau terenurile hard din SUA . Sorana poate castiga lejer in fata jucatoarei din Japonia care nu a impresionat , mai mult ultimele partide disputate au insemnat meciuri destul de slabe pe care Morita le`a pierdut in 2 seturi fara a emite mari pretentii. In ceea ce priveste meciurile directe Sorana conduce 1-0 dupa o intalnire castigata in 2008 pe iarba scor 6/2,6/0 , iar daca astazi va juca la potential maxim , poate  repeta  aceasta performanta.

Miza:6 u
Castig Posibil:2.4 u
« Last Edit: 01 September 2009 - 18:42:00 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #19 on: 01 September 2009 - 10:56:49 »

Meciul: Yani M. v Querrey S.
Tip pariu:scor corect
Pronostic:0:3
Cota:1.42
Argumentare: Sam vine dupa o vara in care a realizat multe: finala la Indianapolis, turneu castigat la Los Angeles, victorie contra lui Roddick la Cincinnati si duminica, finala la New Haven pierduta in fata lui Verdasco. Adversarul de azi, tot un american, e un jucator de challengeruri si mai merge si pe la futures, avand in cariera, 3 jocuri la turnee ATP sau pe tabloul principal al celor de GS, toate pierdute. Cu un serviciu ca a lui Querrey, nu mi-l inchipui azi pe Michael sa aiba prea multe ocazii de break, si nici nu cred ca Sam e lipsit de concentrare.

Miza:10 unitati
Castig Posibil: 4.2 unitati
« Last Edit: 02 September 2009 - 09:22:12 by Alex_NBA » Logged
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 9 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: