Welcome, Guest. Please login or register.
23 August 2019 - 11:43:47

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii ianuarie 2017
| | |-+  luna ianuarie florescum
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Go Down Print
Author Topic: luna ianuarie florescum  (Read 4422 times)
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

Am terminat-o cu pariurile!!!

« Reply #40 on: 21 January 2017 - 23:04:57 »

Pentru maine, duminica, am un pont sigur de tot
St Etienne - Angers 1, cota 1,90 acum la superbet
Cred ca Angers nu va marca, asa ca merge si VS1...
URAAAAA
Locul 1 e al meu
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #41 on: 22 January 2017 - 01:10:14 »

you're The Hero of our time! ar

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #42 on: 22 January 2017 - 07:45:55 »

Mersi 
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #43 on: 22 January 2017 - 08:39:12 »

Numar curent al pontului: 21 / +22,8
Meciul: St Etienne - Angers
Casa de pariuri: superbet (Decizia nr. 1564/25.08.2016)
Pronostic - 1
Cota: 1,87
Miza: 10
Eventual castig: 8,7 p
Argumentare  St Etienne a jucat modest spre  bine la Lille. Punctul sau forte a fost o defensiva foarte buna. Atacul a jucat mai slab si a avut doar 3 suturi pe poarta. St Etienne are muti accidentati. Lips din atac a lui Beric si Sonderlund se resimte clar. Angers nu a jucat deloc bine cu Bordeaux. In prima repriza au profitat de un inceput de meci foarte slab al lui Bordeaux dar in repriza a doua au fost domnati clar, egalati si foarte aproape sa piarda meciul. Angers este si ea decimata in atac. Lipsesc 3 din patru atacanti. Cei mai buni, inclusiv Diedhou, golgheter cu 6 goluri in acest sezon sunt plecati la CAN
Marele secrete, marea informatie in legatura cu acest meci ESTE ca St Etienne s-a antrenat in Spania toata spatamana ca sa faca doua antrenamente pe zi. In Frantza, terenurile reci, aproape inghetate si frigul nu prea permit doua antrenamente pe zi.
Asadar St Etienne are cateva atuuri clare - joaca acasa, s-a antrenat de doua ori mai bine decat Angers, este solida in defensiva iar pe alta parte Angers nu are atacanti in acest moment.
Mai adaug si faptul ca antrenorul verzilor a declarat ca nu le vor da nicio sansa celor din Angers iar victoria este imperativa.
Asadar, St Etienne va invinge clar si chiar la 0 cred eu.

« Last Edit: 23 January 2017 - 10:50:51 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #44 on: 22 January 2017 - 20:03:14 »

St Etienne - Angers 2-1
Uraaaa....  Ce feicit sunt.
Golul victoriei a fost marcat cu mana dar a fost validat.
E primul gol marcat cu mana si validat
Extraordinar
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #45 on: 22 January 2017 - 20:05:26 »

Scor personal + 31,5
SOMEBODY STOPE ME, PLEEEAAASSSEEEE   
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #46 on: 22 January 2017 - 20:06:14 »

Scor personal + 31,5
SOMEBODY STOPE ME, PLEEEAAASSSEEEE   

Furaciune penala, dar las' ca vine mustaciosul si da cu gratierea!!

Nu ceea ce nu stii te baga in belele. Ai grija cu ceea ce stii, dar nu e chiar asa. Mark Twain
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #47 on: 22 January 2017 - 20:24:08 »

Da, cam furaciune dar cred ca intr un fel tot le dadea un gol St Etienne
Erau obligați sa castige
Pune osul la treaba Ada, daca vrei locul 1
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #48 on: 25 January 2017 - 20:45:27 »

Numar curent al pontului: 22 / +31,5
Meciul: Lyon - Lille
Pronostic - 1
Cota: 1,5
Eventual castig: 5 p
Argumentare        Lyon – Lille
   Lyon a jucat bine cu Marseille, mai ales faza ofensiva pentru că a crreat multe faze de gol.    Doi jucatori de la Lyon sunt în formă bună, Lacazette și  mai ales Valbuena și acest lucru este un atuu important pentru lyonezi.
   S-ar putea sa intre si Depay, recent transferat de la Manchester United, așa că Lyon va marca sigur pentru că pe teren propriu are o forță de atac foarte bună.
   Lille a jucat bine doar primele 35 de minute la Dijon, până la schimbarea lui Rony Lopes, care s-a accidentat. Asta pentru că Rony Lopes a fost cel mai periculos om al lor iar acum este accidentat si va lipsi 3-4 săptămâni.
   Lille a fost dominată de Dijon și în repriza a doua nu a mai avut ocazii bune de gol.
   Așadar, Lyon este mare favorită și nu cred că Lille o să-i facă față iar fără omul săi cel mai periculos din atac sunt slabe sanse să și înscrie.
   Pronostic principal Lyon – Lille 1, cota 1,50

« Last Edit: 30 January 2017 - 10:05:45 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #49 on: 25 January 2017 - 20:46:08 »

Numar curent al pontului: 23 / +31,5
Meciul: Angers - Metz
Pronostic - x2
Cota: 1,88
Eventual castig: 8,8 p
Argumentare           Angers – Metz

Angers a jucat bine doar prima repriză la St Etienne. În repriza a doua a fost învinsă și nu a făcut față presiunii execitate de Verzi.
   Angers are totusi mari probleme în atac pentru că mulți dintre jucătorii titulari sunt pelcați la Cupa Africii. Toți atacanții lui Angers sunt la naționalele lor așa că Moulin, antrenorul lor a improvizat în atac titularizând un fundas, pe Pavlovic.
   În schimb Metz nu are astfel de probleme ci dimpotrivă l-a adus cu împrumut pe Diabate si acesta a și înscris o dublă.
   În meciul cu Montpelleir, Metz a jucat foarte bine. Cel puțin prima repriză a fost total a lor iar în repriza a doua, având un avantaj de 2 goluri, au jucat la trecerea timpului.
   Având în vedere probleme din atac ale lui Angers și revenirea de formă a celor de la Metz, eu unul voi merge pe Metz în acest meci.
   Pronostic Angers – Metz x2

« Last Edit: 30 January 2017 - 10:06:48 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #50 on: 26 January 2017 - 19:42:00 »

Numar curent al pontului: 24 / +31,5
Meciul: Franta - Slovenia / handbal CM
Pronostic - total goluri echipa gazda peste 30,5 - DA / 1TG2
Cota: 1,85
Eventual castig: 8,5 p
Argumentare  

« Last Edit: 30 January 2017 - 10:07:07 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #51 on: 26 January 2017 - 23:39:00 »

Uraaaaa
Franța a marcat peste 30,5 goluri si pontul a iesit
Inca 8,5 p la baiatuuuuu
Scor personal +40 p
Locullllll 1 viiiiiiinnnnnnnnnn
Baga carbuni Adaaaaaa
« Last Edit: 27 January 2017 - 06:56:55 by florescum » Logged
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #52 on: 27 January 2017 - 00:41:18 »

Inca nu. Esti pe 2! 

florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #53 on: 27 January 2017 - 17:10:21 »

Va fo o lupta pana in ultima zi, cum am zis
Am incredere ca voi ocupa locul 1 la final, orice ai zice
Bucura-te de panorama ca de maine ma voi aseza eu in locul tau, hihihihihihhi
 biggrin
sloth
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +15/-1

« Reply #54 on: 28 January 2017 - 00:27:18 »

Tu te bucuri deocamdata de "panorama" fiindca sub numele tau scrie "Pariorul lunii".. Mai bucura-te cat mai poti, nu cred ca va invinge Lyon maine iar cat de curand va trebui scris acolo "Pariorul lunii trecute"   LOL

florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #55 on: 28 January 2017 - 12:04:19 »

Inca putin si vom vedea daca Lyon va invinge.
Orice ar fi, am doua meciuri pregatite pentru maine
Nice 1
Toulouse 1x
Asa ca iesi la lupta, ca vei peirde locul locul daca nu te risti cu cel putin 1 pont
 ca
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #56 on: 28 January 2017 - 21:20:45 »

Numar curent al pontului: 25 / +31,5
Meciul: Nice - Guingamp
Casa de pariuri: betano (Decizia nr. 1564/25.08.2016)
Pronostic - Victorie Nice fix la un gol diferență
Cota: 3,65
Eventual castig: 25 p
Argumentare Nice – Guingamp

Nice a jucat rău în prima repriză la Bastia pentru că gazdele au adoptat o tactică care i-a jenat mult la construcția jocului lor.
 În repriza a doua, Nice a jucat mai bine dar jucătorii săi au făcut multe greșeli tehnice și au fost impreciși. Totuși au avut multe ocazii, ca de exemplu 9 șuturi pe poartă iar portarul lui Bastia, Leca, a avut un merit important pentru punctul obținut de echipa sa.
 Guingamp a început bine cu Rennes acasă și a deschis scorul. În repriza a doua, cel mai bun om al lor, cel mai în formă la acest moment și mai periculos în acel meci, M. Diallo, s-a accidentat și va lipsi în meciul cu Nice.
 Deși au avut un om în plus toată repriza a doua, cei de la Guingamp au fost foarte ineficienți în atact. Mototrul echipei nu mai merge ca în tur. Ceva nu prea merge în jocul echipei și asta mă face să cred că vor avea dificultăți, mai ales în meciul din deplasare de la Nice.
 Concluzia mea este că Guingamp nu este în formă și fără omul lor de moment, M Diallo vor avea dificultăți să marcheze la Nice.
 În schimb, la Nice a reitnrat Ballolteli și vor mai reveni încă 5 jucători, ca de exemplu Seri, Le Marchand. Jucând pe teren propriu, cei de la Nice cred că vor fi mai eficienți și sigur vor face mai puține greșeli tehnice și individuale decât la Bastia și Balloteli își va intra în ritm fiind la al doilea meci după revenirea ca titular.
 Opinia mea, bazată pe experiență, este că aceste două echipe nu joacă prea bine, dar Nice s-a înscris pe o traiectorie ascendentă după acel 1-1 la Bastia, unde a ratat mult în repriza a doua și are acum avantajul terenului propriu unde sigur jucătorii săi se vor simți mai bine și  sigur și nu vor mai repeta greșelile tehnice de la Bastia iar Guingamp dimpotrivă, după o serie pozitivă a intrat într-o serie negativă după acel 1-3 la Lorient, rezultat slab dacă ținem cont de faptul că Lorient e ultima clasată, urmat apoi de un 1-1 cu o echipă care a jucat cu un om mai puțin o repriză întreagă. E clar că jocul lui Guingamp nu merge actualmente, numai Nice să fie în stare să valorifice această oportunitate.  
 Din aceste motive cred că Nice va  învinge.
 Pronostic pirncipal Nice –Guingamp 1, cota 1,97
 Pronostic cota mare Nice –Guingmap – Victorie Nice fix la un gol diferență ,cota 3,65 la betano

« Last Edit: 30 January 2017 - 10:07:45 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #57 on: 29 January 2017 - 08:23:55 »

Am schimbat pontul la Nice - Guingmap din1 simplu în victorie fix la un gol diferenta pentru că ieri am peirdut 20 p și vreau să recuperez.
Sper sa nu se supere nimeni pentru că pontul de 1 este inclus în acest tip de pont și nu e practic o modificare la pontului dat inițial.
Multumesc
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #58 on: 29 January 2017 - 08:47:38 »

Numar curent al pontului: 26 / +20
Meciul: Toulouse - St Etienne
Casa de pariuri: betano (Decizia nr. 1564/25.08.2016)
Pronostic - 1x
Cota: 1,31
Eventual castig: 3,1 p
Argumentare
Toulouse – St Etienne

Toulous e nu a jucat bine în prima repriza la Bordeaux. Paradoxal, în a doua repriză, cu un om în minus, Toulous ea  jucatmai bine și chiar a avut câteve ocazii.
 În ultima perioadă Toulouse nu a avut rezultate bune. În Ligue 1 are 3 îbfrângeri consecutive dar după meciul de la Bordeaux eu întrevâd o îmbunătățire a jocului său și cred că începând cu meciul de azi vor reâncepe să ia puncte.
 În ce privește pe St Etienne, pot spune același lucru ca adversarii lor de azi, că nu trec printr-o perioadă bună. Nu creează faze periculaose, au mulți absenți în atac, pe Beric și Sonderlund, puține șuturi pe poartă.
 Antrenorul Berzilor, Galtier, a recunoscut într-o declarație în această săptămână că au dificultăți în jocul lor.
În ultimul meci, cel nu Angers au marcat două goluri norocoase, din devieri ale adversarilro și cu siguranță istoria nu se va repeta și la Toulouse.
 În concluzie, eu unul nu vâd decât un rezultat favorabil lui Toulouse pentru că am sesizat acea mică îmbunătățire a jocului lor din ultimul meci de la Bordeaux. Cred că vor fi și mai motivați pentru că au rămas cu doar 26 p și acum sunt la doar 4  p de locurile retrgradabile.
 Pe de altă parte și St Etienne va face tot posibilul să ia puncte ca să urce pe locurile europene, dar având în vedere dificultățile sale din atact, nu cred că sutn în stare azi decât să ia cel mult 1 p.

Pronostic principal Toulouse –St Etienne 1x

« Last Edit: 30 January 2017 - 10:08:01 by Buly » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #59 on: 29 January 2017 - 10:56:53 »

Am schimbat pontul la Nice - Guingmap din1 simplu în victorie fix la un gol diferenta pentru că ieri am peirdut 20 p și vreau să recuperez.
Sper sa nu se supere nimeni pentru că pontul de 1 este inclus în acest tip de pont și nu e practic o modificare la pontului dat inițial.
Multumesc

Nu mai edita, PENTRU CA RISTI SA FII DESCALIFICAT.
 Si nu mai juca la recuperare... RAMANE VALABIL PONTUL INITIAL!
 Nice - Guingmap  1, ce cota ?

Pages: 1 2 [3] 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: