Welcome, Guest. Please login or register.
19 October 2019 - 20:00:40

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA Playoffs - 2013/2014
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 Go Down Print
Author Topic: NBA Playoffs - 2013/2014  (Read 8209 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #60 on: 03 May 2014 - 00:06:43 »

La POR iti dau perfecta dreptate.
La under-ul ala ma abtin pt ca echipele astea nu au un joc constant, ci schimba pace-ul in functie de scor si situatie. Acolo va fi un meci aprig si decis in ultimele minute, ceea ce in meciurile anterioare s-a tradus in puncte exagerat de multe in ultimul sfert.
La DAL eu voi fi curajos  ag

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #61 on: 03 May 2014 - 10:05:23 »

Dupa 2-1 ieri, cand dramatismul partidei dintre Trailblazers si Rockets a atins cote epopeice, astazi voi posta alegerile mele fara argumentare, dar pe principii vechi.

Under 186.5 @ 1.82 Pacers
Grizzlies +9.5 @ 1.80
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #62 on: 03 May 2014 - 13:05:05 »

bravo 
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #63 on: 04 May 2014 - 21:12:06 »

under 200.5 Mavericks @ Spurs  - 1.96

Nets din pacate nu am apucat sa il anunt aici, desi l-am jucat. Macar cu underul la Spurs sa va fiu sursa de inspiratie.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #64 on: 05 May 2014 - 23:05:09 »

Din nou din lipsa de timp, doua beturi fara argumentare.

Pacers ML @ 1.59
Clippers @ Thunder under 212 @ 2.02
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #65 on: 05 May 2014 - 23:10:21 »

OKC dupa seria cu MEM in care au fost redusi grav ofensiv, cred ca sunt pasibili de un boom ofensiv insemnat azi ...... air LAC nu se vor lasa mult mai prejos. Over-ul este alegerea mea aici.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #66 on: 11 May 2014 - 23:41:23 »

Wizards -1.5 @ 1.74 BIG
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #67 on: 12 May 2014 - 00:36:43 »

Eu-s cu indienii !!  az az az

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #68 on: 12 May 2014 - 08:02:52 »

Dreptate ai avut. Intr-adevar, Nene si Gortat nu au miscat mai nimic in aceasta serie, iar George....
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #69 on: 12 May 2014 - 23:54:30 »

Nets +4.5
Under 212.5 @Trailblazers
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #70 on: 13 May 2014 - 00:56:41 »

Cu Nets sunt de acord, iar despre total nu pot spune nimic pt ca nu pot face o previziune suficient de relevanta.

Bafta !  az

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #71 on: 13 May 2014 - 07:46:33 »

Cand mai si ajustezi, si mai pierzi si la 0.5 .... iti vine sa te duci.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #72 on: 18 May 2014 - 18:39:59 »

36. Heat @ Pacers

Daca nu ma insel, e prima data in acest playoff, cand aleg sa merg pe mana celor de la Pacers. Ciudat asa-i? In intalnirile din acest sezon, cele doua si-au impartit victoriile de pe propriul teren, si cu exceptia jocurilor 2 si 3 din Finala de anul trecut, lucrurile dintre ele s-au transat in favoarea echipei gazda. Avantajele celor doua sunt destul de evidente: pentru Heat ofensiva si pentru Pacers defensiva. Pacers trebuie sa profite de acest avantaj pentru care au fortat tot sezonul, si anume avantajul de a juca 4 partide pe teren propriu din aceasta finala. Intotdeauna exista riscul pentru cei de la Pacers sa subperformeze ofensiv, dar cred ca aici ambele vor incerca sa se analizeze si sa aduca argumente in favoarea sanselor sale de victorie in serie.

Predictie: 92 - 86
Alegere:     ML @ 2.20
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #73 on: 19 May 2014 - 15:44:11 »

37. Thunder @ Spurs

Absenta lui Ibaka va fi destul de greu acoperita de catre Scott Brooks, avand in vedere ca pentru postul de forward, nu au doua rezerve de valoare nici macar medie. Probabil Collison va fi mobilizat in primul 5, dar cred ca va creste presiunea pe Durant, deoarece nu va avea un jucator ce sa il poata suplini sau ajuta in faza defensiva. Thunder in opinia mea vor suferi la recuperari, si in primul joc vor fi supusi unei defensive foarte agresive la Durant, pana vor reusi sa isi ajusteze jocul. Totusi, nimic nou pana aici, deoarece stim ca orice echipa care vrea sa invinga Thunderul trebuie sa il opreasca in primul rand pe Durant. Dar cred victoria va fi in acest joc de partea celor de la Thunder datorita avantajul la nivel de pg. Westbrook, Sefolosha si Jackson au un avantaj fizic in fata lui Parker, Ginobili si Green, si asta va conta mult. Parker nu e nici recuperat 100% asa ca ma astept sa fie depasit in duelurile fizice de Westbrook in multe momente.
Acel 4-0 din sezonul regulat nu cred ca e intamplator, faptul ca Thunder a trecut de echipe mult mai puternice, cred ca le-a crescut increderea.
Si totusi, betul mei principal va fi pe .... underul. Pentru ca ambele pot sa isi tina adversara sub linia de 100 de puncte.

Predictie: 97 - 100
Alegere:     ML @ 2.98
208.5 @ 1.97
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #74 on: 20 May 2014 - 07:56:01 »

Spurs au aratat ca au un roster superior ca si productivitate. Iar Durant a facut jocul cel mai bun din PO, atunci cand trebuia.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #75 on: 20 May 2014 - 12:38:02 »

nucleu lor se bazeaza mai mult pe cele 2 vedete Durant si Westbrook pierderea lui Ibaka va dovedi ca va mai dura mult si bine ca aceasta echipa sa fie in stare sa castige un titlu.... Sper ca Spurs sa le puna capat suferintei repede.
« Last Edit: 20 May 2014 - 12:45:30 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #76 on: 20 May 2014 - 18:43:21 »

Dupa ce ca "maestrul" gabel a asteptat terminarea meciului, nici macar asa nu a fost in stare sa emita o fraza buna si corecta. Daca raspundea cu "Frunza verde loboda, curge apa-n lift" era ceva mai bine. Raspunzand in halul in care a facut-o a demonstrat inca o data (daca mai era nevoie) ca el nu se pricepe la NBA, ci doar ca stie si el nume de echipe si ceva nume de jucatori, si toate concluziile vin dupa privirea scorului final al meciului.
Nucleul celor de la OKC este Durant-Ibaka-Westbrook, Kevin si Russell fiind principalii marcatori (dar nici Ibaka la cele 15 PPG nu este chiar absent ofensiv), pe cand Ibaka este stalpul apararii si asa numitul "rim protector". Dealtfel, Serge a fost 2 ani la rand liderul capacelor pe meci in NBA, iar sezonul recent incheiat l-a terminat pe locul 2 la 0.1 de A. Davis.
Asa cum s-a vazut aseara si a fost previzionat de mine, Duncan si-a facut de cap si la jumatatea sfertului 2 avea deja 21 de puncte, nimeni neputand sa-l opreasca. Ori o astfel de performanta sigur nu s-ar fi intamplat cu Ibaka in teren.

Gabel stie una si buna ....... OKC sa nu castige pt ca si ultimul lui contraargument la performanta de MVP a lui Durant ar pica si atunci chiar s-ar face total de cacao nemaiavand cale de atac.

P.S: Cine pricepe exprimarea "pierderea lui Ibaka va dovedi ca va mai dura mult si bine ca aceasta echipa sa fie in stare sa castige un titlu.... " sa mi-o spuna si mie in asa fel incat sa o pricep ca sa-i pot raspunde.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #77 on: 21 May 2014 - 09:09:56 »

nu am facut nimic altceva decat sa iti urmez exemplul comentand o partida dupa ce s-a incheiat ...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #78 on: 21 May 2014 - 18:03:22 »

Numai ca deosebirea majora e ca eu comentez dupa ce am comentat inainte de meci, pe cand tu comentezi dupa doar pe seama rezultatului.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #79 on: 21 May 2014 - 21:42:15 »

38. Thunder @ Spurs

In jocul 1, in opinia mea, nu am desconsiderat absenta lui Ibaka, ci mai degraba cele peste 4 zile de pauza avute de cele doua. In sezonul regulat, Spurs au aratat ca zilele de pauza le fac doar bine, in timp ce pentru Thunder avantajul era aproape de zero.
Fisher a fost singurul jucator care a marcat mai mult decat ma asteptam pentru Thunder, si cred ca imbunatatiri pot fi aproape la toti, mai ales ca Sefolosha si Collison au avut o zi foarte proasta.
66 la 32 a fost situatia sub panou, ca dovada a dominarii lui Duncan , Leonard si Splitter in fata lui Collison Perkins si Durant, ultimul fiind singurul care a tinut cat de cat piept. Cred ca e cazul ca Thunder sa nu insiste in totalitate pe un line-up scund, si pe un joc pe contre, pentru ca Spurs se stiu apara, ci sa insiste pe Adams, care a aratat contra celor de la Clipper ca e un Center de mare perspectiva, poate cel mai subestimat din lotul celor de la Thunder.
Asa cum s-a intamplat aseara la Heat, e momentul pentru Scotty Brooks sa faca urmatoarea mutare, pentru ca Spurs nu au ce sa imbunanteasca la jocul lor.
Diferenta din primul joc la atatea s-a realizat mai mult pe seama ultimului sfert, si cred ca daca lucrurile vor fi in limita a 4-8 puncte, finalul va fi mult mai strans.

Predictie: 107 - 105
Alegere:     +6 @ 1.98

[/quote]
Pages: 1 2 3 [4] 5 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: