Welcome, Guest. Please login or register.
15 December 2019 - 01:21:26

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  All in One
| | | |-+  CONCURS ALL IN ONE PE ECHIPE -2010 - ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Go Down Print
Author Topic: CONCURS ALL IN ONE PE ECHIPE -2010 - ponturi  (Read 13600 times)
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #120 on: 20 February 2010 - 17:13:37 »

Meci: Isner J. v Petzschner P.
Tip pariu: 12
Pronostic: 1
Cota: 1.35

Argumentare: Isner a facut pana acum numai meciuri bune si din cele pe care le-am urmarit pot spune ca idee de baza ca acest jucator se bazeaza foarte mult pe serviciu. O medie de 120 km/h la serviciu de iti fug ochii degeaba dupa minge pentru ca tot nu ai sanse ca telespectator sa-ti dai cu parerea daca a fost IN sau OUT. Din cate am vazut pare un jucator destul de lent in sensul ca daca nu a intrat bine serviciul, nu se alearga foarte mult, mai incearca un tun dupa returul adversarului si daca nici acesta nu intra, mingea ajunge prin fileu plictisita. Oricum dupa meciul cu un servant la fel de periculos ca si el, Karlovic, cred ca Petzchner nu are nicio sansa, mai ales ca el nici nu a facut niste meciuri deosebite la acest turneu.

Miza: 6 u
Eventual Profit: 2.1 u
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:30:08 by AnD » Logged

Just do it !
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #121 on: 20 February 2010 - 17:40:42 »

Meci: Portsmouth vs Stoke
Tip pariu: Gol-Gol
Pronostic: ambele marcheaza
Cota: 1.89
Argumentare: Stoke City dupa evolutiile cu Manchester City, cred ca se se afla pe un trend bun, si cred ca vine sa ia punct/puncte pe terenul ultimei clasate, iar acest lucru se paote face doar cu gol marcat. De partea cealalta Portsmouth, trebuie sa incerce mai mult pentru a mai aduna puncte si a spera in continuare, iar daca nici cu Stoke nu poate da gol/goluri, atunci cu cine? cu BIG 4 ? Mergand pe aceasta gandire cred ca vom avea parte de un meci destul de deschis si eu unul le vad pe ambele echipe marcand cel putin un gol.

Miza: 6.67 u
Eventual Profit: 5.93 u
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:31:02 by AnD » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #122 on: 20 February 2010 - 17:42:26 »

Meci: Sharapova @ Arvidsson
Tip pariu: handicap
Pronostic: Arvidsson +6
Cota: 1.80
Argumentare: Nu pot spune ca Arvidsson a avut un parcurs prea lejer in acest turneu insa este o realizare sa ajungi in semifinale si sa o intalnesti pe Sharapova Probabil ca publicul va fi de partea rusoaicei la fel cum e si h2h-ul unde conduce 1-0 intr-un meci tot pe aceeasi suprafata. Un set castigat usor si unul in tiebreak nustiu daca va fi asa si astazi in cazul in care bate in 2 seturi Sharapova la fel ca si in meciul de aseara cu Kvitova o vad pe Arvidsson determinata sa ia cel putin 3 games pe set.. Totusi e vorba de o finala nu vad un blowout aici. Sharapova s-ar multumi cu orce scor atata timp cat castiga.
Miza: 8
Castig: 6.40
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:30:31 by AnD » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #123 on: 20 February 2010 - 18:00:52 »

Meci: Phoenix Hagen @ Brose Baskets
Pronostic: sub 149.5
Cota: 1.85
Argumentare: Pt al 2lea pont al zile la concurs am sa merg pe un basket din Germania unde avem un meci interesant intre Phoenix locul 17 si Brose locul 7.  Nici una din cele 2 parti nu se afla intr-o forma foarte buna dar vin totusi dupa victorii. Brose este una din echipele defensive din acel campionat cu 71 ppg in aparare. De cealalta parte avem o aparare fragila cu 83 ppg. Atacul este echilibrat pt ambele parti Phoenix 72 ppg si Brose 76 ppg. Nici una din cele 2 nu trece de media de 155 ppg totale asadar astazi nu vad cum ar putea sa treaca de 150 avand in vedere ca s-au intalnit deja sezonul acesta meciul incheindu-se cu scorul de 77-54 pt Brose (131 pct). Astazi vad cam aceeasi desfasurare de evenimente si mizez pe under.
Miza: 8
Castig: 6.8
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:31:25 by AnD » Logged
alen
Membru avansat

Thanks! +5/-1

« Reply #124 on: 21 February 2010 - 02:49:09 »

Meci : PHI 76ers @ CHI Bulls
Tip pariu : Total puncte
Pronostic : Over 196.0
Cota : 1.90
Argumentare : Un duel intre doua echipe de nivel mediu in conferinta estica ce se bazeaza mult pe factorul atletic, dar si pe o defensiva atenta. In ultimul timp insa, ambele echipe practica un joc mai deschis, inscriind mai mult si neglijand un pic defensiva, lucru normal spun eu avand in vedere productivitatea atacului. Aceleasi atitudini le vad si in aceasta seara intr-un meci ce va fi destul de disputat si care cred ca se va incheia cu multe aruncari libere pe faulturile adversarilor in incercarea de recuperarea a deficitului. Ambele echipe cred ca vor inscrie in jur de 100 de puncte, indeajuns pentru ca totalul sa depaseasca aceasta linie.
Miza :  10
Eventual profit : 9
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:27:12 by AnD » Logged
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #125 on: 21 February 2010 - 03:23:46 »

Meci : IND Pacers v HOU Rockets
Tip pariu : side
Pronostic : Pacers+7.5
Cota : 191
Argumentare : linia la handicap s-a deschis pe la 8, o linie care e destul de mare pentru potentialul pe care il are in acest moment Rockets, chiar daca Indiana sunt b2b si vin dupa o infrangere cu Hornets, dupa 3 infrangeri in total. Azi va debuta pentru Rockets, Kevin Martin, care a fost adus sa intareasca echipa, mai ales la aruncarile de la distanta. Primul sau primele meciuri cu jucatori noi in echipa, nu au de obicei un final prea bun.
Miza : 1
Eventual profit : 0.91
« Last Edit: 21 February 2010 - 08:27:30 by AnD » Logged

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
alen
Membru avansat

Thanks! +5/-1

« Reply #126 on: 21 February 2010 - 08:33:22 »

Meci : Gaz Metan Medias v FC Vaslui
Tip pariu : 1  x  2
Pronostic : FC Vaslui
Cota : 2.00
Argumentare : Un meci in care echipa din Vaslui pleca cu prima sansa iar cota este uriasa. Mai mult, dupa mine, Vasluiul are prima sansa in toate meciurile din retur si eu o consider ca fiind principala favorita la titlu. O echipa cu un management solid, cu cea mai buna campanie de achizitii, care o sa aiba mult prea putine probleme cu majoritatea echipelor pe care le vor intalni. Vad o victorie lejera Vaslui poate chiar la handicap.
Miza :   8
Eventual profit : 8
« Last Edit: 21 February 2010 - 18:59:55 by irisui » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #127 on: 21 February 2010 - 10:01:21 »

Meci: Oltchim Rm Valcea - Viborg
Tip pariu: victorie
Pronostic: Oltchim
Cota: 1.70
ARgumentare: Oltchim vine dupa doua victorii importante la viena cu hypo si acasa cu dinamo volvograd si sunt sigur ca vor aborda cu un moral foarte ridicat aceasta partida, o victorie fiind aproape egala cu calificarea pt ca mi-e greu sa cred ca se vor incurca acasa de formatia din austria. Nu are rost sa va mai zic ca ambele echipe sunt cotate ca principalele favorite la castigarea champions league, insa de data asta noi avem avantajul terenului propiu si un joc mult mai solid acasa. Odata cu revenirea Valeriei Bese in aparare, am inceput sa acoperim foarte bine si faza defensiva...cand nu a fost ea in china s-au vazut rezultatele. Victorie Oltchim, insa nu fara emotii.
Miza: 8u
Castig posibil: 5.6u
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:08:35 by AnD » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #128 on: 21 February 2010 - 10:05:46 »

Meci: John Isner - Sam Querrey
Tip pariu: victorie
pronostic: Querrey
Cota: 1.67
Argumentare: Inca odata merg pe Sam, are o mare sansa sa castige acest turneu si cred ca va profita de ea la forma care o arata. A trecut lejer si ieri de Gulbis dupa cum ziceam, avand ceva emotii la serviciu doar in primele game-uri cand nu era foarte bine conectat la meci. Si Isner a avut un parcurs bun pana acum, insa ieri l-am vazut foarte moale, chiar si pe serviciul sau...doar unele greseli foarte mari ale neamtului l-au adus aici. Merg pe jucatorul care se afla intr-o forma de moment mai buna si care a reusit un joc mai bun la acest turneu.
Miza: 7u
Castig posibil: 4.69u
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:09:02 by AnD » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #129 on: 21 February 2010 - 11:57:59 »

Meci : Aston Villa vs Burnely
Tip pariu :Pauza  (1X2)
Pronostic : Villa
Cota : 1.8
Argumentare : Villa vine dupa o serie de meciuri foarte grele, acasa cu Arsenal si United, si in deplasare la Fulham si Tottenham, meciuri pe care nu le-a pierdut, avand 3 egaluri si o victorie pe 'Craven Cottage'. De partea cealalta Burnely a inceput sa arate a echipa care nu mai surprinde pe nimeni, si pare una din favoritele la retrogradare, reusind sa piarda meci dupa meci. In deplasari se stie ca nu reuseste sa adune prea multe puncte, si nici acum nu vred ca va reusi, mai ales ca Villa are nevoie de victorie care sa o aduca mai aproape de locul 4, victorie care cred ca azi le este la indemana chiar daca vor lipsi Heskey, Agbonlahor si Reo-Cocker. Ma astept ca trupa lui O'Neil sa inceapa tare aceasta partida si sa ia avantaj inca de la pauza asa ca Villa victorioasa dupa primele 45 de minute este in opinia mea o cota valoroasa.
Miza :   7/10
Eventual profit : 5.6 u
« Last Edit: 21 February 2010 - 18:59:32 by irisui » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #130 on: 21 February 2010 - 12:30:46 »

Meci :  Barcelona v Real Madrid -4.5/+4.5
Tip pariu : handicap
Pronostic : Barcelona
Cota : 1.85
Argumentare : Finala cupei Spaniei se joaca intre principalele favorite, totusi Barca pleaca cu prima sansa si asta datorita unui lot net superior si a formei bune prin care trece. Elevii lui Ettore Messina n-au un sezon stralucit reusind sa piarda meciuri importante cu adversari mult mai slabi ca cei de astazi. Sezonul acesta s-au intilnit deja de 2 ori, ambele meciuri fiind cistigate de catalani.
Miza :  7/10
Eventual profit : 6.8
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:09:30 by AnD » Logged
Gambino
Membru avansat

Thanks! +4/-0

« Reply #131 on: 21 February 2010 - 12:49:25 »

Meci : Russia - Czech Republic       (Winter Olympics ice hockey)
Tip pariu : 1X2
Pronostic : 1
Cota : 1,73
Miza : 5
Eventual profit : 3,65

Argumentare : Dupa ce au fost invinsi de slovaci , rusii nu au voie sa piarda azi . Antrenorul Vyacheslav Bykov va schimba un pic liniile de atac , trimitandu-l pe Datsyuk alaturi de Kovalchuk si Afinogenov iar Malkin va patina alaturi de Ovechkin si Semin . Un duel interesant va fi si cel al portarilor , rusii cu Nabokov , al cincilea portar in NHL cu 2,26 GAA , cehii cu Vokoun , pe locul 11 in NHL cu 2,36 GAA.
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:09:55 by AnD » Logged
SpiKe
Membru avansat

Thanks! +2/-1

« Reply #132 on: 21 February 2010 - 14:30:00 »

Meci : Fiorentina Vs Livorno
Tip pariu : 1 x 2
Pronostic : 1
Cota: 1.62
Miza:10/10
Argumetare: Un meci foarte bun facut de Fiorentina la mijlocul saptamanii trecute impotriva celor de la Bayern, chiar daca au pierdut acel meci ....nemeritat.Bun, Fiorentina nu trece prin cea mai buna perioada aflandu`se pe locul 11 cu 31de puncte la numai 7 pct de un loc ce ii asigura prezenta intr`o cupa europeana.De partea celalta Livorno o echipa extrem de modesta ce se afla pe locul 18,un loc retrogradabil cu 23 de puncte.Fiorentina are o buna ocazie de a reintra in cartile ptr o cupa europeana si cred ca se v`a impune fara probleme
Eventual profit: 6.2
« Last Edit: 21 February 2010 - 18:58:15 by irisui » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #133 on: 21 February 2010 - 15:55:07 »

Meci : Panduri - Astra
Tip pariu : under /over 1.5
Pronostic : under
Cota : 2.50
Argumentare :2 echipe care cu greu isi fac ocazii d epoarta, Panduri si Astra. Panduri pleaca cu gandul la o victorie in fata unui adversar care in deplasari nu se misca prea bine. Panduri acasa este o formatie care joaca foarte bine, punand mari probleme si granzilor iar azi in fata Astrei Ploiesti cred ca vor sa nu piarda, iar daca gazonul nu este in stare buna probabil vom asista la un meci cu multe mingi bubuite.
Miza : 6
Eventual profit : 9
« Last Edit: 21 February 2010 - 18:58:38 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #134 on: 21 February 2010 - 15:58:26 »

Meci: Ferrer D. v Ferrero J.C.
Tip pariu: Numar seturi
Pronostic: 3 seturi
Cota: 2.10

Argumentare: Un meci intre doi spanioli care se cunosc foarte bine, avem un 5-1 de partea lui Ferrer insa nu stiu daca meciul va aduce 6-1 pentru acesta. Ferrero se afla intr-o forma buna de joc si daca pana acum doar a pus probleme mari compatriotului sau, cred ca azi este capabil sa si invinga. Au fost multe seturi terminate la 7, in 5 din cele 6 meciuri, majoritatea meciurilor au fost peste 2.5 seturi, deci un set de fiecare cred ca este foarte realizabil. Ciudat este ca au ajuns in finala cei doi jucatori pe care am mizat cel mai mult la acest turneu, aproape in fiecare zi un pariu pe unul din ei. Un lucru care arata forma buna a lui ferrero este legat si de faptul ca l-a trimis acasa pe Juan Monaco, unul dintre marii favoriti la acest turneu. Sper sa fie spectacol la acest meci, de obicei niciunul din ei nu cedeaza usor un punct, nu exceleaza cu ASI pe serviciu, nici nu retururi de exceptie, insa alearga mult si se bat pentru fiecare punct.

Miza: 3 u
Profit Eventual: 3.3 u
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:12:41 by AnD » Logged

Just do it !
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #135 on: 21 February 2010 - 16:01:24 »

Meci : Rusia - Cehia
Tip pariu : castigator si sub/peste
Pronostic : Rusia castiga si sub 5.5 goluri
Cota : 2.90  > 2.50
Argumentare :Un meci capital pt rusi care se afla pe pozitia a 3 inaintea ultimului meci din grupe.Ei au nevoie de o victorie pt a se califica mai departe . Cehia este calificata mai departe 100% insa au nevoie de un ot pt a merge in sferturi si a evita un meci in plus . Insa Rusia trebuie sa catsige acest meci chiar si dupa ot pt a se califica mai departe, chiar daca nu direct in sferturi . Nabokov reintra in poarta un lucru bun pt apararea rusilor, iar Cehia este cunoscuta ca o formatie buna in  aparare. Ofensiva rusilor e una de 5 stele dar odata ce isi vedea obiectivul cat mai realizabil nu vor forta mai mult in atac  pt a nu primi un eventual gol pe final de meci.  Prevad un scor de 3-1 pt rusi
Miza : 9
Eventual profit : 13.5

« Last Edit: 22 February 2010 - 12:13:18 by AnD » Logged
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #136 on: 21 February 2010 - 16:15:24 »

Meci : Wolfsburg v Schalke
Tip pariu : 1 x 2
Pronostic : 2
Cota: 2.50 (2.75)
Miza: 10

Argumetare: Schalke poate profita dpa aceasta etapa daca reuseste victoria in deplasarea de la Wolfsburg. Se poate apropia important de lupta la titlu avand in vedere ca Bayern a remizat ieri, iar Leverkusen disputa un meci greu in deplasarea de la Werder Bremen. Wolfsburg vine dupa un meci in deplasare din Europa League, unde a remizat cu Villareal 2-2.
Nu mai am timp sa verific lista cu indisponibili, dar jocul defensiv practicat de Schalke poate pune probleme oricarei echipe, cunoscut fiind faptul ca Germania are un campionat extrem de ofensiv.

Eventual profit: 15
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:14:06 by AnD » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
sleepwalker
Membru avansat

Thanks! +17/-11

« Reply #137 on: 21 February 2010 - 17:35:28 »

Meci: Werder Bremen - Bayer Leverkusen
Pont: Werder Bremen
Cota: 2.30
Miza: 10u.
Profit posibil: 13u.
Argumentare: In aceasta dupa amiaza la Bremen, echipa locala, Werder primeste vizita liderului din Bundeliga, aspirinele de la Bayer Leverkusen. Oaspetii de azi reprezinta una din echipele europei alaturi de Inter Milano care nu sunt invinse in sezonul 2009-2010 in campionat. LEverkusen si-a creat o echipa puternica, omogena in care Kiesling pare sa faca legea la mijlocul terneului. De partea cealalta, Werder are unul din cele mai prolifice atacuri din prima liga germana, insa nu a reusit s ainscire la mijlocul saptamanii impotriva lui Brugge. E drept, nemtii au avut un om in minus, insa belgienii nu au jucat mai nimic. In campionat, gazdele de azi au invins etapa etrecuta cu 5-1 la HAnnovra in timp ce Leverkusen a dispus de Wolfsburg, 2-1. Cred ca cele 3 puncte azi le vor reveni gazdelor care trebuie sa sparga odata gheata si sa strice statistica frumoasa ce o poarta oaspetii in acest sezon.
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:14:26 by AnD » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #138 on: 21 February 2010 - 18:32:30 »

Meci: Ferrer D. v Ferrero J.C.
Tip pariu: Castigator
Pronostic: Ferrer D.
Cota: 1.63

Argumentare: Finala turneului de la Buenos Aires, Argentina se disputa in aceasta seara intre doi compatrioti care se cunosc de multa vreme si au jucat de 6 ori unul impotriva celuilalt, bilantul fiind net in favoarea lui Ferrer. Merg pe mana lui si in aceasta seara, pentru ca a facut meciuri foarte bune si nu a lasat niciun set in urma, jucand cu adversari ca Greul, Gil, Andreev sau Montanes. Ferrero cred ca e putin mai obosit din cauza programului mai incarcat din ultima vreme.
Miza: 4 u
Profit Eventual: 2.52 u
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:16:52 by AnD » Logged
SpiKe
Membru avansat

Thanks! +2/-1

« Reply #139 on: 21 February 2010 - 18:32:45 »

Meci: Almeria Vs Atletico Madrid
Pont 1 x 2
Pronostic: x2
Cota: 1.48
Miza: 5/10
Argumentare: Almeria locul 16 in primera division intalneste formatia Atletico de Madrid locul 11, care incet incet da semne de revenire dupa un tur extrem de slab.Un moral foarte bun ptr madrileni dupa ce au reusit sa invinga pe teren propriu pe Barcelona cu scorul de 2-1......Almeria se v`a arunca in atac crezand ca poate sa profite de oboseala  adversarului si poate sa obtina puncte care ii da dreptul sa spere ca o sa scape de retrogradare  si v`a lasa spatii mari in defensiva lor care oricum este destul de slaba.Mizez pe un joc destul de economic si calm din partea madrilenilor care nu isi permit vreun pas gresit in aceasta partida...atacul F&A o sa isi faca treaba.Un moral bun si valoarea jucatorilor din Madrid o sa faca un rezultat bun in aceasta seara.
Eventual profit: 2
« Last Edit: 22 February 2010 - 12:14:58 by AnD » Logged
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: