Welcome, Guest. Please login or register.
19 November 2019 - 22:37:21

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  irisui &ALEX- CONCURS ALL IN ONE ED 5 - 2010 - ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 Go Down Print
Author Topic: irisui &ALEX- CONCURS ALL IN ONE ED 5 - 2010 - ponturi  (Read 10269 times)
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #60 on: 16 August 2010 - 14:37:15 »

Meci : Dulgheru A. v Bammer S.
Tip pariu : castigator
Pronostic : Dulgheru A.
Cota : 1,57  
Argumentare : Un meci intre doua generatii as putea spune, romanca noastra trece printr-o perioada de gratie a carierei sale cu rezultate excelente impotriva mai ales impotriva jucatoarelor top 20. Are o sansa teribila de a termina in top 20 anul asta pentru ca nu are de aparat puncte, anul trecut pe hard fiind aproape nul pt ea. Daca Bammer acum o sapt a trecut fara prea multe emotii de Carstea azi sunt sigur ca va avea mari probleme in fata Alexandrei care joaca mult mai in forta si reuseste sa isi pastreze mult mai usor serviciul. Cheia meciului este serviciul ori Alexandra este peste Bammer cel putin la acest capitol.
Miza : 10 u
Eventual castig : 5,7 u
« Last Edit: 17 August 2010 - 00:08:12 by Alex_NBA » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #61 on: 16 August 2010 - 19:22:08 »

Meciul:  Argentina - Brazilia   (basket amical)
Tip pariu:  victorie
Pronostic: Brazilia
Cota:  1.70
Argumentare: Turneul de basket de la Logrono din Spania are ca participante 3 echipe: Spania, Argentina si Brazilia.  Brazilia au sansa sa debuteze cu o victorie in derbyul sud-american cu Argentina in conditiile in care Argentina au avut ieri un meci dificil cu Spania , pierdut din cauza bancii.  Rezervele Spaniei au reusit 50 d epuncte in comparatie cu cele 16 p ale argentinienilor.  Argentina se confrunta cu probleme detsul d emari in lot, pe langa Ginobili care nu face parte din echipa, lipsesc si accidnetatii  Nocioni sau OBerto  jucatori din primul 5 .Cu o banca care nu ii ajuta prea mult , iar Scola a facut ieri un meci mare cu 26 d epuncte, care nu cred ca il va repeta si azi, Argentina se mai bazeaza pe Jansen -Delfino si Prigioni . Brazilia  vin dupa 4 zile de pauza si poate face diferenta cu jucatori ca Varejao, Huertas, Nene, Tiago Splitter sau LEandro barbosa   . Problemele  de lot ale Argentinei si oboseala pot face ca Brazilia sa castige acest meci .
Miza: 5
Eventual castig: 3.5
« Last Edit: 17 August 2010 - 00:09:07 by Alex_NBA » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #62 on: 17 August 2010 - 00:14:03 »

Meciul:  Pirates - Marlins
Tip pariu:  sub/peste
Pronostic: peste 8.5
Cota:  1.83
Argumentare: O seara foarte grea, din care am ales intr-un final sa mizez pe un total. Mizez in noaptea asta pe multe runnuri in confruntarea dintre Florida si Pittsburgh. Pirates is mult mai buni acasa, in timp ce Florida is una din putinele echipe echilibrate intre deplasari si jocurile acasa. Volstad si Mcdonald sunt imprevizibili rau, si desi nici una nu exceleaza in a lovi dreptacii, azi nu vad sa fie un joc cu putine runnuri avand in vedere si Whipurile celor doi. Sa fie spectacol.
Miza: 10
Eventual castig: 8.3
« Last Edit: 17 August 2010 - 11:05:34 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #63 on: 17 August 2010 - 11:52:57 »

Meciul: Agnes Szavay vs Gisela Dulko
Tip pariu: 12
Pronostic: 1
Cota: 1.7
Argumentare: H2H-ul indica 0-2 in favoarea jucatoarei din Argentina, Gisela Dulko, insa acest aspect nu ma sperie. Ambele jucatoare, ocupa pozitii apropiate in clasamentul WTA, 37 Szavay si 40 Dulko, avand un fizic destul de asemanator. E adevarat ca Gisela are o mai amr eexperienta in tenisul profesionist fiind ceva mai in varsta, 25 de ani fata de cei 21 ai unguroaicei, insa Agnes compenseaza prin vointa si talent. Astfel Szavay vine aici in Canada dupa ce a reusit sa castige 2 turnee consecutive in iulie, cel de la Budapesta si cel de la Praga, si are ambitia de a reusi si pe taram american, mai ales ca hard-ul ii prieste, fata de Dulko, care desi nu se descurca rau pe suprafetele rapide, prefera zgura. In plus la San Diego, Dulko a abandonat in primul tur, suferind o accidentare la glezna, avand probleme medicale si in turneul de la Praga, unde la fel a declarat forfeit. Sper astfel ca argentinianca nu si-a rezolvat pe deplin problemele de ordin medical, si sa nu fie chiar in forma ei cea mai buna la acest meci cu Szavay, care oricum si in conditii normale se anunta unul dificil pentru ea.
Miza: 6 u
Eventual castig: 4.2 u

« Last Edit: 18 August 2010 - 08:57:41 by IRO » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #64 on: 17 August 2010 - 12:07:15 »

Meciul: Dinamo Kiev vs Ajax Amsterdam
Tip pariu: gol-gol
Pronostic: ambele marcheaza
Cota: 1.77
Argumentare: Un meci extrem de interesant, unul de Champions League, in aceasta seara. In ceea ce priveste pariul meu, cheia cred ca sta in atacantii Shevchenko respectiv Suarez, vedetele celor doua echipe. Totusi Kievul joaca acasa, si mai au inca un 'as in maneca', pe Aliev, o mare speranta a fotbalului ucrainean. Martin Jol, antrenorul olandezilor a declarat ca-si dorete ca echipa sa, sa inscrie cel putin 1 gol, iar cum olandezii practica un fotbal total, scoala celor de la Ajax fiind recunoscuta in toata lumea, nu ma indoiesc ca nu vor reusi acest lucru, mai ales ca in turul precedent, au reusit sa marcheze de 3 ori in deplasarea de la PAOK. Cum Dinamo Kiev, spera la un rezultat bun, avand in vedere ca joaca pe teren propriu, ma astept la o aprtida disputata, destul de deschisa, si in care sunt destul de sigur ca vom vedea goluri de ambele parti.
Miza: 7 u
Eventual castig: 5.39 u

« Last Edit: 18 August 2010 - 08:57:51 by IRO » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #65 on: 17 August 2010 - 12:09:28 »

Meci: Zenit vs Auxerre
Tip pariu: goluri
Pronostic: sub 2.5
Cota: 1.57  
Argumentare: Avem parte astazi de ceva actiune la fotbal cu meciuri din playofful CL. Dupa ce a trecut cu greu de Unirea Urziceni rusii de la Zenit incep aceasta mansa acasa cu o echipa nu foarte experimentata si obisnuita cu aceasta competitie a bogatilor (n-au mai jucat din 2002 in UCL) . Investitii mari facute de Zenit in aceasta vara si cu un antrenor experimentat ma indoiesc ca vor intampina multe probleme in a invinge fosta echipa a romanului Daniel Niculae. Din ce am vazut in meciul cu romanii nostrii Zenit are o aparare buna doar ca nu le-a mers foarte bine in atac. Auxerre este pe profilul Unirii o echipa defensiva care marcheaza putin mai ales in deplasari.  Asadar nu vad cum aceste echipe ar marca mai mult de 2 goluri astazi. Un 2-0 Zenit sau cel mult 1-1 vad eu aici.
Miza: 7
Castig: 4
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:05:10 by IRO » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #66 on: 17 August 2010 - 12:12:56 »

Meci: Dinamo Kiev vs Ajax
Tip pariu: goluri
Pronostic: over 2.5
Cota: 2.00  
Argumentare: Nu am foarte multe de zis la acest meci deoarece Ajax este una dintre cele mai ofensive echipe din Olanda iar Dinamo Kiev nu este cunoscuta pentru apararea buna ci pt un atac constant. Desi nu se poate face comparatie intre campionatul Ucrainei si cel al Olandei echipele au acelasi profil parerea mea. Asadar in ultimele 6 meciuri disputate de fiecare 5 au trecut de 2 goluri lejer ..Cota excelenta pt asemenea pariu si merita incercat fara ezitare.
MIza: 8
Castig 8
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:05:24 by IRO » Logged
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #67 on: 17 August 2010 - 12:17:10 »

Meciul: Young Boys v Tottenham
Tip pariu: 1x2
Pronostic: 2
Cota: 1.7 bet365
Argumentare: Tottenham isi doreste foarte mult aceasta calificare, fiind de altfel si prima lor participare in Champions League. Avand o trasa excelenta pentru accederea in faza grupelor, vor trata cu maxima seriozitate aceasta partida, pentru moment punand pe primul plan aceasta dubla mansa contra elvetienilor.
Am vazut meciul de sambata contra celor din City si pot spune ca m-au impresionat cu jocul lor. Nu cred ca ar fi contestat nimenei daca acea partida s-ar fi terminat cu un 3-0, insa portarul cetatenilor a facut minuni. Tottenham a facut cateva meciuri bune si in amicale, aratand ca o echipa inchegata si gata pentru orice disputa.
In mare parte pentru meciul de azi, Harry Redknapp se va baza pe acelasi 11 ca si in meciul cu City, singurul absent fata de partida precedenta fiind King.
Motivatia englezilor si miza acestei duble manse pentru Tottenham, ma face sa cred ca este cea mai buna alegere pentru aceasta partida.
Miza: 10 u
Eventual castig: 7 u
« Last Edit: 18 August 2010 - 08:59:29 by IRO » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #68 on: 17 August 2010 - 13:02:43 »

Tip pariu: Handicap asiatic
Pronostic: -1
Cota: 2,1    bet365
Argumentare: IRO a fost putin mai rapid cu pontul dar nu-i nimic, englezii sunt in acest an o candidata serioasa la top 3 in Anglia, deja au un sezon cu acest antrenor iar echipa arata in sfarsit inchegata. Meciurile din presezon au fost aproape toate o reusita iar primul 11 de azi este cel ideal. De partea cealalta elvetienii sunt o echipa mult prea mica pentru "Spurs" pentru ei obiectivul realizat deja este participarea in Europa League. Ma astept la un scor de minim un gol diferenta pentru englezi iar 2-0 imi pare cel mai plauzibil.
Miza: 6 u
Eventual castig: 6,6 u
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:17:10 by IRO » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #69 on: 17 August 2010 - 14:02:41 »

Meci: Zenit vs Auxerre
Tip pariu: 1X2
Cota: 1.60
Argumentare: Rusii sunt o echipa mult mai solida si nu cred ca au alta varianta decat calificarea in grupele Champions League mai ales dupa investitiile care s-au facut acolo. Pentru a-si asigura calificarea ei trebuie sa ia lucrurile foarte in serios inca de la inceput si sa obtina o victorie pe teren propriu. Auxerre nu are experienta in cupele europene si a inceput cu 2 egaluri in campionat. Avantajele rusilor pot fi forma buna in care se afla, faptul ca sunt in plin campionat si suportul fanilor.
Castig: 6 u
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:23:28 by IRO » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #70 on: 17 August 2010 - 14:15:01 »

Tip pariu: [Cāştigător şi sub/peste]
Pronostic:Tottenham să cāştige şi peste 2.5 goluri combinate marcate īn meci
Cota: 2.70  
Argumentare: Despre Tottenham s-a vorbit foarte mult cum ca este o echipa foarte puternica ce devine din ce in ce mai solida si anul acesta ar putea fi o echipa cu mari pretentii in Premier League. Inca din prima etapa ei au prestat un joc foarte bun contra celor de la Manchester City ratand nenumarate ocazii. De cealalta parte, elvetienii nu cred ca mai pot produce vreo surpriza cum a fost eliminarea lui Fenerbahce. Mizez pe victoria englezilor si pe un festival de goluri.
Miza: 5 u
Eventual castig: 8.5 u

P.S.: Mentionez ca si cota de la primul meci este tot de la  
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:23:46 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #71 on: 17 August 2010 - 16:12:56 »

Meciul: Besiktas v HJK Helsinki
Pronostic: -1,5
Cota: 1,67   bet365
Argumentare: Besiktas a reusit in aceasta vara niste transferuri de senzatie, incet incet par sa arate o echipa extrem de solida si pusa pe fapte mari. Atunci cand ai in echipa un Guti sau Quaresma poti spera sa castigi fiecare meci. Sunt sigur ca si fanii vor creea acel infern bine stiut iar in aceste conditii finlandezii vor ceda si sper eu sa cedeze repede pentru a nu avea emotii pe final. Merg pe turci la o cota excelenta, mizez pe atmosfera si pe forta lotului turc.
Miza: 9 u
Eventual castig:  6,03 u
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:17:43 by IRO » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #72 on: 17 August 2010 - 16:57:39 »

Meciul: Cardinals - Brewers
Pronostic: -2,5
Cota: 2.50   bet365
Argumentare: Cardinals trebuie sa lupte pentru locul macar de wildcard. Vin dupa 2 infrangeri cu cei de la Cubs, si acum o noua serie destul de usoara cu cei de la Brewers ar trebui sa dovedeasca multe. Garcia acasa e bun iar jocul cu Astros a fost o greseala mare. Brewers lovesc slab stangacii, iar Cardinals nu prea au mofturi la mana aruncatorului. Cota foarte buna pentru un runline marit. Revenirea celor de la Cards, la fel ca si a mea in clasament.
Eventual castig:  15 u
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:31:32 by IRO » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #73 on: 17 August 2010 - 20:13:25 »

Meci : Rosenborg v FC Copenhagen
Tip pariu : castigator meci
Pronostic : 1
Cota : 2.25 @  
Argumentare : Un meci intre doua echipe nordice, am incredere mare in Rosenborg, uitandu-ma la forma in care sunt, 6 victorii in ultimele 6 meciuri. Este un meci tur-retur, norvegienii trebuie sa isi asigure macar un avantaj minim daca vor sa spere la calificarea in grupele Champions League. Danezii nu stau nici ei rau, au 4 victorii si 2 egaluri in ultimele 6 meciuri, este un meci strans de 55%-45% dupa parerea mea. Cele doua echipe s-au mai intalnit de 4 ori, doua egaluri si cate o victorie pentru fiecare echipa in parte. E un pariu destul de riscant, mi-e frica de egal, insa am nevoie de cota pentru concurs.
Miza : 10/10
Eventual castig : 12.5
« Last Edit: 18 August 2010 - 09:26:09 by IRO » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #74 on: 18 August 2010 - 13:27:44 »

Meciul:Clijsters- Mattek-Sands
Tip pariu:over/under
Pronostic: over 17,5 games
Cota: 1.72  bet365
Argumentare: Turneul de la Montreal...Bethanie Mattek-Sands, americanca nonconformista, care joaca cu echipamente fistichii si cu jambieri specifici fotbalistilor da nas in nas in seara astazi cu noul nr.4 mondial, Kim Clijsters, proaspat castigatoare a turneului de la Cincinatti...Kim e una din favoritele mele, dar nu am putut sa nu observ cat de slab a servit ( nu numai in finala cu Sharapova) si ce perioade de lipsa de concentrare a avut in joc...De asta poate profita Bethanie, ce traverseaza o perioada buna ( victorii la Dushevina, Vinci, Oudin, fara a pierde set) si care se  simte bine in general pe hard, mai ales pe cel american...Sper sa confirme asta si sa adune sase ghemuri azi... smile
Miza: 4 u
Eventual castig: 2,88 u
« Last Edit: 19 August 2010 - 09:23:39 by IRO » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #75 on: 18 August 2010 - 13:40:56 »

Meciul: Date Krumm K. v Bartoli M.
Tip pariu:over/under games
Pronostic: over 18 games
Cota: 1.95  
Argumentare: Turneul de la Montreal...E un pont al solidaritatii cu jucatorii de varsta senectutii, din categoria carora ( la rubrica "amatori", bineinteles), fac si eu parte smile...Kimiko Date e demna de toata admiratia, e o jucatoare de o longevitate uluitoare, la aproape 40 de ani fiind pe locul 54 WTA si jucand cu aceeasi tenacitate care a facut-o faimoasa...Se misca inca foarte bine in teren, (oricum la capitolul asta nu e sub Bartoli), alearga dupa toate mingile dar in acelasi timp isi dozeaza fortele cu mare dibacie...Problema japonezei astazi ar putea fi felul in care returneaza mingile foarte puternice venite de la Marion, dar, orice ar fi, sunt sigur ca va lupta pentru fiecare punct...La exact 18 ghemuri jucate, miza se returneaza...
Miza: 3 u
Eventual castig: 2,85 u
« Last Edit: 19 August 2010 - 09:23:54 by IRO » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #76 on: 18 August 2010 - 16:33:35 »

Meciul: Cardinals - Brewers
Tip pariu: run line
Pronostic: cardinals -1.5
Cota: 1.91  
Argumentare:   Wainwright desi nu a avut adversari tocmai fenomenali mereu, cu un ERA de 1.99, din care 1.2 acasa si 1.33 ziua, cred ca nu merita comentat. Wolf nu e chiar slab, dar in deplasare tot un pitcher mediocru ramane. Iar Cardinals, sa cedeze 4 jocuri consecutive acasa, mi se pare utopic.
Eventual castig: 9.1 u
« Last Edit: 19 August 2010 - 09:25:54 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #77 on: 18 August 2010 - 17:10:44 »

Meciul: St. Louis Cardinals - Milwaukee Brewers
Tip pariu: handicap ajustabil
Pronostic: St. Louis(-2,5) bet365
Cota: 2,27
Argumentare:   Merg pe acest pont dintr-un motiv tare simplu, sapt asta am tot avut incredere in ponturi normale unde logica firii trebuia sa dicteze si am avut parte de mari insucese. Urmaresc MLB doar din punct de vedere statistic si incerc sa profit ori de cate ori mi se iveste ocazia iar in seara aceasta sunt convins ca se poate intampla ca favoritii certi sa castige, asera au pierdut si sunt intr-o serie neagra de 3 meciuri. Totusi au o linie extrem de buna acasa si sunt convins ca dupa o infrangere aseara azi vor castiga lejer impotriva celor din Milwaukee, poae vi se pare pueril dar eu am incredere in aceasta statistica ce imi arata ca rareori echipa favorita pierde 2 meciuri consecutive acasa iar eu voi risca putin si voi alege handicapul de -2,5.
Eventual castig: 12,7 u
« Last Edit: 19 August 2010 - 09:26:05 by IRO » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #78 on: 18 August 2010 - 19:14:57 »

Meci: Werder Bremen v Sampdoria
Tip pariu: 1X2
Cota: 1.67
Argumentare: Se anunta un meci incins ca de altfel orice duel germano-italian. Werder Bremen incearca sa ajunga acolo unde ii este locul, in grupele Champions League, chiar si fara superstarul Ozil plecat la Real Madrid. Meciul tur are o importanta mare in economia calificarii si eu cred ca nemtii au puterea de a se impune pe teren propriu in fata unei echipe care si-a pierdut antrenorul in aceasta vara.
Castig: 6.7 u
« Last Edit: 19 August 2010 - 09:28:16 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #79 on: 19 August 2010 - 09:31:11 »

Meciul: Hajduk Split v Unirea Urziceni
Tip pariu: handicap ajustabil
Pronostic: Hajduk Split(-1)
Cota: 2,25
Argumentare:   Hajduk in acest an ia la rand toate echipele romanesti si la cat de "competenti " suntem le va elimina pe fiecare, Unirea in schimb se afla in cel mai prost moment al sau de la promovarea sa in liga I. Incet dar sigur Unirea se va autodistruge iar meciul de azi imi va da dreptate, cu conducerea deja plecata si cu jucatorii transferati dupa acest meci nu putem gandi decat un scor categoric pentru Hajduk. Croatii joaca bine acasa si cu toata super apararea beton a romanilor vor reusi sa castige la macar 2 goluri diferenta. Am ajuns sa fiu chiar invidios pe norocul croatilor, sa intalneasca in 2 tururi consecutive 2 echipe extrem de accesibile pline de probleme..........mi-as dori si pt echipele romanesti vreodata asa......
Eventual castig: 12,5 u
« Last Edit: 20 August 2010 - 09:34:55 by IRO » Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: