Welcome, Guest. Please login or register.
25 September 2018 - 10:48:47

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
114749 Posts in 3824 Topics by 663 Members
Latest Member: Vlad
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii ianuarie 2017
| | |-+  Ada - ianuarie 2017
« previous next »
Pages: 1 [2] Go Down Print
Author Topic: Ada - ianuarie 2017  (Read 2018 times)
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #20 on: 26 January 2017 - 02:38:34 »

Numar curent al pontului: 11 / 30.3
Meciul: Vandeweghe - V. Williams
Casa de pariuri:   Betfair (L1160655W000329 conform D.ONJN 1291/29.07.2016)
Pronostic: Williams
Cota: 2.54
Miza: 10
Eventual castig: 15.4

Argumentare:

Sunt vreo 20 de ani de cānd mi-o amintesc pe Venus Williams pe terenurile de tenis. Era o semifinală de US Open īn care se confrunta cu o romāncă de care probabil foarte puțini īși mai amintesc astăzi. Spīrlea este ultima noastră jucătoare care a făcut semifinală de Grand Slam īnaintea Simonei Halep. Romānca nu avea prea multe șanse atunci īn fața unei tinere negrese aflată īn plină ascensiune care era privită ca o adevarata forță a naturii. Williams a cāștigat nu mai puțin de 7 turnee de Grand Șlam īn carieră iar dacă astăzi nu este văzută ca una dintre cele mai mari jucătoare de tenis din toate timpurile este din cauză că  sora ei mai mică a reușit să fie cu mult superioară și să-i sărăcească dramatic vitrina cu trofee. Venus poate are astăzi o ultimă șansa să se mai afle față īn față cu sora ei mai mică īntr-o finală de GS. Ar fi o reeditare a finalei de acum 14 ani și o șansă incredibilă de a-și trece īn palmares la aproape 37 de ani un Grand Șlam pe care nu l-a cāștigat atunci cānd era un lider mondial căruia nu-i prea putea sta nimeni īn cale cu excepția Serenei. Pentru adversara ei de astăzi prezența īntr-o semifinală de GS este o premieră și mă īndoiesc că Vandeweghe va reuși să gestioneze momentul. Mă aștept să nu mai servească cu siguranța cu care a făcut-o pānă acum și să ofere multe puncte adversarei īn urma greșelilor nefortate. A trecut de multe nume grele aici și a meritat toate victoriile cu prisosință, īnsă presiunea mizei cu adevărat de-abia acum se va simți si se va vedea pe teren īn jocul ei. Felul cum a jucat Venus pānă acum m-a contrazis īn ceea ce afirmam acum vreo săptămānă cānd am mers pe cota măricică a unei adversare mediocre nevăzānd-o pe Venus capabilă fizic să-și īnvingă adversara. A surprins pe mai toată lumea ajungānd pānă aici. Acum lucrurile cred că stau diferit iar valoarea acum, īn opinia mea, se află īn cota exagerată oferita de bookmakeri pentru victoria jucătoarei care va ști mai bine ce trebuie să facă pentru a ajunge din nou īntr-o finală de Australian Open.

« Last Edit: 30 January 2017 - 11:05:20 by Buly » Logged

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

Am terminat-o cu pariurile!!!

« Reply #21 on: 26 January 2017 - 08:29:36 »

Vad ca nu poti dormi noapteaaa!!!
hihihihihihihi
 bm
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #22 on: 30 January 2017 - 23:01:13 »

Numar curent al pontului: 12
Meciul: Smyczek - Ymer
Casa de pariuri:   Betfair (L1160655W000329 conform D.ONJN 1291/29.07.2016)
Pronostic: Smyczek
Cota: 1.4
Miza: 10
Eventual castig: 4

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #23 on: 31 January 2017 - 08:12:46 »

nu vrei tu sa fii fair-play!!!
v-am tot spus sa mentioanti si sportul din care este pontul dar degeaba
ca sa stiu si eu daca ai pierdut sau nu, daca maia re rost sa pariez
e si asta o forma de concurenta netrasparenta
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #24 on: 31 January 2017 - 11:34:45 »

Ai grija cum vorbesti. Ai auzit macar ce inseamna sa joci fair? Vezi ca mie nentule cand eram pe doi cum esti tu acum mi-a pus exact meciul meu ca sa-si asigure victoria fara lupta. As putea sa aleg sa joc acum pariul  solist pe Marseille sau over la acelasi meci fara sa-mi pierd mai mult de 5 minute din viata mea pentru a-mi asigura victoria lunara iar in secunda aia vei mai avea ZERO sanse. Asta pentru mine ar insemna lipsa de fair si n-o fac decat daca te porti urat cu mine.

In primele luni de participare la acest concurs precizam ora, data si competitia, dar eram singurul care o facea..  Eu in general mizez pe tenis iar la ultimul meu pont erau niste nume destul de cunoscute iubitorilor de tenis. Smyczek e fost top 100 si joaca tenis profesionist de 11 ani, nu cred ca ar fi putut fi confundat cu altceva.. Si chiar n-ar fi fost mare lucru sa scrii "Smyczek" in google search si sa vezi imediat ultimul lui rezultat. Ai mai multa grija cu magariile.

florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #25 on: 31 January 2017 - 18:42:56 »

1 -Am vorbit civilizat
2 - Nu ma intereseaza ce ti-au facut tie altii, acum concuram noi 2
3 - Ti-am cerut sa faci postari mai transparente pentru ca in functie de ce postezi tu imi adopt si eu tactica. Am pierdut timpul sa caut in fuga meciul si tot nu l-am gasit ca ma grabeam la munca dimineatza. Nu stiu cand se joaa. Daca e win nu prea mai are rost sa ma agit si sa dau ponturi ca nu ar mai avea rost. Cererea mea e cat se poate de legitima si corecta. Ziua, sportul ar fi fost suficient. Pe flashcore nu l-am gasit. Chiar nu pariez pe tenis si nu stiu cine sunt jucatorii aia.
4 - Esti absurd sa-mi reprosezi ca nu stiu cine e un anume jucator de tenis. Chiar nu stiu si nici nu vreau sa-mi irosesc timpul afland.
5 - Nu e prea civilizat ce ai facut
maryusg
Pariorul lunii
Silver member
*

Thanks! +30/-0

« Reply #26 on: 31 January 2017 - 19:14:22 »

Daca ai cautat meciul la ziua de azi atunci clar nu l-ai gasit pe flashscore. S-a jucat in 30 la ora 23 si a batut Ymer in caz ca te ajuta. Oricum cea mai rapida solutie de a gasi ceva e google si nu trebuie scrise multe detalii...era suficient numele celor doi jucatori.

Bafta!
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #27 on: 31 January 2017 - 19:45:11 »

Asa e. Am cautat pe flashscore azi dimineatza pe la 07.15 inainte de a pelca la munca. Nu am gasit nimic
Asta m-a deranjat, ca pierd timpul cautand ceva cand ar putea fi mai usor daca unii s-ar obosi sa fie mai precisi si amabili și ar concura transparent.
Abia azi dimienatza am observat pontul lui Ada
Asta e
acum stiu cat sa risc pe al doilea pont ca sa ies eventual inf ata
acum pot face si eu socoteli
Oricum am sanse minime ca am dat un pont riscant la Marseille

.
« Last Edit: 31 January 2017 - 20:00:13 by florescum » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #28 on: 31 January 2017 - 20:33:56 »

Nu este necesar sa se treaca sportul din care pariati, nu e o obligatie, mai ales ca nu era cazul, jucatorii sunt oarecum cunoscuti pentru pariori.
Nu cred ca asta e problema, nu e deloc lipsa de fair-play!

florescum, nu exagera, te rog, Ada e fair play!
Si cred ca au fost prea multe cuvinte pentru o chestie de o asa mica importanta!
Bafta, sa castige cine e mai bun, nu credeam sa poata cataliza atatea energii un simplu concurs! smile
« Last Edit: 31 January 2017 - 22:00:13 by irisui » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #29 on: 31 January 2017 - 20:40:35 »

da, nu e o chestie chiar asa de importanta
eu am pierdut timpul
am solicitat ei eu ceva, mai multe detalii, dar am primit in schimb reprosuri
asta e
sunt obisnuit
e un fleac
nu spun mai multe ca sa nu provoc un scandal/ o cearta din nimic
O sa pierd timplu sa caut N meciuri si asta cat imp o sa mai am chef
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #30 on: 31 January 2017 - 23:05:53 »

florescum hai nu te supara. Nu m-am gandit ca-ti va fi greu sa gasesti rezultatul. De obicei valideaza un admin la concurs, nici nu mi-a trecut prin cap ca as putea ascunde rezultatul acelui meci. O sa fiu mai atent altadata, ok? 

florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #31 on: 31 January 2017 - 23:09:00 »

E super ok
Nu are rost sa ne suprara sau certam din nimica toata
Mergem mai departe
Eu unul am sa particip in continuare la concursuri aici
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #32 on: 01 February 2017 - 01:40:47 »

Ai grija cum vorbesti. Ai auzit macar ce inseamna sa joci fair? Vezi ca mie nentule cand eram pe doi cum esti tu acum mi-a pus exact meciul meu ca sa-si asigure victoria fara lupta.

Poftim??? Cu ce drept iti permiti sa-mi aduci acuze? Te crezi cumva justitiarul de serviciu? Nu-ti permit sa ma amesteci in lupta voastra. Iar daca asa stau lucrurile, desi nu-mi amintesc si nu cred ca este si reala afirmatia, ar fi trebuit sa ma avertizezi atunci si as fi remediat pe loc deficienta, nu sa vii acum sa improsti cu noroi. Aveam pretentii de la tine. Rusinicaaaaaaaa. Pentru asta, primeste te rog un mare minus din partea mea.
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #33 on: 01 February 2017 - 01:54:00 »

Pai ce voiai sa-ti spun? Am inteles ca pentru tine era mai important sa castigi decat metodele prin care o faceai. Asta cu minusul mi se pare o copilarie. Adevarul supara, ok. Mai da niste minusuri daca asta te face fericit  bi

florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #34 on: 01 February 2017 - 08:23:03 »

Felicitari pentru locul 1
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #35 on: 01 February 2017 - 20:45:23 »

thumbup Multumesc. Ai fost aproape.  Imi place spirtul tau combativ. horse

sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #36 on: 08 February 2017 - 16:53:20 »

Bilant final ianuarie: +35.7

Pages: 1 [2] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: