Welcome, Guest. Please login or register.
12 November 2019 - 05:22:30

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii februarie 2018
| | |-+  Gambleru - Februarie 2018
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Gambleru - Februarie 2018  (Read 1167 times)
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« on: 03 February 2018 - 10:01:56 »

Numar curent al pontului: 1. Total: 0
Meciul : Gaz Metan - FCSB
Casa de pariuri: Betano (L1170664W000663)
Pronostic : 1X
Cota : 3.3
Miza:10
Profit: 23
Argumentare: Gazul nu ma intereeaza aici, nici pe ce loc e, nici ce au facut in pregatire, Steaua a cam avut mereu probleme acolo, Golubovici face "mare slem" decat cu Dinamo, acum probabil ca vrea sa dea gol daca e tot tipu care a jucat la Steaua si nu a dat o boaba intr-un an. Inainte era Eric la ei, bine ca a plecat din tot campionatu ca era in stare sa ii ia titlul Stelei iar, deja i-a dres-o in tur cu Viitorul. In fine Gazul e pe penultimul si dupa victoria lui Sepsi de aseara sunt obligati sa faca ceva puncte, dar fiind un meci cu Steaua si eu stiu, banuiesc o alta atmosfera si un alt chef cel putin pana se termina visele.
FCSB; Dica continua sa faca incercari si greseli, e normal, chiar azi am citit ca nu sunt jucatori mai vechi de doi ani la Steaua, multi jucatori de atac, Bizonu nu am auzit sa fi marcat in amicale, Alibec nici atat, na, se insista cu el poate poate isi mai recupereaza si patronu o parte din bani. Dupa mine, lucrurile sunt certe, are nevoie cel putin de un imprumut daca nu de un transfer definitiv, nu e vreo nestemata, au mai fost, Cursaru, Plesan, Mihai si Florin Costea etc, cu un sezon bun si atat. Consider aceeasi situatie. Chiar mai grava. Omu e labil psihic, plange injura, mofturi, sa faca naiba cateva flotari daca-l mananca asa rau. Revin, INCERCARI si GRESELI! Dica e obligat sa o faca si concomitent sa faca si ce vrea Gigi Becali, o situatie delicata. Asta o sa fie anul Stelei, de mutatii genetice.
In sfarsit, perioada de pregatire intr-adevar nu are importanta, insa la Steaua aceata perioada de pregatire a fost si se va prelungi un timp. Nomal ca poate bate la Gaz Metan, dar nu ar fi vreo surpriza sa nu bata si zic ca valoarea e pe "LAY".

« Last Edit: 05 February 2018 - 12:03:31 by Buly » Logged
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #1 on: 03 February 2018 - 12:08:09 »

Numar curent al pontului: 2. Total: 0
Meciul : AFC Bournemouth - Stoke City
Pronostic : 2
Cota : 4
Profit: 30
Argumentare: Bournemouth! M-au ..facut cu Chelsea, o intamplare, a trebuit sa plec imediat dupa pauza, aveam X/1, nu era problema sa acopar la Live, in 10 minute cand am revenit era deja 3-0 pentru descultii astia  la Chelsea acasa. Acum, zic ca a fost un soc si pentru ei cum a fost si pentru mine, nu cred ca mai au parabolica la ei si nu o sa mai prinda nimic. Daca bateau pe Palace sau Huddersfield, mai era de cumpatat, asa zic ca e clara treaba, baietii sunt in al 9-lea cer si acolo o sa ramana. In circumstantele astea e de prisos sa zic ceva si despre Stoke. Amintesc totusi pentru statistica, de care personal nu-mi pasa catusi de putin in situatiile extraordinare, ca Bournemouth (ce o insemna chiar? Le arde gura?) de 5 etape e neinvinsa, sunt in forma, nici Stoke nu sta prea rau, insa concret asta e, bati cu 3-0 la Chelsea, tre sa fi prea prea ca sa treci peste cu bine. Asadar, Stoke!
« Last Edit: 05 February 2018 - 12:03:55 by Buly » Logged
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #2 on: 05 February 2018 - 15:22:11 »

Numar curent al pontului: 3. Total: -20
Meciul : Cfr - Chiajna
Pronostic : Egal in handicap (-1)
Cota : 3.6
Profit: 26
Argumentare. Am dat ca bate Cfr la un gol, daca bate. In fine, au un stil pragmatic, multi jucatori noi, Chiajna vine cu moralul de prima etapa dupa pauza, si astia echipa periculoasa daca ii iei la misto te fac, nu e cazul, cu Dan Petrescu insa zic ca victoria Stelei ii macina un pic pe Clujeni, nu sunt sigur cat vor risca, imi imaginez un joc prudent la ambele, Cfr-ul sigur favorita, nu de 1.2 cat e la victoria lor, ca doar antrenorul catiga, baietii mai putin, sunt varza toti. Iar la Bursuc ii plac victoriile certe dar la un gol, ca sa-l citez pe nea Piti "Da Nu?". Alta treaba e ca nu stiu cat rezista jucatorii cu un asemenea antrenor, sigur la Urziceni a facut minuni dar nu-i cerea nimeni nimic acolo, in strainatate a dat gres, e un antrenor bun, face armata, jucatorii il accepta maxim un sezon dupa care li se ia. Si acum eu stiu cum ia chinuit in pauza? Daca bat la un gol sa fie multumiti.
« Last Edit: 06 February 2018 - 12:42:37 by Buly » Logged
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #3 on: 06 February 2018 - 14:13:47 »

Numar curent al pontului: 4. Total: -30
Meciul : FC Sochaux - Paris Saint Germain
Pronostic : FC Sochaux Cornere Peste/Sub - Peste 2,5
Cota : 1.91
Profit: 0.91

Numar curent al pontului: 5. Total: -30
Meciul : SC Paderborn 07 - FC Bayern München
Pronostic : SC Paderborn 07 Cornere Peste/Sub Paderborn +2,5
Cota : 1.97
Profit: 0.97

Argumentare. Mi-a iesit luna trecuta un pariu pe cornere tot la PSG cu niste desculti, au dat aia mai multe. Acum zic la ambele ca or da amaratii vreo 3, mai mult nici nu prea au ce face, ca de dat gol e complicat, scot si ei un corner si se bucura.
« Last Edit: 08 February 2018 - 17:24:00 by Buly » Logged
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #4 on: 07 February 2018 - 08:12:32 »

Cine-i sefu la cornere? AUUUUUUUUUUUUUUUUD? Gambler cel TERIBIL!!! ag
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #5 on: 07 February 2018 - 22:12:55 »

Cine-i sefu la cornere? AUUUUUUUUUUUUUUUUD? Gambler cel TERIBIL!!! ag
Nu-ncepi maestre sa ne spui si tu cum ne vei spulbera pe toti? sa bagi brasoave d-alea ca vei fi cu peste 150 de puncte deasupra tuturor pana pe 28?  joker

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #6 on: 08 February 2018 - 07:52:03 »

Nu frate, nu am mentalitate. Te-ai obisnuit tu ca esti caine daca te uiti in gura lu Miriuta sau a lu Danciugol toata ziua buna ziua, batem, facem, dregem, avem, suntem, putem, subordonam, luam, ne calificam, spulberam.. PLANGE ICOANA LU TORJE...
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #7 on: 08 February 2018 - 12:11:58 »

Numar curent al pontului: 6. Total: UP (Il plagiez pe Florescu despre care am auzit numa de bine, il si salut pe aceasta cale)
Meciul : Chiajna  - Dinamo
Pronostic : Over 2,5
Cota : 2.25
Profit: 12.5
Argumentare: Nu prea imi explic de ce e cota mai mica la "SUB", statisticile cel putin astea imediate dau ca Dinamo a facut un 2-2 si Chiajna face ce trebuie, au luat-o cu CFR (unguri), o ia si cu Dinamo (Miriuta), a luat-o si cu Steaua cand era nevoie (Reghe) sunt un fel de Gloria Bistrita moderna da joaca la casele mari.In fine, la 1x2 nu mai conteza, s-ar putea (50:50) sa iasa si altfel, Botosaniu isi stie bine lungu nasului pe de alta parte, da am asa un Deja Vu, [parca il vad pe Miriuta, am jucat de Champions League, Popa sau Moldoveanu imi aduc aminte de Del Piero la aceeasi varsta sau ma rog vreun ..Puskas nu? In fine numaru 9 de care zicea Danciulescu- Dudu Georgescu (presupun).
Povesti.
Cred ca iese over si nu am nici un argument. Da ii plac lu Sloth conspiratiile mondiale si cred ca e de acord cu mine. E atat de previzibil.
Altfel, e cam aiurea sa pariez de azi un meci de Luni, nu stiu daca am voie, nu ma deranjeaza daca mai pun si alltii. Daca e nul nu-i bai. Da e concurs..

Numar curent al pontului: 7. Total: UP
Meciul : FCSB - CFR
Pronostic : Over 2,5
Cota : 2.9
Profit: 19
Peste ca e mai mare cota decat la 1 solist (2.5), mai clar de atat nu exista, joaca in sfarsit Budescu omu cu golu, cam el e omu orchestra, ceilalti praf, e supracotata echipa asta. Da cu Budescu si cu CRISTI Tanase sau Teixteira, in cazul unui scor nefavorabil ii baga pe ambii, probabil si Mann,daca face Dica rombu asta Pintilii Teixteira, Tanase la mijloc, Mann in spatele lu Budescu (atacant central), rahiticu ala de celalalt Tanase pe Stanga (i-am uitat numele mic), in fine, merge, e limitat da pentru Divizia A Betano e ok baiatu si pe dreapta Benzar cu Coman..na, iese over. Despre Dan Petrescu am anuntt intr-un post anterior si nu ma mai repet, chiar azi e articol in Gsp, zice Ilie Dumitrescu ca e bolnav cu tactica, am citit doar titlul, e praf, comunistu asta care in anii 2000 comenteaza despre culorile ghetelor jucatorilor ca sa nu mai zic de tatuaje, chiar e bolnav, da in alt sens. In sfarsit, in afara de Omrani, Culio si Costache nu prea ii stiu, dar vor marca. La fel si Steaua. PESTE, OVER, PLUS 2,5. Acu acu, ipotecati-va casa si hai pe ea de cota. wink
« Last Edit: 13 February 2018 - 09:10:20 by Buly » Logged
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #8 on: 09 February 2018 - 11:42:05 »

Cred ca iese over si nu am nici un argument. Da ii plac lu Sloth conspiratiile mondiale si cred ca e de acord cu mine. E atat de previzibil.
"Mondiale" nu de la Nelson Mondialu (manelistul). Asta apropos de oameni ca Torje sau altii de care-mi mai amintesti.

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #9 on: 10 February 2018 - 11:41:29 »

Numar curent al pontului: 7. Total: UP
Meciul : Iasi - Botosani
Pronostic : 1
Cota : 2.38
Profit: 13.8

Weels are in motion. Despre Dinamo am discutat pelarg mai sus.  Astra a batut aseara, tunurile sunt pe Botosani. Au facut egal cu Juventus acasa etapa trecuta, par victime sigure in conditiile astea,  Dinamo cu toata bunavointa da oin afara de Chiajna are totusi meciuri grele. O sa imi vina iar sloth ca nu D'le, sunt moldoveni cu moldoveni, se ajuta intre ei. moldoveni moldoveni dar ei stiu cel mai bine ca branza-i pe bani. Pentreu cei mai curajosi, ca bate Iasi la handicap ar fi o solutie ok, incerc si un scor (2-0).
« Last Edit: 13 February 2018 - 09:11:27 by Buly » Logged
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #10 on: 10 February 2018 - 12:09:32 »

Sa ne intelegem, fotbalul in general, nu numai la noi, e condus de presa si de de casele de pariuri. Iar Dinamo are o acoperire importanta in presa, nu-si permite nimeni sa ii lase acolo. Viitoru s-ar putea sa scape ca e Hagi, Astra pare ca nu-i intereseaza, insa orice ar fi se va intampla ce trebuie sa se intample. In privinta pariurilor, la echipele in cauza, cartonase rosii sau/si lovituri de pedeapsa ar fi de incercat.
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #11 on: 12 February 2018 - 10:45:00 »

Vezi ca Iasi e deja dat de mine.. si va fi anulat daca nu schimbi ceva acolo.  biggrin

Just do it !
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #12 on: 24 February 2018 - 10:27:33 »

Numar curent al pontului: 7
Meciul : Botosani - Gaz
Pronostic : 2
Cota : 6.25 (4)
Profit: 30

Am inteles ca moldovenii astia ar mai avea ceva sanse teoretice, pontu trecut mi l-a "furat" Buly smile, nu-i bai au fost meciuri bune saptamana asta, insa am avut eu o saptamana de kkt si nu am postat. Da, nu cred ca mai risca nici un egal de salon, ia bataie de la Gaz. Daca ar iesi si un x/2 ar fi parfum ca am si eu 20 de lei pe asta.
gambleru
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #13 on: 24 February 2018 - 10:42:13 »

Numar curent al pontului: 7
Meciul : Barcelona FC - Girona FC
Pronostic : Sub 2,5
Cota : 3.1
Profit: 21

Dupa meciul de la Chelsea nu vad o demonstratie de forta a Barcei, or fi obosit si ei. Un SUB e in carti. Si data trecuta parca au facut 0-0 acasa, o lasa mai moale cu campionatul probabil.
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: