Welcome, Guest. Please login or register.
10 December 2019 - 21:17:05

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  CONCURS ALL IN ONE 2011 - EDITIA a 3-a - PONTURI
« previous next »
Pages: [1] 2 Go Down Print
Author Topic: CONCURS ALL IN ONE 2011 - EDITIA a 3-a - PONTURI  (Read 3885 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 08 May 2011 - 23:08:17 »

Acesta e topicul de ponturi...
Bafta... smile
« Last Edit: 11 May 2011 - 16:52:47 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #1 on: 09 May 2011 - 13:55:26 »

Meciul :     Lopez F./Verdasco v Lindstedt/Tecau
Casa de pariuri: 
Tip pariu:  castigator
Pronostic :  Lindstedt/Tecau
Cota :  2
Argumentare : Nu inteleg de ce spaniolii sunt favoriti azi,dublul in care joaca si romanul este clasat in top 20 iar spaniolii abia daca figureaza in top 500. Sigur luati individual atat Lopez cat si Verdasco sunt net superiori dar azi se joaca dublul iar Tecau si Lindstedt formeaza o echipa mult mai omogena ce reuseste de un an incoace rezultate excelente.  Merg linistit pe mana dublului in care joaca si Tecau, spaniolii jucand impreuna doar pentru a acumula experienta pentru proba de dublul a cupei Davis
Miza : 8 u

Eventual castig: 8 u
« Last Edit: 09 May 2011 - 20:50:37 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #2 on: 09 May 2011 - 22:29:51 »

Meciul :     Heat @ Celtics
Casa de pariuri:  
Tip pariu:  total puncte
Pronostic : uner 181
Cota :  1.91
Argumentare :Stiu ca sunt puncte putine, dar e un duel clasic de PO, serie cum doar in est mai putem vedea. Absente nu sunt de nici parte, iar Rondo va juca, dar ma astept ca miza acestui joc sa apese pe ambele echipe. Celtics nu vad sa mai repete jocul 3, dar ma astept si de la Heat la o usoara crestere pentru a echilibra balanta. Seria mi se pare clar una de under 190 de puncte mai ales pe terenul celor de la Cetics, asa ca azi dupa cele 50% reusite in jocul 2 pentru gazde, balanta vad sa indice un scor pentru ambele undeva la 80-90 de puncte.
Miza : 10u
Eventual castig: 9.1 u
« Last Edit: 10 May 2011 - 10:38:34 by IRO » Logged
johncelrau
Membru avansat

Thanks! +2/-2

« Reply #3 on: 10 May 2011 - 14:31:20 »

Meciul :     Palermo-Milan
Casa de pariuri:   bet365
Tip pariu:  1x2
Pronostic : 2
Cota :  1.9
Argumentare :Milan a scapat de povara cuceritii titlului. Tinand cont ca in tur scorul a fost de 2-2, Milan nu are alta varianta decat aceea de a castiga, sau de a face iar 2-2.
Varianta cu 2-2 nu cred sa se repete, deci ramane varianta victoriei. Sunt convins ca Milan are jucatori care sa faca diferenta. Astazi vor castiga.
Miza : 10u
Eventual castig: 9 u
« Last Edit: 11 May 2011 - 07:58:44 by johncelrau » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #4 on: 10 May 2011 - 21:25:34 »

Meci: Real Madird v Getafe
Tip pariu: Special
Pronostic: Real Madrid sa castige ambele reprize
Cota: 2.00  bet365

Argumentare: Real Madrid este inca in lupta pentru titlu, cel putin matematic mai exista loc pentru sperante, chiar daca Barcelona le spulbera cu fiecare etapa ce trece. Getafe este la limita inferioara, la cateva puncte de retrogradare insa momentan nu ocupa un loc ce duce in liga secunda. Deci nu ma astept de la Getafe sa spere la a face puncte tocmai azi cu Real. Ma astept la un meci deschis de forta de atac a Realului in sensul ca Getafe poate va incerca sa stea la cutie pana va primi un gol. Trupa lui Mourinho trebuie sa rezolve partida inca de la pauza inscriind cel putin un gol pentru a avea o parte secunda mai relaxata. Nu vreau sa sper la lucruri mari, deci ma astept la un rezultat strans la pauza (1-0), rezultat pe care se va construi repriza a doua ceva mai bogata in spectacol. Bineinteles, Real trebuie sa marcheze in ambele reprize pentru ca de la Getafe nu am asteptari.

Miza: 8 u
Profit eventual: 8 u
« Last Edit: 11 May 2011 - 16:37:12 by irisui » Logged

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #5 on: 10 May 2011 - 23:05:38 »

Meci:Bulls-Hawks
Tip pariu: total puncte ajustabil
Pronostic: under 175.5
Cota: 2.50  bet365

Argumentare: Azi e penultima seara de joc, dar simt ca azi e momentul sa fortez. Bulls mi se pare ca doar printr-o crunta lipsa de concentrare pot pierde seria asta. Dar problema e ca in sezonul regulat, lucrurile au fost destul de oscilante intre cele doua. Pentru Hawks 100 de puncte au fost multe in jocul trecut, iar 50% la aruncari pe terenul celor de la Bulls nu vad cum ar mai prinde, sau un sfert de 33 de puncte, ca si ultimul care a facut diferenta.. Azi limita lor o vad la 85, ca si maxim, iar pentru Bulls undeva la 90-95.
va fi defensiva de ambele parti cuvantul de ordine, iar cele doua au aratat ca pot tine jocul la un ritm numai bun pentru undere.Ajustez linia aici si voi forta o trecere pe linia pozitiva inainte de ultima zi, cu acest total care mi se pare perfect realizabil. 79-88

Miza: 10 u
Profit eventual: 15 u
« Last Edit: 11 May 2011 - 16:38:21 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #6 on: 11 May 2011 - 16:28:02 »

Meci:Heat - Celtics
Tip pariu: total punctel
Pronostic: under 181
Cota: 1.91  

Argumentare:Un duel clasic, in care defensiva predomina. Heat pot incheia azi seria, Heat cu Rondo fara sa fie 100% e greu, mai ales pe terenul celor de la Heat, dar defensiva va trebui sa fie arma de baza. Heat pana acum a dovedit ca are defensiva superioara, insa cei de la Celtics cred ca se pot ridica la acelasi nivel, iar ritmul probabil va deveni unul tot mai lent pe masura ce jocul se va apropia de deznodamantul final.

Profit eventual: 9.1 u
« Last Edit: 12 May 2011 - 09:44:19 by IRO » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #7 on: 11 May 2011 - 16:30:19 »

Meci:Thunder - Grizzlies
Tip pariu: total puncte
Pronostic: under 197
Cota: 1.91 

Argumentare:Un duel la limita.  Thunder pot sa ia un avantaj important in perspectiva urmatorului joc. Thunder si Grizzlies au aratat ca pot juca cu defensiva la maxim. Ultimele trei jocuri au fost stricate de  4 ot-uri si de un ultim sfert de 69 de puncte. Azi insa vad un joc strans pana pe final, cu Grizzlies capabili sa faca poate si surpriza din nou. Va fi interesant de vazut daca Thunder vor mai forta pe ofensiva sau vor incerca sa ii limiteze cat mai mult pe gasol si Randolph, principalele arme ale oaspetilor de azi. Ma astept si la mai putine ft-uri ca si in ultimele jocuri.

Miza: 5 u
Profit eventual: 4.55 u
« Last Edit: 12 May 2011 - 09:45:13 by IRO » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #8 on: 11 May 2011 - 16:50:35 »

Meci: F.C BRASOV- STEAUA
Tip pariu: under/over
Pronostic: under 2,5 goluri
Cota: 1.55

Argumentare: Semifinalele Cupei Romaniei la fotbal...Steaua isi cam joaca ultima sansa de a mai spera la Europa League, deziderat ce nu poate fi insa atins decat prin castigarea Cupei. Aceeasi ambitie o are insa si FC Brasov, care scapata de grijile retrogradarii, poate visa frumos.
In tur a fost 0-0 si niciun indiciu nu ne arata ca vreuna din echipe se va arunca in atac...La Steaua, Olaroiu nu poate face minuni in cateva zile, nici nu are material uman de altfel; va ataca cu Bilasco, iar asta nu-mi provoaca defel mare incredere.
Coceicao, antrenorul Brasovului, a odihnit cativi jucatori de baza in campionat (Ilyes, Chipciu) si-si va betona apararea in speranta vreunui contraatac izbavitor ...
Meci inchis aici, miza e mare...
Profit eventual:  2,75 u
« Last Edit: 12 May 2011 - 09:46:26 by IRO » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #9 on: 11 May 2011 - 19:07:10 »

Meci: Hearts v Celtic
Tip pariu: handicap asiatic
Pronostic: Celtic -1.0
Cota: 1.825  bet365

Argumentare: Batalia pentru titlu capata un aspect personal in Scotia, cum de altfel este mai mereu in aceasta tara. Celtic si Rangers sunt lideri detasati in clasament si isi disputa singure locul 1, fiecare pas gresit in acest moment insemnand pierderea sansei de a fi campioana. Hearts este pe locul 3, departe de sanse la titlu si mai are nevoie de cateva puncte pentru a asigura matematic acest loc, puncte pe care nu cred ca spera sa le castige cu Celtic. Hearts nu a avut o perioada prea buna in ultimele 6 meciuri nereusind sa se impuna, mai rau, ultima intalnire a fost un veritabil 0-4 impotriva liderului. Celtic va da totul pe teren pentru a fi din nou la un punct de locul 1, deci Hearts nu vad cum ar sparge gheata tocmai acum.

Miza: 6 u
Profit Eventual: 4.95 u
« Last Edit: 14 May 2011 - 22:20:52 by IRO » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #10 on: 11 May 2011 - 19:48:00 »

Meci: Levante v Barcelona
Tip pariu: handicap asiatic
Pronostic: Barcelona -1.0
Cota: 1.40

Argumentare: Consider ca azi se vor incheia socotelile pentru titlu in Spania. Barcelona nu a avut niciodata intentia sa-i chinuie pe Real Madrid si desi mai au nevoie de un singur punct pentru a fi campioana nu cred ca se vor preta la un egal sau la o infrangere. Jocul lor merge de minune si e pacat sa strice spectacolul pentru a se multumi cu doar 1 punct. Cred ca Barcelona vrea sa atinga 100 de puncte in acest sezon si pentru acest lucru o victorie azi este strict necesara. Adversara nu poate pune probleme, nu este amenintata direct cu retrogradarea si nu cred ca poate avea pretentii mari de la acest meci.

Profit eventual: 4 u
« Last Edit: 12 May 2011 - 09:48:59 by IRO » Logged

Just do it !
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #11 on: 12 May 2011 - 11:46:15 »

Meciul :    Wawrinka S. v Djokovic N. 
Casa de pariuri:   
Tip pariu:  handicap
Pronostic :  Djokovic(-5,5)
Cota :  1,8
Argumentare :  Djoko m-a impresionat saptamana trecuta la Madrid in finala contra lui Nadal, pe langa jocul excelent cu care ne-a obisnuit de la inceputul anului am vazut si o mobilitate la cel mai inalt nivel . Nadal a pronosticat ca va fi urmatorul numar 1 mondial dar daca o tine tot asa Wimbledonul il va gasi lider. Joaca dezinvolt si fara vreo presiune( aparenta) iar fiecare meci ii creeaza o placere ori asta este tot ce conteaza. Wawrinka in schimb este destul de modest in acest sezon pe agura, la acest turneu reusin d sa ajunga aici invingand doar italieni in rest pe unde a jucat pe zgura a iesit din primul tur. Cred ca un 2-0 la seturi si minim 3 breakuri diferenta se pot realiza usor.
 Miza : 6 u
Eventual castig: 4,8 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 12:31:45 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #12 on: 12 May 2011 - 12:03:49 »

Meciul :   Dinamo- Gloria
Casa de pariuri:    bet365
Tip pariu:  handicap asiatic
Pronostic :  Dinamo(-1)
Cota :  1,55
Argumentare :  Gloria vine azi in "Groapa" cu echipa a doua, pentru ei important este meciul din weekend impotriva Craiovei. Dinamo priveste acest meci ca pe unul excelent de antrenament in care va folosi si jucatorii ce au jucat mai putin dar poate la fel ca valoare ca cei din primul 11. Privesc acest meci ca pe unul fara istoric in care Dinamo nu va forta prea mult, va castiga fara probleme la 2 goluri. Nu joaca Torje, Grigore sau Kone dar Paun Vlad Munteanu abia asteapta sa se remarce.  Miza : 9 u
Eventual castig: 4,95 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 12:29:42 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #13 on: 12 May 2011 - 18:44:37 »

Meciul : SODERLING- ALMAGRO
Casa de pariuri: 
Pronostic: over 22,5 games
 Cota :1,80

ARGUMENTARE: Un H2H echilibrat aici (4-3 Soderling), la fel cum se anunta si meciul...
Suedezul a devenit un all-round player, are rezultate remarcabile si pe zgura in ultimii doi ani, gratie serviciului foarte puternic si loviturilor sale foarte plate...
Almagro e spaniol, deci zgurist nativ, pe aceasta suprafata se simte in largul sau...
Posibil trei seturi...
Miza : 3
Eventual castig: 2,4 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 12:29:20 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #14 on: 12 May 2011 - 20:37:45 »

Meci: Wawrinka v Djokovic
Tip pariu: handicap
Pronostic: Wawrinka +5.5
Cota: 2.00  bet365

Argumentare: Imi pare rau ca trebuie sa ma pun contra lui Cris insa eu observ o imbunatatire in partea lui Wawrinka. Dupa ce a avut o perioada foarte slaba acesta da semne de revenire in joc. Nu-mi imaginez ca va invinge azi, ar fi culmea sa fie el primul pe 2011 care il invinge pe Djokovic, insa cred ca va fi in stare sa tina de handicapul acordat de 5.5 game-uri. As indrazni sa sper si la castigarea unui set la limita (tie break) insa ma multumesc si cu doua seturi incheiate 6-4,6-4. E greu dar e posibil, Wawrinka este o veche cunostinta a lui Djokovic, intre ei fiind disputate foarte multe meciuri.

Profit eventual: 5 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 12:32:05 by irisui » Logged

Just do it !
johncelrau
Membru avansat

Thanks! +2/-2

« Reply #15 on: 13 May 2011 - 11:06:27 »

Meci: Victoria Azarenka   v   Maria Sharapova   
Tip pariu: castigator meci
Pronostic: Victoria Azarenka
Cota: 1.53  bet365
Argumentare: Azarenka joaca bine si o vad in top 3 favorite la castigarea meciului. Sharapova nu prea m-a convins. Desi joaca placut, ceva parca ii lipseste...Ultimele 2 meciuri intre cele 2 jucatoare au fost adjudecate de Azarenka cu un scor simetric: 6-1. 6-4. Cred ca forma de moment, ascendentul moral si de ce nu, valoarea vor face diferenta in acest meci

Miza: 10u
Profit eventual 5.3
« Last Edit: 14 May 2011 - 22:30:02 by IRO » Logged
allez
Membru avansat

Thanks! +20/-5

« Reply #16 on: 13 May 2011 - 13:07:46 »

Meci: Pozzovivo-Anton
Tip pariu: 12
Pronostic: Anton
Cotă: 1,53
Casă de pariuri:
Argumentare: Astăzi este prima etapă de munte înalt în Turul Italiei 2011, o căţărare destul de dificilă şi lungă. Totuşi va fi greu ca etapa de astăzi să creeze diferenţe semnificative între marii favoriţi, e puţin probabil ca aceştia să atace înainte de Etna. Cel mai probabil se vor anihila reciproc. Aşadar este o oportunitate pentru căţărătorii din linia a doua să recupereze întârzierile pe care le au în speranţa că vor putea fi pe picior de egalitate cu marii favoriţi la inceputul bătăliei adevărate pentru Il Giro. De la Igor Anton se aşteaptă destul de multe anul acesta.
Miză: 7
Profit eventual: 3,71
« Last Edit: 14 May 2011 - 22:32:49 by IRO » Logged

"I think we are blind. Blind people who can see, but do not see."
Jose Saramago
allez
Membru avansat

Thanks! +20/-5

« Reply #17 on: 13 May 2011 - 13:12:55 »

Meci: Rodriguez-Garzelli
Tip pariu: 12
Pronostic: Rodriguez
Cotă: 1,65
Casă de pariuri:
Argumentare: Astăzi este prima etapă de munte înalt în Turul Italiei 2011, o căţărare destul de dificilă şi lungă. Totuşi va fi greu ca etapa de astăzi să creeze diferenţe semnificative între marii favoriţi, e puţin probabil ca aceştia să atace înainte de Etna. Cel mai probabil se vor anihila reciproc. Aşadar este o oportunitate pentru căţărătorii din linia a doua să recupereze întârzierile pe care le au în speranţa că vor putea fi pe picior de egalitate cu marii favoriţi la inceputul bătăliei adevărate pentru Il Giro. Rodriguez are deja o întârziere de un minut şi este singura şansă pentru el să o recupereze înainte de etapa de sâmbătă (Etna), mâine fiind o etapă de plat.
Miză: 7
Profit eventual: 4,55
« Last Edit: 14 May 2011 - 22:33:18 by IRO » Logged

"I think we are blind. Blind people who can see, but do not see."
Jose Saramago
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #18 on: 13 May 2011 - 16:36:42 »

Meciul :    Söderling R. v Djokovic N.
Casa de pariuri:   
Tip pariu:  handicap
Pronostic :  Djokovic(-4,5)
Cota :  1,9
Argumentare : Recunosc ca aseara pana la 4-4 in primul set am cam tremurat, imi era teama de greutatea cu care Djoko respira ceva deranjandu-l in prima jumatate de ora. Cu timpul el si-a gasit ritmul ce il sustine de la inceputul anului, un ritm venit parca din alte timpuri si caruia doar Rafa sa ii faca pentru moment fata. Sigur azi are in fata un jucator cu o clasa peste Wawrinka dar cum spuneam increderea mea in jocul prestat de sarb in acest moment ma face sa merg iar pe mana lui iar handicapul de 4,5 imi pare unul destul de lejer in conditiile in care Djokovic in mod normal ar trebui sa il invinga pe suedez in 2 seturi cu minim un break in fiecare.....
 Miza : 5 u
Eventual castig: 4,5 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 23:17:37 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #19 on: 13 May 2011 - 19:51:54 »

Meci: Robin Soderling   v   Novak Djokovic
Tip pariu: total game-uri in primul set
Pronostic: Peste 9.5 game-uri
Cota: 1.83  bet365

Argumentare: Nu ma mai avant sa joc contra lui Cris azi insa tot inclin sa merg contra lui Djokovic, macar cu handicapul daca altfel nu am sperante. Primul set consider ca este un set de tachinare, de cunoastere a adversarului, un set unde nu se resimte oboseala, deci mi se pare normal sa cred ca daca se va juca bine, in primul set se va face acest lucru. Un exemplu concret il am prin prisma meciului de ieri seara (noapte) cand Wawrinka a jucat excelent in primul set pana la 5-4 unde a gresit si de acolo s-a rupt definitiv jocul sau. Sincer sa fiu, cred ca Soderling este capabil sa faca break-ul daca are sanse de 40-15 pe serviciul lui Djokovic dar nu am vrut sa joc iar handicapul. Acum ar fi culmea ca azi sa fie invers, handicapul OK si seturile pline de break-uri intr-un singur sens.

Miza: 6 u
Profit eventual: 5 u
« Last Edit: 13 May 2011 - 23:17:16 by irisui » Logged

Just do it !
Pages: [1] 2 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: