Welcome, Guest. Please login or register.
26 August 2019 - 07:38:43

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA 2013 - Gabbana
« previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 29 Go Down Print
Author Topic: NBA 2013 - Gabbana  (Read 35426 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« on: 04 October 2012 - 11:15:35 »

De maine 5 octombrie incepe presezonul pt echipele din NBA ocazie cu care am sa deschid si eu acest topic pt a incepe usor usor sa analizez fiecare echipa sau divizie in parte pana la inceputul sezonului.
Astfel cei care urmaresc acest sport sa poata sa isi faca o idee despre ce este vorba, pe langa asta am sa incerc sa fac si un clasament pe conferinte cu echipele de playoffs in viziunea mea.
Accept pareri si opinii din partea celorlalti participanti ai forumului care se pricep pe acest domeniu pt a discuta fiecare aspect care este necesar.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #1 on: 07 October 2012 - 13:35:45 »

Nu imi dau seaman cine din vest iar putea opri pe Lakers si Thunder. Iar in est pe Heat si Bulls. Poate doar accidentarile.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #2 on: 07 October 2012 - 15:09:57 »

Referitor la ce ai spus in Vest de departe sunt 2 favorite insa pe langa ele mai sunt cateva echipe solide care le pot pune probleme si se bat la playoffs cum sunt Clippers, Nuggets, Spurs.
In schimb in Est situatia e mai stransa fata de cum crezi tu pe langa Heat si Bulls mai apar cateva favorite in conferinta cum sunt Knicks, Nets, Bucks, Pacers.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #3 on: 10 October 2012 - 22:26:29 »

o sa incerc si meciuri din presezon pana incepe sezonul regulat:

10 octombrie: TOR Raptors +3 (2.00)
« Last Edit: 11 October 2012 - 11:54:37 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #4 on: 11 October 2012 - 11:55:15 »

nu ma asteptam sa piarda insa important e ca a iesit handicapul .. revin pe seara daca gasesc ceva bun pt astazi ca sunt multe meciuri.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #5 on: 13 October 2012 - 23:41:37 »

13 octombrie: BKN Nets ML (2.07)
« Last Edit: 14 October 2012 - 10:01:10 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #6 on: 14 October 2012 - 10:02:03 »

la fel de strans ca primul insa conteaza ca e verde.... Brooklyn va fi o echipa de luat in seama pt conferinta de Est si nu cred ca vor avea probleme la calificarea in playoffs poate doar daca apar accidentari ...
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #7 on: 14 October 2012 - 18:27:27 »

Ce dor imi este si mie de noptile pierdute cu meciuri din NBA...din pacate m-am cam deconectat de fenomen, tinand cont ca plec cate 4 luni in voiaj... Bafta mai departe, vad ca esti printre singurii care mai posteaza pe aici...
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #8 on: 14 October 2012 - 23:31:52 »

un cunoscator al fenomenului nu-si pierde niciodata indemanarea ai nevoie doar de niste rabdare si analiza... dar daca esti plecat chiar in perioada de NBA ghinionul tau ..
o sa postez pana se inchide definitiv altfel nu renunt ..bafta in calatorii sper sa aduni cat mai multe amintiri placute pentru ca alea conteaza cel mai mult ..
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #9 on: 16 October 2012 - 13:37:58 »

iata cum arata clasamentul sezonului viitor in opinia mea + cateva pareri:

EASTERN CONFERENCE:

1. Miami Heat - de departe favorita la castigarea conferintei mai ales dupa ce si-au intarit echipa cu jucatori capabili sa marcheze Allen si Lewis...
2. Chicago Bulls - la limita eu sincer nu ii vad bine pe Bulls pentru  ca prea sunt macinati de accidentari...
3. Brooklyn Nets - una dintre favoritele mele la castigarea conferintei insa e greu din primul sezon trebuie sa lucreze mult la team chemestry ca jucatori au...
4. NY Knicks - imi place echipa insa nu sunt legati de multe ori datorita lui Anthony care e mult prea individualist in situatii care nu ar trebui ...
5. Indiana Pacers - mare lucru nu au schimbat la echipa cateva modificari pe alocuri dar nu vad cum ar intampina probleme la accederea in playoffs..
6. Philadelphia Sixers - aducerea lui Bynum la schimb cu Iguodala nu mi se pare cea mai buna solutie pt ca aveau o echipa legata pe langa asta au mai plecat si alti jucatori o sa aiba emotii pt locul in postsezon...
7. Milwaukee Bucks - aceasta echipa deja avea sanse mici la playoffs sezonul trecut cand l-au luat pe Ellis insa cred ca daca vor fi sanatosi si feriti de accidentari se vor califica..
8. Boston Celtics - parerea mea e ca vor avea mult de muncit pentru un loc de calificare deoarece pierderea lui Allen este o veste proasta chiar daca l-au adus pe Terry echipa incepe sa imbatraneasca si nu e de bine..
9. Toronto Raptors - schimbari destule la aceasta echipa insa nu majore se vor lupta pt ultimele locuri de playoffs insa nu cred ca vor reusi ..
10. Washington Wizards - cred ca alaturi de Nets vor fi echipa care se va ridica cel mai mult pe langa Wall si Nene mai au cativa jucatori de valoare si cateva talente..
11. Atlanta Hawks - fara Joe Johnson nu vad cum s-ar putea califica in playoffs chiar daca inca au vreo 2-3 jucatori importanti.. trebuie sa inceapa reconstructia e clar...
12. Cleveland Cavaliers - un draft pick bun nu e de ajuns sa cresti in valoare mai au mult dupa plecarea lui Lebron pana sa prinda primele 8 pozitii.
13. Detroit Pistons - subsolul clasamentului nu prea e relevant pentru mine pt ca sunt 4-5 echipe de valoare apropiata doar forma le poate desparti
14. Charlotte Bobcats - prea multe nu sunt de spus un rookie nu poate duce in spate o echipa cu toate ca au jucatori tineri si promitatori dureaza pana sa urce in clasament si valoare
15. Orlando Magic - consider ca va fi cea mai slaba echipa din conferinta daca nu chiar si din NBA asa cum a fost Cleveland dupa plecarea lui Lebron asa va fi Orlando dupa era Howard + ca au facut transferuri haotice..

WESTERN CONFERENCE:

1. OKC Thunder - cu toate ca LA pare marea favorita dupa investitiile facute eu tot cred ca experienta si unitatea echipei va face diferenta deci castig de cauza are Thunder..
2. LA Lakers - cine ar putea sa ii opreasca cu exceptia echipei mentionate mai sus, poate doar accidentarile insa au o experienta la nivel individual de invidiat...
3. SA Spurs - putine echipe se pot lupta cu cei 2 giganti care vor rula in conferinta iar Spurs este una dintre ele sunt convins de asta dupa ce am vazut finalul sezonului trecut
4. Denver Nuggets - echipa solida cu jucatori foarte buni pe fiecare pozitie sa speram ca vor fi uniti si lipsiti de accidentari
5. LA Clippers - multe schimbari nu au suferit a plecat Williams a venit Crawford cam aceeasi valoare ...
6. Memphis Grizzlies - poate una dintre ultimele echipe cu sanse clare de playoffs apoi urmeaza un pachet de 4-5 echipe care se vor lupta pt celelalte locuri ramase
7. Phoenix Suns - transferuri bune echipa bunicica au sanse de postsezon..
8. Minnesota Wolves - revenirea lui Roy va ajuta mult aceasta echipa insa pierderea lui Beasley mi se pare mai importanta
9. Sacremento Kings - o echipa care imi place personal din conferinta de Vest au jucatori tineri si echipa legata le mai trebuie aparare..
10. Dallas Mavericks - personal nu imi place aceasta echipa vor trage din greu si nu stiu daca vor reusi sa mai prinda ceva anul acesta..
11. Golden St Warriors - echipa tanara si ambitioasa poate produce o surpriza placuta..
12. New Orleans  Hornets - au jucatori buni insa au mult de munca nu au cum sa prinda playoff-ul acum, poate in anii viitori
13. Houston Rockets - echipa in reconstructie ca si cele mentionate mai jos..
14. Portland Blazers - aceasta echipa sufera prea multe accidentari intr-un sezon si nu vor avea prea curand o echipa solida
15. Utah Jazz - poate ca e nedrept locul aceasta pt o echipa de traditie cum e Jazz e posibil sa ma insel aici dar foarte sus nu ii vad , poate pe la mijlocul clasamentului oricum in afara primelor 8 locuri..  

PS: alte pareri si opinii sunt binevenite atata timp cat sunt la subiect...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #10 on: 16 October 2012 - 20:07:00 »

Pe alocuri esti pe etnobotanice.

ORL ultima in EST ? ......... Eu zic ca se vor bate pt locurile de PO cu echipe ca ATL, IND sau PHI.
BOS nu vor avea probleme in a prinde PO, ci mai degraba se vor bate pt primele locuri.
WAS se vor bate pe lanterna cu CHA si poate TOR.
Despre DET nu ai zis nimic, dar cred ca pot fi surpriza frumoasa a sezonului cu actualii jucatori. Raman la parerea ca antrenorul e cam varza.

In Vest cam asa vad si eu ordinea pt primele clasate, doar ca spre deosebire de tine eu ii vad pe DAL undeva in zona celor de la DEN si LAC. Nu au cum rata PO-ul sezonul asta.
HOU asa de jos? Nu m-ar mira sa se bata la PO.
SAC sa se bata la PO? Niciodata cu echipa si stilul asta. Lanterna pare ca le revine, daca nu vor vrea aia de la GS sau NO sa le-o fure.
UTA cea mai slaba? Nu cred. Ii vad in aceeasi situatie de anul trecut, angrenati in acea lupta dura cu inca 3-4 echipe pt 1-2 locuri de PO.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #11 on: 16 October 2012 - 21:03:11 »

am si precizat ca in Vest vor fi multe echipe care se vor bate pt ultimele 2 locuri printre ele pot fi Dallas, Utah, Phoenix, Minny chiar si Sacremento imi place echipa lor sa vedem daca vor reusi sa imbunatateasca apararea......in ceea ce priveste conferinta de Est pt mine lucrurile sunt clare Heat de departe apoi vin echipe precum Nets, Knicks, Pacers, Bucks, Sixers, Celtics......poate tu esti pe etnobotanice cand afirmi ca Orlando are sanse la PO sau ca WASH va fi lanterna cand au lot cu jucatori precum Wall, Nene, Beal, Crawford, Okafur, Ariza .....raman la parerea ca sunt cu mult peste echipe ca Detroit, Cleveland, Toronto, Charlotte sau Orlando...
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #12 on: 16 October 2012 - 21:06:05 »

16 octombrie: BKN Nets +3 (1.98), MIL Bucks +4 (2.02)
« Last Edit: 17 October 2012 - 13:03:49 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #13 on: 16 October 2012 - 21:59:43 »

Wall are probleme cu genunchiul si deocamdata chiar daca nu s-a operat e posibil ca pana la urma sa ajunga la cutit. Deocamdata e cert ca va lipsi cel putin o luna.
Nene are si el probleme cu piciorul si se pare ca nu va putea fi nici el apt pt startul sezonului.
Beal trebuie intai sa confirme locul 3 la draft si apoi il putem lua in seama.
Crawford este un jucator bun, dar nu exceleaza cu nimic.
Okafor este un jucator pe final de cariera din punctul meu de vede. Si el are probleme cu genunchiul, asa ca oricand poate lungi lista de accidentati de la WAS.
Ariza este un jucator de nivel mediu.

WAS stau foarte prost la capitolul medical pentru ca an de an au avut mari probleme cu indisponibilitatile. La fel va fi si acum din cate se pare.
Daca WAS nu vor lua lanterna, vor fi imediat deasupra, pentru ca CHA parca isi bate singura cuie-n talpa cu jucatorii pe care ii iau. Dar poate ca mai descopera un nou WAlker printe aia adusi acum si vor face o echipa buna. Dar asta abia de la anul isi va spune cuvantul.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #14 on: 16 October 2012 - 22:19:49 »

ok dar de NO dc ai spus ca e posibil sa fie lanterna in Vest eu nu cred asta deoarece au un loc bunicel punand la socoteala si cele 2 selectii din draft Rivers si Davis ...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #15 on: 16 October 2012 - 23:02:02 »

Rivers este totusi draftat al zecelea si acum 2 luni si ceva a suferit o operatie, deci nu ma pot baza pe el.
Davis va fi cu siguranta o certitudine, dar nu stiu cat va putea sa-si puna amprenta pe jocul albinutelor inca de acum, mai ales ca pe langa el nu are mari jucatori.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #16 on: 17 October 2012 - 13:02:42 »

cred ca m-am inselat ca i-am pus pe Utah ultimii locul lor e pe la mijloc referitor la ce ai spus de Orlando cred ca te-ai convins dupa meciul de aseara ca au 0 sanse de PO au pierdut in acest presezon si cu Detroit si cu Cleveland deci cam e acolo e valoarea lor..
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #17 on: 17 October 2012 - 21:38:20 »

17 octombrie: Nuggets +4 (1.92) ; Grizzlies +3 (2.02) ; Suns +5 (1.88)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #18 on: 17 October 2012 - 23:37:17 »

cred ca m-am inselat ca i-am pus pe Utah ultimii locul lor e pe la mijloc referitor la ce ai spus de Orlando cred ca te-ai convins dupa meciul de aseara ca au 0 sanse de PO au pierdut in acest presezon si cu Detroit si cu Cleveland deci cam e acolo e valoarea lor..

ORL au jucat fara niciun om din echipa standard care se prefigureaza. DET au jucat aproape cu strategia pe care o vor folosi in sezon. Si faptul ca i-au batut asa clar pe ORL nu ar trebui sa te mire pt ca DET au potential de surpriza placuta a sezonului asa cum ti-am mai spus. Au doi centrii de mare valoare (Monroe si Drummond) care ar putea fi combinatia de top a NBA-ului la acest capitol. Pe langa ei si-au imbunatatit situatia si la nivelul forwarzilor odata cu aducerea lui Maggette, plus debutantii Middleton si Singler, iar la nivelul guarzilor poate au slabit un pic odata cu plecarea lui Ben Gordon. Dar poate tanarul English il va substitui cu brio si nu va mai comite atatea turnoveruri ca Ben.

Cat despre Utah .............. nu ti se pare cam penibil sa afirmi azi despre o echipa ca este cea mai slaba din divizie pentru ca maine sa spui ca defapt sunt de jumatatea clasamentului in conditiile in care lotul lor nu a suferit nici o modificare intre timp ?

alain
Membru
*

Thanks! +1/-0

« Reply #19 on: 18 October 2012 - 19:54:05 »

este o placere si o relaxare sa va citesc replicile... Eu cred ca totusi puteti mai mult. Va astept cu viu interes.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 ... 29 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: