Welcome, Guest. Please login or register.
15 September 2019 - 12:34:00

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA 2014 - Gabbana
« previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 Go Down Print
Author Topic: NBA 2014 - Gabbana  (Read 20469 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #240 on: 28 April 2014 - 20:06:42 »

28 apr:

CHA Bobcats +8.5 (1.82)
DAL Mavericks +5 (1.81)
« Last Edit: 30 April 2014 - 18:52:20 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #241 on: 30 April 2014 - 18:53:25 »

30 aprilie:

TOR Raptors -3 (1.92)
POR Blazers +5.5 (1.90)
« Last Edit: 01 May 2014 - 11:18:15 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #242 on: 01 May 2014 - 11:17:56 »

Toronto a fost de o prostie rara ....intra cu avantaj de 18 pct in sfertul 4 si a fost la cateva secunde distanta de a pierde meciul ....
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #243 on: 02 May 2014 - 13:02:05 »

sambata avem 3 meciuri decisive in playoffs ... games 7 day  thumbup
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #244 on: 02 May 2014 - 13:18:10 »

https://www.youtube.com/watch?v=fpr_eg4g7v4
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #245 on: 03 May 2014 - 00:13:39 »

Nu mi se pare mare smecherie sa faci asta in fata lui Mahinmi ........ care deocamdata este o solutie mult mai buna decat tristul de Hibbert.

https://www.youtube.com/watch?v=nX9F4-GavV8
Uite aici niste realizari mai valoroase din punctul meu de vedere ..... Adams cred ca a fost mutarea castigatoare in ultimul meci pt Brooks si nu inteleg de ce nu l-a folosit mai mult pana acum, preferand sa joace cu Collison, un jucator care faulteaza la greu si ofera posibilitati multe de a marca pt adversari. Dealtfel, in cele 80 min jucate in seria asta a reusit doar 4 capace si 14 faulturi....

P.S: Pe langa performanta din jocul 6, pustiul a reusit sa obtina si suspendarea lui Zach pt jocul 7 ....... care mi se pare o reusita mult mai buna  ag al

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #246 on: 03 May 2014 - 13:08:24 »

da foarte promitator pustiul ... fara Randolph Memphis e slaba...
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #247 on: 03 May 2014 - 13:34:55 »

astazi avem 3 meciuri decisive si o sa incerc niste variante riscante deoarece sunt meciuri prea echilibrate:

3 mai;

IND Pacers by 3-6 pts (5.50 bet365)
LA Clippers by 3-6 pts (5.50 bet365)
« Last Edit: 04 May 2014 - 10:23:50 by gabbana » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #248 on: 03 May 2014 - 20:51:54 »

Daca iti iese unul, tot esti bine ag.

Just do it !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #249 on: 03 May 2014 - 22:18:27 »

daca OKC pare a avea meci usor dupa cum o indica si casele de pariuri + absenta lui Randolph la celelalte 2 vad o lupta foarte stransa care se va decide in ultimele minute .....
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #250 on: 04 May 2014 - 01:26:14 »

Revansa  ag

https://www.youtube.com/watch?v=_u7yvqCAcLM

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #251 on: 04 May 2014 - 10:22:48 »

frumos, dar una este sa il blochezi pe Teague care are 1.88 si alta este sa blochezi pe cineva care are 2 metri .....
oricum felicitari Atlanta pt efortul depus in aceasta serie si pacat ca nu a iesit intervalul pe care l-am jucat .
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #252 on: 04 May 2014 - 10:51:23 »

astazi avem din nou meciuri decisive care spre fericirea noastra se disputa devreme:

4 mai:

SA Spurs by 3-6 pts (5.50  bet365)
TOR Raptors by 3-6 pts (5.50  bet365)
« Last Edit: 05 May 2014 - 10:08:03 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #253 on: 05 May 2014 - 14:24:11 »

incepe faza secunda a playoff-ului si avem urmatoarele dueluri:

WASH Wizards @ IND Pacers
Analiza: Cred ca sperietura care au patit-o cu ATL ii va trezi pe Pacers. Wizards mi-au placut cum au abordat seria cu Chicago si cred ca vor reusi sa duca aceasta serie la minim 6 meciuri.
My pick: IND Pacers in 6 (4-2)

LA Clippers @ OKC Thunder
Analiza: Nu imi place cum s-au prezentat cei de la OKC in seria cu Memphis poate ca ar fi fost eliminati daca Randolph juca in meciul decisiv. Clippers au un rooster mult mai solid si cred ca aici va fi cheia cu toate ca reusesc greu sa castige in deplasare.
My Pick: LA Clippers in 7 (4-3)

BKN Nets @ MIA Heat
Analiza: BKN a reusit sa treaca de Toronto cu mare noroc in game 7 deoarece Raptors n-au contabilizat in ultimele secunde. Miami chiar daca vine dupa multe zile de pauza cred ca va da de pamant cu aceasta echipa haotica. Nu cred ca apucam sa vedem 6 partide aici poate cu indulgenta.
My Pick: MIA Heat in 6 (4-2)

POR Blazers @ SA Spurs
Analiza: Desi s-au calificat in ultimele secunde in game 6 Blazers a avut serie usoara cu Houston in opinia mea. Ca si Clippers au un rooster destul de deep si cred ca le vor pune probleme texanilor. Nu este exclus sa vedem 7 partide aici si cred ca POR poate produce surpriza chiar daca n-au avantajul terenului.
My Pick: POR Blazers in 7 (4-3)

alte opinii sunt binevenite...
« Last Edit: 05 May 2014 - 14:30:08 by gabbana » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #254 on: 05 May 2014 - 15:54:37 »

- Heat ar trebui sa mature pe jos cu adversara ei dupa parere mea.
- Pacers nu ma astept sa aibe mari probleme, decat daca nu joaca serios.
- Spurs ma astept sa se califice dar greu. POR pare sa stie sa gestioneze meciurile si poate sa ii tina in sah multa vreme.

Just do it !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #255 on: 05 May 2014 - 18:16:02 »

dap, vad ca multa lume spera ca BKN sa faca surpriza datorita scorului din meciurile directe 4-0 in sezonul regulat dar sa nu uitam ca playoff-ul este alta mancare de peste ....
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #256 on: 05 May 2014 - 22:58:40 »

IND conteaza cum va incepe seria .... daca o vor face ca in jocul 7 al seriei cu ATL atunci WAS va fi victima sigura.

OKC au suferit teribil cu MEM pentru ca au fost slabi sub panou, acolo unde Ibaka a fost redus la tacere atat ofensiv cat si defensiv. Clippers desi ii au pe Jordan si Griffin sub panou, acestia sunt mult sub Zach si Gasol. Jordan desi face multe recuperari, el nu va trece de media lui obisnuita pentru ca OKC chiar si fara un mare centru, ii are acolo pe Perkins si Adams, jucatori ce-l vor reduce mult fata de ce a reusit GSW fara centru. Griffin defensiv nu este tocmai bun pentru ca in dorinta lui de a juca tot mai mult evita in a ataca decisiv adversarul pentru a nu primi fault si astfel aportul sau defensiv este dat mai degraba de gabarit. Paul va avea si el un duel aprig cu Westbrook, care este un jucator mult mai greu de stapanit si dominat decat Curry. Iar pozitia de SG pe care se bazeaza mult LAC cu JJ si Jamal, va fi pusa la incercare acum de Sefolosha prin apararea sa recunoscuta. In concluzie, luand in calcul si faptul ca OKC are avantajul terenului in fata unei echipe care castiga greu pe terenuri straine, am putea vedea o serie mult mai scurta gen 4-1 OKC.

Nu stiu de ce multa lumea considera ca MIA va defila in seria asta. Din punctul meu de vedere, aceasta serie este mult mai echilibrata decat o arata datele initiale. Am mai spus-o si o mai spun ... la BKN sunt detinatori de inele, sunt jucatori cu multiple titluri personale, sunt jucatori cu multiple prezente in All Star, in echipele de top (ofensive si defensive) ale NBA-ului in diferiti ani si jucatori buni pe banca de rezerve. Si la MIA sunt jucatori de rangul asta, dar acolo par a fi 2 poli concentrati pe BIG3 si restul lumii. In seria cu CHA pe mine nu m-au impresionat deloc chiar daca au castigat pe linie. Nici nu era greu sa o faca in fata unei echipe care s-a declarat multumita inca dinaintea primului joc cu statutul de "atarnator" la PO, lovita puternic inca din start de accidentarea lui Jefferson. In plus, CHA a reusit sa conduca sau sa tina aproape perioade bune de timp, obligand vedetele celor de la MIA sa petreaca multe minute in teren. Pauza asta pe care au avut-o cei de la MIA este buna pt odihna, dar poate fi periculoasa pentru o ipotetica relaxare cauzata de absenta meciurilor oficiale pentru o perioada buna de timp. Deasemenea, Wade tot sezonul a acuzat probleme medicale, fiind si odihnit dealtfel in multe meciuri. Mi-e greu sa cred ca problemele i-au disparut complet dupa saptamana asta si nu va avea probleme cu Deron. Iar acel 4-0 pe care il are BKN sezonul asta cu MIA nu este tocmai intamplator....eu zic ca spune multe, mai ales ca pana si LeBron s-a aratat preocupat si oarecum descumpanit de "complexul BKN" dupa ultimul joc. Problema lui insa este cu Pierce si KG, care l-au agasat inca din perioada celor doi la BOS, si continua sa o faca si acum foarte bine. In concluzie, MIA nu mi se pare in forma, iar daca BKN nu va cadea fizic dupa seria lunga cu TOR pe fondul varstei inaintate a jucatorilor exponentiali, sunt convins ca vom avea o serie lunga cu mult patos si incrancenare.

La POR cu SAS problema ar fi fost mult mai complicata daca POR avea avantajul terenului ..... Insa cu acest atuu la SA, nu stiu cat vor putea duce seria asta cu Aldrige, Lillard si partial Batum. SAS are o banca foarte buna si destul de numeroasa pt un PO, in timp ce POR sta foarte prost la acest capitol (nicidecum deep asa cum abereaza gabbana) cu o rezerva de calitate (Mo Williams) si inca 2 jucatori modesti Wright si Robinson.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #257 on: 06 May 2014 - 09:22:13 »

am putea vedea o serie mult mai scurta gen 4-1 OKC.

declaratia serii !!! cum sa spui ma asa ceva , OKC are 3 jucatori maxim capabili de DD pe cand Clippers are lejer 6 jucatori capabili sa faca meciuri mari oricand....
Thunder va avea aceeasi soarta cum o avea Cleveland cand se baza doar pe un singur jucator si anume King James...doar cu Durant nu vor castiga niciodata titlul
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #258 on: 06 May 2014 - 09:37:36 »

La POR cu SAS problema ar fi fost mult mai complicata daca POR avea avantajul terenului ..... Insa cu acest atuu la SA, nu stiu cat vor putea duce seria asta cu Aldrige, Lillard si partial Batum. SAS are o banca foarte buna si destul de numeroasa pt un PO, in timp ce POR sta foarte prost la acest capitol (nicidecum deep asa cum abereaza gabbana) cu o rezerva de calitate (Mo Williams) si inca 2 jucatori modesti Wright si Robinson.

am spus ca au un rooster deep nu ma refeream doar la banca .....
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #259 on: 06 May 2014 - 09:41:19 »

Indiana s-a prezentat execrabil aseara, au fost macelariti de la 3 pct si pe langa asta un mare dezavantaj este la pozitia de Centru unde vor avea mari probleme daca Hibbert nu-si baga mintile in cap ..m-am inselat cand i-am dat ca favorite aici ..
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: