Welcome, Guest. Please login or register.
18 October 2019 - 04:09:50

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii mai 2016
| | |-+  Ponturi NCG1 - Mai 2016
« previous next »
Pages: [1] 2 3 Go Down Print
Author Topic: Ponturi NCG1 - Mai 2016  (Read 2552 times)
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« on: 03 May 2016 - 12:33:35 »

Numar curent al pontului: 1
Meciul :   NBA Playoffs - Atlanta - Miami Speciale
Casa de pariuri: Superbet
Pronostic : Whiteside H sub 16.5 puncte inscrise
Cota : 1.55
Argumentare : Astazi se intalnesc Atlanta si Miami in primul meci din seria de play-off in care primul la 4 victorii va merge mai departe. Primul meci are loc pe terenul celor de la Hawks care sunt foarte greu de invins acasa. Ambele echipe joaca pragmatic, cu atacuri lungi si nu cred ca se vor inscrie mai mult de 205-208 puncte, deci am incercat sa exploatez o cota de under puncte...asa ca am gasit linia asta mare pentru Hassan Whiteside centrul celor de la Miami. El are o medie de 14.2 puncte pe meci dar azi nu cred ca va inscrie nici macar 14 concentrandu-se pe defensiva si lasandu-si colegii ofensivi sa faca punctele. Sanse foarte bune la cota asta.
Miza : 10 - castig eventual 5.5

Meciul :   NBA Playoffs - GSW - Portland Speciale
Pronostic : Green peste 9.5 recuperari
Cota : 1.70
Argumentare : Astazi se intalnesc GSW si Portland in meciul 2 din seria de play-off in care primul la 4 victorii va merge mai departe. Primul meci a fost castigat de GSW dupa cum se asteapta mai toata lumea. Acasa acestia sunt o forta chiar si fara Curry. Ambele echipe joaca rapid, cu atacuri ce se incheie cu multe puncte pe tabela. Cred ca si astazi vor fi peste 210 puncte si un numar mare de atacuri...din care evident vor fi si ratate, aparand recuperarile. Aici aparel Green, care a fost aproape sa fie jucatorul defensiv al anului. Cred ca va fi determinat astazi si va face din nou un meci mare, pentru ca altfel Lillard si colegii sai au sanse bune sa castige , avand o ofensiva de temut dupa cum o arata si un recent  137 - 105 , ce-i drept la ei acasa. Green a reusit in toate meciurile contra lor cel putin 10 recoperari, dar de obicei 12-13. Cred ca sunt sanse 80%-85% sa iasa cota asta, deci o vad value.
Miza : 10 - castig eventual 7

« Last Edit: 04 May 2016 - 22:22:41 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #1 on: 03 May 2016 - 12:37:29 »

am dat post din greseala fara sa ma mai uit daca am pus toate chestiile..si nu le pusesem:) asa ca in loc sa dau edit o sa postez din nou
Nr pontului: 2
Meciul :   NBA Playoffs - GSW - Portland Speciale
Pronostic : Green peste 9.5 recuperari
Cota : 1.70
Argumentare : Astazi se intalnesc GSW si Portland in meciul 2 din seria de play-off in care primul la 4 victorii va merge mai departe. Primul meci a fost castigat de GSW dupa cum se asteapta mai toata lumea. Acasa acestia sunt o forta chiar si fara Curry. Ambele echipe joaca rapid, cu atacuri ce se incheie cu multe puncte pe tabela. Cred ca si astazi vor fi peste 210 puncte si un numar mare de atacuri...din care evident vor fi si ratate, aparand recuperarile. Aici apare Green, care a fost aproape sa fie jucatorul defensiv al anului. Cred ca va fi determinat la noapte si va face din nou un meci mare, pentru ca altfel Lillard si colegii sai au sanse bune sa castige , avand o ofensiva de temut dupa cum o arata si un recent  137 - 105 , ce-i drept la ei acasa. Green a reusit in toate meciurile contra lor cel putin 10 recoperari, dar de obicei 12-13. Cred ca sunt sanse 80%-85% sa iasa cota asta, deci o vad value.
Miza : 10 - castig eventual 7

« Last Edit: 04 May 2016 - 22:22:51 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #2 on: 04 May 2016 - 14:43:38 »

Nr pontului: 3 profit +12.5
Meciul :  Tennis ATP Madrid : Kudla - Ferrer
Casa de pariuri: Favbet
Pronostic : Total setball-uri 2-lea set set 2 Sub (1.5)
Cota : 1.6
Argumentare : _

« Last Edit: 04 May 2016 - 22:23:36 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #3 on: 04 May 2016 - 18:54:48 »

Nr pontului: 4 profit +18.5
Meciul :  Speciale Real Madrid - Mancester City
Pronostic : Peste 26.5 faulturi in meci
Cota : 1.85
castig eventual 8.5
Argumentare : De la ora 21:45 avem programat returul semifinalei UCL , in care Real Madrid primeste vizita celor de la Man. City dupa un egal fara goluri in tur. Arbitrul partidei este un spaniol ce fluiera destul de usor, iar cei de la City vor incerca sa le faca viata grea jucatorilor Realului si sa nu-i lase sa se apropie de poarta. Vad un joc cu multe intreruperi , in care englezii sa incerce sa rupa ritmul si jocul de pase al madrilenilor. De partea cealalta, daca City va marca , probabil va apararea nervozitatatea si precipitarea in joc - care duce la faulturi. O alta ipoteza destul de plauzibila ar fi un avantaj luat de Real dupa pauza, care ar putea mai apoi sa fie asaltat de Aguero si Schurrle, jucatori care sunt opriti cel mai des prin faulturi. Limita de 26.5 nu mi se pare deloc mare tinand cont de toate cele enumerate . Bafta !

« Last Edit: 04 May 2016 - 22:41:01 by Buly » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #4 on: 04 May 2016 - 22:24:22 »

Daca iti dadeai seama si de primul meci din NBA erai departe acum. Ma tenta sa ti-l validez pierdut, dar am zis sa iti mai las o sansa.

Just do it !
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #5 on: 05 May 2016 - 15:42:28 »

adica ? nu inteleg la ce te referi
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #6 on: 05 May 2016 - 16:24:51 »

"Meciul :   NBA Playoffs - Atlanta - Miami Speciale"

Atlanta joaca in compania lui Cleveland iar Miami in compania celor de la Toronto, intre ele...probabil in viitor.

Just do it !
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #7 on: 05 May 2016 - 16:26:55 »

Nr pontului: 5 / profit +8.5
Meciul : NBA Playoffs - Toronto - Miami
Casa de pariuri: Superbet Speciale
Pronostic : WHITESIDE (MIAMI) sub 15.5 total puncte
Cota : 1.4
castig eventual 4
Argumentare : Meciul 2 al seriei de playoff, condus momentan de Miami dupa primul joc, are toate sansele sa se termine sub 205-208 puncte - deci voi juca un under la el. Am gasit o limita foarte buna de 15.5 pentru Whiteside care joaca defensiv si sunt aproape convins ca nu va inscrie 16 puncte , el fiind omul care recupereaza si da drumul la minge - punctele fiind semnate de Wade , Deng sau Dragic.
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #8 on: 05 May 2016 - 16:30:08 »

ah lol:) nu stiu cum naiba am scris aia...oricum era de ajung sa scriu si speciale si atat, ca nu-s in optiunile meciului, ci in specialele din playoff astea cu jucatorii
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #9 on: 05 May 2016 - 16:56:30 »

Hai ca m-ai bagat in ceata. Cum ai ajuns la profit +8.5 , imi scapa ceva mie sau matematica mea este invechita? Vine cam asa:

Pontul 1 - void; Pontul 2: +7.00; Pontul 3: +6.00; Pontul 4: -10.00;
Nu cumva la Pontul 5 pleci cu +3.00 ?
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #10 on: 06 May 2016 - 02:16:10 »

E simplu rau, eu am considerat void-ul ala ca win. Aprinde farurile cand mai dai de ceata si drum bun. Mie mi se pare absurd ca l-a dat si void, aia cu ti-l puneam lost sper ca a fost vreo gluma proasta...Era greu sa gasesti pariul la speciale ? Practic nici nu conta meciul in care se juca (daca scriam NBA play-off speciale pun pariu ca nu mai comenta nimeni) , ca il gaseasti la speciale, dar na...vad ca sunteti d-aia din cauza carora mor oameni ca ar incalca procedura daca i-ar salva:)) , bineinteles exagerez dar pana in punctul ala duce luatu asta prea in serios. 
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #11 on: 06 May 2016 - 12:32:06 »

< Numar curent al pontului: 1
Meciul :   NBA Playoffs - Atlanta - Miami Speciale
Pronostic : Whiteside H sub 16.5 puncte inscrise
Cota : 1.55
Argumentare : Astazi se intalnesc Atlanta si Miami in primul meci din seria de play-off in care primul la 4 victorii va merge mai departe. Primul meci are loc pe terenul celor de la Hawks care sunt foarte greu de invins acasa. Ambele echipe joaca pragmatic, cu atacuri lungi si nu cred ca se vor inscrie mai mult de 205-208 puncte, deci am incercat sa exploatez o cota de under puncte...asa ca am gasit linia asta mare pentru Hassan Whiteside centrul celor de la Miami. El are o medie de 14.2 puncte pe meci dar azi nu cred ca va inscrie nici macar 14 concentrandu-se pe defensiva si lasandu-si colegii ofensivi sa faca punctele. Sanse foarte bune la cota asta.
Miza : 10 - castig eventual 5.5
>

In momentul in care imi spui aici ca "Astazi se intalnesc Atlanta si Miami in primul meci din seria de play-off" eu caut meciul acesta. Nu il gasesc, iti pun direct VOID. smile

Just do it !
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #12 on: 06 May 2016 - 14:22:01 »

da, am gresit-o cu aia , incurc mai mereu echipele alea desi le stiu jucatorii , echipamentu si m-am uitat la o groaza de meciuri ale lor:) daca il lasam fara argumentare si scriam doar play off speciale era ceva...oricum daca cautai meciul ala nu gaseai cum sa pui pariul meu, ca era la speciale doar. In fine nu mor pentru 5.5 u...eu incerc sa postez cand am timp sa le joace lumea, nu prea vad eu sensul oamenilor care iau prea in serios competitia la un concurs care-i facut pentru a se ajuta concurentii intre ei defapt..
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #13 on: 06 May 2016 - 14:36:21 »

Nr pont : 6 Profit +7
Meci : Tenis Atp dublu Madrid Herbert/mahut = bryan/bryan
Casa   superbet
Pronostic :  Herbert/Mahut min 1 set
Cota 1.34  Profit eventual 3.4 u
Argumentare : Herbert/Mahut sunt intr-o forma de zile mari, vin dupa turneul castigat de la Monaco si cred ca azi au sanse bune sa castige, Fratii Bryan pe zgura nu au un joc la fel de bun, chiar daca au castigat turneul de la Barcelona - ce nu a implicat echipele cele mai bune din circuit.  H2H favorabil cu un 2-0 Seturi administrat chiar la Miami, acolo unde pe vremuri Bryan-ii erau legenda. Runda precendenta s-au chinuit cu  Kubot / Matkowski si cred ca ca azi vor pierde cel putin set , daca nu chiar si meciul. Bafta pentru cine joaca !

« Last Edit: 07 May 2016 - 11:07:24 by Buly » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #14 on: 06 May 2016 - 20:16:20 »

Bravo!

Incearca sa fii mai atent si sa nu te superi cand Buly e mai tipicar!

Mai suntem putini aici si nu as vrea sa plece si cei ce dau ponturi bune aici!

Bafta!
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #15 on: 07 May 2016 - 11:08:35 »

da, am gresit-o cu aia , incurc mai mereu echipele alea desi le stiu jucatorii , echipamentu si m-am uitat la o groaza de meciuri ale lor:) daca il lasam fara argumentare si scriam doar play off speciale era ceva...oricum daca cautai meciul ala nu gaseai cum sa pui pariul meu, ca era la speciale doar. In fine nu mor pentru 5.5 u...eu incerc sa postez cand am timp sa le joace lumea, nu prea vad eu sensul oamenilor care iau prea in serios competitia la un concurs care-i facut pentru a se ajuta concurentii intre ei defapt..

Da, daca puneai doar NBA Speciale cautam doar sa vad ce a facut Whiteside..dar asa m-ai derutat cautand meciul  biggrin.

Just do it !
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #16 on: 07 May 2016 - 16:30:13 »

Nr pont :  7 Profit +10.4
Meci : NBA play off - Portland - Golden State
Casa   superbet
Pronostic :  Peste 207.5 puncte
Cota: 1.52
Argumentare : Aici cred ca va fi un meci foarte greu pentru Golden state, Portland acasa fiind o echipa foarte puternica care inscrie foarte mult si le-a creat probleme mai mereu celor de la GSW ( Exemplu 137-105 acum 2 luni) . Astazi va un meci mult mai echilibrat, jucat pana in ultimul sfert, unde vad sanse bune ca Portland sa castige....prevad un meci intre 208 si 230 puncte. Cota mi se pare foarte buna ! Bafta pentru cine joaca !

« Last Edit: 09 May 2016 - 10:21:32 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #17 on: 08 May 2016 - 12:55:52 »

Nr pont :  8 Profit +15.6
Meci : Handball Champions league Csm Bucuresti - Gyor speciale
Casa   superbet
Pronostic :  Nici o jucatoare nu inscrie peste 7.5 puncte
Cota: 1.60 = profit eventual 6
Argumentare
Finala champions league handbal feminin din acest an pune fata in fata marea revelatia a turneului - CSM bucuresti si Gyor - o echipa mult mai titrata care pleaca ca favorita. Finala are loc in Ungaria , deci cu atat mai mult Gyor-ul este favorit azi, dar CSM a facut deja cateva "minuni", deci nu ar fi de mirare sa le puna probleme. Vad un meci sub 53-55 puncte, iar Gyor-ul nu are o jucatoare care marcheaza foarte mult si trage echipa dupa ea, ci un lot omogen unde sunt 4-5 jucatoare ce marcheaza intre 4 si 6 puncte in aproape fiecare meci. Pe Gulden de la CSM nu o vad sa dea 8 cu Gyor-ul, iar ca cineva de la unguroaice sa dea 8 , ar trebui sa se dea pe la 55-57 puncte dupa parerea mea, deci putin probabil. Daca CSM nu clacheaza, sansele ca acest pariu sa iasa sunt foarte mari. Iar in finala nu cred ca poate fi vorba de clacat. Hai CSM si bafta celor care joaca acest pariu !

« Last Edit: 09 May 2016 - 10:22:54 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #18 on: 08 May 2016 - 14:27:55 »

Nr pont :  9 Profit +15.6
Meci : Leixoes - Olhanense
Casa   sportingbet
Pronostic :  Scor alb - Gol inscrie intre min 1-15 NU
Cota: 1.3 Profit eventual 3u
Argumentare : Astazi de la ora 18 are loc meciul leixoes - olhanense din liga 2 portugheza . Doua echipe care incep meciurile destul de lent si au o medie mica de goluri pe meci. Nu cred ca astazi va marca cineva in primul sfert de ora, cum se intampla de obicei in meciurile celor 2 . Dupa mine cota este una excelenta pentru sansele pe care le are acest pariu, asa ca va invit sa jucati ! Bafta !

« Last Edit: 09 May 2016 - 10:23:39 by Buly » Logged
NCG1
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #19 on: 09 May 2016 - 15:12:20 »

Ghinion maxim...gol in ultimele secunde din minutul 14.. cenzurat. . De partea cealalta nu ma supar c-am pierdut. Felicitari Gulden pentru un meci magnific.  thumbup ay
Pages: [1] 2 3 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: