Welcome, Guest. Please login or register.
23 August 2019 - 03:02:45

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Top Gear in Romania
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Top Gear in Romania  (Read 2963 times)
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« on: 17 November 2009 - 18:03:32 »

Va mai aduceti aminte cand se filmau pe teritoriul Romaniei, scenele pentru pentru celebra emisiune auto?
Iata ca a sosit momentul sa vedem ce a rezultat, si sa vedem cum suntem priviti din exterior.

PARTEA 1      ------------       PARTEA A 2-A
     (HD)                                             (HD)

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #1 on: 17 November 2009 - 20:52:15 »

Ne-au facut astia de n-spe ori mai multa publicitate decat udrea cu ministerul si bugetele ei  imense.
SI basca ........ MOKA, GRATIS, PE DEGEABA .....etc

allez
Membru avansat

Thanks! +20/-5

« Reply #2 on: 17 November 2009 - 21:12:59 »

sa vedem cum suntem priviti din exterior. [/b]

Eh, de parca nu stim.

"I think we are blind. Blind people who can see, but do not see."
Jose Saramago
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #3 on: 17 November 2009 - 21:28:14 »

biggrin

el_capitan
Membru avansat

Thanks! +11/-0

« Reply #4 on: 18 November 2009 - 16:23:43 »

Ne-au facut astia de n-spe ori mai multa publicitate decat udrea cu ministerul si bugetele ei  imense.
SI basca ........ MOKA, GRATIS, PE DEGEABA .....etc

Nu e gratis deloc...Emisiunile de genul asta se platesc pt ca nu-ti face nimeni reclama (cel putin in Occident) pe degeaba....si Romania cu drumurile ei ideale nu e locatia perfecta pentru niste bolizi si pentru o emisiune de calibrul Top G ca sa cada aia de admiratie si sa spuna :'frate trebuie sa mergem in Romania!' laugh

LLoyd, silence is golden!
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #5 on: 19 November 2009 - 11:45:09 »

crede-ma ca nu peste tot exista interese ca si la noi, si chiar daca ar fi asa, crezi ca nu se gasea pana acum cel care "ar fi aranjat" filmarile sa isi asume "meritele".Huh?
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #6 on: 19 November 2009 - 12:31:57 »

Ce tare, au nimerit exact in parcarea de la Rex... la ce masini sunt acolo, ale lor erau rable  001_tongue
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #7 on: 19 November 2009 - 13:10:16 »

Nu inteleg care e faza la finalul primei parti cu "Local version of top gear"...tipa vb in rusa...sau bulgara... Au o gluma ceva cu treaba asta ? Pe tirist l-au facut ucrainian, barajul ziceau ca e facut de rusi...

In rest, e si reclama pozitiva (Casa Poporului, Arcul de Triumf, Mamaia, Transfagarasanul si peisajele de acolo.)...si negativa (putinii km de autostrada pe care ii avem, drumurile in general proaste....peticite, au folosit si de cam multe ori cuvantul "Gipsy"). Bine ca nu au luat-o pe centura Bucurestiului. In satul ala ne-au facut de cacao cu puradeii aia de alergau ca dupa OZN-uri si scriau cu degetul spala-ma pe masini... Cu Sandero ne-au luat la caterinca, dar sa nu uitam ca e cea mai vanduta masina din Europa...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #8 on: 19 November 2009 - 13:56:14 »

Caterinca despre Sandero e veche. Din cauza asta l-au si pus pe ala sa o testeze. Ca era singurul care o aprecia dintre cei 3.
NU stiu sigur cine a facut barajul de la Vidraru, dar avand in vedere ca mai toate aparatele electrice din sistemul de productie al energiei electrice si al incercarilor aparatelor electrice din Romania este de productie ruseasca, ceea ce se si vede daca le vizitezi (bune, rezistente si utile ca acum 30-40 de ani cand au fost implementate), e foarte posibil ca barajul sa fie total strain de implicarea rusilor.

Accidentele (cu TIR_ul si cu Dacia aia) si cu "ratacirea" prin satul de tigani au fost clar premeditate.
Si nu stiu de ce a fost nevoie sa-si bage bolizii printre tiganusii aia cand puteau sa mearga in alt sat populat cu tigani dar macar asfaltat. Cine stie ce au vrut sa scoata in relief cu treaba asta. Ca tiganii sunt in Ro dar sunt oarecum izolati de romanii adevarati? Ca poti trece prin cel mai razlet colt populat de tigani si sa scapi teafar si cu toate bunurile pe tine? ..... Habar nu am.

Nu e gratis deloc...Emisiunile de genul asta se platesc pt ca nu-ti face nimeni reclama (cel putin in Occident) pe degeaba....si Romania cu drumurile ei ideale nu e locatia perfecta pentru niste bolizi si pentru o emisiune de calibrul Top G ca sa cada aia de admiratie si sa spuna :'frate trebuie sa mergem in Romania!' laugh
Si cine crezi tu ca a platit ca sa vina astia in RO? Ala cu fast-food-ul pe care il arata la un moment dat? Patronul de la Slava? Lazar ?
Eu cred ca ei au cautat o zona privita ca neprietenoasa de occidentali, foarte buna pt niste probe ale acelor bolizi. Iar Transfagarasanul cred ca este o sosea ideala pt o astfel de emisiune. Daca nu era asa, nu cred ca erau aia asa impresionati.
In fine ....... partea buna e ca pana la urma emisiunea aceasta este cel mai bun mod de promovare al Romaniei, emisiune facuta de niste britanici care nu-si pot pata imaginea excelenta pe care o au in toata lumea pt a face reclama unei tari vai de capul ei contra-cost. Poate cu ce au contribuit romanii a fost oranizarea, oprirea circulatiei in timpul filmarilor, poate si elicopterul, Sandero-ul ala busit, cazarea si punerea la dispozitie a tunelului de sub Casa Poporului.
« Last Edit: 19 November 2009 - 14:07:04 by AnD®€¥™ » Logged

Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #9 on: 19 November 2009 - 15:21:18 »

Alea e clar ca au fost premeditate...3 masini cu GPS se pierd intr-un sat + ca drumurile europene sau nationale nu te baga prin ulitele satului. Pacat ca nu au mers in satele alea de tigani care au Rolls Royce la poarta vilelor de sute de camere  ca
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #10 on: 19 November 2009 - 15:27:48 »

unele faze au fost clar aranjate ..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #11 on: 19 November 2009 - 15:57:45 »

Eu am fost de mai multe ori la Vidraru si e aproape imposibil sa te ratacesti. Trebuie doar sa mergi pe drumul ce merge spre Curtea de Arges si apoi sa mergi pe cel ce duce spre VIdradru. Nu e nicio intersectie sau ceva de genul in care trebuie sa schimbi directia de mers.

Mi-am adus aminte ........ poate ca pe aici trebuia sa ii duca GPS-ul  ag

Palatele tiganesti din BuzescuLQ | HQ

Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #12 on: 19 November 2009 - 17:32:10 »

Aici sunt aia de au cai in casa  smile
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #13 on: 20 November 2009 - 00:56:49 »

Nu stiu daca ati observat, dar la minutul 3:38 cand se intoarce ala cu Dacia dupa drive test, cauciucurile sunt sarite de pe jante ....iar masina parca este putin descentrata.

Baietilor nu cred ca le-a prea iesit din prima (cine stie, sandero s-a opus bine la crash test smile ), iar ei au lovit-o de doua ori, ca sa para mai botita.

Minutul 4:14 (dupa impact).
Roata din fata este in perfecta stare.

Minutul 4:23 (dupa impact).
Cauciucul de pe roata din fata este desprins de pe janta, iar aceasta "musca" din pamant.

Top Gear FAIL !!! ag
I-a batut Sandero.

Iar realizarea acestui episod, nu cred ca a fost platita in scop publicitar. Nu cred ca suntem atat de prosti, incat sa dam bani ca sa aducem aminte la fiecare minut ca avem tigani pe langa noi ....asta nu este publicitate.
« Last Edit: 20 November 2009 - 01:02:50 by IRO » Logged

Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #14 on: 20 November 2009 - 01:01:53 »

ochi de soim IRO thumbup1
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #15 on: 20 November 2009 - 01:11:16 »

De acord doar cu ultimele 2 observatii. La prima imagine cauciucurile nu sunt sarite, dar masina parca e un pic descentrata.
S-ar putea ca masina sa fi fost lovita atunci cand e filmata "live" urmarile fiind mai putin urate. Apoi au mai lovit-o inca o data, masina sifonandu-se mai rau si sarindu-i cauciucurile.

Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: