Welcome, Guest. Please login or register.
23 September 2019 - 14:03:15

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS" DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2013 - PONTURI
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 Go Down Print
Author Topic: CONCURS" DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2013 - PONTURI  (Read 6763 times)
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #60 on: 19 January 2013 - 00:03:57 »

Baza: Gasquet

Francezul arata o forma buna la inceput de an, el venind in Australia dupa ce s-a impus in turneul de la Doha. Evolutia buna a continuat si aici unde a reusit sa treaca lejer pana acum de cei doi adversari in minim de seturi. De cealalta parte adversarul sau mai slab cotat a reusit o performanta notabila pentru el, ajungand pana in turul 3, in urma unor meciuri terminate in 4, respectiv 5 seturi. Pana la acest turneu croatul a mai sustinut 3 meciuri cu alti jucatori din top 20 toate pierdute. In concluzie valoare dintre cei doi, care se reflecta si in clasamentul general, locul 10 Gasquet si 70 Dodig si timpul petrecut pe teren la acest turneu duc la o victorie facila a francezului.

Rezerva: Tsonga
« Last Edit: 19 January 2013 - 07:01:50 by irisui » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #61 on: 19 January 2013 - 01:39:56 »

Baza: Cilic M

Cred ca pontul este de fapt un pariu impotriva lui Seppi, acest Hanescu al italienilor,genul de jucator care tocmai cind ti-e lumea mai draga si ai capatat de 3 lei incredere in el te arde. Desi nu pare la prima vedere, cosider ca e un meci dezechilibrat , Cilic fiind unul din putini jucatori completi din circuit; statistica desi ii este favorabila nu cred ca este relevanta in momentul de fata, as zice ca balanta pe forma actulala se inclina mai mult pe croat. Daca tot e seara confesiunilor trebuie sa recunosc ca am o mare admiratie pentru poporul sirb (m-am nascut si am crescut intr-un cartier sirbesc, deci o sa merc pe ce-mi dicteaza ... constiinta  ag )

az

Rezerva: Federer
« Last Edit: 19 January 2013 - 08:24:33 by irisui » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #62 on: 19 January 2013 - 02:56:32 »

Baza: Cilic - Pe zi ce trece meciurile sunt tot mai grele si competitia in concurs se ascute. Daca nu esti atent te poti frige iremediabil, asa ca aleg sa joc acum atat strategic cat si parioristic. Cilic este un jucator bun, dar care are caderi inexplicabile atunci cand ti-e lumea mai draga. Totusi, turneele de GS sunt altceva pentru el, reusind sa se adune si sa treaca constant cateva tururi. Turneul de la AO este cel la care are cele mai bune rezultate din toate GS-urile si nu cred ca poate da cu piciorul unui tur 4 aici, tur 4 pe care l-a atins din 2008 pana in 2011, iesind de fiecare data aici cu o exceptie in 2010 cand a facut semifinala cu Murray intr-un turneu de poveste pentru el in care a scos pe rand jucatori cu nume: Santoro, Tomic, Wawrinka, Del Potro si Roddick. Anul trecut nu a fost prezent aici, deci anul asta poate obtine puncte importante in lupta lui de accedere in TOP 10. Pana acum a trecut in minim de seturi de Matosevic si Ram nepierzand nici macar un game pe propriul serviciu, deci avem deja un motiv de bucurie pentru ca serviciul este principala sa arma. De partea cealalta, Seppi este un jucator bun, care joaca aproximativ la fel pe toate suprafetele, dar totusi parca prefera mai mult suprafetele usor mai lente. A inceput sezonul in forta, avand la activ deja 8 meciuri, dar bilantul este neutru 4-4, obtinand victorii la jucatori de mana a treia sau mai rau si in special zguristi. Cum a dat de unul care prefera hardul (Istomin) cum a fost pus in dificultate, avand nevoie de set decisiv si peste 4 ore pentru a se impune. Cred ca Cilic are toate motivele pentru a se intrebuinta la maxim in acest meci pentru a trece in turul urmator unde va da cel mai probabil peste Del Potro si unde va avea sansele lui.

Rezerva: Gasquet
« Last Edit: 19 January 2013 - 08:24:50 by irisui » Logged

Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #63 on: 19 January 2013 - 03:41:32 »

Baza: Tsonga - Tsonga unul din jucatorii in mare forma in acest sezoon are o misiune desul de facila, pe Kavcic un jucator care prefera zgura dar care a ajuns aici datorita unui traseu destul de usor. Cred ca acest tur 3 pt el este o performanta iar infrangerile din acest an cu Harison si Bautista i-au aratat limitele slovenului pe hard pe cand Tsonga a batut jucatori cu o clasa cel putin peste Kavcic in acest an, iar valoarea si experienta se vor vedea de partea francezului.

Rezerva: Gasquet
« Last Edit: 19 January 2013 - 08:25:12 by irisui » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #64 on: 19 January 2013 - 18:35:50 »

Baza: Berdych
Meciuri din ce in ce mai grele, Berdych va juca cu Anderson, un jucator care se afla intr-o forma foarte buna insa care se pare ca nu se descurca prea bine cu jucatori precum cehul, acesta avand 4-0 in meciurile directe pana acum. Ambii servesc foarte bine, insa experienta ar trebui sa isi spuna cuvantul in cazul unui set cinci.

Rezerva: Ferrer
« Last Edit: 20 January 2013 - 09:52:05 by irisui » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
2ohmi
Membru avansat

Thanks! +16/-2

« Reply #65 on: 19 January 2013 - 22:32:40 »

Baza: Almagro. Una din cele mai grele alegeri pe care le fac la acest concurs. Dacă iniţial am vrut să merg pe Tipsarevic, apoi pe Ferrer, am decis să merg împotriva argumentelor mele, mai ales că la acest Ao am pariat pe dinafară. Tipsarevic a avut parte de adversari mult mai grei în tururile precedente (Hewitt, Lacko, Benneteau) ce l-au rodat, dar în acelaşi timp l-au obosit, acesta jucând 13 seturi în 3 meciuri! Un meci lung l-ar dezavantaja clar pe sârb. Almagro, învingător în minimum de seturi, a avut adversari facili în ceea ce priveşte bagajul de lovituri, Johnson şi Janowicz jucători iubitori de hard, iar Gimeno-Traver Daniel un jucător ce se descurcă acceptabil pe această suprafaţă. În întâlnirile directe Almagro conduce cu 2-0, ultima întâlnire fiind de la Abu Dhabi de acum 3 săptămâni.
Bază: Djokovic.
« Last Edit: 20 January 2013 - 09:52:16 by irisui » Logged

You can have low moments, but those 10, 15 seconds after a big win make up for a lot of bad days- Andy Roddick
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #66 on: 20 January 2013 - 00:25:20 »

Baza: Ferrer
Uimitor as zice este faptul ca Nishikori il conduce pe spaniol cu 2-1 dupa o victorie pe hard si una pe iarba. Daca as sta putin pe ganduri pentru acest aspect probabil ca mi-as pune semne serioase de intrebare. E adevarat ca niponul joaca destul de bine insa nu il vad la nivelul lui Ferrer inca si se pare ca nici casele de pariuri nu-l vad. Nu stiam sigur daca Ferrer va trece cu 3-0 de Baghdatis, dar faptul ca a facut acest lucru m-a lamurit si m-a convins ca spaniolul o sa se descurce si mai departe la fel de bine. Nishikori nu este in programul lui Ferrer dupa parerea mea, ci adevarata provocare vine apoi cu Berdych stiind ca oricare va merge mai departe il va avea de infruntat pe Djokovic. Japonezul s-a descurcat de minune insa este cazul sa plece acasa. In teren cu un jucator ca Ferrer, un jucator agresiv si sigur pe el, nu cred ca mai poate face ceva spectaculos.

Rezerva: Djokovic
« Last Edit: 20 January 2013 - 09:52:28 by irisui » Logged

Just do it !
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #67 on: 20 January 2013 - 01:26:10 »

Baza: Berdych

Un meci intre doi jucatori in mare forma la inceput de an, cam de acelasi profil putem zice, foarte inalti si avand ca principala arma serviciul. Anderson pare insa mai obosit, el a ajuns pana in finala la Sydney inainte de turneul acesta, disputand 5 meciuri, 3 dintre ele terminate in 3 seturi, iar aici a avut meci greu turul precedent cu Verdasco de care a reusit pana la urma sa treaca in 5 seturi. In plus meciurile directe dintre cei doi ne arata un avantaj clar de partea cehului, 4-0, una din victori consemnandu-se anul trecut chiar aici in turul 3, meci incheiat dupa numai 3 seturi. Chiar daca sud africanul a aratat lucruri bune la acest turneu, nu cred ca are forta sa treaca si de Berdych, care nu a pierdut nici un set pana acum.

Rezerva: Ferer
« Last Edit: 20 January 2013 - 09:53:00 by irisui » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #68 on: 20 January 2013 - 02:33:45 »

Baza : Ferrer

Ferrer si Nishikorii sunt jucatori aflati pe val care au avut parcurs fara greseala la AO. Ferrer va avea un meci greu dar care I'll poate transa in favoarea lui printr-un joc solid si rabdare la schimburile lungi, plus ca returneaza bine mai ales ca nisikori nu are o serva incredibila. Japonezul este un jucator de explozie care loveste bine cu dreapta dar care poate fi blocata de un strateg foarte bun cum este Ferrer. Asadar un meci incins in care experienta mai mare din meciurile cu top 4 a spaniolului poate fi decisiva la astfel de meciuri.

« Last Edit: 20 January 2013 - 09:52:39 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #69 on: 20 January 2013 - 18:01:28 »

Baza: Tsonga
Ca de la francez la francez o sa avem parte de un meci demn de Rolang Garros, doar ca pe hard si nu pe zgura. In timp conduce Gasquet cu 4-3 ceea ce nu pot spune ca este chiar uimitor insa acum chiar cred ca Tsonga este peste compatriotul sau si din felul in care a reusit sa treaca pana acum in turneu si pentru faptul ca, pe hard, conduce cu 2-1 statistica. Serviciul lui Tsonga pare mai eficient dupa parerea mea si poate produce mai multi asi in noaptea aceasta, singurul lucru care ma enerveaza, ca sa zic asa, privitor la el este faptul ca isi pierde rapid concentrarea. Sa speram ca la noapte nu o sa fie cazul.

Rezerva: Murray
« Last Edit: 22 January 2013 - 21:49:45 by irisui » Logged

Just do it !
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #70 on: 20 January 2013 - 20:59:02 »

Baza: Murray
Merg pe mana scotianului aici care cred ca se va impune foarte usor, mai ales datorita faptului ca Simon vine dupa un meci foarte lung cu Monfils si pentru faptul ca s-a accidentat la picior in acelasi meci. Chiar si asa in mod normal Murray este favorit datorita jocului mai complet si datorita motivatiei suplimentare la turneele de mare slam.

« Last Edit: 22 January 2013 - 21:49:58 by irisui » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
2ohmi
Membru avansat

Thanks! +16/-2

« Reply #71 on: 20 January 2013 - 22:12:34 »

Bază: Seppi. În meciul din noaptea asta se întâlnesc doi jucători care nu acced în fazele avansate ale unui turneu de Mare Slam. Chardy vine după 13 seturi jucate şi victorii fără greutate la Menendez-Maceiras şi Granollers, dar apoi a reuşit surpriza elimindându-l pe inconstantul Del Potro în 5 seturi epuizante. Vine cu un moral bun după victoria în faţa argentinianului, dar după cum am spus nu a strălucit deloc pe parculsul celor 3 meciuri. Singurul jucător italian de care îmi place (poate şi Naso), a jucat tot 13 seturi la acest turneu, trecând de Zeballos, Istomin şi apoi Cilic. Eliminarea ultimilor doi, după părerea mea, fiind o surpriză. O să fie un meci foarte greu, epuizant pentru ambii jucători, dar am încrederea în Seppi că o să reuşească victoria, chiar şi în set decisiv.
Rezervă: Murray
« Last Edit: 22 January 2013 - 21:50:11 by irisui » Logged

You can have low moments, but those 10, 15 seconds after a big win make up for a lot of bad days- Andy Roddick
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #72 on: 20 January 2013 - 22:19:23 »

Baza: Tsonga

Daca turul precedent am mers pe Gasquet, acum nu cred ca o sa treaca mai departe. E adevarat scorul intalnirilor directe, ii este favorabil, 4-3, totusi pe hard Tsonga a reusit sa ii fure 2 din 3 meciuri, unul chiar aici la Melbourne in 2009. Amandoi se afla intr-o forma buna, castigandu-si toate meciurile din acest an, iar la acest turneu au trecut amandoi lejer de adversarii intalniti pana acum, chiar daca Richard a pierdut un set turul precedent. Si totusi ce ma face sa joc pe Jo? Stilul sau nebunesc, cu venirile dese la fileu si loviturile explozive care pot face diferenta dintre cei doi.

« Last Edit: 22 January 2013 - 21:50:29 by irisui » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #73 on: 21 January 2013 - 04:21:52 »

Baza: Gasquet

Gasquet desi e outsider in acest meci are potential sa treaca mai departe, iar asta s-a vazut in acest an unde a evoluat bine . Chiar daca intalneste un jucator precum (songa aflat si el pe val, jocul diversificat al lui richard ii poate pune mari problemea, Tsonga fiind cunoscut pentru momentele de cadere care le are pe pe parcursul unui meci, iar Gasquey poate profita de asta.

« Last Edit: 22 January 2013 - 21:50:39 by irisui » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #74 on: 21 January 2013 - 17:23:35 »

Baza: Almagro
Primul sfert de finala de la australian open aduce fata in fata doi jucatori spanioli care se cunosc foarte bine si care cu siguranta vor face un meci pe masura. Chiar daca Ferrer are 12-1 in meciurile directe de pana acum, chiar daca a invins jucatori mai bine cotati decat cei eliminati de Almagro la acest turneu, cred ca va avea un meci foarte greu in care ii va fi foarte greu sa se impuna. Fiind inspirat putin de meciul lui Wawrinka, mai ales de reverul lui cu o mana care l-a dovedit pe Nole in nenumarate randuri, sper ca Nicolas sa faca un meci foarte bun, in care daca va avea rabdare eu cred ca are armele necesare pentru a se impune si pentru a ajunge in semifinale. Serviciul superior al lui ar putea duce seturile inspre tie break iar acolo nu se stie ce se intampla, mai ales daca acesta prinde o zi buna in care ii intra orice lovitura.

« Last Edit: 22 January 2013 - 21:50:56 by irisui » Logged

tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #75 on: 21 January 2013 - 17:51:22 »

Baza: Ferrer

Nu vad alt deznodamat in acest meci decat victoria lui Ferrer. Pai de ce ar castiga Almagro acum, daca nu a fost in stare sa o faca in precedentele 12 confruntari directe. Pentru Nicolas un sfert la Melbourne, pe hard, este deja o performanta notabila, insa aceasta noapte va fi si ultima pentru el la acest turneu. Chiar daca nu exceleaza la serviciul, indarjirea cu care lupta pentru fiecare punct isi va spune cuvantul si il va face pe Almagro sa cedeze pana la urma. Pana acum Ferrer a confirmat statutul sau de favorit 4 al turneului si a trecut lejer de adversari incomozi ca Nishikori, Baghdatis, Smyczek sau Rochus, cedand doar un set in turul doi la american. De cealalta parte, conationalul sau a trecut cu greu de primul tur in care a avut nevoie de 5 seturi sa il invinga pe mai putin cunoscutul Steve Johnson. In tururile 2 si 3 a reusit victorii scurte la Gimeno-Traver si Janowicz, iar in optimi a beneficiat de abandonul lui Tipsarevici in setul 2. Singurul atu al acestuia ar putea fi serviciul, insa Ferrer returneaza bine. In concluzie nu vad nici un argument pentru o surpriza in seara aceasta.

Rezerva: Djokovici
« Last Edit: 22 January 2013 - 21:51:08 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #76 on: 21 January 2013 - 20:39:50 »

Baza: Djokovic
Genul de meci despre care nu se vorbeste ci la care trebuie sa te uiti pentru a avea ceva de spus apoi. E 11-1 pentru Djokovic si pe hard l-a cam distrus pe Berdych care probabil acum este alimentat doar de prestatia foarte buna facuta de Wawrinka. Totusi, la Djokovic e putin mai greu sa-l prinzi in 2 meciuri nepregatit. Eu asa vad lucrurile. Dupa ce Wawrinka i-a dat emotii mari, pentru Berdych, de la care se asteapta la un joc destul de bun, cred ca este altfel pregatit. Ca sa acord putin credit si lui Berdych pentru toate meciurile castigate cu 3-0 as fi spus ca daca era un meci de 2 seturi, avea sansa sa sa-l surprinda pe sarb.. Insa cand vorbim de 3 seturi, Djokovic are destul timp sa se trezeasca, deci nicio sansa pentru Berdych.

Rezerva: Almagro

Just do it !
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #77 on: 22 January 2013 - 20:44:22 »

Baza: Murray

Un sfert de finala facil pentru Murray care poate sa isi continue seria de meciuri bune de aici, fara set pierdut. Britanicul lupta pentru un nou titlu de mare slam dupa cel castigat anul trecut si nu poate sa se impiedice de mult mai modestul sau adversar din seara asta pentru care accederea in acest act reprezinta o performanta neasteptata. In comparatie cu Andy, Chardy a stat pe teren mult mai mult, 5 seturi cu Menendez-Maceiras si Del Potro si 4 cu Granollers si Seppi. Desigur, isi va juca sansa lui mai ales ca serviciul i-a functionat bine pana acum, insa in fata lui Murray e greu sa emiti pretentii doar cu serviciul. In intalnirile directe favoritul 3 al turneului conduce cu 4-1, toate meciurile fiind disputate pe hard. Anticipez si o dorinta de revansa datorita ultimului meci, castigat de catre francez.

Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #78 on: 22 January 2013 - 21:14:45 »

Baza: Federer
Fortat de imprejurari si de vremurile grele care vin ma agat de ultima sansa si este o sansa solida dupa parerea mea. Desi Tsonga joaca un tenis de calitate, Federer ramane unic in istoria tenisului si un renume in practica acestui sport. La ce capitole este mai bun francezul? Este mai tanar, atat cred ca are avantaj in fata elvetianului insa la cum se misca Federer in teren, ai zice ca e un adolescent. Sunt putine locuri in care poti sa lovesti pentru ca sa faci punct cu Federer, iar Tsonga nu ma astept sa le poata gasi.

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #79 on: 22 January 2013 - 21:53:30 »

Baza: Djokovic
Genul de meci despre care nu se vorbeste ci la care trebuie sa te uiti pentru a avea ceva de spus apoi. E 11-1 pentru Djokovic si pe hard l-a cam distrus pe Berdych care probabil acum este alimentat doar de prestatia foarte buna facuta de Wawrinka. Totusi, la Djokovic e putin mai greu sa-l prinzi in 2 meciuri nepregatit. Eu asa vad lucrurile. Dupa ce Wawrinka i-a dat emotii mari, pentru Berdych, de la care se asteapta la un joc destul de bun, cred ca este altfel pregatit. Ca sa acord putin credit si lui Berdych pentru toate meciurile castigate cu 3-0 as fi spus ca daca era un meci de 2 seturi, avea sansa sa sa-l surprinda pe sarb.. Insa cand vorbim de 3 seturi, Djokovic are destul timp sa se trezeasca, deci nicio sansa pentru Berdych.

Rezerva: Almagro
Pages: 1 2 3 [4] 5 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: