Biletul zilei fotbal 22.08.2020

Biletul zilei fotbal 22.08.2020 este format din doua meciuri ce se vor disputa sambata in primele ligi din Croatia si Irlanda. Am ajuns la sapte bilete la rand castigatoare si la un profit de peste 900 lei in aceasta luna. Din cele opt bilete propuse pana acum doar unul a fost pierdut.

Sibenik vs Varazdin

Sibenik a revenit in prima liga dupa o absenta de opt ani. A fost foarte aproape de o mare surpriza in partida de deschidere, pierduta la limita, la Rijeka (1-2). A marcat repede, in minutul 9, dar apoi doar a incercat sa securizeze rezultatul. Pe final, in minutele 84 si 90, a primit cele doua goluri ce au intors un meci pe care-l puteau castiga. Ramane sa vedem rezultatele ulterioare ca sa intelegem daca va reusi sa ramana in liga de elita croata. Marko Bulat, de doar 18 ani, a marcat singurul gol al echipei.

Varazdin s-a salvat, in sezonul precedent, cu un final in forta. Acele rezultate au aparut dupa ce echipa a fost preluata de Samir Toplak. Acesta a fost reconfirmat la inceputul acestei noi editii. In prima etapa, Varazdin a pierdut la scor (1-5), meciul disputat la domiciliu, cu Gorica. Intalnirea se indrepta spre un egal, dar totul s-a schimbat incepand cu minutul 81. Atunci Gorica a marcat golul doi, iar in prelungiri, in minutele 90, 91 si 94, a reusit sa obtina un scor la care nimeni nu se astepta. Neven Djurasek a marcat singurul gol al lui Varazdin.

Sibenik are sapte victorii in ultimele opt partide disputate la domiciliu cu Varazdin. Abia in 2007 gasim un succes al oaspetilor de sambata. Din ceea ce am vazut in prima etapa, Sibenik s-a descurcat ceva mai bine. Un succes al gazdelor este posibil in aceasta intalnire, dar eu voi juca acoperit, 1X.

Sligo Rovers vs Dundalk

Sligo Rovers este in revenire de forma, in ultima perioada, cu trei victorii reusite in ultimele patru meciuri. Pauza i-a priit pentru ca dupa reluare a reusit toate cele noua puncte contabilizate in clasament. In ultima etapa a obtinut un succes important in fata unei formatii incomode, Waterford (2-1). A urcat pe locul sapte, la doar doua puncte de pozitia a patra. Ronan Coughlan s-a impus ca cel mai periculos atacant, cu trei goluri marcate.

Dundalk este campioana Irlandei. Inceputul de sezon nu a gasit-o intr-o dispozitie foarte buna si nici intreruperea nu a ajutat-o sa-si revina. Dupa opt etape se afla pe trei, cu 14 puncte. Diferenta fata de lidera este una mare, opt puncte, in conditiile in care s-au disputat doar opt etape. Fara o revenire rapida sansele de a repeta performanta din ultimele sezoane vor scadea destul de mult. Patrick Hoban si-a facut datoria de golgheter si a marcat de sapte ori.

Asteptam o revenire a oaspetitlor impotriva unei formatii ce nu a deranjat-o prea mult in ultimii ani. Incerc un pariu combinat de tipul X2 si sub 3.5 goluri, pentru a acoperi si un eventual rezultat de egalitate.