Welcome, Guest. Please login or register.
18 August 2018 - 03:35:38

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
114503 Posts in 3792 Topics by 663 Members
Latest Member: Vlad
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii august 2018
| | |-+  Ponturi luna august 2018 - angelgabriel
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Ponturi luna august 2018 - angelgabriel  (Read 46 times)
angelgabriel
Silver member

Thanks! +9/-7

« on: 10 August 2018 - 21:15:00 »

Numarul pontului/profit: 1/0
Meciul: Manchester United vs Leicester City
Casa de pariuri: Fortuna
Pronostic: 1 solist
Cota: 1.58
Argumentare: Desi in aceasta perioada de mercato United nu a reusit transferuri rasunatoare, reusind sa il inregimenteze pe Fred de la Sahtior si Dalot de la Porto, faptul ca Mourinho a reusit sa isi mentina trupa intacta poate fi un atu, jucatorii cunoscandu-se destul de bine intre ei. Diavolii au asteptari mari de la acest sezon fiind deja de ani buni in cautarea unui nou titlu in Anglia, iar experienta si pragmatismul antrenorului portughez precum si omogenitatea echipei sunt principalele arme in acest sezon. De cealalta parte, Leicester a reusit un transfer rasunator, reusind aducerea lui Ghezal si Maddison, dar au pierdut 2 piese de baza, pe Mahrez si Ulloa, iar dupa titlul de acum 2 ani, o adevarata minune a fotbalului, echipa s-a inscris in nota obisnuita, fara performante remarcabile. Ma astept ca United sa inceapa in forta acest sezon, avand si avantajul propriului teren, echipa oaspete condusa de Puel avand jucatori cu nume in componenta primului '11', dar este totusi o formatie care nu sperie in opinia mea si care cred eu ca va termina undeva intre locurile 10-14 acest sezon.
Eventual cāștig: 5.8 unitati

« Last Edit: 13 August 2018 - 09:58:51 by Buly » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
angelgabriel
Silver member

Thanks! +9/-7

« Reply #1 on: 11 August 2018 - 16:26:24 »

Numarul pontului/profit: 2/+5.8 unitati
Meciul: Concordia Chiajna vs FC Hermannstadt
Pronostic: PSF 1
Cota: 1.74
Argumentare: Cum am spus si in topicul meu din sectiunea "pariul zilei", un alt rezultat in afara de victorie, ar baga Chiajna intr-o mica criza, avand in vedere ca nu au reusit decat 1 punct in primele 3 etape, desi prestatiile cu Medias si Viitorul nu au fost tocmai rele. Primind goluri mai mereu pe finalul jocului in acest start de sezon, ma face sa cred ca trupa antrenata de Ionut Badea nu sta foarte bine fizic, insa sibienii fac parte din gama echipelor cu care Concordia trebuie sa forteze si sa incerce sa obtina cele 3 puncte. Hermannstadt, desi nou promovata, a impresionat sezonul trecut prin prezenta in finala Cupei Romaniei, are jucatori puternici din punct de vedere fizic, un antrenor bun in persoana lui Pelici, un start deloc rau de sezon (desi a ratat victoria in ultima etapa in ultimul minut, acasa cu Calarasi) dar chiar si asa ma astept la o prestatie mai buna si mai decisa a gazdelor in vederea obtinerii primei victorii din acest campionat.
Eventual cāștig: 7.4 unitati
« Last Edit: 13 August 2018 - 09:59:18 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +9/-7

« Reply #2 on: 14 August 2018 - 19:14:07 »

Numarul pontului/profit: 3/+13.2 unitati
Meciul: Dinamo Zagreb vs FC Astana
Pronostic: 1
Cota: 1.82
Argumentare: Din nou nu inteleg aceasta cota asa mare pe croati. Ca si acum o saptamana cand am jucat PSF 2 si am prins o frumoasa cota de 3, merg tot pe mana echipei mai valoroase in aceasta dubla mansa. Desi au castigat 2-0- la Astana la cum ii stim pe croati acestia nu vor face vre-un antijoc ci cred ca isi vor impune stilul si manati de la spate de suporterii lor fanatici vor bifa o noua victorie.
Eventual cāștig: 8.2 unitati
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:10:44 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +9/-7

« Reply #3 on: 15 August 2018 - 21:21:43 »

Numarul pontului/profit: 4/+21.4 unitati
Meciul: Real Madrid vs Atletico Madrid
Pronostic: ambele marcheaza
Cota: 1.74
Argumentare:
Eventual cāștig: 7.4 ron
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:11:02 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +9/-7

« Reply #4 on: 16 August 2018 - 15:19:59 »

Numarul pontului/profit: 5/+28.8 unitati
Meciul: CFR Cluj vs Alashkert
Pronostic: 1 la pauză
Cota: 1.71
Argumentare: CFR a castigat 2-0 in Armenia si in mare parte cred ca este calificata in playoff. Pentru a nu-si face viata grea, clujenii cred ca vor incepe in forta partida pentru a taia din fasa orice sperante ale oaspetilor, valoarea fiind clar de partea trupei ardelene.
Eventual cāștig: 7.1 unitati
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:11:10 by Buly » Logged

Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: