Welcome, Guest. Please login or register.
12 December 2019 - 10:37:24

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Ibrahimovic vs. Eto'o
« previous next »
Pages: [1] 2 3 4 Go Down Print
Author Topic: Ibrahimovic vs. Eto'o  (Read 7658 times)
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« on: 24 August 2009 - 16:29:02 »

Eto'o la Barcelona

Season   Team   Competition                                 AP      G   YC   RC
2008/2009   Barcelona   Primera Division   36   30   9   0
2007/2008   Barcelona   Primera Division   18   16   4   0
2006/2007   Barcelona   Primera Division   17   11   4   0
2005/2006   Barcelona   Primera Division   34   27   1   0
2004/2005   Barcelona   Primera Division   37   25   4   0

Season   Team   Competition                        AP      G   YC   RC
2008/2009   Internazionale   Serie A             35   25   8   0
2007/2008   Internazionale   Serie A             22   17   5   ?
2006/2007   Internazionale   Serie A    25   15   6   2

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #1 on: 24 August 2009 - 16:32:52 »

Ibrahimovic la Barcelona
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #2 on: 24 August 2009 - 17:29:20 »

nu ai pus bine problema, trebuia sa intrebi cine iese mai bine Inter sau Barcelona.  wink
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #3 on: 24 August 2009 - 19:35:00 »

nu ai pus bine problema, trebuia sa intrebi cine iese mai bine Inter sau Barcelona.  wink

Si cum poti tu sa evaluezi acest aspect, decat luand individual acesti doi jucatori? Altfel intervin alti factori gen nivelul campionatului, colegi etc
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #4 on: 24 August 2009 - 19:44:30 »

Si cum poti tu sa evaluezi acest aspect, decat luand individual acesti doi jucatori? Altfel intervin alti factori gen nivelul campionatului, colegi etc

pai cand zici teapa, te referi la club in primul rand, ca jucatorii nu au cum sa-si ia teapa pt ei e tot una .  Si nu are relevanta ce faci tu aici, pt ca nu a fost schimb pe schimb, s-a platit si o suma de bani ( 40 de milioane) asta ar insemna ca suedezul sa faca dublu decat Eto'o
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #5 on: 24 August 2009 - 19:48:48 »

Pf........o fi si greu sa nu se acomodeze Ibrahimovic, va avea toate mingilepe tava de la Xavi, Messi si Iniesta........cu astia in echipa si eu daca ma antrenez cateva luni dau cel putin 10 goluri in Primera Division, in timp ce la Eto'o cred ca se va integra binisor, desi in Italia se pune mare accent pe aparare, cel putin echipele mici, camerunezul fiind insa un jucator rapid care daca va sti sa-si gestioneze calitatile cred ca are toate sansele sa se faca remarcat si la Inter..........oricum nu ne putem pronunta decat la 'ghici' asa ca acest poll nu-si are rostul..........trebuie sa asteptam sa vedem ce va fi, ca asa cu presupusul, ambele par ok........

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #6 on: 24 August 2009 - 19:49:38 »

cifrele de mai sus sunt favorabile lui Samuel, daca ai pune si meciurile din Champions, l-ar face praf pe suedez.  Nici la jumate din ce facut Eto'o nu o sa faca Zlatan  meciuri jucate-golur imarcate
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #7 on: 24 August 2009 - 19:51:28 »

Pf........o fi si greu sa nu se acomodeze Ibrahimovic, va avea toate mingilepe tava de la Xavi, Messi si Iniesta........cu astia in echipa si eu daca ma antrenez cateva luni dau cel putin 10 goluri in Primera Division, in timp ce la Eto'o cred ca se va integra binisor, desi in Italia se pune mare accent pe aparare, cel putin echipele mici, camerunezul fiind insa un jucator rapid care daca va sti sa-si gestioneze calitatile cred ca are toate sansele sa se faca remarcat si la Inter..........oricum nu ne putem pronunta decat la 'ghici' asa ca acest poll nu-si are rostul..........trebuie sa asteptam sa vedem ce va fi, ca asa cu presupusul, ambele par ok........

daca te uitai aseara la meci, vedeai chiar si cu toate mingile pe tava, le strica jocul Barcelonei ,astfel incat il evitau sa-i mai paseze, preferau sa joace in 10 aseara decat sa joace cu suedezul mana moarta. sunt convins ca meciuri ca aseara se vor repeta de multe ori  pt suedez.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #8 on: 24 August 2009 - 20:05:28 »

daca te uitai aseara la meci, vedeai chiar si cu toate mingile pe tava, le strica jocul Barcelonei ,astfel incat il evitau sa-i mai paseze, preferau sa joace in 10 aseara decat sa joace cu suedezul mana moarta. sunt convins ca meciuri ca aseara se vor repeta de multe ori  pt suedez.
A doua repriza nu a jucat nimic, dar in prima nu stiu ce nu ti-a convenit! Si asta cu evitatul e in capul tau, sincer. Cum naiba te poti gandi la asa ceva, ca incercau sa il evite! bm
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #9 on: 24 August 2009 - 20:06:51 »

eu am vazut doar a 2 repriza, si in pasele alea nush de cate ori a fost implicat si Zlatan, si mereu cand atingea el mingea ori se pierdea balonul ori se intorcea faza  smile Pana si Dani Alves si  Maxwell erau mai ofensivi 
mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #10 on: 24 August 2009 - 20:12:07 »

cum sa fie mai ofenisivi fundasii laterali decat un atacant? stateau mai mult in preajma careului advers? erau marcati om la om ?
sunt argumente care nu prea au o logica coerenta

Gentle storm | Thundering silence
Inferior force | Uncontrolled calm
Vital unlife | Logic/chaos/logic
tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #11 on: 24 August 2009 - 20:14:34 »

cum sa fie mai ofenisivi fundasii laterali decat un atacant? stateau mai mult in preajma careului advers? erau marcati om la om ?
sunt argumente care nu prea au o logica coerenta

pai uite ca au fost, cei 2  erau in careu sau in preajma lui foarte mult si culmea cu mingea, Ibra degeaba era in careu ca nu avea nici o minge. Penalty la golul 2 a fost obtinut de Dani Alves, iar golul 3 la un-doi a participat Maxwell plus greseala celor de la bilbao
mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #12 on: 24 August 2009 - 20:18:46 »

eu inteleg ca ai vazut ca ibrahimovic inca nu are eficienta lui eto`o, dar nici nu are cum sa o aiba dupa cateva meciuri, eto`o a jucat ani si era normal sa isi creeze relatii de joc cu coechipierii.
am vazut niste faze ibrahimovic-messi , pase dintr-o atingere, inca erau la inceput, nu se cunoasteau bine dar si asa inceputul era promitator.
nici nu stiu daca stie bine limba spaniola, deci pana si comunicarea poate e dificila acum, daca vom astepta vom vedea o coeziune intre jucatori o intelegere mult mai buna.

tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #13 on: 24 August 2009 - 20:20:55 »

mihail
Membru avansat

Thanks! +8/-0

« Reply #14 on: 24 August 2009 - 20:21:35 »

pai uite ca au fost, cei 2  erau in careu sau in preajma lui foarte mult si culmea cu mingea, Ibra degeaba era in careu ca nu avea nici o minge. Penalty la golul 2 a fost obtinut de Dani Alves, iar golul 3 la un-doi a participat Maxwell plus greseala celor de la bilbao
ei vin cu fata la poarta si cu mingea la picior, el trebuie sa primeasca mingea tot cu spatele la poarta si cu adversar pe el.
in fine vad ca degeaba discutam ca nici unul nu va renunta
ma intreb doar de ce sunteti voi rautaciosi si spuneti ca transferul lui zlatan a esuat dupa 2-3 etape?

tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #15 on: 24 August 2009 - 20:24:46 »

nu am zis ca e esuat, am zis ca se va acomoda greu si nush daca Barcelona o sa aiba rabdare sa astepte foarte mult cu el, mai ales ca el a venit in locul lui Eto'o , deci va juca meci de meci in mod normal.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #16 on: 24 August 2009 - 20:35:06 »

mare teapa si-a luat Barcelona cu Ibrahimovic 

Pai cand zici ca e teapa anului nu prea lasi de inteles ca se va acomoda greu ci mai degraba ca e un transfer esuat. Oricum daca vrei sa intelegi ce vrem ceilalti sa sustinem, uita-te la cateva faze din prima repriza, si ai sa iti dai seama ca pentru al doilea joc la Barca, a fost bine.

tal3nt
Membru avansat

Thanks! +0/-0

« Reply #17 on: 24 August 2009 - 20:38:17 »

ca sa intelegi cum vad eu situatia, te lamuresc asa  eu vad 60% transfer esuat -40% transfer reusit     Adica eu vad mai multe sanse sa fie esuat decat reusit, dar cum eu nu sunt Nostradamus, poate sa fie cel mai bun transfer din istoria Barcei  smile vom vedea in timp
jonin
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #18 on: 24 August 2009 - 20:56:55 »

Ibrahimovic e mult mai bun decat Eto'o,dar e si mult mai puturos,ai senzatia ca e roman.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #19 on: 24 August 2009 - 21:52:39 »

dl dl dl

suicide suicide suicide
Pages: [1] 2 3 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: