Welcome, Guest. Please login or register.
18 September 2019 - 12:19:03

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &Alex - All in one- editia 2- ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Down Print
Author Topic: irisui &Alex - All in one- editia 2- ponturi  (Read 8746 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #80 on: 29 July 2009 - 22:01:56 »

Meci: WAS Nats @ MIL Brewers
Tip pariu: victorie
Pronostic: MIL Brewers
Cota: 1.50
Argumentare: Imi vine greu sa cred ca Brewers indiferent in ce forma se afla pot fi sweep-uiti de o echipa atat de slaba ca Nats. Cu toate ca au schimbat antrenorul si se afla intr-o forma fantastica castigand 4 consecutive si 6/4 lucru foarte rar pt ei. Au reusit sa marcheze 38 de runnuri in ultimele 4 meciuri incredibil.. Insa dupa cum ii cunosc eu pe Milwaukee nu cred ca vor sa piarda trena pt locul de wilcard de care si asa sunt un pic cam departe la 5 jocuri. Brewers nu au avut 4 infrangeri consecutive si sweep-uiti de 9 serii. La pitcheri au usor avantaj deoarece Parra se descurca excelent de 3 meciuri incoace are 2.50 ERA. Pe Mock asta nu il cunosc insa are 0-4 si 7+ ERA destul pt mine sa joc pe echipa adversa. Lucru naspa e ca Milw e 6-20 last 26 cu Parra ca starter si bullpenii care au 7+ ERA last 3 games. Nats 4 Brewers 6
Miza: 10/10
Castig: 5.00
« Last Edit: 30 July 2009 - 12:47:46 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #81 on: 30 July 2009 - 02:39:06 »

Meci: PHI Phillies @ ARI Dbacks
Tip pariu: handicap
Pronostic: PHILLY RL
Cota: 1.88
Argumentare: Este pentru a nustiu cata oara cand merg pe philly, e o echipa de incredere care personal imi place mult. Campioni sezonul trecut nu sunt departe de a realiza acelasi lucru nici sez asta, imi place destul de mult ce ofensiva au cu jucatori ca Ibanez, Utley, Howard etc. Happ este un pitcher promitaro deja are 7-1 si ERA 2.97 pana acum. Imi aduc aminte ca am mers odata si pe Petit asta pitcherul Arizonei si am luat mare teapa deoarece e praf dupa cum o arata si statisticile 0-5 7+ ERA pe langa asta Arizona e 1-8 sez asta cu el ca starter. Odata cu aducerea lui Lee de la Cleveland si cu pitcheri Hamme ls, Blanton, Happ parca vad ca philly iar o sa domine NL-ul ..singuri care ar putea avea sanse in fata lor ar fi Dodgers si Cardinals. Dupa 2 meciuri castigate la 0 cu o echipa slaba ca pittsburgh Arizona a dat de greu de o echipa aflata la alt nivel si se vede asta si din rezultate. Seria asta este prima h2h acest sez si sunt sigur ca va fi un sweep. Diferenta se va face la starteri, desi Happ a cam dat-o in bara in ultimul meci am incredere in el si ofensiva philadelphiei azi. Phillies 7 Dbacks 4
Miza: 5/10
Castig: 4.40
« Last Edit: 30 July 2009 - 12:47:55 by Alex_NBA » Logged
Petre
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #82 on: 30 July 2009 - 13:47:10 »

Meci : Melzer J. v Cuevas P.
Tip pariu : Victorie
Pronostic : 1
Cota : 2
Argumentare : Aici vad din nou un public bet pe uruguaian, e drept, e intr-o forma buna, a jucat o finala la Hamburg, pierduta destul de greu in fata unui alt jucator aflat in forma buna, Mathieu. Prefer sa merg la miza mica pe Melzer, pe el il vad reusind sa produca azi surpriza, ca avantaj pentru el : experienta, locul ocupat in clasament care nu e intamplator, 34 ATP. Un alt factor pe care il consider important, este intalnirea dintre cei doi de acum 9 zile, a castigat Cuevas atunci, azi cred ca balanta se echilibreaza, diferenta intre ei nu e asa mare incat uruguaianul sa-si ia un avans de 2 meciuri.
Miza : 5u
Eventual castig : 5u

Meci : Steaua B. v Motherwell
Tip pariu : Sansa dubla la pauza
Pronostic : X2
Cota : 1.84
Argumentare : Aici nu merg pe nimic statistic, doar cred ca elevii lui Bergodi nu vor avea un meci asa usor cum se pare. Fotbalul s-a echilibrat mult, rar mai intalnim cu adevarat termenul de "echipa mica". Chiar daca scotienii sunt mult sub Steaua, atat ca valoare, buget, jucatori, eu cred ca ei au puterea in primele 45 de minute sa tina piept Stelei. Rezultatul de 8-1 din ultimul lor meci din Europa League nu este intamplator. Chiar daca au avut in fata o echipa modesta, fara aparare, ei totusi au avut oameni de gol, care sa bage mingea in poarta. Ei vin clar cu gandul de a se apara, probabil de a lua cat mai putine, de unde si convingerea mea ca macar in prima repriza sa asistam la un joc echilibrat.
Miza : 10u
Eventual castig : 8.4u
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:01:00 by Alex_NBA » Logged
Ionuţ-Alexandru
Membru avansat

Thanks! +10/-1

12

« Reply #83 on: 30 July 2009 - 14:00:20 »

Meciul: Bolelli S. v Fognini F.
Tip pariu: [Games HC] 2:0
Pronostic: 2
Cota: 1,90
Argumentare: Bolelli nu intrat inca in ritmul zgurei lucru ce il va avantaja pe adversarul sau. Fognini merge bine in ultima vreme cu atat mai mult cu cat in fata concetateanului sau are si doua victorii 2-1, 2-1 ambele pe hard. Chiar daca ele s-au terminat cu 3 seturi, Fabio este obisnuit sa joace astfel, 4 din cele 5 partide jucate pana la final terminandu-se 2-1. As fi jucat 3 seturi, insa lipsa activitatii lui Bolelli pe zgura poate sa dupa chiar si la un 2-0. In runda trecuta Fognini a trecut de Zverev Mischa 2-1, iar Bolelli s-a chinuit cu primele 2 seturi cu Ramirez-Hidalgo Ruben. Astfel avantajele unei victorii a lui Fabio Fognini sunt evidente si nu vad ce l-ar putea opri dintr-o victorie astazi.red ca vor reusi sa piarda la Tallinn. De asemenea trebuie spus ca ungurii au o echipa foarte buna, echipa ce mie mi-a placut pentru ca a stiut sa puna mingea jos, a stiut sa paseze in partidele precedente.
Miza: 6
Eventual castig: 5,4
« Last Edit: 30 July 2009 - 18:59:44 by Alex_NBA » Logged

Prin răbdare, victorie.
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #84 on: 30 July 2009 - 16:57:59 »

Meciul: Sweeting R. v Querrey S.
Tip pariu: [Games HC] 4,5:0
Pronostic: 2
Cota: 1,85
Argumentare: Am tot mers pe mana tanarului american Sam si nu m-am inselat, pe hardul american este practic imbatabil castigand de fiecare data usor meciurile mai ales impotriva jucatorilor mult mai slab clasati decat el. Imi lasa impresia ca este putin mai bun decat doar un jucator de hard, pentru ca nu cauta sa termine meciurile bazandu-se numai pe serviciul sau( nu cauta ea termine meciurile la tie-break). De aceea merg si azi pe mana lui, intalnind un jucator mai slab clasat cu cel putin 100 de locuri nu ma pot gandi decat ca ba castyiga si va indeplini si handicapul, fiind necesar 2-3 breakuri diferenta pentru asta. Sper sa nu ma dezamageasca nici azi smile
Miza: 10
Eventual castig: 8,5 u
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:01:40 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #85 on: 30 July 2009 - 17:05:48 »

Meciul: WAS Nationals v MIL Brewers
Pronostic: 2 -1.5
Cota: 1,77
Argumentare: In jocul de azi noapte, cele doua echipe au fost sensibil egale, atat la pitcheri cat si ofensiv. Insa cred ca primele doua victorii din serie pentru wash i-au timorat un pic pe brewers, si le-a dat incredere oaspetilor. Insa pentru mine wash ramane o echipa foarte slaba in deplasari, chiar si cu noul antrenor. Pitcherul care il intalnesc azi, e probabil cel mai bun din rotatia celor de la Millwaukee, iar ERA-ul sau indica faptul ca ziua ii place cel mai mult sa arunce.Martin, starterul de azi a celor de la Nationals, a aruncat contra celor de la Mets acasa cand acestia erau in criza si tot a permis 5 runnuri, iar cand a aruncat contra celor de la San Diego, nu poti sa treci ca si reusita 2 inninguri fara run. Oricum cred ca sansele pentru Brewers inca exista sa prinda un loc de wild card, si cred ca azi vor incerca sa egaleze numarul de infrangeri cu o victorie.
Miza: 7
Eventual castig: 5.39

« Last Edit: 31 July 2009 - 10:02:06 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #86 on: 30 July 2009 - 17:09:43 »

Meciul: Club Brugge v Lahti
Tip pariu: Victorie la diferenţă
Pronostic: Club Brugge la 2 sau mai multe
Cota: 1,85
Argumentare: Singura mea emotie ar fi ca echipa belgiana nu a inceput sezonul si poate dupa minutul 70 sa ii mai lase conditia fizica, altfel sunt sigur ca vor marca azi macar 2-3 goluri, diferenta de valoare este mare iar cei de la Lahti se considera fericiti pentru faptul ca au ajuns deja aici. Ma astept la o ofensiva totala a gazdelor si sper eu ca defensiva finlandeza sa cedeze cat mai repede si astfel drumul spre pontul meu reusit sa fie cat mai scurt si rapid 001_tongue. cei de la Brugge sunt ,sper eu, motivati de performanta rivalilopr de la Anderlecht( 5-0 marti) si vor forta, imi doresc sa o faca cu folos smile
Miza: 5 u
Eventual castig: 4,25 u
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:02:43 by Alex_NBA » Logged
Ionuţ-Alexandru
Membru avansat

Thanks! +10/-1

12

« Reply #87 on: 30 July 2009 - 17:28:21 »

Meciul: Helsingborgs IF vs. FK Sarajevo
Tip pariu: 1X2
Pronostic: 1
Cota: 1,50
Argumentare: Helsingborgs IF merge bine in campionatul Suediei aflandu-se la 2 pct de lider pe cand in Bosnia campionatul nu a inceput inca prima etapa fiind programata pe 1 august. In turul precedent gazdele au trecut de FC Zestafoni cu 2-2 acasa si 2-1 in deplasare, iar echiba fost sovietica au invins Spartak Trnava 1-0 acasa si 1-1 in deplasare. Pe teren propriu suedezii joaca foarte bine si nu cred ca isi vor dori sa treaca din nou prin emotiile partidei precedente din calificari. Bosniacii vor fi mereu avantajati de terenul propriu fiind niste luptatori, publicul punandu-si amprenta de asemenea. Insa in deplasare nu le dau nici o sansa in aceasta partida, echipa gazda fiind peste ei mai ales din pct de vedere tehnic.
Miza: 5
Eventual castig: 2,5
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:02:54 by Alex_NBA » Logged

Prin răbdare, victorie.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #88 on: 31 July 2009 - 00:20:26 »

Meci: LA Dodgers @ STL Cardinals
Tip pariu: victorie
Pronostic: LA Dodgers
Cota: 1.90
Argumentare: Doar ce am ajuns acasa si uitandu-ma pe meciurile ramase din seara asta am vazut unul extrem de bun, dodgers se afla intr-un spot bun aici. Ma indoiesc foarte tare ca vor fi sweep-uiti de cardinals mai ales intr-o serie de 4 meciuri si mai ales ca au pierdut deja 3 cu STL si au castigat doar un meci in ultimele 6. Au doar 3 runnuri marcate in seria cu STL pana acum si sunt sigur ca in seara asta ofensiva celor din LA va exploda. Avem 2 pitcheri aflati cam la acelasi nivel Kuroda 4.57 ERA si Lohse 4.35 ERA insa este 0-2 personal si 0-3 echipa last 3 games. Avantaj mare si la bullpeni pt Dodgers 3.57 spre deosebire de cardinals care au 9.45 last 3 games. Dodgers 5 Cardinals 3.
Miza: 10/10
Castig: 9.00
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:03:14 by Alex_NBA » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #89 on: 31 July 2009 - 00:54:27 »

Meci: LA Dodgers @ STL Cardinals
Pronostic: DODGERS RL
Cota: 2.45
Argumentare: Meciul asta e singura mea varianta pt seara asta deci o sa il joc si ML si RL deoarece e singura optiune pt a mai putea spera la locul 1 sau 2 la acest concurs dupa ce am facut greseala marti. Dupa cum am spus si in analiza la ML dodgers au un singur meci castigat in ultimele 2 serii la fel ca Milwaukee aseara ma indoiesc ca pot fi sweep-uiti la o serie de 4 meciuri ..asta se intampla cam rar...desi intalnesc o echipa buna Lohse nu mi se pare atat de sigur pe el precum ceilalti pitcheri din rotatia cardinalilor. Kuroda a mers bine ultimul meci primind doar 2 runnuri in 6 inninguri pe langa asta e momentul pt Manny & co (ofensiva celor de la LA) sa se trezeasca la viata. Au avantaj si la bullpen ceea ce consider un lucru esential in baseball pt orcand se poate intampla ca unu pitcher praf sa iti strice o munca pe final. Dodgers 5 Cardinals 3.
Miza: 5/10
Castig: 7.25
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:03:27 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #90 on: 31 July 2009 - 02:10:12 »

Meci:PHL Phillies v SF Giants
Tip pariu: side
Pronostic: Phillies
Cota: 1.85
Argumentare: Philli dupa infrangerea de aseara fara run, sunt convins ca vor dori sa revin azi in forta. E drept ca Giants sunt puternici acasa, iar Sanchez a prins jocuri f bun in ultima vreme, dar batteri celor de la philli  nu sunt cei de la San Diego, impotriva carora a reusit un nohitter. Lopez e prima data cand arunca in deplasare, dar cred ca o va face ok, avand in vedere ca line-up-ul gazdelor de azi nu exceleaza in runnuri reusite. Una peste alta e o cota care eu o sa o incerc, bazandu-ma ca Philli lovesc bine stangacii.
Miza: 8/10
Castig: 5.95
« Last Edit: 31 July 2009 - 10:03:45 by Alex_NBA » Logged
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: