Welcome, Guest. Please login or register.
19 October 2019 - 15:10:12

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  CONCURS ALL IN ONE PE ECHIPE -2010 - ponturi
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Go Down Print
Author Topic: CONCURS ALL IN ONE PE ECHIPE -2010 - ponturi  (Read 13074 times)
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #20 on: 15 February 2010 - 10:47:06 »

Meci: Schnyder P. v Dulgheru A.
Tip pariu: [Games HC] 0:4
Pronostic: 1
Cota: 1.80

Argumentare: Unul dintre cele mai bune meciuri de azi de la Dubai le are ca protagoniste pe romanca Dulgheru si pe P. Schnyder. Elvetianca e una dintre cele mai experimentate jucatoare din circuit si nu cred ca va intimpina mari probleme astazi; singurele semne de intrebare sint legate de o mai veche accidentare peste care se pare c-a trecut. Dulgheru a jucat vreo 4 meciuri in 2010, 3 pierdute,categoric in 2 seturi, singurul meci in care a mai miscat ceva a fost cel impotriva Ianinei Wickmayer la AO , careia i-a smuls un set. Handicapul de 4 game-uri mi se pare mai mult decit rezonabil !

Miza: 7
Eventual castig: 5.6
« Last Edit: 15 February 2010 - 16:16:01 by AnD » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #21 on: 15 February 2010 - 11:20:11 »

Meciul : Elveţia [masculin] v Danemarca [masculin]
Tip pariu : Duel
Pronostic: Elveţia [masculin]
Cota:1.40
Argumentare:  Prima etapa din turneul olimpic masculin de curling reuneste 2 echipe cu mare experienta.In timp ce Elvetia se afla pe o panta crescatoare a valorii reusind in ultimii 2 ani sa joace in fazele finale a campionatelor europene sau mondiale, Danemarca coboara destul de vertiginos spre baza grupei valorice A. in ultimii 2 ani cel putin Elvetia a invins de fiecare data Danemarca iar forma aratata de ei la ultimul turneu ma face optimist in ceea ce priveste rezultatul din seara asta. Sper ca Elvetia sa debuteze cu o victorie si astfel sa confirme calculul hartiei
Miza:                8 u
Eventual Profit : 3.2 u
« Last Edit: 16 February 2010 - 21:32:07 by AnD » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #22 on: 15 February 2010 - 12:48:34 »

Meci: Naval v Guimaraes
Tip pariu: Sub/Peste
Pronostic: under 2,5
Cota: 1.50
Argumentare: Am ales sa joc meciul asta pur statistic intrucat nu am mai pariat de multa vreme si sunt cam in afara fenomenului. Asadar avem un meci din prima liga a Portugaliei intre doua echipe ce par a marca putin si a primi la fel de putin, mai ales in situatia de astazi (Naval gazda si Guimaraes oaspeti). Asa cum ziceam, in acest sezon Naval are 6 underuri din 8 partide acasa, iar Guimaraes 7/9 in deplasare. In intalnirile precedente, doar 2 partide din 8 au fost de over. Mizez pe un meci cu putine goluri si in seara asta.
Miza: 8/10
Eventual castig: 4 u
« Last Edit: 16 February 2010 - 01:04:41 by AnD » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #23 on: 15 February 2010 - 13:44:50 »

Meci: Miza:  Strasbourg v Nantes
Tip Pariu: Pauza sau Final
Cota: 1.49

Argumentare: Nu am handicapul asiatic de care am nevoie si ma gandesc sa dau ceva mai sigur atunci. Nantes se afla intr-o continua cadere de mai bine de 10 etape in timp ce Strasbourg mai urca putin cate putin. Din statistica avem ca echipa cu victorii mai multe in fata celeilalte pe Nantes, lucru care consider ca ii va determina pe Strasbourg sa reduca din avantaj. Un moment prielnic pentru a obtine victoria impotriva rivalilor este acum, cand forma de joc este mult sub nivelul asteptat.

Miza: 5 u
Profit Eventual: 2.45 u
« Last Edit: 16 February 2010 - 01:04:31 by AnD » Logged

Just do it !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #24 on: 15 February 2010 - 14:54:49 »

Meci: Almagro N. v Gimeno-Traver D
Tip pariu: Result after 2nd set
Pronostic: Almagro 2-0
Argumentare: Astazi incepe un nou turneu in tenisul masculin la Buenos Aires in capitala Argentinei din categoria ATP 250. Am sa merg pe unul dintre favoriti aici avand in vedere ca suprafata pe care exceleaza este zgura suprafata pe care se desfasoara turneul aici. De Gineno nu prea stiu multe asa ca am sa vb despre Almagro. Are un record de 3-2 anul acesta pierzand cu Tsonga la AO. Adversarul sau nu exceleaza pe zgura dar are un usor avantaj ca vine dupa un turneu jucat pe aceasta suprafata si putem spune ca este obisnuit, in schimb pt Almagro este primul turneu anu asta pe zgura. Orcum are deja 1-0 h2h. Anul trecut Nicolas a iesit din primul tur aici si nu vad sa repete performanta negativa de atunci.
Miza: 8 unitati
Castig: 4 unitati
« Last Edit: 15 February 2010 - 22:46:14 by AnD » Logged
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #25 on: 15 February 2010 - 15:38:16 »

Meci: Dent T. v Petzschner P.
Tip pariu: 1-2
Pronostic: DENT
Cota: 1.75
Argumentare:

Un meci intre doi jucatori care exceleaza la serviciucare prefera suprafetele rapide si care stiu juca doar pe cartea ataculuiAtunci cum ii putem desparti?SimpluUnul dintre ei joaca acasa(Dent) si daca nu suferea mai multe accidentari in trecut era cu siguranta in top 30 ATP.De altfel Taylor a castigat si acest turneu in 2003 pe cand nu era afectat de accidentari.El a revenit insa anul trecut la forma sa aproape maximasi astfel a reusit cateva performante notabile.Acest an l-a inceput cam rauiesind in primul tur la turneul de la Sydney(dar eliminandu-i in calificari pe jucatori ca Nieminem si Gil).A reusit un tur 2 la AO unde l-a invins pe Fogninivenindu-i apoi de hac TsongaDe altfel anul acesta el a fost invins doar de jucatori foarte buni ca Monfils,Benneteau,Tsonga si Querreyla unii dintre ei luandu-le si seturi.

De cealalta partePetzschner este un jucator ce depinde in proportie de 99% de serviciuiar daca acesta ii intra este greu sa il invingi.Anul acesta l-a inceput foarte prostcu infrangeri la Mayer si Gicquelpentru ca apoi sa ajunga in semifinale la turneul de la Zagreb.Jucatorii invinsi de el nu au fost totusi niste nume mariLacko,Becker si C.Rochus.

Este greu pentru un jucator ca Petzschner sa mentina un ritm asa de ridicatsi rezultate bune de asemeneaasadar il vad sa piarda in fata unui jucator asemanator ca stil de jocdar cu pofta mare de rezultatesi care si avantajul de a juca acasa.

Miza: 7 unitati
Profit eventual: 5.25 u

Meci2: Castigator Downhill masculin(Olimpiada)
Tip pariu: Winner
Pronostic: Didier Cuche
Cota: 3.75....din pacate se va lua in considerare 2.5 cursing
Argumentare:

Didier Cuche este favoritul acestei probe de coborare...el fiind un schior agresiv caruia ii plac la nebunie acest tip de competitii pentru ca isi poate pune in valoare ceea ce stapaneste el cel mai bine...controlul foarte bun in regim de viteza.Desi aceasta partie nu este chiar cea mai rapida...fiind necesar sa ai si calitati tehnice foarte bune...cred ca va castiga totusi prin prisma experientiei sale in primul rand...el fiind campion mondial si unul din cei mai buni schiori din lume in acest moment la astfel de probe...daca nu chiar cel mai bun.Recent a suferit o accidentare...si-a fracturat un deget dupa o cazatura...insa s-a recuperat complet si este gata pentru a cuceri o medalie olimpica.

Miza: 4 u
Profit eventual: 6 u
« Last Edit: 15 February 2010 - 22:43:37 by AnD » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #26 on: 15 February 2010 - 16:56:59 »

Meci: K. Kucova vs A. Tomljanovic   
Tip pariu: Castigator (12)
Cota: 1.85
Argumentare: Un meci echilibrat arata cotele intre slovaca Kristina Kucova, locul 109 WTA si pentru mine cvasinecunoscuta croata Tomljanovic, locul 248 WTA. Cum aceasta croata Ajla e un nume nou pentru mine, dovada ca din cautarile mele am mai aflat si ca are doar 16 ani, am impresia ca oricat de prost ar fi mers slovaca, bookmakeri au subestimat aici o jucatoare cu mult mai multa experienta. Nu neg totodata ca Ajla poate este o noua stea in devenire, iar prezenta pe tabloul principal la Memphis este deja o realizare pentru ea, asa ca totusi ma astept ca emotiile si de ce nu si experienta ceva mai mare a Kucovei, sa isi puna amprenta asupra acestui joc. Totusi nu voi risca mult, mai ales ca in pontul meu nu se cunosc decat date cu preponderenta despre jucatoarea din Slovacia, si mai putin despre aceasta tinerica. 
Miza: 4/10
Eventual castig: 3.4 u
« Last Edit: 15 February 2010 - 21:26:01 by irisui » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #27 on: 15 February 2010 - 18:12:13 »

Meci :SCHWANK-HANESCU
Tip pariu: Castigator
Cota: 1,63

Argumentare: Meci din turneul de la Buenos Aires...Vorbeam acum ceva vreme despre Schwank, despre stafful sau impresionant si despre urcusul sau( ce incepe sa semene cu al lui Sisif) spre topul 50 ATP...Anul acesta a inceput urcusul pe suprafata sa preferata, zgura, a castigat un challenger in Columbia si si-a facut mana cu alti zguristi nativi din America de Sud...Aici are atuul (sper eu sa fie un atu) ca va juca practic acasa, ca sustinerea publicului nu-l va inhiba , ci dimpotriva...
Hanescu are doar doua meciuri pe zgura anul acesta, la Costa de Sauipe ( a pierdut la Ricardo Mello), fata de cele noua ale lui Schwank, nu cred ca si-a intrat inca in ritmul acestei suprafete si teoreticul avantaj al serviciului mai puternic se face mai putin simtit pe zgura...
O cota destul de mica la gb, dar cred ca intr-adevar Schwank are prima sansa!

Miza: 8
Eventual castig: 5,04
« Last Edit: 15 February 2010 - 21:22:36 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #28 on: 15 February 2010 - 21:38:29 »

Meci : Tetreault- Niculescu
Cota: 1,7

Argumentare: Turneul de la Memphis....Am jucat impotriva lui Hanescu, acum impotriva lui Niculescu, nu stiu ce am cu romanii azi, sper sa nu ma ard iar.. smile Monica nu e prea in largul ei pe hard, chiar nu stiu de ce nu a incercat un turneu pe zgura...E foarte nervoasa in timpul jocului si trecerea timpului nu a facut-o sa isi stapaneasca nervii mai bine, din pacate pentru ea...Aceasta labilitate o face sa joace de multe ori necontrolat si sa faca multe greseli nefortate...Singurul meci jucat anul acesta indoor hard a fost o infrangere rusinoasa la Eleni Danilidou...
Tetreault a jucat calificari aici, a avut doua victorii reconfortante , la Bremond si Marino, e mai acomodata cu terenul si cu spiritul competitiei !

Miza: 7
Eventual castig: 4,9
« Last Edit: 16 February 2010 - 01:05:28 by AnD » Logged
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #29 on: 16 February 2010 - 00:00:29 »

Meci : Everton v Sporting
Pronostic: Everton
Cota: 1,67

Argumentare: Everton este clar echipa mai in forma in acest moment. Victoria de saptamana trecuta impotriva londonezilor le ofera un moral bun pentru aceasta partida, lucru care nu se poate spune despre Sporting... echipa care ar fi trebuit sa se lupte de la egal la egal in campionat cu Benfica si Porto, dar care a sfarsit prin a fi umilita in ambele partide. Cu aproape intreg lotul la dispozitie, sunt convins ca Everton nu poate scapa victoria, chiar daca primul lor obiectiv pentru aceasta prima confruntare este acela de a nu primi gol.

Miza: 10
Eventual castig: 6,7
« Last Edit: 16 February 2010 - 22:32:30 by AnD » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #30 on: 16 February 2010 - 01:35:13 »

Meci: Isner J. v Harrison R.
Tip pariu: Total jocuri
Pronostic: Under 21.5
Cota: 1.85
Argumentare: Avem aici un meci cu un castigator cert din punctul meu de vedere. Aici il numesc pe Isner, un baiat inalt (chiar foarte), bine facut (peste 110Kg), pe care l-as asemui cu un taran. Serveste puternic si plasat exact ca un taran cu ghioaga, reusind o medie de un as si ceva pe turul de serviciu. Mentionez ca el este nascut pe meleagurile pe care isi va arata maestria de violenta si putere fapt ce va face ca el sa fie dezinvolt in joc si sa incante compatriotii sai cu jocul sau chiar daca va avea in fata un alt compatriot, mult mai mic decat el, atat ca fizic, cat si ca performante, cat mai ales ca varsta, aceasta fiind minor inca (cel putin dupa legile romanesti). Baietelul acesta nu exceleaza deloc la serviciu, reusind sa puna in teren primul serviciu o data la 2 incercari, reuseste sa obtina asi in acelasi numar cu cel al dublelor greseli, iar la retur este slab atat pe primul serviciul al adversarului cat si pe al doilea. Cred ca in aceast meci o sa fie expediat repede de Isner spre alta locatie deoarece nu-l vad in stare sa faca break pe serviciul lui Isner si mai ales, nu-l vad in stare sa nu isi piarda cel putin o data serviciul pe parcursul fiecarui set. Asadar, o victorie in doua seturi pt Isner, in care va obtine break-uri devrerme si nu in prelungiri. Din aceste deduceri trag concluzia ca under 21.5 games aici este pariul castigator.
Miza: 6
Eventual castig: 5.1
« Last Edit: 16 February 2010 - 10:20:40 by AnD » Logged

Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #31 on: 16 February 2010 - 02:30:09 »

Meci: Isner J. v Harrison R.
Tip pariu: set betting
Pronostic: 2-0
Cota: 1.40
Argumentare: Isner  are un inceput de an bun cu victorii la jucatori buni, fiind cunoscut ca un jucator se serveste foarte bine . Imi pare si mai mobil pe servele adversarilor fata de anii trecuti, un lucru foarte util pt el , jocul la fileu ii functioneaza si el foarte bine. Harisson nu are un inceput de an prea bun, pierzand multe meciuri in primele tururi cu jucatori foarte slabi , pierzand saptamana trecuta in primul tur clar cu Istomin . Isner are o sansa buna la acest turneu  si cu un joc solid pe propriul serviciu in fata unui adversar neexperimentat ca Harisson  ii poate face si niste breakuri care sa-i asigure victoria .
Eventual castig: 4

« Last Edit: 16 February 2010 - 10:20:54 by AnD » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #32 on: 16 February 2010 - 07:24:48 »

Meci: Everton - Sporting
Tip pariu: Handicap
Pronostic: Everton -1
Cota: 2.50 (2.90)

Argumentare: "Caramelele'' sunt intr`o forma excelenta , mai ales dupa Victoria in fata celor de la Chelsea , etapa trecuta dar si dupa ultimele 3 meciuri jucate pe propriul teren , care de asemenea au fost jocuri spectaculoase si castigate de gazde , in fata celor de la Sunderland si Man City .Everton are o sansa buna si un moral foarte ridicat  in partida de azi , Sporting afaandu`se intr`o forma deplorabila cu 4 infrangeri in ultimele 5 partide , cu meciuri pierdute la scor in fata lui Porto si Benfica  si nu cred ca jucatorii vor avea puterea sa incheie acest bilant negativ ,  chiar pe terenul celor din Everton. Arteta si Pienaar vor reveni probabil in 11 de start in aceasta seara , primul dupa o absenta mai lunga , unde ,  alaturi de Saha , Donovan si Cahill au sansa sa faca un meci mare si sa le asigure gazdelor o victorie linistitoare pentru meciul retur . Cred ca Everton se poate impune la cel putin 2 goluri diferenta , pentru ca in acest moment practica un fotbal extrem de ofensiv si spectaculos , dar se descurca bine si in aparare unde are cativa oameni importanti , printre care Baines , Heitinga , Distin si chiar Senderos sau Yakubu , dar nigerianul e incert pentru partida de azi .

Eventual castig: 15

« Last Edit: 16 February 2010 - 22:32:05 by AnD » Logged

Sevilla 86 !
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #33 on: 16 February 2010 - 11:02:55 »

Meci: Oscar Hernandez vs Pablo Andujar
Tip pariu: victorie
Pronostic: Hernandez
Cota: 1.70
Argumentare: Miza marisoara la acest meci, pt ca oscar este unul din jucatorii mei preferati pe zgura pt felul in care joaca. La fel ca si in cazul lui bolelli, hernandez nu are nici-o victorie in acest an si probabil va fi foarte motivat dat fiind ca de acum incepe sezonul pe zgura, acolo unde se misca foarte bine. Si-a facut incalzirea saptamana trecut pierzand la kubot in 2 seturi echilibrate, insa astazi va da de un jucator zgurist si extrem de defensiv ca el(lucru ce ii place).  Andujar a jucat numai pe zgura anul asta si are 6 victorii in 9 meciuri, insa la jucatori sub valoarea lui oscar. 3-1 si in intalnirile directe pt el, ultima victorie lejera anul trecut in 2 seturi. La asta ma astept si astazi.
Miza: 7u
Castig posibil: 4.9u

« Last Edit: 16 February 2010 - 20:05:06 by AnD » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #34 on: 16 February 2010 - 12:32:03 »

Meci: Leeds -Walsall
Tip pariu: 1x2
Pronostic: Leeds
Cota: 1.44

Argumentare: Dupa 4 jocuri la rand fara victorie, Leeds ar trebui azi sa traga putin mai tare, ca sa ii tine sub control pe liderii de la Norwich. Walsall o echipa de mijlocul clasamentului, cu ceva emotii pentru retrogradare(fiind la 7puncte,) dar nimic serios. Desi ultimele rezultate o indica ca si o echipa de under, Walsall nu e tocmai una, avand o medie rezonabila la goluri date si primite. Nicaieri nu e mai bine ca si acasa pentru Leeds.

Eventual castig: 4.4
« Last Edit: 16 February 2010 - 23:53:48 by AnD » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #35 on: 16 February 2010 - 14:41:00 »

Meciul : AC Milan v Manchester Utd
Tip pariu : AC Milan to score / not to score
Pronostic: to score
Cota:1.40
Argumentare:  Un derby clasic al Champions League ne asteapta azi in cadrul optimilor. Doi giganti se intalnesc pentru a treia oara in ultimii 5 ani si de fiecare data Milan a trecut mai departe.Sunt convins ca United este concentrata la maxim si cu o dorinta imensa de revansa, sunt convins ca aceste 10 zile de pauza de cand Manchester nu joaca(sambata trecuta in Anglia a fost cupa) vor conta dar nu pot sa cred ca Milan nu va inscrie acasa din vara doar in 3 meciuri ei nu au inscris, are o echipa de 5 stele foarte bine inchegata, in sfarsit Leonardo a reusit sa aranjeze echipa intr-o forma acceptabila si care sa dea rezultate si nu in ultimul rand Beckham, este posibil sa nu intre titular dar oricand va intra sunt sigur ca isi va dori sa marcheze....pentru el va fi pentru prima data cand isi va dori ca echipa sa favorita United sa piarda.Personal imi doresc un meci frumos cu un gol inscris de Beckham...
Miza:                  7 u
Eventual Profit :  2,8 u
« Last Edit: 16 February 2010 - 22:31:52 by AnD » Logged
Merseyside Red
Membru avansat

Thanks! +2/-0

« Reply #36 on: 16 February 2010 - 14:47:41 »

Meciul :   Lyon v Real Madrid
Tip pariu:     DNB
Pronostic : Real Madrid
Cota : 1.43
Miza : 10/10
Eventual castig: 4.3
Argumentare : De cativa ani , Realul tot incearca sa readuca trofeul CL la Madrid . Anul acesta au cheltuit un maldăr de bani pt a opri hegemonia Barcelonei . Au fost adusi Arbeloa , Kaka , Cristinel , Benzema , ultimul fiind adus de la adversarul de azi . De cand a plecat , Lyonul , si asa scartaind , nu mai reuseste sa revina la forma de acum cativa ani , cand erau invincibili in campionat . Victorii greu obtinute , esecuri neasteptate , cam asa se poate descrie Lyonul din acest an . Realul , desi jocul lor se bazeaza mai mult pe individualitati, merge bine in campionat , sunt la 2 puncte in spatele Barcei si au toate sansele sa castige campionatul . Ronaldo se face remarcat meci de meci , incercand sa inscrie goluri din ce in ce mai frumoase , uneori chiar reusind . Sunt de parere ca el in Spania mai mult se distreaza , intalneste aparari mult sub cele din Premier League , care-i permit sa-si incerce "nebuniile" de cate ori are ocazia .
In aceasta seara , ma astept ca Lyon sa incerce sa nu primeasca gol si sa lase atacul pe plan secund , lasand Realul sa-si impuna jocul . Sigur vor gasi ei o modalitate sa inscrie . Insa , pt siguranta , am ales DNB-ul .  ay
« Last Edit: 16 February 2010 - 23:53:34 by AnD » Logged

You know horses are smarter than people.You never heard of a horse going broke betting on people .
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #37 on: 16 February 2010 - 15:06:12 »

Meci:  Vancouver 2010 - Pursuit 10 km - feminin
Tip pariu: castigatoare
Pronostic: M. Neuner
Cota: 2.5
Argumentare: O cota foarte buna din punctul meu de vedere avem aici pe principala favorita la castigarea acestei probe. Dupa ce in sprint-ul de 7.5 km de acum 3 zile a explodat bomba Kuzmina, in mare masura datorita relaxarii premature a campioanei germane, care dupa un prim tur prin poligon a reusit cel mai bun timp, in al doilea s-a relaxat, a gresit o tinta, a facut tur de penalizare dar oarecum relaxata deoarece a pierdut la 1,5 secunde aurul olimpic. Astazi insa, situatia sunt sigur ca nu va mai sta la fel, si avand in vedere ca timpii de astazi vor fi coroborati cu diferentele din proba de sprint, Neuner nu are de recuperat decat 2 secunde fata de Kuzmina pt a lua aurul olpimpic si de a nu pierde mai mult de 25 de secunde fata de principalele forte in domeniu, Jonsson H. (SWE), Zaitseva O. (RUS) sau Domracheva D., pt ca desi Dorin si Boulyghina sunt la 10 secunde de ea, acestea nu cred ca au puterea sa treaca de nemtoaica. In proba de sprint ele au tras perfect si tot au pierdut 10 secunde fata de Neuner care a facut un tur de penalizare. Asadar, sper intr-o tragere cat mai precisa si rapida a nemtoaicei Neuner, lucru ce o va duce automat pe primul loc.
Miza: 6
Eventual castig: 9
« Last Edit: 16 February 2010 - 21:14:26 by AnD » Logged

Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #38 on: 16 February 2010 - 15:45:06 »

Meci: Mello R. v Ferrero J.C.
Tip Pariu: scor corect
Pronostic: 0-2

Argumentare: Nu a trecut mult timp de la ultimul meci jucat dintre cei doi, deci implicit nu este mult timp de cand Ferrero l-a invins cu 2-0 pe Mello tocmai la el acasa, in Brazilia (6-4,6-2 a fost atunci). Nu cred ca lucrurile s-au schimbat mult pentru faptul ca s-a mutat competitia la Buenos Aires. Dupa cum ziceam atunci, aceste competitii pe zgura sunt o buna oportunitate pentru Ferrero sa mareasca numarul de puncte ATP ajungand cat mai aproape de finale. Se pare ca si-a regasit forma buna de joc inca din Brazilia, forma pe care ma astept s-o mai detina si azi. Cei doi se cunosc foarte bine in acest moment pentru ca nu sunt decat vreo 2 zile de la semifinala jucata, deci fiecare isi cunoaste greselile, fiecare stie acum punctele slabe ale adversarului, puncte care la spaniol se pare ca nu prea au fost. Ma astept, de ce nu, la acelasi scor: 6-4,6-2.

Miza: 4 u
Profit eventual: 2 u
« Last Edit: 16 February 2010 - 20:04:41 by AnD » Logged

Just do it !
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #39 on: 16 February 2010 - 15:51:43 »

Meci:  Elena Baltacha - Renata Voracova
Tip pariu: scor corect
Pont: Baltacha 2-0
Cota: 2.05
Profit posibil: 10.5
Argumentare:
Un meci dezechilibrat in opinia mea in aceasta seara la Memphis acolo unde britanica Baltacha o intalneste pe cehoaica Voracova. Ceea ce ma face sa cred ca va fi un meci scurt este faptul ca Baltacha are un inceput de an foarte bun cu tur 3 la AO unde a trecut de Parmentier si Kateryna Bondarenko, ca apoi sa piarda la Safina. De partea cealalta, Voracova a reusit sa intre pe tablou la AO fiind invinsa de Andrea Petkovic, iar acum o saptamana a participat la Paris unde a fost invinsa de croata Karolina Sprem. Pot spune ca imi place jocul Elenei, este unul ofensiv, in forta si care depinde in mare parte de serviciul sau foarte puternic si bine plasat. Chiar daca este o jucatoare inalta, mi se pare mobila si ceea ce imi place este faptul ca loveste mingea deseori din urcare, ceea ce ar putea pune presiune pe Voracova. Victorie in doua seturi pentru Baltacha.

Meci:  Lyon - Real Madrid
Tip pariu: castigator
Pont: Real Madrid
Cota: 2
Miza: 5
Profit posibil: 5
Argumentare:
Un meci foarte interesant pe Stade Gerland in aceasta seara acolo unde orgoliile sunt mari. Real Madrid nu a invins niciodata la Lyon, dar ar putea-o face in aceasta seara. Au un sezon promitator in care principalul obiectiv este castigarea Ligii Campionilor. Ceea ce este interesant in aceasta intalnire este faptul ca francezul Karim Benzema va evolua impotriva fostei sale formatii. Acesta va face pereche in atac cu Higuain cel mai probabil. De fapt, Real va alinia in principiu aceeasi echipa ca la Xerez. Consider ca galacticii vor transa aceasta partida inca din meciul tur si vor obtine o victorie ce 99% le va aduce calificarea in sferturile celei mai importante competitii inter-cluburi.
« Last Edit: 16 February 2010 - 23:52:55 by irisui » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: