Welcome, Guest. Please login or register.
26 August 2019 - 07:39:57

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Bundesliga
| | | |-+  Bundesliga- concurs retur 2013
« previous next »
Pages: [1] 2 Go Down Print
Author Topic: Bundesliga- concurs retur 2013  (Read 4506 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 25 January 2013 - 13:25:49 »

Dragi iubitori de Bundesliga, va propun sa facem asa:
- sa alegem fiecare din participanti cate un singur meci din fiecare etapa ramasa pana la finalul Bundesligii, din oferta de la  Marathon bet365 si ce casa mai vreti  (propuneti voi) ;
- cota sa fie de peste 1,50;
- pontul sa fie argumentat, in stilul impamantenit aici, pe forum; smile
- se poate alege acelasi meci, dar nu aceeasi optiune de pariere, de catre doi participanti.
- miza de pariere de la 1 la 10.
Castigator va fi acela cu cel mai mare profit la sfarsitul concursului!
Nu poate fi luat in considerare in clasamentul final cineva ce se afla "pe minus"!
Punctaj acordat in clasamentul anual (fiind un concurs de anduranta):
locul 1 - 6 puncte
locul 2- 5 puncte
locul 3- 4 puncte
Aplicati astazi pentru concurs si postati deja, daca aveti meciuri bune! smile
« Last Edit: 25 January 2013 - 16:03:45 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #1 on: 25 January 2013 - 16:00:54 »

Da e perfect ... ma bag si eu !

Sevilla 86 !
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #2 on: 25 January 2013 - 16:01:34 »

Sper sa se adune cat mai multi !!!

Sevilla 86 !
minutulsiscorul
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #3 on: 25 January 2013 - 17:15:42 »

Hai sa deschid eu.
Hannover vs Wolfsburg.
Lot
Hannover il are pe Kone la AFCON si in continuare ii lipsesc Stindl, Andreasen (accidentati) la care se adauga si Pinto (5 galbene). Piese destul de importante.
Wolfsburg nu are batai de cap, doar Josue sta pe bara - suspendat. Mai mult, se intoarce Naldo - om de baza in aparare.

Forma
Hannover a terminat in genunchi anul trecut (1-1-3) si a deschis 2013 cu o infrangere spectaculoasa la Schalke. Un 5-4 care a aratat cam cat de bine stau tactic ambele echipe. Noroc de Marica ( smile ) !
Wolfsburg a avut o prima jumatate de campionat cam indoielnica, l-au dat afara pe Magath, au mai respirat dar tot pe 15 au terminat. Au schimbat din nou antrenorul (Hecking), l-au adus pe Allofs director sportiv si tintesc un retur de poveste care sa ii aduca pe loc de EL. Au inceput bine, cu victorie cu Stuttgart.
In termeni de valoare as zice ca lotul lui Wolfsburg are ceva peste cel al lui Hannover.

Asa ca incercam un
Hannover vs Wolfsburg 2 (DNB) @2.32 (Pinnacle)
Miza: 10
Castig: 13,2

« Last Edit: 26 January 2013 - 18:29:29 by irisui » Logged

Aveti legatura!  --  minutulsiscorul.ro
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #4 on: 25 January 2013 - 18:01:26 »

Dortmund- Nurnberg
Pronostic: Dortmund inscrie in ambele reprize
cota: 1.65 Marathon
Argumentare: Dupa ce a batut la Werder cu 5-0, Borussia e mare favorita aici! Totusi, la Nurnberg punctul forte e apararea, asa ca n-o sa merg pe un over aici, un gol in fiecare repriza pentru Dortmund imi e de ajuns.
Pe ce ma bazez?
IN PRIMUL RAND PE UNITATEA DE GRUP, pe bucuria de a juca a lui Reus ( in fotografie) si Goetze , care au ajuns la niste relatii de joc ideale,  pe posibila reintrare a lui Kuba Blaszczykowski, pe calitatile de de striker ale lui Lewandowski.
Toate asezonate cu nebunia ofensiva a antrenorului Klopp.
Formatii probabile:
Borussia
Weidenfeller - Piszczek , Felipe Santana , Hummels , Schmelzer - Gundogan , Kehl - Reus , M. Goetze , Grosskreutz - Lewandowski
Antrenor: Klopp
Nurnberg
R. Schäfer - Chandler , Nilsson , Klose , Pinola - Balitsch , Simons - Feulner , Kiyotake , Gebhart - Pekhart
Antrenor: Wiesinger
Miza: 8
Castig: 5,2
« Last Edit: 26 January 2013 - 12:32:32 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #5 on: 26 January 2013 - 14:20:20 »

Frankfurt - Hoffenheim

Pronostic : peste 2.5 goluri  bet365
Cota: 1.65

In opinia mea unul din cele mai bune meciuri de azi ... o partida in care ar trebui sa avem goluri, in ciuda faptului ca la Hoffe lipsesc nume importante din atac ca Salihovic, Ruddy sau Schipplock. Hoffe are cea mai slaba aparare din Bundesliga si in acest moment trage pentru scaparea din zona fierbinte ... in timp ce gazdele au un sezon fabulos cu evolutii extraordinare cu o medie de aproape 2 goluri pe meci ... dar si ceva probleme in ofensiva. Din 18 partide jucate de cele 2 in acest sezon, ambele au terminat 13 meciuri cu o medie de peste 2.5 goluri marcate, Frankfurt avand si un jucator care se lupta la titlul de golgeter in persoana lui Meier care are pana acum 12 reusite. In tur Frankfurt a castigat lejer cu 4-0 ... azi nu are niciun absent important si joaca pe propriul teren ... deci sper din nou sa avem un meci spectacol cu multe goluri ... tinand cont de situatia celor de la Hoffe poate cu reusite si din partea lor fapt care ar acoperi cu siguranta mai usor un peste 2.5 goluri la o cota de 1.65  bet365.

Miza 8/10
« Last Edit: 26 January 2013 - 18:28:37 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #6 on: 26 January 2013 - 15:48:53 »

Freiburg v Leverkusen

Pronostic: Leverkusen Peste 1.5 @ 2.20  bet365

Mie de multa vreme imi place Leverkusen si imi place din perspectiva pariorului, nu pentru jucatori sau istorie. Imi place ca echipa asta rezista de multa vreme in fotbal si se tine intr-un mod relativ constant. Ce vad acum, acea cota de 2.5 pe Leverkusen nu incerc sa-mi explic si ma grabesc sa profit din plin. Pentru mine Freiburg nu este de prea mult timp in lumea fotbalului si deci nu pot sa ma las intimidat de ei. Mai mult, Leverkusen are un procent destul de bun la capitolul goluri marcate si anume 36 in 18 meciuri. Cu un calcul matematic simplu am cam rezolvat problema pontului pentru ziua de azi.

Miza/Incredere: 8/10
Castig eventual: 9.6 u
« Last Edit: 26 January 2013 - 23:40:17 by irisui » Logged

Just do it !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #7 on: 02 February 2013 - 15:45:25 »

Mainz v Bayern

Pronostic: Peste 2.5 @ 1.72  bet365

Uimitoare statistica la numarul de goluri intre cele doua echipe, cel putin cat am vazut eu la prima vedere. Cand au facut egal au reusit un miraculos 0-0 insa in rest, 3-1, 6-7,3-2 ( ai) mai ceva ca la hockey. Mai interesant este aspectul formei de joc unde Mainz are doar un egal si 5 victorii, iar Bayern 6 victorii in ultima perioada. Ar parea un meci foarte dur in teren insa forta pe care o arata Bayern s-ar putea sa acopere mult pe Mainz, exact cum vad si casele de pariuri in cote. M-am ferit sa aleg un castigator desi cred foarte tare ca acela o sa fie Bayern. Insa cred ca si Mainz isi merita un gol, macar pentru forma de joc de acum.

Miza/Incredere: 10/10
Castig eventual: 7.2 u
« Last Edit: 02 February 2013 - 17:45:50 by irisui » Logged

Just do it !
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #8 on: 02 February 2013 - 16:33:15 »

Hamburger - Frankfurt

Gazdele au facut o partida foarte buna etapa trecuta in fata celor de la Werder si au demonstrat ca mai stiu si sa inscrie. Nu sunt absente importante in cele doua tabere, singurul minus pentru gazde pare a fi Mancienne care a jucat tot turul si nu a facut-o rau deloc. Este de fapt un duel intre Rudnevs, Son si Aigner, Meier principalii atacanti ai celor doua echipe ... pentru ca, probabil va castiga echipa pentru care varfurile vor fi mai in forma. Oaspetii au si destule probleme in aparare, chiar daca ocupa un loc fruntas si 36 de goluri marcate in ceea ce priveste apararea nu stau prea bine ... 31 goluri au primit cei de la Frankfurt, 2 din ele fiind marcate chiar de Hamburg in tur. Partida de la Frankfurt din tur s-a incheiat cu 3-2 pentru gazdele de atunci iar astazi ma astept ca din nou sa avem parte de un meci interesant cu multe goluri.

Pronostic:Ambele marcheaza
Cota 1.57   bet365
Miza: 7/10
« Last Edit: 03 February 2013 - 15:57:10 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #9 on: 03 February 2013 - 16:10:34 »

Leverkusen- Dortmund

Pronostic: Dortmund peste 1,5 goluri
Cota 1.92  Marathon
Argumentare:
 Avem un derby pentru locul 2 in Bundesliga aici. Sunt doua echipe care au avut realizari ofensive bune, Stefan  Kiessling ( 13 goluri) si Robert Lewandowski ( 12 goluri) , aflandu-se printre golgeterii campionatului.
Cred ca diferebta dintre cele doua echipe e facuta de liniile de mijloc, "magicienii" Reus si Gotze fiind peste Castro si Bender, sau chiar peste Schurrle , daca il consideram si pe acesta mijlocas.
Vazandu-l pe masivul  Boenisch fundas stanga, anticipez ca acolo va fi o paine de mancat pentru atacurile Borussiei , mai ales ca pe partea lor dreapta actioneaza si excelentii jucatori polonezi Blaszczykowski si Piszczek.
Va fi greu pentru Bayer astazi fiindca eu cred ca Dortmund e o echipa mult mai creativa, iar materialul uman de care poseda e peste cel al "aspirinelor".
Merg pe Dortmund astazi, accentuand si superioritatea la nivel de conducere tehnica pe care o are Borussia.

Formatii probabile:
Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch – L. Bender, Reinartz, Rolfes – Castro, Kiessling, Schurrle
Indisponibili: Karim Bellarabi

Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer – Gundogan, Kehl – Blaszczykowski, Götze, Reus – Lewandowski
Indisponibili: Subotic

Miza: 5
« Last Edit: 08 February 2013 - 18:55:53 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #10 on: 08 February 2013 - 19:05:12 »

Bayern- Schalke

Pronostic: Bayern -1,5
Cota 1.72     Marathon
Argumentare: Numai derby nu poate fi numit acest meci din Bundesliga in conditiile actuale: Bayern mege "ceas" iar Schalke e intr-o forma mizerabila.
 In plus ,"minerii" sunt decimati de accidentari si suspendari : Draxler, Huntelaar ( i s-a spart un vas de sange la ochi), Papadopoulos, Marica, Affelay, Uchida, Moritz si Fuchs.
In aceste conditii, vor exista multe improvizatii,mai ales in aparare si in linia de mijloc, iar Schalke va fi, cel mai probabil, ca un miel in fata unui lup flamand. smile
Formatii probabile:
Bayern:
Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Javi Martinez, Schweinsteiger - T. Müller, Kroos, Ribery - Mandzukic
Trainer: Heynckes
Schalke
Hildebrand - Höger, Höwedes, Matip, Kolasinac - Neustädter - J. Jones, Draxler - Farfan, Michel Bastos - Pukki
Trainer: Keller

Miza: 8
Eventual castig: 5,76

« Last Edit: 09 February 2013 - 22:00:35 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #11 on: 09 February 2013 - 17:28:00 »

Bayern v Schalke

Pronostic: Peste 3.5
Cota: 2.25  bet365

Argumentare: Tot ce vad in Germania pare sa fie legat de Bayern. Bineinteles ca exagerez si ca glumesc insa cand vad statisticile as zice ca Bayern joaca intr-o liga si celelalte echipe in liga inferioara. Victorii la rand pentru lider, nici nu stiu cine poate sa-i opreasca si mai mult de atat, nu vad cum de s-ar poticni in Schalke care au ultimele 5 intalniri directe, toate pierdute la Bayern. Multa lume mizeaza pe handicap insa eu mizez pe multe goluri. Ma astept ca Bayern sa dea singura vreo 3 goluri si nu exclud pentru spectacolul Bundesligii, un gol inscris si de Schalke. Sunt putin sub influenta spectacolului pe care il ofera Dortmund cu Hamburg acum.

Miza: 8 u
Eventual Castig: 10 u
« Last Edit: 09 February 2013 - 22:00:23 by irisui » Logged

Just do it !
minutulsiscorul
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #12 on: 10 February 2013 - 17:04:54 »

Freiburg vs Fortuna

Pe scurt: Fortuna a inceput bine sezonul pentru o promovata dar valoarea lotului a inceput sa se vada. O mica rabufnire prin noiembrie si apoi a coborat acolo unde era de asteptat sa fie: in lupta pentru mentinere. Etapa trecuta i-au smotocit pe cei de la Stuttgart, colegii din clasament, dar cine nu i-a ars pe Stuttgart anul asta?
Freiburg e aproape la fel ca Fortuna daca e sa ne uitam la lot. Fara valori dar - si aici intervine diferenta intre cele doua trupe - la ei, 11 jucatori fac o echipa. Anul asta au strans doar doua puncte din trei meciuri si, mai mult, au pierdut la Hoffe dupa un meci pe care l-au dominat dar nu au penetrat.
Imi pare ca azi, acasa, cu adversarul asta, ar fi momentul pentru primele 3 puncte.

Riscam un pic si mergem pe :
Freiburg vs Fortuna 1 (AH -1) @ 2.19 (Pinnacle)  void

Miza:10
Eventual castig: 11,9
« Last Edit: 12 February 2013 - 10:10:11 by irisui » Logged

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #13 on: 16 February 2013 - 12:51:29 »

Hamburg- Gladbach
Pronostic: Peste 2.5
Cota: 1,92 Marathon
Argumentare: Hamburg a dat lovitura in etapa trecuta la Dortmund, unde, pe langa victoria obtinuta, a si jucat incantator, cu Son si Rudnevs in rol de virtuozi ai balonului. Sincer, nu am prea mare incredere in constanta jocului lui Hamburg, dar ma gandesc ca faptul ca in acest moment se afla la sase puncte de Liga Campionilor, sa le capaciteze energiile.
La Hamburg nu va juca azi Adler, portarul titular, iar rezerva Drobny e un tanar necopt inca.
Astfel ca e foarte posibil ca Herrmann, Marx  si Arango sa reuseasca si ei sa marcheze pe contraatac.
Desi joaca la doar doua zile dupa infrangerea din Europa League , Borussia are si ea sanse din nou la cupele europene, astfel incat, cred ca tactica ei va avea valente ofensive.
Hamburg
Drobny - Diekmeier, Rajkovic, Westermann, Jansen - Badelj - Skjelbred, Aogo - van der Vaart - Rudnevs, Son
Trainer: Fink
Gladgbach
ter Stegen - Stranzl, Brouwers, Alvaro Dominguez, Wendt - Nordtveit, Jantschke, Marx - Herrmann, L. de Jong, Arango
Trainer: Favre

Miza:6
Eventual castig: 5,52
« Last Edit: 16 February 2013 - 19:42:49 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #14 on: 16 February 2013 - 18:15:59 »

11. Dortmund v Frankfurt
Pronostic: ambele marcheaza
Cota: 1.66 bet365
Argumentare: Dortmund a dat semne slabe de slabiciune cu Hamburg in acel meci de cosmar incheiat 1-4 si cu toate acestea pleaca si azi favorita in fata unei echipe care joaca surprinzator de bine in acest sezon. In general, cele doua echipe au marcat ambele in meciurile disputate, cu mici exceptii care nu ma sperie mai ales cand vad ultimul rezultat inregistrat si anume 3-3. Cota data lui Dortmund este putin nedreapta zic eu. Daca ma asteptam ca Shahtior sa le puna probleme, nu pot spune ca ma asteptam ca Hamburg sa-i puna la punct. Acum, tinand cont ca au jucat in Liga, oboseala acumulata, combinata cu rezultatele inregistrate nu-mi dau decat un singur pronostic si anume Frankfurt marcheaza.
Miza: 6 u
Castig eventual: 4 u
« Last Edit: 16 February 2013 - 23:52:33 by irisui » Logged

Just do it !
minutulsiscorul
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #15 on: 16 February 2013 - 18:31:46 »

Dortmund vs Frankfurt
Dortmund sunt dati ca favoriti in seara asta. Clari, daca e sa ne luam dupa cota de 1.40-1.44, disponibila in acest moment. Numai ca meciul din etapa trecuta, cu HSV, m-a facut sa ma uit peste rezultatele lor "acasa": 5-2-2 e linia cu care se lauda, 3 dintre cele cinci victorii fiind obtinute chiar la inceputul sezonului. Asta numai linie de 1.4 nu e. Fara Lewandowski, cu meciul intens de miercuri in spate si cu infrangerea umilitoare la alde HSV - cam asta e situatia actuala a Dortmund-ului.
Frankfurt este (alaturi de HSV) una dintre cele mai inconstante echipe din Bundesliga. Par a fi acum pe un trend mai bunicel cu doua victorii si un egal in ultimele trei meciuri. Fara probleme de lot si fara alte competitii, trag tare sa ramana in primele locuri. In general, au marcat afara la echipe care joaca, asa ca probabil o vor face si la Dortmund.
Ramane de vazut daca fara Lewandowski Borusia poate marca de mai multe ori, pentru ca eu merg pe

Dortmund vs Frankfurt 2(AH +1)@2.49  
Miza: 10.
Eventual castig: 14,9.
« Last Edit: 16 February 2013 - 23:52:49 by irisui » Logged

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #16 on: 23 February 2013 - 12:39:34 »

[b]Augsburg - Hoffenheim[/b]
Pronostic: under 2,5 goluri
Cota: 1.74
Argumentare: Sunt doua echipe in mare suferinta aici, dar miza e foarte mare: se joaca pentru locul 16, cel care da dreptul disputarii unui meci de baraj pentru evitarea retrogradarii cu ocupanta locului 3 din Zweite Bundesliga.
Sperantele ambelor echipe de a se salva direct sunr pracyic nule, distanta fata de locul 15 fiind de 10 puncte.
Hoffe are 16 puncte si este pe locul 16, iar Augsburg e la un punct in spatele ei.
Pana la urma, un egal le pastreaza pe ambele in carti, asa ca e foarte posibil sa vedem un meci anost, cu putine goluri, cele doua combatante suferind mult la capitolul ofensiv.( 18 goluri marcate Augsburg, 26- Hoffe).

Formatii probabile:
Augsburg: Amsif - Parkhurst, Callsen-Bracker, Klavan, de Jong - Baier - Koo, Voght, Ji, Werner - Mölders
Antrenor: Weinzierl. Absenti: Jentzsch (p), Manniger (p), Petrzela (m), Verhaegh (f)

Hoffenheim: Gomes - Beck, Abraham, Delpierre, Johnson - Weis, Polanski - Roberto Firmino, Volland, Usami - de Camargo
Antrenor: Kurz. Absenti: Salihovic (m), Rudy (m),  Vukcevic (m)

Miza: 7 u
Castig eventual: 5,18 u
« Last Edit: 23 February 2013 - 20:00:07 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #17 on: 23 February 2013 - 23:22:38 »

Gr Furth v Leverkusen
Pronostic: 2
Cota: 1.75  bet365

Argumentare: Leverkusen are sansa sa de a se tine dupa Dortmund, echipa care probabil va face tot posibilul sa ia cele 3 puncte de la M'Gladbach. Si spun ca are sansa sa pentru ca intalneste ultima echipa clasata, echipa fara prea mari sperante in acest sezon. E clar ca si gazdele vor trage tare, vesnica lupta a echipei de la retrogradare care nu mai are nimic de pierdut insa la ce forma are Furth, vad in acest lucru doar inclinatie pozitiva catre predictia mea. De ce? Pentru ca daca Furth iese la joc, lasa spatii libere destule incat Leverkusen sa fructifice si sa isi adjudece meciul.

Castig eventual: 6 u
« Last Edit: 02 March 2013 - 12:36:04 by irisui » Logged

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #18 on: 02 March 2013 - 12:45:39 »

Hamburg- Furth
Pronostic: Hamburg
Cota: 1.65  Marathon
Argumentare: Hamburg e o echipa inconstanta, dar chiar si asa, se afla in acest moment la 4 puncte de mirajul Ligii Campionilor, de ce n-ar visa ? Cu jucatori ca Adler, Aogo, Rudnevs, Son sau Van der Vaart, totul e oosibil, insa calcaiul lui Ahile la aceasta echipa ramane defensiva.
Furth a tinut in sah pe Leverkusen in etapa trecuta, ar mai avea sanse teoretice la locul de baraj, 16, pentru evitarea retrogradarii, dar pentru asta ar trebui sa marcheze si ei nu au cu cine sa faca asta! ( au doar 13 goluri in 23 de etape).
Eintracht a pierdut aseara si e o sansa imensa pentru Hamburg de a se apropia la un punct de locurile de Liga.
 Are atuuri destule pentru a invinge azi, il astept pe Son cu o magie care sa aduca victoria .

Formatii probabile:
Hamburg
Adler - Diekmeier, Westermann, Rajkovic, Jansen - Badelj - Skjelbred, Aogo - van der Vaart - Rudnevs, Son
Trainer: Fink

Furth
Hesl - M. Zimmermann, Sobiech, Mavraj, Baba - Geis - Klaus, Fürstner, Varga, Pledl - Djurdjic
Trainer: Preis

Castig eventual: 5,2u
« Last Edit: 02 March 2013 - 18:34:48 by irisui » Logged
minutulsiscorul
Membru
*

Thanks! +2/-0

« Reply #19 on: 02 March 2013 - 15:15:39 »

Werder vs Augsburg
M-am uitat pe lista de astazi si la o prima estimare ma gandeam ca meciul asta e unul ce sta la 1.9-1.95 pe gazde. In momentul asta doar un ratacit 1.8 la Blue Square - in rest cota variaza in jurul lui 1.72. Mic, foarte mic daca e sa ne gandim la o echipa care anul asta are doar o victorie din 3 meciuri acasa - si aia obtinuta in ultimile 5 minute, cu Hannover. 4 goluri marcate, 8(!) primite in trei meciuri - asta e sita nu aparare.
Augsburg parea condamnata acum vreo doua luni. Pauza de iarna i-a mai revigorat si incet, incet au iesit de pe loc retrogradabil - victoria la contracandidata le-a ridicat moralul pana in tavan.
Sokratis s-a refacut fix in timp pentru a-l inlocui pe eliminatul Prodl. Petersen si Arnautovici vor conduce asaltul la poarta Amsif. Augsburg e fara probleme deosebite de lot.
Prea jos pe Werder, prea sus pe Augsburg.

Werder vs Augsburg 2(AH 0.75) @1.99  
Miza: 10u
Castig eventual: 9,9u
« Last Edit: 02 March 2013 - 18:34:28 by irisui » Logged

Pages: [1] 2 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: