Welcome, Guest. Please login or register.
22 October 2019 - 04:15:50

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS" DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2013 - PONTURI
« previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5 Go Down Print
Author Topic: CONCURS" DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2013 - PONTURI  (Read 6893 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 13 January 2013 - 09:50:50 »

Aici sunt meciurile din prima zi a A.O, din oferta  bet365
http://www.bet365.com/home/FlashGen4/WebConsoleApp.asp?cb=108816705547511577
Ultimul meci eligibil al zilei de maine este Hewitt-Tipsarevic .
Va rog sa postati doar dupa ora 18.00, cand se incheie inscrierile!
« Last Edit: 13 January 2013 - 18:05:55 by irisui » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #1 on: 13 January 2013 - 18:00:38 »

Baza: Malisse X. - In mod normal belgianul nu ar trebui sa aiba probleme aici cu un Andujar aflat intr-o forma execrabila (0-9 in ultimele 9 meciuri jucate). Nu ca el s-ar afla intr-o forma foarte buna, dar macar trece 1-2 tururi la turnee de obicei. Anul acesta l-a inceput destul de bine cu 3 tururi la Auckland, unde a trecut de Klizan, Giraldo si a pierdut la Kohlschreiber in minim de seturi dar foarte greu (6-7, 4-6). In schimb, Andujar a fost la 2 turnee, Doha si Sydney, dar a pierdut la ambele in primul tur, castigand un singur set la Benneteau foarte greu cu 7-5, dar le-a pierdut lejer pe celelalte.

Rezerva: Lopez F.
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:54:07 by irisui » Logged

2ohmi
Membru avansat

Thanks! +16/-2

« Reply #2 on: 13 January 2013 - 18:14:53 »

Baza: Doskoy - Romānul este un zgurist veritabil anul trecut reuşind performanţa de ai fura un set lui Federer la Roland Garos. Cu toate astea pe suprafeţe mai rapide nu are rezultate deloc dovadă şi faptul că are 5 meciuri jucate din 2010 pānă īn prezent. Rusul Donskoy, nici el nu este un īmpătimit al acestei suprafeţe, dar se descurcă mult mai bine, avānd rezultate satisfăcătoare. Serviciul şi forehand-ul fiind armele rusului, ar trebui să īl ajute să treacă de Ungur fără prea mari probleme. Īn īntālnirile directe Donskoy conduce cu 1-0, reuşind să īl surclaseze pe Ungur chiar pe zgură la turneul de la Meknes.
Rezerva: Nishikori
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:54:24 by irisui » Logged

You can have low moments, but those 10, 15 seconds after a big win make up for a lot of bad days- Andy Roddick
Punisher19
Membru
*

Thanks! +3/-0

Vorbeste doar daca poti depasi calitativ tacerea

« Reply #3 on: 13 January 2013 - 19:52:05 »

Baza: (WC)John Millman(AUS)
Millman nu e un jucator la care te-ai uita atunci cand vrei sa pariezi,mai ales la un GS,insa acum are o sansa destul de mare de a progresa in runda a 2-a deoarece intalneste un adversar care nu e intr-o forma foarte buna.Pe langa asta,h2h-ul dintre cei 2 arata un 3-1 destul de convingator pentru australian,cu atat mai mult cu cat ultima confruntare a fost acum 2 saptamani si s-a incheiat cu un categoric 2-0 pt John,fiind si cea mai categorica victorie a lui in fata japonezului.Acesta din urma de altfel,a reusit o singura victorie,si aceea la capatul unui meci de 3 seturi,in Japonia.
De mentionat ca John i-a dat destule batai de cap si lui Andy Murray recent,reusind sa duca meciul in 3 seturi,asta aratand ca in Australia nivelul jocului creste considerabil
Ito nu a stralucit niciodata in Australia,astfel ca Millman are prima sansa in a merge mai departe

Rezerva: Almagro     
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:54:50 by irisui » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #4 on: 13 January 2013 - 20:25:40 »

Baza: Kei Nishikori
Nishikori a inceput anul bine cu o semifinala la Brisbane pierduta in fata lui Murray dupa ce a abandonat in setul 2 . Este un jucator ofensiv care se tine bine in schimburile lungi, cu un serviciu si o dreapta destul de bune . Hanescu adversarul sau nu a aratat prea bine chinuindu-se in calificarile de la Auckland unde a fost invins de G. Jones dupa ce anterior s-a chinuit si cu Cipolla. Nu vad cum ar putea face fata jocului ofensiv al japonezului care mi se pare la toate capitolele peste roman, iar lucrul acesta se va vedea la noapte.
Rezerva: Millman  
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:55:03 by irisui » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #5 on: 13 January 2013 - 20:43:48 »

Baza : Harrison

Un meci echilibrat mai mult prin privinta statisticilor. Giraldo are in spate experienta dar nu are talentul si energia americanului. N-ar prea fi multe lucruri de spus aici..sa ne apucam sa insiram rezultate nu prea am timp. Americanul este si pe val facand cateva meciuri foarte bune in ultimul timp. Pentru frumuetea meciului cred ca ii ia un set si Giraldo.

Rezerva : Anderson
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:56:34 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #6 on: 13 January 2013 - 20:50:29 »

Baza: Querrey
Incepe Australian Open, incepe tenisul adevarat! smile
M-am tot uitat pe meciuri, iar Phau si Kamke, alegerile mele initiale, mi s-au parut nesigure!
 Asa ca incep cu "marele Sam", un "big server" care nu-i va da prea multe sanse spaniolului Munoz de la Nava si-i va bubui in teren as dupa as.
De la Nava a trecut de calificari si deja asta e o mare realizare pentru el, fiindca pana la urma, pentru un  zgurist nativ, accederea pe tablou e un mare bonus!
Mai mult, spaniolul l-a batut pe Sam in 2010 pe zgura, la Madrid si acest fapt se cere razbunat pe asfaltul de la Melbourne!
Nu-mi place"ciocanarul" Sam, dar asta e, are profil de hardist si trebuie sa profit de el!!! smile

Rezerva: Nishikori
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:56:48 by irisui » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #7 on: 13 January 2013 - 21:05:01 »

Baza: Anderson

Merg pe mana jucatorului din Africa de Sud care a jucat foarte bine la Sidney unde a reusit sa ajunga pana in finala, pierzand foarte greu la tanarul Tomic in trei seturi. Se stie ca el este un "tunar" al circuitului, serveste foarte bine, face un joc bun la fileu si mai nou observ ca si-a imbunatatit semnificativ jocul de pe linia de fund facand multe puncte atat cu forehandul cat si cu backhandul. Lorenzi ramane un jucator de zgura care nu cred ca are vreo sansa in aceasta noapte.

Rezerva: Baghdatis
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:57:05 by irisui » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
figo15
Membru
*

Thanks! +1/-0

« Reply #8 on: 13 January 2013 - 21:23:41 »

Baza: wawrinka

Elvetianul cap de serie nr. 15 anu asta la openul australian intalneste il intalneste in primul tur pe neamtul stebe jucator de mana stanga nr 164 mondial.Cei doi au mai fost fata in fata la inceputul anului invingator iesind wawrinka in doua seturi 6-3, 6-4. e clar diferenta de valoare intre cei doi si de experienta in circuit la nivel inalt in turnee de grand slam iar forhand-ul neamtului intra in reverul elvetianului unul dintre cele mai bune din circuit, nu cred ca Stebe are vreo sansa in fata unui jucator cu loviturile la el, extrem de tehnic si inca motivat.  
Rezerva: Andersson
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:57:22 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #9 on: 13 January 2013 - 21:49:50 »

Baza: Youzhny

Dupa parerea mea rusul se afla pe o panta descendenta a carierei sale, la 31 de ani nu cred ca poate urca mai sus de locul 25 cel ocupa acum. Jocul sau impresioneaza pe hard dar cu timpul varsta isi spune cuvantul mai ales pe o astfel de suprafata. Desi joaca in fata unui jucator local rusul va trece lejer (macar in acest tur) de Ebden, intre ei singura intalnire revenindu-i rusului si tot pe hard. Merg pe mana rusului acum pt ca incepand cu turul III oricand poate iesi avand un tablou destul de valoros.

Rezerva: Anderson
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:57:36 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #10 on: 13 January 2013 - 22:59:03 »

Baza: Marcos Baghdatis
Aleg ghidat putin de subiectivism in sensul ca mie personal nu-mi place deloc acest cipriot si nu-l vad un mare jucator chiar daca el pare sa joace ceva tenis. Ok, in meciul din primul tur intalneste un jucator  spaniol, oarecum bazat pe zgura si pleaca cu prima sansa pentru ca se descurca destul de bine pe hard. Stiu ca este un luptator, stiu ca serveste bine si stiu ca Ramos nu este jucator de clasa sa. Insa ma astept ca atunci cand va da de un jucator mai "interesant" (gen Youzhny) probabil va pleca acasa pentru ca nu face fata la 3 seturi cu succes.

Rezerva: Xavier Mallise
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:57:51 by irisui » Logged

Just do it !
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #11 on: 13 January 2013 - 23:26:04 »

Baza: Kamke T

3-0 in intilnirile directe pina acum, 2-0 la seturi de fiecare data. Forma deosebita aratata de Kamke la Doha unde a trecut 3 tururi pentru a pierde in sferturi la Ferrer. Cipolla a inceput anul cu o infringere in primul tur la Chennai, a ajuns in turul 2 la Auchland unde a pierdut in turul 2 la Hanescu. Per total forma lui Kamke dar si rezultatele directe vor fi hotaritoare pentru stabilirea invingatorului

Rezerva: Andersson
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:58:01 by irisui » Logged
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #12 on: 14 January 2013 - 00:09:56 »

Baza: Melzer

Austriacul s-a acomodat deja cu hardul din Australia, participand la 2 turnee pana acum, la Aukland unde a iesit in primul tur, iar la Brisbane a fost eliminat in sferturi. In schimb adversarul sau de azi, Kukushkin, nu numai ca nu a jucat nici un meci oficial pana acum aici dar el este inactiv din septembrie anul trecut cand a avut meci de Cupa Davis. Cei doi se intalnesc pentru prima oara si cred ca experianta lui Melzer isi va spune cuvantul in acest meci si va accede in turul urmator.
Rezerva: Mallise
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:58:14 by irisui » Logged
adimicrobistul
Administrator
Membru avansat

Thanks! +50/-0

« Reply #13 on: 14 January 2013 - 08:26:11 »

Baza: Fognini

Italianul este un jucator pe care nu te poti baza prea mult atunci cand joaca in turneele saptamanale din circuit, fiind cunoscut ca blatist, dar atitudinea lui se schimba atunci cand joaca turnee de Mare Slem. Astazi Fognini il intalneste pe spaniolul Bautista Agut, un jucator care se simte bine pe zgura, cu care a jucat si anul trecut la St.Petersburg si l-a invins cu 6-4 7-6. Bautista se afla pentru a doua oara pe tabloul principal dupa ce anul trecut a fost eliminat de brazilianul Mello. Voi merge pe victoria lui Fognini bazandu-ma pe dorinta lui de a merge cat mai departe atunci cand joaca turnee de Maree Slem.

Rezerva: Baghdatis
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:58:30 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #14 on: 14 January 2013 - 09:55:52 »

Baza: Hewitt

Se pare ca am ramas cu o singura posibilitate de a mai alege, si anume cea din jocul dintre Hewitt si Tipsarevic. Si nu cred ca voi juca pe favorit. Tipsarevic e un jucator muncitor, all around, insa uneori ii lipsesc momentele de geniu, de sclipire. Hewitt era un jucator cu un potential fenomenal insa a avut el problemele sale fizice si de antrenament, dar a ramas un luptator desavarsit. La unul din ultimele sale turnee de mare slem, chiar pe propriul teren, cred ca va da tot ce poate aici pentru a mai face un turneu de mare slem reusit. In duelurile directe, Hewitt a mai trecut odata de Tipsarevic tot la Sydney, si cred ca azi chiar daca o va face in 4 sau 5 seturi, Hewitt poate trece de jucatorul sarb, parca inca neintrat in ritm.

Rezerva: Anderson
« Last Edit: 14 January 2013 - 15:58:46 by irisui » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #15 on: 14 January 2013 - 18:07:09 »

Baza: Tomic B. - Cel mai sigur meci al zilei din punctul meu de vedere pt ca favoritul indubitabil este un jucator care joaca "acasa" fiind principalul favorit al publicului dupa ce Leyton a iesit din turneu. Tomic este un jucator f bun pe hard. Avand deja 8 meciuri in acest sezon la cele 2 turnee la care a participat. La primul a pierdut in turul 3 iar la Sydney a castigat trofeul. Un astfel de jucator nu stiu cum ar putea pierde un meci in primul tur la AO cu un jucator ca Mayer care este un zgurist nativ si joaca pe hard doar la turnee foarte mari pt ca premiul pt iesirea din primul tur e de multe ori mai mare decat daca ar face finala la turneele lui obisnuite.

Rezerva: Lu Y.
« Last Edit: 15 January 2013 - 15:17:58 by irisui » Logged

*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #16 on: 14 January 2013 - 18:36:04 »

Baza: Raonic
Merg pe mana candanianului care desi nu trece printr-o perioada foarte buna cred ca se va impune lejer in fata lui Hajek, acesta din urma bate in retragere si joaca mai mult prin turnee challenger pe zgura pentru ca pe suprafete rapide se vede ca nu rezista mai mult de doua seturi. Raonic il va ataca din orice pozitie atat din servici cat si din forehand, iar pana la urma cehul va trebui sa se vada invins in fata mult mai tanarului sau adversar.

Rezerva: Lu
« Last Edit: 15 January 2013 - 15:18:08 by irisui » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
figo15
Membru
*

Thanks! +1/-0

« Reply #17 on: 14 January 2013 - 19:08:34 »

Baza: Gasquet;
Francezul are un debut de sezon fantastic invingand deja in turneul de deschidere de la Doha unde a avut in finala pe rusul Davydenko as in jocul de pe fund( la fel ca Nadal sa Fererr). Azi are in fata un spaniol care desi zgurist da un randament destul de bun si pe suprafete rapide insa Gasquet e de asemenea foarte tehnic si cu o gama foarte variata de lovituri si mai ales un rever formidabil poate oricand sa schimbe tactica si sa faca chiar servici-vole daca e cazul. In intalnirile directe 4-0 pt francez in circuitul atp din care 3 victorii chiar pe zgura iar in circuitul chalanger irelevant vorbim de 2005 gasquet l-a mai batut de doua ori pe spaniol.

Rezerva:Raonic;
« Last Edit: 15 January 2013 - 15:18:18 by irisui » Logged
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #18 on: 14 January 2013 - 19:21:51 »

Baza: Kohlschreiber

Germanul vine la acest turneu de mare slam dupa o finala pierduta chiar aiici in Australia acum cateva zile la unul din cei mai buni jucatori din circuit, Ferer. De cealalta parte a fileului il avem pe belgianul Darcis, care nu prea a jucat anul asta, singurul lui meci consemnandu-se pe 3 ianuarie, o infrangere intr-un turneu Challenger in Franta la un jucator foarte modest, Andrej Martin. Asa ca azi imi pun bazele in jucatorul mai in forma si mai valoros.

Rezerva: F. Mayer
« Last Edit: 15 January 2013 - 15:18:34 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #19 on: 14 January 2013 - 19:50:17 »

Baza : Lu
Ma bucur ca nu mi l-a luat nimeni pe micutul Lu. smile El are de aparat aici un tur 3 glorios obtinut anul trecut si asta e un motiv in plus adaugat tenacitatii cu care ne-a obisnuit in joc.
 N-as putea gasi un punct forte pur tenisistic jocului sau, dar deplasarea sa extraordinara in teren l-a adus pana pe locul 33 ATP in anul 2010. Suprafata sa favorita e hardul, pe astfel de terenuri si-a inceput activitatea si aici si-a obtinut notorietatea.
Despre Ramirez Hidalgo numai de bine! smile Imi place mult tipul asta de 35 de ani, e un zgurist pur sange, stie sa "alunece", joaca mereu cu maneca dreapta a tricoului ridicata pe umar pentru a-si arata muschii!!! smile
Fiindca veni vorba de zgura, trebuie sa spunem ca pe hard, Ramirez e "praf"!
Are clasament bun, a prins tabloul principal la A.O. , a venit, joaca, isi ia banutii si pleaca! Nu se putea refuza oferta unei asemenea excursii profitabile!
Dar Lu va invinge maine...

Rezerva: Florian Mayer
« Last Edit: 15 January 2013 - 15:19:01 by irisui » Logged
Pages: [1] 2 3 4 5 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: