Welcome, Guest. Please login or register.
24 August 2019 - 05:24:50

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Ibrahimovic vs. Eto'o
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Go Down Print
Author Topic: Ibrahimovic vs. Eto'o  (Read 7146 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #40 on: 23 May 2010 - 22:41:50 »

Deja ajungem la caracterul jucatorilor si asta nu mai conteaza in discutia de aici.
Villa mi se pare normal sa se adapteze mai bine pt ca el nu schimba decat echipa ...... nu schimba campionatul, nu schimba stilul de viata, etc.
Iar cand am zis de Ibrahimovic ca e un jucator de valoare fii sigur ca m-am referit la talentul si realizarile sale. Ca el este orgolios deja nu ma mai intereseaza. Eu vorbesc strict de realizarile lui ....... si dupa cum se vede in cifrele sale, mai mereu le-a avut. Si sunt sigur ca daca era mai maleabil si mai altruist avea parte de niste cifre si mai bune.

Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #41 on: 24 May 2010 - 11:36:42 »

bine sa nu o  dam in diverse, concluzia este ca Barcelona si-a luat teapa .  wink
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #42 on: 24 May 2010 - 11:42:50 »

nu va mai luati de Henry  ag . A avut un moment bun si la Barcelona, dar cred ca varsta, incet-incet incepe sa-si spuna cuvantul . Oricum, Ibrahimovic pe teren nu va realiza ce a realizat Henry, si apoi in afara terenului nu exista comparatie  ag

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #43 on: 24 May 2010 - 18:06:40 »

concluzia e ca noi am avut dreptate andrey si tu nu ..

ii dau dreptate lui talent bani care s-au platit pt ibra si cigrinsky (care nici nu cred ca a jucat mai mult de 2-3 meciuri) puteau fi investiti in tinere talente cum e pedro sau bojan, de banii aia luai cativa tineri de perspectiva sau cel putin 2 jucatori de valoare ..nu te mai contrazice deoarece vorbim de prezent nu de trecut sau viitor ...ciao
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #44 on: 24 May 2010 - 18:24:06 »

Prezentul ne arata acele date ......
Despre ucrainian nu s-a facut vorbire decat de talent ....... daca citeai titlul topicului te lamureai care e treaba pe aici.
Iar plurarul si acordul se invata in scoala primara ... asa ca iti dau timp sa recuperezi .......

Si hai sa lasam noi managerii celor doua cluburi sa dea explicatii pt transferurile facute ..... pt ca nu le-am facut noi ! wink

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #45 on: 27 May 2010 - 12:21:57 »

Hunteelar + 35 mil pt ibrahimovic.......pareri  ?..eu zic ca nu merita ..
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #46 on: 27 May 2010 - 13:19:50 »

Hunteelar + 35 mil pt ibrahimovic.......pareri  ?..eu zic ca nu merita ..

nu merita sa ce? sa ramana sau sa plece, daca se face transferul, Barca si-a dat seama ca a facut o afacere proasta dai 45 si pe Eto'o si dupa un an primesti 35 si pe Huntelaar care nu are fata de Barcelona  . Daca ramane , imi e greu sa cred ca va face mare branza suedezul, pt ca e lent e in contratimpi cu stilul si jocul Barcei, iar daca pe final cand Barca tragea la titlu, Guardiola a preferat tandemul Messi-Bojan-Pedro, acum cu venirea lui Villa e si mai greu pt Ibrahimovic  .
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #47 on: 29 May 2010 - 09:13:09 »

nu merita ibrahimovic atatia bani + un jucator la asta ma refeream talent.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #48 on: 30 August 2010 - 06:12:00 »

andrey ia si citeste articolul asta  lol

http://www.gsp.ro/international/campionate/ibrahimovici-vindut-la-solduri-chilipir-pentru-milan-204719.html
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #49 on: 30 August 2010 - 08:21:20 »

ma mir cum o sa fie primit de suporteri...tinand cont ca a jucat pentru Inter si a facut-o bine acolo
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #50 on: 30 August 2010 - 09:18:15 »

ma mir cum o sa fie primit de suporteri...tinand cont ca a jucat pentru Inter si a facut-o bine acolo

daca va fi o putoare de jucator ca la Barca, cred ca va pleka si de al aia pe 5 mil  smile
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #51 on: 30 August 2010 - 09:31:52 »

sa vedem intai daca are loc de titular ca e cam greu sa ii iei fata lui Pato ...poate doar pe Borriero sa-l scoata dar la ce forma are Ibra va fi rezerva o perioada ....desigur ca se va adapta mai bine in fotbalul italian deoarece acolo s-a consacrat ..la Juve si Inter ...iar cand ai in spate un fotbalist de talia lui Ronaldinho normal ca iti poti relansa cariera...

am vrut sa ii demonstrez lu andrey ca toata lumea vede teapa care a luat-o Barca cu afacerea asta mai putin el.....40 si ceva de mil + un jucator de valoare de talia lui Eto care incepe incet incet sa se adapteze si la inter toate pt un mare nimic ...cu ce a iesit Barca din afacerea asta ca nu a primit nici jucatori si nici bani la schimb il da ca imprumut ...poate daca au noroc recupereaza macar jumate din pierdere asta numai in cazul in care Ibra isi va intra in forma la Milan ..daca nu vor ramane cu el pe cap si il vor da pe mai putin...
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #52 on: 30 August 2010 - 09:39:58 »

sa vedem intai daca are loc de titular ca e cam greu sa ii iei fata lui Pato ...poate doar pe Borriero sa-l scoata dar la ce forma are Ibra va fi rezerva o perioada ....desigur ca se va adapta mai bine in fotbalul italian deoarece acolo s-a consacrat ..la Juve si Inter ...iar cand ai in spate un fotbalist de talia lui Ronaldinho normal ca iti poti relansa cariera...

am vrut sa ii demonstrez lu andrey ca toata lumea vede teapa care a luat-o Barca cu afacerea asta mai putin el.....40 si ceva de mil + un jucator de valoare de talia lui Eto care incepe incet incet sa se adapteze si la inter toate pt un mare nimic ...cu ce a iesit Barca din afacerea asta ca nu a primit nici jucatori si nici bani la schimb il da ca imprumut ...poate daca au noroc recupereaza macar jumate din pierdere asta numai in cazul in care Ibra isi va intra in forma la Milan ..daca nu vor ramane cu el pe cap si il vor da pe mai putin...

noroc ca a aparut PEdro si l-a inlocuit cu succes. Multi zic ca Ibrahimovic a dat destule goluri pt Barca sezonul trecut, insa eu nu sunt de acord in conditiile in care au fost cheltuieli foarte mari, iar Pedro a fost peste sudez sezonul trecut iar cheltuielile cu el sunt infinit mai mici decat au fost cu suedezul. Asadar pe langa 20 d emil pierdute aiurea , Barcelona a pierdut si un atacant ca Eto'o . Deci clar a fost o teapa luata . Eu ma intreb cum de nu se gandeste Guardiola cateodata de aduce unii jucatori care pur si simplu nu se potrivesc Barcei. Cygrynsky, Ibrahimovic acum Mascherano care e alta teapa. Noroc ca au un grup puternic si nu mai conteaza o teapa pe sezon
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #53 on: 30 August 2010 - 09:43:04 »

Eto'o a ajuns la 3 Ligi ale Campionilor , iar  Zlatan  traieste doar cu golurile date in Italia .
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #54 on: 30 August 2010 - 10:10:03 »

nici eu nu il vad pe Mascherano mare jucator sa merite sa joace la Barca ....sunt altii mult mai buni ..nustiu cati bani au dat sper sa nu fie prea mult ca e posibil ca nici asta venind din fotbalul englez sa nu se potriveasca stilului spaniol. Ai dreptate talent mai bine promovezi jucatori tineri de perspectiva si de valoare si le dai sansa de a-si imbunatatii jocul pt ca au multe lucruri ce pot fi invatate de la Barcelona printre care si experienta si maturitate ...mai bine dai sansa unui tanar talentat de 18-19 ani sa-si lanseze o cariera frumoasa si fara prea multe costuri decat sa aduci un jucator scump batran si prost ..la barcelona exista chemestry. un nucleu bine format unde pe primul plan vine performana si jocul in echipa spre deosebire de Real unde au adunat toate individualitatile ... de aceea catalanii domina fotbalul spaniol de ceva vreme ..va trece mult timp pana cand o echipa in afara granzilor Barcelona si Real va reusi sa castige titlul ....
« Last Edit: 30 August 2010 - 10:13:17 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #55 on: 30 August 2010 - 11:11:26 »

Atata timp cat antrenorul nu te are la inima esti degeaba fenomen. Dar sunt sigur ca la Milan isi va arata talentul si Barcelona isi va da seama ca a facut o mare prostie cedandu-l asa usor.

"Voiam să fiu tratat la fel ca Messi, dar filosoful Guardiola mi-a distrus visul"
Zlatan Ibrahimovici, atacant Milan

Asta a fost la Barca exact cum e Helder acum la Dinamo. Desi brazilianul este mult peste tot ce are Dinamo in aparare, Andone nu il baga in teren pentru ca nu il place deloc. In schimb ii baga pe ratatii de Homei si Scarlatache, care daca ar juca pe valoare in Liga I nu ar avea loc la nicio echipa.

cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #56 on: 30 August 2010 - 11:16:24 »

Asta a fost la Barca exact cum e Helder acum la Dinamo. Desi brazilianul este mult peste tot ce are Dinamo in aparare, Andone nu il baga in teren pentru ca nu il place deloc. In schimb ii baga pe ratatii de Homei si Scarlatache, care daca ar juca pe valoare in Liga I nu ar avea loc la nicio echipa.
[/quote]

Cred ca Dinamo daca ar juca fara fundasi sigur ar lua mai putine decat ia acum...
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #57 on: 30 August 2010 - 11:18:05 »

Atata timp cat antrenorul nu te are la inima esti degeaba fenomen. Dar sunt sigur ca la Milan isi va arata talentul si Barcelona isi va da seama ca a facut o mare prostie cedandu-l asa usor.

"Voiam să fiu tratat la fel ca Messi, dar filosoful Guardiola mi-a distrus visul"
Zlatan Ibrahimovici, atacant Milan

pai cum sa declari tu Ibrahimovic asa, el se compara cu Messi?  bj bj bj  pai sa ajunga la performantele argentinianului  si pe urma sa-i zica antrenorului asa ceva, asta e atitudine de mare jucator ?!!!. Si de multe ori cat a fost titular Ibrahimovic, Barcelona juca pur si simplu cu un om in minus. Cu inter cand era cea mai mare nevoie de el, atacant de careu nu a miscat.  El nu avea cum sa se itnegreze cat timp stilul Barcei de joc este in viteza pe jos si rapid, iar el e lent si incetineste jocul echipei. Barcelona nu a pierdut pt ca Pedro era peste el si nu putea sa-l tina rezerva doar ca e Ibrahimovic in lot. Messi norml ca era tratat mai special pt ca a facut ceva de a ajuns sa fie protejat. in schimb asta vroia din prima sa fie tinut in puf fara sa munceasca ca pe urma sa fie si el privilegiat ca sa zic asa . Sa nu uitam Messi a aparut cand Ronaldinho er ain varf, iar argentinianul nu cred ca s-a dus la vreun antrenor sa zica sa fie tratat ca Ronaldinho , a vorbit pe teren . Barelona ar trebui sa caute un atacant inalt ca au nevoie de asa ceva.

Daca Helder e peste fundasii titulari a lui Dinamo, situatia de la Barca nu e la fel. Ibrahimovic a fost inlocui de unul care era mai bun ca el la ora actuala ( PEdro) , deci nu putea juca titular daca dublura lui era mai forma. LA dinamo in schimb jucatorul bun (Helder) e inlocuit de unul praf .
« Last Edit: 30 August 2010 - 11:33:30 by talent » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #58 on: 30 August 2010 - 11:23:02 »

cand faci 2-3 meciuri bune intr-un sezon, meciul de l Arsenal si cel cu Real de acasa e greu sa ii iei fata la unul care marcheaza constant in toate competitiile. Ibrahimovic este un jucator talentat dar foarte mult umflat de presa, are o lene pe el care il strica.
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #59 on: 30 August 2010 - 11:24:45 »

ca sa intelegi cum vad eu situatia, te lamuresc asa  eu vad 60% transfer esuat -40% transfer reusit     Adica eu vad mai multe sanse sa fie esuat decat reusit, dar cum eu nu sunt Nostradamus, poate sa fie cel mai bun transfer din istoria Barcei  smile vom vedea in timp

indiferent de ce se  scrie, s-a ajuns la parerea mea  
« Last Edit: 30 August 2010 - 11:40:58 by talent » Logged
Pages: 1 2 [3] 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: