Welcome, Guest. Please login or register.
06 December 2019 - 05:22:22

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  CONCURS ALL IN ONE -2011, EDITIA 1- PONTURI
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Down Print
Author Topic: CONCURS ALL IN ONE -2011, EDITIA 1- PONTURI  (Read 10292 times)
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #80 on: 26 January 2011 - 22:58:56 »

Meci: FLAMENGO RJ V AMERICAN
Casa de pariuri:   
Tip pariu: Total goluri
Pronostic: over 2.5
Cota: 1.6
Argumentare: Flamengo e unna dintre cele mai ofensive echipe din Campeonato Carioca, din ultimele 4 intilniri , 3 au fost over 2.5 . In meciurile de pe teren propriu cei de la Flamengo au reusit de fiecare data sa cistige si au macat cel putin 3 goluri. Ma astept la un meci spectaculos pe care echipa lui Wanderlei Luxemburgo care-i are ca lideri pe repatriatii  Rafinha si Kleberson sa-l cistige la pas. 
Miza: 10 u
Castig Posibil:  6 u
« Last Edit: 27 January 2011 - 17:34:39 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #81 on: 27 January 2011 - 01:56:28 »

Meci: EDM Oilers v DAL Stars
Casa de pariuri:     
Tip pariu: victorie
Pronostic: Stars(ML)
Cota: 1,7
Argumentare:  In seara asta se intalnesc 2 echipe cu obiective total diferite, daca Oilers incearca sa mai adune cate un punct pe unde se poate Stars se bat cu "ratele" din Anaheim pentru locul 1 in divizia lor.Stars au castigat si acum 6 zile chiar in Canada si privesc acest meci ca unul destul de usor  , acest meci venind dupa 2 infrangeri clare in Canada la Calgary si Vancouver per total reusind un 5-14 golaveraj din 2 infrangeri. Statistica ii arata favoriti , capitanul lor sperand intr-o revenire de moral dupa corectiile primite acum cateva zile iar eu ssper sa nu ma dezamageasca tocmai in seara aceasta ay
 Miza: 8 u
Castig Posibil: 5,6 u
« Last Edit: 27 January 2011 - 17:37:05 by irisui » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #82 on: 27 January 2011 - 05:26:17 »

Meci: Novak Djokovic   v   Roger Federer
Casa de pariuri:     bet365
Tip pariu: handicap 2 optiuni
Pronostic: Roger Federer   -3.5
Cota: 1.66
Argumentare: Zeus are prima sansa astazi si sper sa nu se fi relaxat prea mult dupa eliminarea lui Nadal. Scorul intilnirilor directe e de 13 la 6 in favoarea elvetianului, numai anul trecut s-au intilnit de 4 ori Fedex cistigind 3 meciuri, totusi cel mai important meci, cel de la US Open a fost cistigat de sirb in 5 seturi. Cred c-o sa merg pe handicap impotriva lui Djoco pina in momentul in care o sa lege o serie de rezultate pozitive in marile turnee, pentru moment nu are constanta unui mare jucator.
Castig Posibil:  6.6 u
« Last Edit: 27 January 2011 - 17:28:00 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #83 on: 27 January 2011 - 09:40:11 »

Meci: Novak Djokovic   v   Roger Federer
Casa de pariuri:      
Tip pariu: nr ghemuri primul set
Pronostic: over 9,5
Cota: 1.60
Argumentare: Semifinale turneu masculin Australian Open... Djoko trebuie sa forteze in primul set, sa incerce sa il castige, numai asa il poate destabiliza pe Fedex...Imi place ca poate servi variat, fie in forta, fie cu mult kick...Plus ca se misca bine in teren si poate varia jocul, de la lovituri inj forta, la drop-shots. Repet, de soarta primului set depinde soarta meciului...Altfel,  ajungem si in cazul lui la partea mentala, unde Roger e superior clar.
Castig Posibil:  4,8 u
« Last Edit: 27 January 2011 - 17:28:15 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #84 on: 27 January 2011 - 15:36:18 »

Meci: Germany v Argentina
Casa de pariuri:    bet365 
Tip pariu: handicap asiatic
Pronostic:  Germany(-3)
Cota: 1,83
Argumentare:  de 14 ani Germania nu a mai inregistrat o performanta atat de slaba: sa joace pt locurile 11-12, in timp ce pentru Argentina este primul an cand se califica in faza finala a grupelor. Orice se poate spune dar diferenta de valoare dintre cele doua echipe nu o poate contesta nimeni, Argentina a prins un culoar extrem de favorabil in grupele preliminarii dar ajungand in faza a doua a inregistrat numai infrangeri respectand pana la urma conditia de out-sider. Germania mai poate lupta azi pentru o ultima impresie la acest mondial total ratat, secretul consta in minima motivatie ce o mai pot gasi in acest meci pentru ca altfel ei sunt cu 2 clase peste sud-americani. In mod normal nemtii ar trebui sa castige la minim 5-6 goluri diferenta dar avand in vedere conditiile tocmai expuse sper sa o faca la macar 3 ay
 Miza: 7 u
Castig Posibil: 5,81 u
« Last Edit: 28 January 2011 - 16:49:53 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #85 on: 28 January 2011 - 01:05:58 »

Meci: Bayer Leverkusen v Hannover 96
Tip pariu: handicap asiatic
Pronostic: Bayer(-1)
Cota: 1.925

Argumentare: Daca ne luam strict dupa locurile ocupate in clasament am spune ca vineri seara vom asista la un adevarat derby, daca ne luam dupa ultimile intalniri directe jucate pe terenul celor de la Bayer am spune ca favorita certa echipa din Leverkusen. Inclin sa merg spre a doua varianta, "aspirinele" se afla in fata unui meci destul de important in cazul unei victorii reusind sa se distanteze fata de locul 3 cat de cat pentru in fata lor Dortmund isi umileste pur si simplu rivalele. Sapt trecuta a revenit si Balack si in afara de Helmes si Bentdner tot lotul este valid si concentrat pentru o victorie linistita asupra unei revelatii a acestei editii de campionat.
Miza: 7 u
Castig Posibil: 6.47 u
« Last Edit: 29 January 2011 - 15:03:17 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #86 on: 28 January 2011 - 16:00:26 »

Meci: Uzbekistan v South Korea
Pronostic: South Korea(-1)
Cota: 1.9

Argumentare: Finala pentru locul 3 in cadrul campionatului asiatic de fotbal ne prezinta un meci destul de usor dupa parerea mea, formatia uzbeca ajungand aici dupa un parcurs frumos dar in momentul cand a dat piept cu una dintre cele 3 mari forte are continentului asiatic(Australia, Japonia, Corea de sud) a clacat lamentabil(0-6 cu Australia). De partea cealalta Corea a pierdut la mustata prezenta in finala mare pierzand in minutul 120 in fata Japoniei ramanand ca azi sa se consoleze cu locul 3. Diferenta este extrem de mare intre cele doua formatii, jucatorii coreeni ce activeaza in Europa urmand sa faca clar diferenta.....o victorie la macar un gol imi pare usor de realizat.
Castig Posibil: 7.2 u

miza returnata
« Last Edit: 29 January 2011 - 15:04:17 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #87 on: 29 January 2011 - 10:55:40 »

Meci: Hercules v Barcelona
Tip pariu: Castigator si sub/peste
Pronostic: FC Barcelona să cāştige şi peste 2.5 goluri combinate marcate īn meci
Cota: 1.50  

Argumentare: Am vazut acest meci in oferta si nu m-am gandit decat la un singur lucru: revansa!! Hercules a fost singura echipa din Primera care a reusit sa o invinga pe Barcelona, rezultat nesperat de bun obtinut atunci, rezultat ce nu cred ca mai spera sa-l obtina si azi daca se uita putin pe statisticile ultimelor meciuri jucate de Barcelona. Am ales sa joc si peste 2.5 nu pentru a spera la un gol marcat de Hercules ci doar pentru ca Barcelona a castigat meci dupa meci la scoruri destul de mari (cu mici exceptii). Azi nu vad cum ar putea Alicante sa mai produca o surpriza.

Profit eventual: 4 u
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:13:11 by IRO » Logged

Just do it !
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #88 on: 29 January 2011 - 13:50:07 »

Meci: Andy Murray vs Novak Djokovic
Tip pariu: 12
Pronostic: 2
Cota: 1.67
Casa de pariuri:  
Argumentare: Marea finala de la Australian Open ne aduce fata in fata doi jucatori din aceeasi generatie, si cam cu acelasi profil. Ambii au serve puternice, si sunt capabili de lovituri variate, cu un plus as spune pentru sarb, care mie unul imi pare a fi si putin mai mobil. H2H-ul arata 4-3 in favoarea lui Djokovic, insa cei doi nu s-au mai intalnit din 2009. Din ce am urmarit pe parcursul acestui turneu, Djokovic mi-a palcut mai mult, atat pentru efortul depus cat si pentru jocul prestat, fiind in opinia mea  mult mai elaborat, decat cel aratat de Murray, care se bazeaza prea mult pe serviciu. Sincer victoria in fata lui Federer, m-a entuziasmat, si desi sarbul imi placea mult, acum parca devin un adevarat fan. Pentru Nole nu mi-a frica decat de problemele de respiratie, in cazul unui joc mai lung, insa in mod cert pentru mine el este principalul favorit in acest meci. Miza mica totusi fiindca Murray ne poate surprinde oricand, deoarece si el este un jucator valoros, care inca isi mai poate imbunatatii jocul.
Miza: 5 u  
Eventual castig: 3.35 u
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:47:04 by IRO » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #89 on: 29 January 2011 - 15:02:17 »

Meci: VfL Wolfsburg v Borussia Dortmund
 Casa de pariuri:  bet365
Tip pariu: victorie
Pronostic: Borussia Dortmund
Cota: 1.8
Argumentare: Liderul vin azi in vizita pe terenul "lupilor" avand o linie excelenta in deplasare: 9-0-1. Wolfsburg dupa o pauza de iarna in care au vandut principalele tunuri si loviti de accidentari nu cred ca pot emit pretentii in fata unei echipe ce joaca perfect in deplasare. Pana etapa trecuta imi era teama de Dortmund pentru ca o data si o data tot trebuia sa vina si o sincopa ori aceasta etapa a venit, febra recordurilor trecand ei se pot concentra mai mult acum doar pe joc iar victoria in mod logic ar trebui sa vina fara prea multe greutati.
Castig Posibil: 8 u
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:47:49 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #90 on: 29 January 2011 - 15:29:45 »

Meci:  Werder Bremen v Bayern Munich
Casa de pariuri:  
Tip pariu: total goluri Bayern
Pronostic: over 1,5
Argumentare: Bayern pare sa isi fi revenit, cu greu dar se pare ca acea echipa ce punea la respect echipele din campionat isi face iar jocul sau spectaculos prin care reuseste sa inscrie minim 2 goluri pe meci. Azi joaca in deplasare la o fosta  rivala la campionat ce se zbate pentru a nu retrograda, pare greu de crezut dar Werder este anul acesta intr-o forma deplorabila iar Bayern ce tocmai paresa fi ajuns la o turatie onorabila sunt sigur ca nu ii va ierta, sunt inca in spate dar din cele 6 puncte ce ii despart de locul 2( calificant direct in C-lague)  3 le pot recupa azi.
Castig Posibil: 3 u
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:48:05 by IRO » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #91 on: 29 January 2011 - 18:48:20 »

Andy Murray vs Novak Djokovic
Tip pariu:
under\over games in first set
Pronostic: over 9,5
Casa de pariuri:  
Miza:[/b] 6 u  
Eventual castig: 3,6 u

Andy Murray vs Novak Djokovic
Tip pariu:
NR SETURI
Pronostic:over 3,5
Cota: 1.44
Casa de pariuri:  
[b Miza: 9 u  
Eventual castig: 3,96 u

Argumentare:  Finala MASCULINA  la Australian Open...
Djoko versus Andy , un meci ce ne mai scoate din hegemonia lui Rafa si Federer, o dominatie ce risca sa devina monotona. Djoko a castigat acest turneu in 2008, acesta fiind si singurul sau Grand Slam de pana acum.
Pentru Murray e a treia finala de GS, dar el nu a cunoscut bucuria succesului pana acum...
Cred ca am ales cele mai sigure pariuri  pentru acest meci dat fiind echilibrul pe care il astept in teren si care este de altfel si leit-motivul intalnirilor dintre cei doi de pana acum.
Cei doi servesc foarte bine, fac putine duble greseli , cred ca vor fi putine breakuri si seturile vor fi foarte echilibrate.
Un duel ascutit va fi intre reverul in lung de linie al lui Djoko si cel plin de slice al lui Andy.
Djoko e dat ca favorit, dar daca meciul se prelungeste ( ceea ce e foarte probabil) , sansele lui Murray cresc, pe el il vad mai puternic fizic si chiar mental in momentele de cumpana...
Va fi un duel demn de o finala fara doar si poate...
De-abia astept sa il vad! smile
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:52:27 by IRO » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #92 on: 30 January 2011 - 16:14:33 »

Meci:Barcelona vs CB Granada
Tip pariu: handicap
Pronostic: 2 hcp. 0:24
Cota: 1.91
Casa de pariuri:  
Argumentare: 24 de puncte ar parea o diferenta mare, insa va spun din start ca nu este, mai ales daca se intalnesc fata in fata cea mai buna echipa contra celei mai slabe din prima liga spaniola. Granada, as putea spune ca este o echipa semiprofesionista, si are la activ meciuri pierdute chiar si la 37 de puncte (Alicante fiind pe postul killerului), iar acum doua saptamani, Realul a invins aceasta echipa la 27 de puncte. Azi insa sper ca Barcelona sa fie ceva mai blanda, si sa nu faca chiar scor cu oponenta sa, mai ales ca au nevoie doar de victorie, nu sa se si oboseasca. In plus gazdele au jucat in cursul saptamanii si in Euroliga, acolo unde s-au intrebuintat serios cu cei din Ljubliana, iar eu sper ca macar oboseala meciului si a drumului sa conteze in partida de azi, iar oaspetii sa reuseasca sa-si apere macar acest avantaj de 24 de puncte.
Eventual castig: 4.55 u
« Last Edit: 01 February 2011 - 08:50:49 by IRO » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: