Welcome, Guest. Please login or register.
19 October 2018 - 06:31:24

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
114857 Posts in 3846 Topics by 663 Members
Latest Member: Vlad
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii august 2018
| | |-+  Ponturi luna august 2018 - angelgabriel
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Ponturi luna august 2018 - angelgabriel  (Read 207 times)
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« on: 10 August 2018 - 21:15:00 »

Numarul pontului/profit: 1/0
Meciul: Manchester United vs Leicester City
Casa de pariuri: Fortuna
Pronostic: 1 solist
Cota: 1.58
Argumentare: Desi in aceasta perioada de mercato United nu a reusit transferuri rasunatoare, reusind sa il inregimenteze pe Fred de la Sahtior si Dalot de la Porto, faptul ca Mourinho a reusit sa isi mentina trupa intacta poate fi un atu, jucatorii cunoscandu-se destul de bine intre ei. Diavolii au asteptari mari de la acest sezon fiind deja de ani buni in cautarea unui nou titlu in Anglia, iar experienta si pragmatismul antrenorului portughez precum si omogenitatea echipei sunt principalele arme in acest sezon. De cealalta parte, Leicester a reusit un transfer rasunator, reusind aducerea lui Ghezal si Maddison, dar au pierdut 2 piese de baza, pe Mahrez si Ulloa, iar dupa titlul de acum 2 ani, o adevarata minune a fotbalului, echipa s-a inscris in nota obisnuita, fara performante remarcabile. Ma astept ca United sa inceapa in forta acest sezon, avand si avantajul propriului teren, echipa oaspete condusa de Puel avand jucatori cu nume in componenta primului '11', dar este totusi o formatie care nu sperie in opinia mea si care cred eu ca va termina undeva intre locurile 10-14 acest sezon.
Eventual cāștig: 5.8 unitati

« Last Edit: 13 August 2018 - 09:58:51 by Buly » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #1 on: 11 August 2018 - 16:26:24 »

Numarul pontului/profit: 2/+5.8 unitati
Meciul: Concordia Chiajna vs FC Hermannstadt
Pronostic: PSF 1
Cota: 1.74
Argumentare: Cum am spus si in topicul meu din sectiunea "pariul zilei", un alt rezultat in afara de victorie, ar baga Chiajna intr-o mica criza, avand in vedere ca nu au reusit decat 1 punct in primele 3 etape, desi prestatiile cu Medias si Viitorul nu au fost tocmai rele. Primind goluri mai mereu pe finalul jocului in acest start de sezon, ma face sa cred ca trupa antrenata de Ionut Badea nu sta foarte bine fizic, insa sibienii fac parte din gama echipelor cu care Concordia trebuie sa forteze si sa incerce sa obtina cele 3 puncte. Hermannstadt, desi nou promovata, a impresionat sezonul trecut prin prezenta in finala Cupei Romaniei, are jucatori puternici din punct de vedere fizic, un antrenor bun in persoana lui Pelici, un start deloc rau de sezon (desi a ratat victoria in ultima etapa in ultimul minut, acasa cu Calarasi) dar chiar si asa ma astept la o prestatie mai buna si mai decisa a gazdelor in vederea obtinerii primei victorii din acest campionat.
Eventual cāștig: 7.4 unitati
« Last Edit: 13 August 2018 - 09:59:18 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #2 on: 14 August 2018 - 19:14:07 »

Numarul pontului/profit: 3/+13.2 unitati
Meciul: Dinamo Zagreb vs FC Astana
Pronostic: 1
Cota: 1.82
Argumentare: Din nou nu inteleg aceasta cota asa mare pe croati. Ca si acum o saptamana cand am jucat PSF 2 si am prins o frumoasa cota de 3, merg tot pe mana echipei mai valoroase in aceasta dubla mansa. Desi au castigat 2-0- la Astana la cum ii stim pe croati acestia nu vor face vre-un antijoc ci cred ca isi vor impune stilul si manati de la spate de suporterii lor fanatici vor bifa o noua victorie.
Eventual cāștig: 8.2 unitati
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:10:44 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #3 on: 15 August 2018 - 21:21:43 »

Numarul pontului/profit: 4/+21.4 unitati
Meciul: Real Madrid vs Atletico Madrid
Pronostic: ambele marcheaza
Cota: 1.74
Argumentare:
Eventual cāștig: 7.4 ron
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:11:02 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #4 on: 16 August 2018 - 15:19:59 »

Numarul pontului/profit: 5/+28.8 unitati
Meciul: CFR Cluj vs Alashkert
Pronostic: 1 la pauză
Cota: 1.71
Argumentare: CFR a castigat 2-0 in Armenia si in mare parte cred ca este calificata in playoff. Pentru a nu-si face viata grea, clujenii cred ca vor incepe in forta partida pentru a taia din fasa orice sperante ale oaspetilor, valoarea fiind clar de partea trupei ardelene.
Eventual cāștig: 7.1 unitati
« Last Edit: 17 August 2018 - 13:11:10 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #5 on: 19 August 2018 - 12:38:24 »

Numarul pontului/profit: 6/+35.9 unitati
Meciul: FCSB vs Sepsi OSK
Cota: 1.52
Argumentare: Cu o aparare decimata si un lot destul de obosit, FCSB are parte de un adversar destul de incomod azi, trupa antrenata de Eugen Neagoe aratand soliditate, o asezare compacta si un atac destul de eficient in primele 4 etape ale acestui sezon, perpetuand evolutia buna din playoutul trecut. Trupa din Sf. Gheorghe este o nuca tare cand este in zi buna si poate produce surpriza, insa valoarea si avantajul propriului teren este de partea echipei antrenata de Nicolae Dica. Dupa victoria de joi cu Hajduk Split, pe FCSB o asteapta o noua dubla echilibrata cu Rapid Viena in playofful Europa League, astfel ca e posibil ca anumiti jucatori sa fie menajati( in acest moment obiectivul principal fiind grupele competitiei europene), insa lotul FCSB este totusi unul mai mult decat ofertant, cel putin pentru Liga 1, astfel ca ma astept ca trupa ros-albastra sa se impuna in aceasta confruntare.
Eventual cāștig: 5.2 unitati
« Last Edit: 20 August 2018 - 12:38:41 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #6 on: 19 August 2018 - 20:51:20 »

Numarul pontului/profit: 7/+41.1 unitati
Meciul: Real Madrid vs Getafe
Pronostic: 1 & peste 2.5 goluri
Cota: 1.51
Argumentare: Realul incepe noul sezon din La Liga in compania concitadinei Getafe si vine dupa finala pierduta in compania rivalei Atletico Madrid in Supercupa Europei. Fara Ronaldo, vandut in aceasta vara la Juventus si fara un alt transfer rasunator care sa inlocuiasca golul lasat de portughez, madrilenii spera la un nou titlu in Spania, lucru ce poate fi atins printr-o buna organizare, intrucat trupa 'blanco' are inca in componenta jucatori importanti care pot oricand face diferenta. Cred ca toate sperantele stau in Bale si in cuplul Isco-Asensio in acest an si din ce am vazut in meciul de deschidere al sezonului cu Atletico, forta ofensiva s-a pastrat. Ma astept astfel la un start bun cu o victorie in prima etapa contra unui Getafe care nu pare o mare sperietoare si la o prestatie care sa stearga amintirea finalei pierdute in aceasta saptamana, mai ales ca aseara si marea rivala Barcelona a luat un start bun iar noul antrenor Lopetegui isi doreste sa tina aproape de rivali, intr-o batalie ce se anunta din nou in 3( Real-Barca-Atleti) si care cred eu va fi mai echilibrata ca oricand in acest an.
Eventual cāștig: 5.1 unitati
« Last Edit: 20 August 2018 - 12:39:04 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #7 on: 23 August 2018 - 19:59:10 »

Numarul pontului/profit: 8/+31.1 unitati
Meciul: Olympiakos Pireu vs Burnely FC
Cota: 1.72
Argumentare: -
Eventual cāștig: 7.2 unitati
« Last Edit: 24 August 2018 - 09:49:16 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #8 on: 25 August 2018 - 17:31:47 »

Numarul pontului/profit: 9/+38.3 unitati
Meciul: Juventus Torino vs Lazio Roma
Pronostic: 1 & peste 2.5 goluri
Cota: 1.93
Argumentare: Juve a castigat in ultimele minute pe terenul celor de la Chievo in prima etapa, vedeta Ronaldo nereusind sa isi treaca in cont nici o reusita dintre cele 3 ale 'Batranei Doamne'. De partea cealalta Lazio vine dupa esecul 1-2 contra lui Napoli pe teren propriu si spera sa scoata macar 1 punct aici la Torino acolo unde  sezonul trecut au reusit chiar sa se impuna. Desi Juventus va avea meci greu ma astept sa se impuna, avand jucatori net mai valorosi ca echipa din capitala Italiei, ma astept ca ambitiosul portughez sa faca tot posibilul sa isi multumeasca proprii suporteri la primul meci acasa al acestui sezon si avand in vedere ca ambele formatii au aratat in prima etapa ca pot fi surprinse in aparare ma astept si la multe goluri.
Eventual cāștig: 9.3 unitati
« Last Edit: 27 August 2018 - 09:47:01 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #9 on: 26 August 2018 - 15:59:36 »

Numarul pontului/profit: 10/+28.3 unitati
Meciul: Newcastle vs Chelsea
Pronostic: 2
Cota 1.71
Argumentare:Chelsea a inceput excelent acest sezon de Premier League cu 3-0 in deplasarea de la Huddersfield si 3-2 acasa cu Arsenal. Acum se deplaseaza pe terenul celor de la Newcastle acolo unde nu a mai castigat din 2011 cand se impuneau cu 3-0. Multe s-au schimbat insa de atunci, iar in acest an londonezii si-au propus sa incerce obtinerea unui nou titlu in Anglia. Cu un nou antrenor in persoana lui Sarri, si cu Kepa, Jorginho si Kovacic dar mai ales cu Willian si Hazard ramasi in lot, trupa patronata de Abramovich, care mai nou am inteles ca, cauta sa vand clubul sau o parte din acesta, va avea in opinia mea un cuvant greu de spus in lupta pentru trofeu, iar azi sunt imperios necesare cele 3 puncte in fieful "cotofenelor". Trupa cea mai iubita din nordul Angliei, condusa si in acest sezon de spaniolul Benitez isi propune si in acest an mentinerea in primul esalon, neavand un lot cu care sa emita pretentii, dovada ca in primele etape a pierdut 1-2 acasa cu Spurs si a obtinut un egal 0-0 la Cardiff. Desi "cotofenele" nu se vor preda usor, cred ca londonezii se vor impune deoarece au jucatori mai valorosi, au un moral excelent dupa primele 2 etape si a trecut destul timp in care Newcastle a fost invincibila pe propriul teren in dauna lui Chelsea.
Eventual cāștig: 7.1 unitati
« Last Edit: 27 August 2018 - 09:47:16 by Buly » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #10 on: 31 August 2018 - 08:07:14 »

Balanța: +35.4  unitati ; 8-0-2

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #11 on: 31 August 2018 - 12:37:55 »

Suna bine!
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #12 on: 31 August 2018 - 21:54:46 »

Numarul pontului/profit: 11/+35.4 unitati
Meciul: Villarreal vs Girona
Pronostic: Villarreal marchează in prima repriză
Cota: 1.58
Eventual cāștig: 5.8 unitati

« Last Edit: 01 September 2018 - 09:41:17 by irisui » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #13 on: 31 August 2018 - 21:57:17 »

Ponturile bune din ultima perioada ale colegului 'maryusg'  m-au forțat si ambiționat putin in lupta pentru titlul de "pariorul lunii august".  bi

maryusg
Pariorul lunii
Silver member
*

Thanks! +30/-0

« Reply #14 on: 31 August 2018 - 22:11:29 »

Bafta!
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #15 on: 31 August 2018 - 23:47:13 »

Numarul pontului/profit: 12/+25.4 unitati
Meciul: Leicester vs Liverpool
Pronostic: ambele marchează in prima repriză
Cota: 4.3
Eventual cāștig: 33 unitati
« Last Edit: 03 September 2018 - 10:18:57 by Buly » Logged

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #16 on: 01 September 2018 - 09:42:58 »

Numarul pontului/profit: 12/+25.4 unitati
Meciul: Leicester vs Liverpool
Pronostic: ambele marchează in prima repriză
Cota: 4.3
Eventual cāștig: 33 unitati

Totalul lunii e +25,4.    Liverpool e deja pentru septembrie!    Felicitari pentru parcursul foarte bun din luna august...  smile
« Last Edit: 01 September 2018 - 13:41:29 by irisui » Logged
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: