Welcome, Guest. Please login or register.
21 October 2019 - 18:00:21

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA 2012-2013 - Andrey™
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 Go Down Print
Author Topic: NBA 2012-2013 - Andrey™  (Read 9416 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #60 on: 15 December 2012 - 23:11:32 »

Miami Heat @ 1.10
Dallas Mavericks @ Minnesota Timberwolves # Over 195 @ 1.92
-------------------------------
@  2.11
     Marathon        

« Last Edit: 17 December 2012 - 00:26:26 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #61 on: 16 December 2012 - 00:54:58 »

DET Pistons - DET Pistons @ 3.30
MIA Heat - MIA Heat @ 1.25
-----------------
@  4.12
     bet365      

Washington Wizards @ Miami Heat # Under 196 @ 2.02    6u     Marathon    
« Last Edit: 17 December 2012 - 00:26:45 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #62 on: 16 December 2012 - 01:15:48 »

iar joci pe spartii aia de la DET in cel mai prost spot posibil vs o echipa buna e ca si cum ai irosii bani aiurea .. smile
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #63 on: 16 December 2012 - 01:20:01 »

O sa vedem la noapte cine are dreptate. Un 2 OT dupa cateva zile de odihna nu poate conta chiar asa de mult, mai ales ca Pistons au o banca de rezerve peste cea a celor de la Pacers, subtire rau.
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #64 on: 16 December 2012 - 01:25:27 »

Ti-am tot spus ca pe mine spoturile astea pe care te bazezi tu aproape permanent nu prea conteaza. Mare smecherie ca au jucat 2 OT-uri aia de la DET aseara, dupa 2 zile de pauza. Jucatorii lor au jucat atatea minute cate joaca LeBron, Durant, Wade, Westbrook si multi altii intr-un meci fara prelungiri. IND este o echipa care se bazeaza aproape exclusiv pe front court, iar aici DET are un posibil antidot. La nivelul guarzilor, DET este clar peste IND, si de aici ma astept la cheia succesului pentru DET. Mi-e greu sa cred ca avantajul foarte mic din front court-ul Indianei poate castiga meciul in fata avantajului major pe care il are DET la "oamenii mici". Si sa nu omitem banca de rezerve, unde DET are din nou superioritate evidenta.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #65 on: 16 December 2012 - 01:55:26 »

O sa vedem la noapte cine are dreptate. Un 2 OT dupa cateva zile de odihna nu poate conta chiar asa de mult, mai ales ca Pistons au o banca de rezerve peste cea a celor de la Pacers, subtire rau.

care zile de odihna ca au jucat aseara in Brooklyn...
@ andrey ce banca are DET ca in afara de Stuckey restul nu prea conteaza...
« Last Edit: 16 December 2012 - 02:00:09 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #66 on: 16 December 2012 - 02:02:45 »

Ti-am zis sa lasi dracu' etnobotanicele alea. Ce e neclar in ce a spus Dude? DET a jucat aseara dublu OT intr-un meci venit dupa 2 zile de odihna.

Numai Stuckey face cat toata banca celor de la IND. Pe langa el mai sunt Drummond, Villanueva, Maggette.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #67 on: 16 December 2012 - 02:05:09 »

In primul rand nu vad ce avantaj are DET la nivelul guarzilor unde George e cu mult peste Knight iar Singler este un rookie, Drummond la fel iar Villanueva si Maggette sunt fosile deja nu au puterea sa mearcheze des in DD...iar Indi are un PG foarte bun pe care nu inteleg dc nu il foloseste pe numele sau DJ Augustin..
« Last Edit: 16 December 2012 - 02:09:43 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #68 on: 16 December 2012 - 02:18:39 »

Dar cine a spus ca marcheaza DD? Daca toate rezervele ar marca DD asa cum crede mintea ta, atunci meciurile ar trebuie sa se termine nu minim 110 puncte de echipa.

Poate ai vrut sa zici Hill, pentru ca George joaca SF. Si nu cred ca Hill e peste Knight, dar apoi cu mult. Dealtfel, ambii travearseaza o perioada buna, dar guardul pistoanelor este mai consecvent in evolutii si mai eficient pe tabela.
"Knight has found his scoring touch recently and has been shooting the lights out from beyond the arc over the last five games. He is averaging 23 points with 4.2 assists, four rebounds and one steal during that stretch while shooting an impressive 65 percent from 3-point land."
"Hill averaging 16 points, 5.8 assists, 5.4 rebounds, 1.2 blocks and 1.0 steal with 2.2 3-pointers per game over his last five."

Singler chiar daca este un rookie, are potential bun dar traverseaza o perioada mai neagra, iar astazi s-ar putea sa-si revina cu un adversar foarte slab ca Green in fata.
Augustin parea bun la CHA pentru ca era unul din putinii care aveau curaj sa arunce la cos. Si cum arunca foarte mult, aduna puncte, dar lumea nu se uita si la procentajul sau, care este unul penibil (undeva in jurul la 30%).

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #69 on: 16 December 2012 - 02:30:06 »

da dar macar ar trebui sa il foloseasca pentru a avea o banca mai buna altfel sa il dea la o echipa mai slaba nu sa ii distruga cariera ...
eu tot raman la parerea ca DET se afla intr-un spot prost si nu se merita juca nici ML dar mai ales pauza final cum ai luat tu ...
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #70 on: 16 December 2012 - 11:31:05 »

Exceptand obsesia DET...totul a fost super ok  az.

Just do it !
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #71 on: 16 December 2012 - 13:24:35 »

adevarat obsesie pe o echipa de parliti .. ai vazut acum andrey cat de mult conteaza asemenea spoturi ? si tine cont ca au jucat mare parte din meci fara Hibbert care s-a accidentat..
vezi exemplu si la Wizards care erau intr-un spot teribil dar n-am avut curaj sa joc handicapul ala major pe Heat si uite ca totusi i-au spulberat ...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #72 on: 16 December 2012 - 13:43:55 »

Poti sa-mi spui mai exact cum i-a afectat acest spot pe astia de la DET? Ca urmarind meciul nu mi-am dat seama sa fie afectati de un anume spot.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #73 on: 16 December 2012 - 14:34:57 »

procentajele vorbesc de la sine si modul categoric in care a castigat Indiana fara o piesa importanta care s-a accidentat pe la inceput ..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #74 on: 16 December 2012 - 17:08:33 »

Din cauza spotului nu au fost in stare Knight, Stuckey sau Prince sa nimereasca cosul, a ?  bj bj bj bj
Ala e mod categoric? IND a castigat doar pentru ca lor le-au intrat foarte multe cosuri din pozitii grele pe cand pistoanelor nu le-au intrat deloc nici macar alea multe din pozitie deschisa.
DET i-au dominat pe IND per total ca joc, dar cele doua runuri ale oaspetilor din primul sfert (15-2) si din ultimul sfert le-au fost fatale. Defapt, ultimul a fost fatal, pentru ca pe ala din primul sfert il recuperasera pana in pauza.
Hibbert s-a accidentat in finalul primei reprize, si pana atunci nu reusise mare lucru.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #75 on: 16 December 2012 - 17:16:41 »

i-au dominat total din cauza aia au pierdut DD la 11 pct .... oare procentajele alea slabe nu se datoreaza oboselii dupa un OT + o calatorie destul de lunga pana acasa etc etc....

dg
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #76 on: 16 December 2012 - 17:25:59 »

Eu m-am uitat la meci (cred ca tu deloc) si nu am vazut deloc oboseala. Energie atat in ofensiva cat si in defensiva au avut din plin pentru ca mereu au contestat aruncarile adversarilor (cu 2-3 exceptii) si au avut foarte des oameni demarcati fara marcaj. Iar aruncarile din caciula (chiar si fara marcaj) au fost ratate in proportie foarte mare. Iar pentru a pune efectiv o minge in cos de acolo nu ai nevoie de energie, ci de mana buna.
Tu dovedesti din nou ca vorbesti doar pe seama rezultatului si nu a meciului per ansamblu.
O echipa care arunca mai mult cu 15% decat adversarul nu cred ca e dominata clar din punct de vedere al jocului. E la fel ca in fotbal cand o echipa ataca mai mult si suteaza mai mult, dar echipa adversa trage de 2 ori la poarta si castiga meciul la handicap. Apoi vine unul ca tine care se uita doar la rezultat si zice: "Ce praf sunt aia, au luat bataie de la tristii aia lejer."

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #77 on: 16 December 2012 - 17:48:11 »

pai din asta rezulta ca tu te uiti degeaba la meciuri ca tot pe pariul prost ai mers si ca sa ne arati cat de tare esti tu ai luat si pauza final ....cu asta am incheiat dezbaterea ca oricum fiecare isi sustine punctul de vedere ...spre deosebire de tine nu imi distrug sanatatea si nici nu pierd noptile sa vad meciuri pentru ca e de ajuns sa ma uit la rezumate
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #78 on: 16 December 2012 - 17:59:25 »

referitor la casa aia de pariuri pe care o folosesti nu stiu daca ai mentionat sau nu daca se ia in considerare OTul pt ca e important ....apropo de casa aia vad ca la Lakers / Philly au la marcatori trecuti pana si accidentatii ce naiba se intampla in cazul in care pui pe asemenea pariu gen Blake <6.5 pct sau Holliday sub 17.5 + Thornton de la SAC .... ia fa un combo cu o suma simbolica si vezi ce iti spune...
« Last Edit: 16 December 2012 - 18:03:34 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #79 on: 16 December 2012 - 18:42:30 »

pai din asta rezulta ca tu te uiti degeaba la meciuri ca tot pe pariul prost ai mers si ca sa ne arati cat de tare esti tu ai luat si pauza final ....cu asta am incheiat dezbaterea ca oricum fiecare isi sustine punctul de vedere ...spre deosebire de tine nu imi distrug sanatatea si nici nu pierd noptile sa vad meciuri pentru ca e de ajuns sa ma uit la rezumate
Tinere, eu am pus pariul inaintea meciului, deci nu stiam cat vor rata astia.
Si am mai spus de ce merg victorie dubla pe DET. Ei atunci cand castiga meciul o fac si cu victorie la pauza, pentru ca joaca mult mai bine in prima repriza. Si de ce sa merg pe o cota de 2.1 cand pot reduce miza si juca o cota dubla?

referitor la casa aia de pariuri pe care o folosesti nu stiu daca ai mentionat sau nu daca se ia in considerare OTul pt ca e important ....apropo de casa aia vad ca la Lakers / Philly au la marcatori trecuti pana si accidentatii ce naiba se intampla in cazul in care pui pe asemenea pariu gen Blake <6.5 pct sau Holliday sub 17.5 + Thornton de la SAC .... ia fa un combo cu o suma simbolica si vezi ce iti spune...
Se ia in considerare OT-ul pt toate pariurile in afara celor cu 3 variante (1 X 2).
Nu stiu ce fac cu pariurile alea pe jucatori. Presupun ca iti dau cota 1 daca nu joaca deloc, ca la toate casele de pariuri.
O sa pun un combo pe jucatorii anuntati absenti sa vedem ce se intampla.

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: