Welcome, Guest. Please login or register.
07 December 2019 - 06:03:14

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA Playoffs - 2013/2014
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 Go Down Print
Author Topic: NBA Playoffs - 2013/2014  (Read 8544 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #40 on: 28 April 2014 - 17:55:15 »

ATL ajustat?

Ii sparge IND azi.  biggrin

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #41 on: 28 April 2014 - 18:51:06 »

Sanse bune sa se intample asa, Pacers ar trebui sa isi revina cu mintea la cap. Dar Atlanta cu atatia aruncatori decenti de 3 puncte, poate oricand sa strice acel handicap.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #42 on: 28 April 2014 - 20:07:24 »

nu-mi spune ca e San Antonio .... eu am jucat pe Mavs  la meciul ala  biggrin
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #43 on: 28 April 2014 - 21:39:49 »

21. Spurs @ Mavericks

Ce stim noi despre aceste doua echipe? Pai stim asa: Mavericks conduc cu 2-1 seria, dupa ce au reusit o victorie zdrobitoare la San Antonio, si o victore in ultima secunda acasa. Mai stim ca San Antonio a fost depasita la recuperari in ambele jocuri, capitol dintre cele mai importante cand vine vorba de jocul defensiv, dar si ofensiv. In plus Spurs au aruncat si mai bine reusind aproape 55% din aruncari, in timp ce Mavericks "doar" 51%, si tot au piedut.
In seara asta, nu mai vad loc de greseala,si vad jocul abordat diferit de Popovich. Defensiva trebuie sa fie alta, asa cum nu a fost in ultimul sfert al jocului 3, iar sansele ofensive si defensive create prin recuperari trebuie sa le dea avantajul de care au nevoie pentru a nu mai avea emotii pe final. Mavericks au castigat toate cele trei partidele impotriva spreadului, dar azi, chiar daca 4,5 pare mare si nejustificat, pentru mine, Spurs raman principala favorita la calificare. Chiar daca jucatori ca si Bellineli, Green si Diaw inca nu si-au adus suficient contributia ofensiva, ma astept azi la un joc slab a lui Dalembert care cu un double - double, a depasit posibilitatile sale medii.
As juca si underul din nou, dar ma astept la un efort sustinut al oaspetilor, care sa nu lase piciorul de pe acceleratie nici un sfert si sa pastreze un avantaj confortabil pe final.

Predictie: 90 - 105
Alegere:     -4.5 @ 1.952

« Last Edit: 29 April 2014 - 08:08:26 by Dude » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #44 on: 28 April 2014 - 22:18:48 »

22. Heat @ Bobcats

Echipa mai motivata aici vor fi cei de la Bobcats. Fara Jefferson toata lumea ii da ca si victime sigure. Si poate ca asa e, dar 10 puncte acasa in fata celor de la Heat, care nu au de ce sa forteze, mi se pare o enormitate. Bobcats au jucat un baschet de calitate pe propriul teren, iar aici vad o valoare mare pe acest spread, care le da si sansa celord de la Heat sa incheie seria in 4 jocuri, dar si celor de la Bobcats decenta de a lupta pana la capat. Iar linia, nu s-a miscat deloc, decat la total, unde a scazut la 187 de la 188.5, ceea ce e un semn ca inca casele de pariuri asteapta beturi de la pariorii ce vad in absenta centerului de la Bobcats un blowout pentru o echipa nemotivata sa zdrobeasca.

Predictie: 90 - 92
Alegere:     +9.5 @ 1.70
« Last Edit: 29 April 2014 - 08:08:33 by Dude » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #45 on: 29 April 2014 - 00:40:10 »

Astazi suntem pe lungimi de unde diferite. DAL a fost peste SAS in toate meciurile chiar daca a jucat 2 meciuri in SA. Chiar si tu ai zis ca SAS au avut mereu procentaje excelente si peste DAL meci de meci dar totusi au pierdut 2. Azi ce procentaj sa aiba sa se impuna? Dirk inca nu si-a aratat clasa pana acum si ma astept sa o faca azi. Cred ca SA au avut varful de forma in seria aia interminabila de victorii si acum sunt pe descendenta.
La Cha se cam stia ca Al nu joaca, asa ca stirea ce a confirmat asta nu a avut impact asupra liniei. Mia daca isi pune mintea cu astia le rupe fasu' azi. Cha au aratat ca o echipa mica in seria asta chiar si cu marele Al in teren.

In concluzie, merg pe Dal la victorie, iar la Mia pe o victorie dubla a lor.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #46 on: 29 April 2014 - 07:41:15 »

La Dallas nu pun esecul pe seama ghinionului, pentru ca Mavericks chiar cu sub 40% reusite la aruncari, au reusit sa se mentina in joc. La San Antonio, pentru jocul 5, chiar nu stiu in acest moment la de sa ne asteptam.
xkosssx
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #47 on: 29 April 2014 - 07:48:19 »

gg sir  biggrin
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #48 on: 29 April 2014 - 07:56:54 »

23. Wariors @ Clippers

Ambele echipe stiu sa arunce, si asta se vede in faptul ca in cele 4 jocuri de pana acum, scorul a trecut de 3 ori peste pragul caselor de pariuri. Astazi in schimb vad lucrurile putin schimbate, si vad iar defensiva din jocul 3.
Faptul ca totalul celor 4 jocuri, fata de totalul caselor de pariuri a fost mai mic doar cu 3 si 5 puncte, arata ca overul nu e tocmai cea mai inteleapta alegere mereu. Acel fatidic joc 2 in care Clippers au castigat la 40 de puncte nu e un joc ce se mai poate repeta, si in contextul scandalului rasial din ultima vreme, vad o tensiunea mare in aceasta partida, care nu e prolifica pentru multe puncte.

Predictie: 100 - 102
Alegere:       211 @ 1.96
« Last Edit: 02 May 2014 - 21:31:54 by Dude » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #49 on: 29 April 2014 - 15:15:39 »

Ciudate meciuri la DAL si IND. La Mavs dupa un prim sfert normal si in concordanta cu ce s-a intamplat pana acum, a venit un sfert 2 penibil pentru ei si exceptional pentru Spurs. Un sfert care le-a fost de ajuns oaspetiolor sa castige meciul chiar daca au pierdut si ultimele 2 sferturi. Din nou DAL, ca joc, au fost peste SAS avand mai multe recuperari (cele ofensive facand diferenta), mai multe aruncari la cos, mai multe libere, mai putine turnoveruri, mai multe steal-uri, dar au pierdut totusi meciul pe seama unui procentaj foarte prost atat al aruncarilor de 2 puncte cat si al liberelor.
La IND parca s-au adunat toate belele din NBA, unele de-a dreptul uimitoare:
- In afara faptului ca au reusit sa o faca mare pe ATL, o echipa care s-a chinuit tot sezonul si sunt lipsiti de o buna perioada de aportul lui Horford, i-au bagat si in istoria clubului acum cu acel sfert 2 in care practic au pierdut meciul in 2 minute prin cele 4 cosuri de 3 puncte ale lui Scott ("The Hawks had a 109.4 effective field goal percentage in the second quarter tonight, their highest in a quarter since the 1996-97 season.")
- Stephenson acum cateva zile s-a contrat barbateste cu Turner
- Bynum este accidentat si nu poate juca acum cand IND ar fi avut nevoie de el ca de aer
- Hibbert care acum 2 luni era prezent in All-Star traverseaza o perioada penibila a carierei sale, avand insumat in cele 5 meciuri ale seriei 24 puncte, 17 recuperari, 3 pase decisive, 3 capace, 8 mingi pierdute si 15 faulturi. Cu exceptia faulturilor (regulamentul nu i-ar permite atatea desi el ar fi capabil) toate celelalte cifre le putea reusi intr-un singur meci in vremurile bune. Dar edificator pentru forma de moment este meciul de aseara in care a reusit o contraperformanta greu de egalat de un starter indiferent de valoare (" Roy Hibbert had more fouls (4) than points, rebounds, blocks, assists, steals, field goals and free throws combined.").
- Paul George, candidat in viziunea unora la trofeul MVP, nu reuseste sa traga echipa dupa el, ci se rezuma in a pune pe tabela cifrele normale pentru el aratate in seezonul regulat
- Stephenson, primul in topul triple double in sezonul regulat pare foarte nervos si iesit din mana, nereusind sa ridice IND cand e cazuta si varsandu-si nervii pe coechipieri.
- Turner, un om adus in locul lui Granger, si care se vroia a fi macar la fel de bun ca Danny, este o deziluzie.
- Vogel, antrenorul lor, pare depasit de situatie si fricos, neschimband nimic la echipa desi e clar inca dinainte de PO ca lucrurile nu merg deloc normal. La cum arata jocul echipei cred ca e o debandada totala in vestiarul echipei.

In concluzie, pacat de aceasta echipa, pentru ca din punctul meu de vedere avea anul asta una din putinele sanse de a juca finala NBA si de ce nu, de a o si castiga, avand in vedere jocul prestat pana in ASG si lotul de jucatori. Acum, chiar daca va face cumva si va trece de ATL, va fi foarte greu sa treaca de WAS, si daca o va face, MIA le vor pune capac pentru ca vor fi mult mai odihniti si mai putin uzati psihic.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #50 on: 29 April 2014 - 16:12:02 »

sunt de acord in mare parte cu tot ce ai spus mai sus, desi imi place mult aceasta echipa nu poti sa te prezinti in halul asta in playoffs mai ales dupa ce esti considerata favorita la castigarea trofeului
daca nu isi schimba mentalitatea si jocul eu nu as vrea sa treaca de Atlanta pentru ca nu merita si se va face de ras mai rau in fazele superioare
este tensiune intre Stephenson si Turner pt ca inca nu exista un titular cert pe acea pozitie si fiecare incearca sa demonstreze ca merita dar ambii esueaza
despre Hibbert nu vorbesc daca nu joaca bine acum contra unei echipe fara un Centru redutabil nu vreau sa imi imaginez vs alte echipe pe langa asta la talia lui ar trebui sa domine sub panou cum face Jordan la Clippers
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #51 on: 29 April 2014 - 16:52:09 »

Stephenson e titular cert si nu se lupta cu Turner pt post pentru ca cel din urma e SF iar Lance e SG. Evan s-a vrut a fi rezerva lui George si astfel IND sa fie beton pe acest post in orice moment al jocului, dar planul asta acum e doar un fiasco.
Tocmai pt ca ATL e praf sub panou am zis ca Bynum era ca aerul pt IND .... rupea norma in seria asta. Cu Hibbert nu-mi pot da seama ce e ....... pt ca la ce fete face in teren cand se umple de penibil sunt convins ca nici el nu stie ce cauta acolo ... L-a zapacit de tot Antic cu iesireile sale la 3 puncte. Aici e si vina antrenorului pt ca nu-i spune sa faca aparare sub panou si nu la om, astfel, el este total ezitant in aparare:

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #52 on: 29 April 2014 - 20:51:45 »

24. Grizzlies @ Thunder

Jocul de azi ar trebui sa mearga over. Thunder acasa joaca mult mai ofensiv, iar Grizzlies cred ca vor intra in jocul lor, similar cu jocul 1, dar cu procentaje mai bune. E cazul ca Durant sa isi duca echipa din nou peste 100 de puncte in timpul regulamentar.

Predictie: 105 - 97
Alegere:       186 @ 1.96 
« Last Edit: 02 May 2014 - 21:31:26 by Dude » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #53 on: 29 April 2014 - 20:58:00 »

25. Wizards @ Bulls

Bulls acasa au doua variante in a doua repriza: sa fie in joc sau sa fie la distanta de Wizards. In prima situatie, ii vad sa fie descumpaniti, sa incerce sa prelungeasca atacurile si sa se mai apere, iar Wizards, in acest timp nu vad de ce ar forta ritmul daca ar avea o conducere confortabila. In al doilea scenariu, cred ca defensiva va fi acerba si fiecare atac va fi dus la extrem in incercarea de a opri un joc pe contre al celor de la Wizards. In ambele scenariu, un singur element vad sa fie o constanta va fi, asa cum a fost aproape permanent in aceasta serie, ineficenta ofensiva a celor de la Bulls.

Predictie: 85 - 90
Alegere:         183.5 @ 1.96
« Last Edit: 02 May 2014 - 21:31:39 by Dude » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #54 on: 29 April 2014 - 21:12:54 »

Astazi avem cam aceeasi viziune.... insa eu nu am incredere ca MEM pot tine ritmul azi..... overul va depinde mult de cat vor inscrie gazdele.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #55 on: 02 May 2014 - 21:32:37 »

YTD: 15 - 14
1-1 

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #56 on: 02 May 2014 - 21:40:07 »

26. Rockets @ Trailblazers

Trailblazers au jocul defensiv mai bun si au un echilibru mai mare in cadrul lotului. Aldridge dupa cele doua 8 puncte din jocul 5, cred ca s-a menajat poate pentru acest joc de pe propriul teren. Aici Trailblazers au aratat tot sezonul ca daca se concentreaza pot sa invinga pe oricine, si azi, cred ca va fi cazul sa vedem o victorie fara OT pentru echipa care recupereaza mai bine si care comite mai putine mingi pierdute.

Predictie: 110 - 98
Alegere:     -1.5 @ 1.68
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #57 on: 02 May 2014 - 21:41:06 »

Sunt de acord cu tine. Eu am fortat si putin handicapul la -3.5 ag.

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #58 on: 02 May 2014 - 21:55:12 »

27. Raptors @ Nets

Echipele puse in fata eliminarii, au tendinta de a juca mult mai precaut si cu mai multa teama. Acelasi lucru se poate intampla si in jocurile in care au sanse de a trece mai departe echipele cu mai putina experienta. Astfel pana acum in acest sezon, in jocurile in care e pusa pe masa calificarea mai departe, s-au inregistrat pana acum doar 2 overuri si 6 underuri, overurile fiind la Heat si la Thunder.
Totusi, Nets sunt o echipa cu jucatori experimentati ce stiu ca nu e cazul sa se hazardeze in astfel de jocuri, la limita. Iar Raptors poate cu lipsa lor de experinta se vor conforma si vor intra tematori in acest joc.
Ce s-a intamplat in jocul 5 de la Toronto, cand pe langa ultimul sfert care a depasit pragul de 50 de puncte per sfert cu 18 puncte, Nets depasind 50% reusite si totalul de reusite de la linia de aruncari fiind peste 50,nu se va mai repeta usor.
Raptors nu vor putea repeta usor performanta ofensiva la Nets, pentru ca ar fi o prostie ca cei de la Nets sa isi riste piele pe ofensiva, la fel ca si cei de la Raptors. Ma astept ca sa se repete performanta jocului 4, cand cele doua s-au intrecut in performante defensive, sau mai degraba in contraperfomante ofensive.

Predictie: 95 - 88
Alegere:      192.5 @ 1.96
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #59 on: 02 May 2014 - 23:15:56 »

28. Spurs @ Mavericks

Aceasta serie nu se va incheia atat de usor. Mavericks va lupta pana la capat si Novitzki are valoarea aratata in atatea jocuri eliminatorii, ca poate sa isi duca aproape singur echipa in spate, chiar daca nu a aratat o forma impresionanta in aceasta serie pana acum.
Pentru curajosi, merge si ML.

Predictie: 102 - 100
Alegere:     +4.5 @ 1.727
Pages: 1 2 [3] 4 5 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: