Welcome, Guest. Please login or register.
26 August 2019 - 05:46:14

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Pariorul lunii februarie 2016
| | |-+  Ponturi florescum - luna februarie 2016
« previous next »
Pages: [1] 2 3 Go Down Print
Author Topic: Ponturi florescum - luna februarie 2016  (Read 3040 times)
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

Am terminat-o cu pariurile!!!

« on: 01 February 2016 - 19:58:08 »

Numar curent al pontului: 1
Meciul : West Ham - Aston Villa
Casa de pariuri: netbet
Pronostic : 1 - victorie West Ham
Cota : 1.95
Argumentare : West Ham a obtinut un egal, 2-2 cu Manchester City, de pe locul 2. Aston Villa a fost infranta de aceeasi echipa in Cupa FA cu 4-0, pe ternul ei. Este clar o diferentza intre forta lui West Ham si cea a lui Aston Villa, in favoarea gazdelor. In ciuda multor absente, si ma refer la Diafra Sakho, pe care-l stiu de la Metz, din Ligue 2 si a lui Lanzini, West Ham il are pe Payet, pe care-l stiu de la Lille si Marseille sub bagheta lui Bielsa, unde a facut cel mai bun sezon al sau de fotbalist. Un coordanator desavarsit, care o sa le faca viata grea si pe Valencia, care e in forma si a marcat cele doua goluri cu City.
Aceste comparatii intre echipe, cand au jucat cu acelasi adevars intr-un interval scurt de timp, respectiv o saptamana, au relevanta și arata forma de moment si diferentza de valoare care este, īn cazul de față, net in favoarea gazdelor. Pe termen lung, de o luna de exemplu, aceste comparatii nu mai au relevanta.
Mai am un argument, din experiența proprie. Anume acelea ca la meciurile duble, al doiela acasă sau al doilea in deplasare ies des surprize sau meciuri clare, e o situatie extrema. Acum pentru mine este un rezultat clar pentru că West Ham a marcat 2 goluri echipei de pe locul 2 si este clar ca va marca cel putin atātea echipei de pe ultimul loc. Diferentza de locuri īntre City si Aston Villa se va vedea.
Miza : 10 unitati
Eventual castig: 10 *1.95 = 9.5

« Last Edit: 02 February 2016 - 23:43:31 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #1 on: 01 February 2016 - 22:24:47 »

Numar curent al pontului: 2
Meciul : Leicester - Liverpool
Pronostic : V1 -  victorie Leicester sau miza rambursata pentru egal
Cota : 1.83
Argumentatie - Leicester a jucat foarte bine acasa in ultimul meci, in acel 3-0 cu Stoke, care este o echipa buna din Premier League. Stiu din experienta ca trebuie pariat pe echipele care au invins in ultima etapa, mai ales la 0, care au jucat bine iar Leicester este, acum, o astfel de echipa.
Liverpool a jucat slab īn meciul din cupa cu West Ham. A marcat 5 goluri la Norwich, in ultima etapa dar a si luat 4. Sunt adeăvrate bulevarde in apărarea lui Liverpool, care are si multi absenti iar Vardy nu cred ca va refuza o plimbare pe bulevardele acestei echipe, mai ales ca are si sanse mari sa marcheze in acest mod.
Pronostic clar de 1, dar preventiv īl joc in V1, ca macar sa raman cu u- urile.
Miza 10 u * 1.83 = 8.3

« Last Edit: 02 February 2016 - 23:43:38 by Buly » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #2 on: 01 February 2016 - 22:35:10 »

Marius, fii mai atent cu scrisul te rog, e greu de citit.
Multumesc. smile
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #3 on: 01 February 2016 - 22:53:35 »

Scriu repede. Mereu pe fuga. Nu am timp. O sa fiu mai atent.
Crede-ma ca din cauza grabei este. ah
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #4 on: 02 February 2016 - 19:27:19 »

Numar curent al pontului: 3
Meciul : Montpellier - Marseille
Pronostic : 1x - Victorie Montpellier sau egal
Cota : 1.40
Argumentare : Montpellier nu jucat bine la GF Ajaccio dar a obtinut o victorie mare, cu 4-0, mai mult datorita lipsei de forma a gazdelor. Noul antrenor, Hantz, a schimbat asezarea atctica in 4-4-2 si asta a fost benefic. Cred ca jucătorii lui Montpellier vor sa faca impresie buna noului antrenor si vor trage tare.
Marseille a jucat slab cu Lille īn ultimul meci și de abia au obținut un egal īn prelungiri. Le vor lipsi doi jucatori cheie, Batshuayi și Lassan Diarra. Statistica spune ca Marseille nu a castigat niciodata in acest sezon cand a lipsit Lassa Diarra. Fara el Marseille nu merge.
Concluzie - Montpellier, mai motivata datorita noului antrenor, cu un nou sistem de joc are toate sansele in īntālnirea de azi cu Marseille, care pare ieșită din forma și căruia īi lipsesc cāțiva jucatori cruciali.
Eventual castig: 10 *1.40 = 4

Maxim 2 ponturi pe zi! - se ia in considerare ziua in care se desfasoara evenimentul.
« Last Edit: 02 February 2016 - 23:17:40 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #5 on: 03 February 2016 - 06:47:04 »

Am crezut ca daca dau ponturi  av din alta zi, īnainte, mai pot sa mai dau și īn ziua īn care se joacă primele meciuri, date anterior.
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #6 on: 03 February 2016 - 07:05:02 »

Numar curent al pontului: 3
Meciul : Nantes - GF Ajaccio
Pronostic : 1 - victorie Nantes
Cota : 1.95
Argumentare : Nantes a jucat bine doar prima repriza la Troyes. Apoi īn repriza a doua s-a apărat și a reușit să păstreze avantajul minim. Nu au probleme de lot, ci dimpotriva, vor reintra Sala și Audel.
Īn schimb GF Ajaacio este complet ieșită din formă. După 11 meciuri fără īntrāngere a venit timpul să mai și piardă. Un non-meci au făcut cu Montpellier acasă și au fost īnvinși cu 4-0. Singurele lor ocazii, una sau două au fost abia īn ultimele minute. De aceea nu cred ca vor marca. Le ajunge după atāttea meciuri fără īnfrāngere, acum vor avea o serie de rezultate negative, care cred eu va continua și la Nantes.
Concluzia -O echipă care joaca bine doar prima repriză, Nantes, care a avut 2-0 la pauză īn ultimul meci de acaă cu Bordeaux și o echipă ieșită complet din formă, care nu joacă nimic.
Rezultatul nu poate fi decāt o victorie a gadelor la 0. De cele mai multe ori, ajunge o repriză de joc să cānșitig un meci. Dar ca să nu mă complic, o să joc 1 solist.
Eventual castig: 10 *1.95 = 9.5

« Last Edit: 05 February 2016 - 15:51:31 by Buly » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #7 on: 03 February 2016 - 22:22:45 »

Am crezut ca daca dau ponturi  av din alta zi, īnainte, mai pot sa mai dau și īn ziua īn care se joacă primele meciuri, date anterior.

Nu prea lasam interpretabile astfel de lucruri in regulament pentru ca apoi vine careva si ne da un pont aici pe All Star Game din NBA care e la sfarsitul campionatului..  biggrin

Mai bine mergem pe ceva fix si concret.

Just do it !
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #8 on: 04 February 2016 - 21:57:06 »

Numar curent al pontului: 4
Meciul : Angers -Lyon
Pronostic : 1x - șansă dublă Victorie Angers sau egal
Cota : 1.66
Argumentare : Angers joaca foarte bine pe teren propriu. Īn ultimul emci a făcut o demonstrație de forță īn fața lui Monaco, care nu e orice echipă ci chiar echipa de pe locul 2 īn Ligue 1. Chiar dacă au peirdut la Reims, au jucat bine, au avut ocazii și chiar le-a fost anualt nemeritat spun unii cronicari, pe nedrept.
Lyon īn schimb joacă foarte prost īn deplasare. De abia a īnvins la Troye cu 1-0 și cu un om īn plus. Sunt foarte ineficienți. Au cāștigat cu 3-0 īn fața lui Bordeaux dar scorul este flatant, spun cronicele sportive. Al doilea gol al lui Lacazzete a fost opotunist.
Lyon a făcut multe greșeli de joc.
Īn acest condiții nu au șanse decāt la amximum un egal și acela norocos, cred eu. Sper că nu mă īnșel. Dar la ANgers chair le va fi greu să cāștige.
Eventual castig: 6.6

« Last Edit: 07 February 2016 - 18:34:34 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #9 on: 04 February 2016 - 22:02:02 »

Numar curent al pontului: 5
Meciul : Betis -Valencia
Pronostic : V1 - victorie Betis sau miză rambursată pentru egal
Cota : 1.71
Argumentare : Betis a făcut 1-1 cu Real Madrid īn ultimul meci acasă. Au fost foarte aproape de victorie. Īn schim Valencia nu mai joacă nimic, este ieșită complet din formă. Au fost desființați cu 7-0 și de Barca īn Copa del Rey. Sunt KO īn prezent și victima ideală pentru Betis. Văd un 1 clar aici dar preventiv, cum joc de obicei, doar V1
Eventual castig: 7.1

« Last Edit: 10 February 2016 - 17:28:08 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #10 on: 06 February 2016 - 14:17:39 »

Incredibil
am vrut sa postez acum un nou pont Moanco -Nice 1 si am avzut abia acum ca incepe la ora 15.00
E mai putin de o ora.
Nu am fost atent. Nu am stiut ca incepe asa de devreme
AIAIAIAI
Ce rau imi pare.
Acum m-am documentat si am ajuns la concluzia ca va fi Moanco - Nice 1 curat si sigur
« Last Edit: 06 February 2016 - 14:39:48 by florescum » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #11 on: 06 February 2016 - 14:46:25 »

Numar curent al pontului: 6
Meciul : Angers -Lyon
Pronostic : V1 - Victorie Angers sau miză rambursată pentru egal
Cota : 2.25
Argumentare : Aceeași argumentare ca la pontul de mai sus unde am jucat 1x. M-am uitat pe ultimele rezultate ale lui Angers și am vazut că acasă au facut și 0-0 cu PSG.
Nu cred ca Lyon au puterea să scoată măcar 0-0. Fac multe greseși īn defensivă.
Cred īn victoria lui Angers. Multi pariori se lasă īnșelați de proporțiile scorului lui Lyon din meciul cu Bordeaux. Cānd vezi acel 3-0 ai impresia că Lyon joacă cine știe ce fotbal. Nu e așa. Sunt slabi īn  defensivă și numai oportunismul lu Lacazzete le-a permis să marcheze mai multe goluri,dar jocul nu le merge. Așa că nu risc să-mi pierd cele 10 unităti.
Eventual castig NET: 12.5

PS - Sper ca regulemantul imi permite 2 tipuri de  pariu pe același meci.
Asta pentru că am ratat pontul cu Moanco, din cauza timpului bh
« Last Edit: 07 February 2016 - 18:35:28 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #12 on: 06 February 2016 - 21:43:57 »

AIaiaiaiai
M-am ars tare cu Angers
Un jucator emilinat in min 18 si gata s-a rupt totulAcum Trebuie sa o iau de la capat
Multe rosii in Frantza
prea multe
În 3 dintre meciurile pe care am pariat au fost cartonase rosii
Anger -Lyon
Southamtpon -
Monaco
« Last Edit: 07 February 2016 - 10:57:25 by florescum » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #13 on: 06 February 2016 - 21:49:07 »

Numar curent al pontului: 7
Meciul : Bordeaux - St Etienne
Pronostic : V1 - Victorie Bordeaux sau miza rambursta pentru egal
Cota : 1,5
Argumentare : Bordeaux a jucat binisor la Lyon. A avut mai multe ocazii. Portarul lor recent achizitionat, Bernardorni, a facut o greseala la golul 2 al Lyon-ului.
Īn schimb St Etienen nu a jucat bine la Renens. Victoria lor este mincinoasa. Mai ales īn deplasare, Verzii nu joaca bine deloc.
Dupa 4-0 lui rennes mă astept ca Bordeaux sa le de-a un sec 2-0 Verzilor.
Eventual castig NET: 5

« Last Edit: 10 February 2016 - 17:29:00 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #14 on: 07 February 2016 - 21:39:38 »

Numar curent al pontului: 8
Meciul : Espanyol - Real Sociedad
Pronostic : V1 - Victorie Espanyol sau miza rambursta pentru egal
Cota : 1,86
Argumentare :.Espanyol jaoca foarte bine acasă. A facut 0-0 și cu Barca. La Real Madrid a avut 8 suturi pe poarta. Deci au forta de atac si sunt periculosi.
Real Sociedad este o echipă de teren propriu. Īn depalsare se descurcă mai greu. Ultima deplasare, 1-5 la Gijon, arată cāt de slabi sunt īn deplasare.
Eventual castig NET: 8,6

« Last Edit: 10 February 2016 - 17:29:12 by Buly » Logged
Milanezull
Combo maniac
Membru avansat

Thanks! +5/-1

« Reply #15 on: 08 February 2016 - 00:46:06 »

Incearca si tu sa scrii corect ca ma chinui doua minute sa citesc trei randuri si sa deduc ce vrei sa spui.
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #16 on: 08 February 2016 - 06:58:54 »

Ok
« Last Edit: 08 February 2016 - 17:19:07 by florescum » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #17 on: 08 February 2016 - 17:24:38 »

profit doar +4,4
trei lost
2 pe Angers și unul pe Bordeaux de ieri
Daca aveam timp sa postez pe Monaco, alta era treaba
Pot recupera si o voi face
hihihihihiih ay
« Last Edit: 13 February 2016 - 08:31:10 by florescum » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #18 on: 08 February 2016 - 21:56:35 »

Numar curent al pontului: 9
Meciul : Troyes -St Etienne
Pronostic : Calificari - St Etienne
Cota : 1,5
Argumentare :
Eventual castig NET: 5

« Last Edit: 11 February 2016 - 09:24:52 by Buly » Logged
florescum
Pariorul lunii
Membru avansat
*

Thanks! +4/-1

« Reply #19 on: 10 February 2016 - 06:40:10 »

Numar curent al pontului: 10
Meciul : Bournemounth - Stoke
Pronostic : 1
Cota : 2,1
Argumentare : Analiza Bounemounth - Stoke
Bournemonth a jucat bine īn repriza a doua cu Arsenal. A avut poeseia, a dominat pe Arsenal dar nu a avut ocazii clare decat īn prelungiri, o dublă ocazie.
După meci, antrenorul și jucătorii s-au arătat optimisti pentru următorul meci, ținānd cont de cum au jucat īn repriza a doua.
Stock īn schimb nu a jucat nimic, dar nimic īn fața lui Everton. Degeaba au avut 65% posesie. Nu au făcut nimic cu mingea, nu au fost periculoși.
Stock nu este clar īn formă A suferit 5 īnfrāngeri consecutive īn toate competițiile. Singurul lucru pozitiv este transferul lui Imbula, pe care-l stiu de la Marseille din Era Bielsa. Cānd juca la Marseille pe la Imbula treceau 65% din atacurile echipei. Cānd au īnvins pe Marseille, Caen a adoptat o strategie prin care l-a anihilat pe Imbula. Acum īnsă, Imbula este l-a īnceput, trebuie să se integreze, adică impactul lui se va vedea, dar zic eu că peste mai multe meciuri.
Stock are mai mulți accidentați decāt Bournemonth.
Părerile sunt īnpărțite printre tipseri. cam 50%-50%, unii văd o victorie scurtă, cu 1-0 a lui Bournemonth iar aproape 50% văd un egal, 1-1.
Eu cred īn victoria lui Bournemonth din următoarele motive
1 - E foarte important că Bournemonth a jucat bine īn repriza a doua și i-a dominat. Stock este mai slabă ca Arsenal și e clar că dominarea lui Bounemonth va fi mai clară și evidentă și se va vedea pe tabelă
2 - După o īnfrāngere cu 3-0 acasă īn care nu a creat pericol, sunt llabe șanse să producă faze de gol īn deplasare.
3 - Am văzut o statistică interesantă la un tipseri de pe whoscored.com care spune că Stock oferă īn deplasare mai multe ocazii echipelor adverse decāt Bournemonth acasă.
Aș vrea să găsesc și eu un site cu astfel de statistici de amănunt.
Concluzia - Bournemonth va domina și va juca bine cel puțni o repriză. Toată presiunea și frustrarea că nu au marcat cu Arsenal se va descăraca asupra lui Stocke.
VICTORIE BOUENEMONTH
P.S. Echipele au o evolutie ciclică și după o serie negativă va urma o serie pozitivă de rezultate pentru Stocke. Ca să se vadă īnceputul unei serii pozitive, ar trebui să văd că marcehază sau scot egal la Bournemounth.
Pānă atunci, gazdele sunt favorite.
Eventual castig NET: 11

« Last Edit: 15 February 2016 - 10:22:50 by Buly » Logged
Pages: [1] 2 3 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: