Welcome, Guest. Please login or register.
13 November 2019 - 21:27:57

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &ALEX- CONCURS ALL IN ONE ED 5 - 2010 - ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 5 [6] Go Down Print
Author Topic: irisui &ALEX- CONCURS ALL IN ONE ED 5 - 2010 - ponturi  (Read 10201 times)
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #100 on: 21 August 2010 - 23:56:36 »

Meciul: Niculescu/Peer - Dulko/Penneta
Tip pariu: 12
Pronostic: 2
Cota: 1.50  bet365
Argumentare:Niculescu si Peer este un cuplu care s-a descurbat foarte bine pana acum desi au avut ceva adversare dificile ca Shvedova/King sau Chan /Zheng. Dulko/Penneta formeaza si ele un cuplu cu performante foarte bune in acest an , castigand destule turnee in acest tandem, fiind perchea mai experimentata . Daca Niculescu/Peer s-au calificat cu ceva emotii, Dulko si Penneta au trecut foarte clar de un cuplu foarte bun ca Vesnina/Zvonareva. Punctul slab cred ca va fi Monica Niculescu care nu are un serviciu prea bun si poate fi returnat .
Miza: 7
Eventual castig: 3.5 U
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:23:33 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #101 on: 22 August 2010 - 09:20:39 »

Meci:  Fulham v Manchester United
Tip pariu: Asian Handicap
Pronostic: Manchester United (-1)
Cota: 1,975
Argumentare:  de 2 ani si jumatate United nu au mai castigat in campionat pe terenul londonezilor, ba chiar ultima oara au "incasat" un 3-0 sec. Este drept ca in acea vreme Fulham trecea printr-o perioada de gratie jucand si o semifinala de Europa League. Azi fara acel excelent antrenor (Hodgson) ei incearca sa repete macar victoria ( rezultatul fiind unul de vis), totusi "diavolii rosii" nu isi pot perimite pasi gresiti mai acel dupa ce Chelsea merge din "set" in set" castigat  in fiecare etapa jucata si pentru a putea tine pasul cu ei ar trebui ca si azi sa castige pe terenul celor de Fulham. Cu o echipa cel putin la fel de buna si omogena decat cea din sezonul trecut ar trebui sa nu aiba probleme azi si daca ma gandesc ca doar acum 2 sapt le-a dat 3 celor de la Chelsea sperandi sa castige la macar 2 goluri impotriva celor de la Fulham.
Miza:     10   u
Castig:    9,75 u
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:30:29 by IRO » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #102 on: 22 August 2010 - 12:25:38 »

Meci:  Franta - Coasta de Fildes
Tip pariu: handicap
Pronostic: Coasta de Fildes +23,5
Cota: 1.85  
Argumentare:  Franta joaca al 2 meci la turneul de basket de la Lyon cu cei de la Coasta de Fildes.In prima partida au reusit o victorie importanta cu Brazilia si pot obtine inca una azi ,inaintea meciurilor de maine si poimaine cu Australia si Brazilia. Coasta de Fildes chiar daca este cea mai slaba echipa dintre cele 4, a aratat la turneul din Spania ca are evolutii detsul de bune, victorie cu Canada si infrangere onorabila la 15 puncte in fata Spaniei . Franta cu siguranta va castiga acest meci dar probabil nu va forta prea mult in meicul cu africanii pastrandus-i resurse pt meicurile urmatoare iar Coasta de Fildes isi poate continua evolutiile din ultimele 2 meciuri si astfel sa nu piarda la un scor mare astazi .
Miza:     10  
Castig:    8.5 u
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:25:20 by IRO » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #103 on: 22 August 2010 - 14:02:35 »

Meci: U Cluj vs Otelul Galati
Tip pariu: Sansa dubla
Pronostic: Otelul x2
Cota: 1.40  
Argumentare: o cota excelenta pt pariul oferit. Otelul este una dintre cele mai bune echipe din acest inceput de campionat deoarece face si tace, a strans 10 pct in 4 etape si cu o victorie aici are sansa de a trece pe primul loc. Interesant e faptul ca inca nu a primit gol dar a avut totusi un program lejer doar cu Rapid a obtinut un rezultat mare...De cealalta parte Clujul are 4 pct si cu unul aici ar egala-o pe rivala CFR. Au reusit o surpriza (pt mine nu ) in etapa trecuta invingand la o echipa in deriva Urziceni. Mergi pe experienta lui Dorinel de a obtine cel putin un pct din meciul cu o nou promovata...

MIza: 10
Castig: 4
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:31:15 by IRO » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #104 on: 22 August 2010 - 14:46:57 »

Meci:FC Vaslui v Steaua Bucureşti
Tip pariu: sub/peste
Pronostic: sub 2.5
Cota: 1.55  
Argumentare: Se intalnesc doua echipe la care oboseala ar putea sa isi spuna cuvantul avand in vedere ca ambele au disputat meciuri joi in Europa League. Vaslui nu a impresionat sezonul acesta si nu a inscris decat foarte putin, in vreme ce de la Steaua vor lipsi Kapetanos si Banel ceea ce inseamna un minus la jocul ofensiv. Un meci ce se anunta foarte disputat, dar avand in vedere ca se apropie si returul de joi nu cred ca vreuna din echipe va forta.
MIza: 10 u
Castig: 5.5u

Meci: FC Braşov v Unirea Urziceni
Tip pariu: 1X2
Pronostic: 1
Cota: 2.20
Argumentare: Urziceniul este in cadere libera. Antrenorul nu a mai asteptat returul cu Hajduk si si-a dat demisia, jucatorii sunt debusolati pentru ca nu stiu in ce directie o vor apuca mai departe, iar salariile au uitat sa mai vina de multa vreme. De cealalta parte, Brasovul a vandut o colonie intreaga la Rapid si a aratat ca inca poate obtine rezultate. Cred ca brasovenii vor specula azi din plin situatia adversarilor.
MIza: 5u
Castig: 6u

ANULAT!

« Last Edit: 23 August 2010 - 07:32:04 by IRO » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #105 on: 22 August 2010 - 15:14:02 »

Meciul: Federer R. v Fish M.
Tip pariu: [HC pe jocuri] 0:4
Pronostic: 2
Cota: 1.80  
Argumentare: Este mai mult decat clar acum dupa ce m-am ars cu Murray ca este saptamana lui Mardy Fish care pur si simplu este intr-o forma uluitoare. In aceasta seara el da piept cu Roger Federer numarul 2 ATP si desi bilantul meciurilor directe este de 5-1 pentru elvetian acum situatia este alta. Fish este in fata unui mare succes al carierei si nu cred ca va ceda fara lupta. Cine stie? Poate face chiar surpriza...
Miza: 5u
Eventual castig: 4u
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:32:44 by IRO » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #106 on: 22 August 2010 - 15:20:49 »

Meci : Mainz vs Suttgart
Tip pariu: HT or FT
Pronostic: Stuttgart
Cota: 1.90  
Argumentare: In acest weekend am avut parte si de deschiderea uneia dintre cele mai puternice ligi de fotbal Bundesliga. Deja s-au produs cateva surprize nu vad si astazi una. Stuttgart dupa parerea mea pleaca favorita in acest meci singurul dezavantaj e ca evolueaza mai slab in deplasare. Avantajul lor e ca au deja mai multe meciuri jucate fata de adversar si echipa a avut timp sa se lege cat de cat. Cand am vorbit de surprize m-am referit la Hoffenheim si St Pauli. Merg aici pe un 2 ori la pauza ori la final si am incredere ca Marica si compania vor obtine un rezultat pozitiv.
Miza: 5
Castig: 4.5
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:34:10 by IRO » Logged
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #107 on: 22 August 2010 - 15:39:34 »

Meci: FC Vaslui v Steaua Bucureşti
Pronostic: X
Cota: 3.10 (2.70)  bet365
Ambele echipe au fost alergate acum 3 zile in calificarile pentru Europa League si ambele au ramas cu sanse reale la calificare. Peste 4 zile urmeaza returul (ambele in deplasari) si este nevoie de cat mai putine resurse consumate astazi. Presimt ca va fi un meci in care ambele se vor baza pe aparare, incercand sa joace la trecerea timpului. Chiar daca pana acum nu s-a inregistrat nici un rezultat de egalitate intre cele doua pe stadionul "Municipal" din Vaslui, de fiecare data rezultatele au fost stranse. Un gol avans pentru oricare dintre formatii, poate fi remontat de catre cealalta avand in vedere potentialul celor doua.
MIza: 10 u
Castig: 17 u
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:28:48 by IRO » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #108 on: 22 August 2010 - 16:14:57 »

Meci: Borussia Dortmund v Bayer Leverkusen
Pronostic: 1
Cota: 2.30  bet365
Doua echipe cu un potential enorm, insa Borussia arata mult mai bine pentru aceasta partida. Am apucat sa vad cateva retrospective si pot spune ca m-au impresionat. Au trecut de Man. City intr-un amical, s-au descurcat bine in cupa, dar si contra celor din Azerbaidjan, au realizat si cateva transferuri interesante ce au inceput sa confirme, totul este in regula la echipa. O absenta notabila este cea a lui Mohamed Zidan, accidentat si indisponibil pentru o perioada buna de timp.
Leverkusen desi a spulberat in cupa cu 11-1, imi par o echipa putin defensiva. Au reusit sa castige detasat in fata ucrainienilor, gratie celor doua goluri din finalul partidei. Au reusit un singur transfer notabil, acela al lui Ballack, dar care din nefericire pentru ei nu este apt pentru intreaga partida. Ballack nu este singurul jucator indisponibil, Hyypiä, Rolfes, Helmes si Jörgensen fiind si ei in infirmerie, jucatori importanti pentru Bayer.
Echipele probabile:
Dortmund:   Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Sahin, Kehl - M. Götze, Kagawa, K. Großkreutz - Barrios
Leverkusen:   Adler - Schwaab, M. Friedrich, Reinartz, Kadlec - Vidal, L. Bender - Renato Augusto, Sam - Kießling, Derdiyok
MIza: 5 u
Castig: 6.5 u
« Last Edit: 23 August 2010 - 07:29:03 by IRO » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Pages: 1 2 3 4 5 [6] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: