Welcome, Guest. Please login or register.
17 October 2019 - 15:34:41

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  DUEL - Andrey vs. Gabbana
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Go Down Print
Author Topic: DUEL - Andrey vs. Gabbana  (Read 9792 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #40 on: 08 March 2012 - 00:59:49 »

Meci : POR TBlazers @ MIN TWolves
Pronostic : POR ML
Cota :  1.99  
Miza: 1
Eventual castig: 0.99
Argumentare : Cel mai interesant meci al zilei cred ca este acesta prin prisma importantei sale. Este un meci intre doua echipe aflata aproape la egalitate dar ambele sub linia trecerii in PO. Momentan POR are avantaj in fata celor de la MIN din pricina scorului de 2-1 inregistrat pana acum intre ele si sunt convins ca nu vor ceda acest avantaj in economia unei calificari ce se va juca pana in ultima zi cred eu. Ambele echipe sunt in efective complete pentru acest meci, iar asta avantajeaza oaspetii pentru ca lor le-au lipsit oameni importanti mai mereu. Cota mi se pare foarte valoroasa si nu cred ca daor avantajul terenului propriu face din MIN echipa favorita. Oricum pana la ora de icnepere este posibil ca POR sa devina favorita asa cum este si normal. Singurele avantaje ale gazdelor sunt recuperarile lui Love si assisturile lui Rubio. Dar POR este o ehcipa completa si recupereaza cu dominatia clara pe care o va avea Wallace, cu punctele multe marcate de guarzi, cu punctele multe marcate de Aldrige si cu numarul assisturilor venite de la rezerve.

« Last Edit: 09 March 2012 - 16:45:12 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #41 on: 08 March 2012 - 17:38:36 »

Meci: DAL Maavs @ PHX Suns
Pronostic: Suns +4 (1.87) 
Miza: 3 Profit: 2.61
Argumentare: La prima vedere astazi avem o oferta saraca constand in doar 2 meciuri ceea ce mi-a dat timp sa le iau pe fiecare in parte si asa am descoperit un big bet aici. Stiu PHX joaca b2b dupa ce au pierdut cu OKC ieri dar sa nu uitam ca i-au dominat 3 sferturi si au clacat in al 4lea dar cand in echipa adversa sunt 3 oameni care iti marcheaza 30 pct nu ai ce face. Dallas merge foarte prost in deplasari in ultima perioada cu 4 infrangeri consecutive pierzand chiar si cu NO si probabil va fi public bet. Au castigat acasa cu Knicks in ultimul meci dar s-au intrecut in procentaje slabe cu acestia noroc cu Dirk care a facut un meci mare. Diferente mari de valoare pe posturi Mihinmi va fi dominat clar sub panou de Gortat care devine un jucator de luat in seama de la o perioada iar la nivelul guarzilor avantajul merge tot la PHX cu Nash si Dudley vs Kidd si Carter ambii pe final de cariera marcand din ce in ce mai rar in double digits. La nivelul bancilor situatia este echilibrata asadar ma astept ca titularii sa faca diferenta. Avem pe langa toate astea si triple revenge spot deja e 3-0 h2h sezonul asta pt Mavs castigand 8 consecutive ATS vs Suns ..E timpul ca aceasta serie sa se incheie vad un meci strans  in cazul in care va fi castigat de Dallas va fi la o diferenta sub 5 pct probabil pe final dar o victorie a lui PHX nu m-ar surprinde deloc.

« Last Edit: 09 March 2012 - 13:47:25 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #42 on: 09 March 2012 - 22:41:54 »

Meci: UTA Jazz @ PHI Sixers
Pronostic: Sixers -6.5 (1.95)  
Miza: 1 Castig: 0.95
Argumentare: Nu obisnuiesc sa joc pe favorite prea des insa acest meci are o linie dubioasa. Utah a inceput sa fie supraevaluata dupa 2 victorii consecutive in deplasare dar sa nu uitam ca a batut echipe din subsolul clasamentului in Est si anume pe Cleveland si Charlotte. Sunt praf in deplasari sezonul asta au 5-13 ei se bazeaza mai mult pe meciurile de acasa si o sa fie greu sa prinda loc de playoffs, concurenta e mare in Vest. De cealalta parte Philly mi se pare ca s-a schimbat de la sezon la sezon in bine avand acum o echipa compacta si omogena fara diferente majore de valoare intre titulari si rezerve pe langa asta au si un team chemestry bun nu au jucatori individualisti in echipa. Stau foarte bine in meciurile de acasa cu 15-8 record pierzand doar cu echipe de top din NBA precum Chicago, OKC, SA, Clippers sau Miami. Au umilit Boston in ultima partida si nu vad dc nu s-ar repeta povestea si in seara asta. Sixers au cea mai buna aparare la meciurile de acasa cu doar 83 ppg se apara foarte bine si in afara semicercului cu un procentaj de 29% capitol la care Utah nu exceleaza in deplasari. Avem parte si de revenge factor aici Philly pierzand primul meci h2h la limita. Siper ca vor reusi sa il neutralizeze pe Jefferson foarte probabil diferenta va fi facuta de banca solida a gazdelor si se vor impune double digits in acest meci cu un scor de genul 98-85.

« Last Edit: 10 March 2012 - 12:17:25 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #43 on: 09 March 2012 - 23:31:28 »

Meci : LA Lakers @ MIN TWolves
Pronostic : 2/2
Cota :  2.55   bet365
Eventual castig: 1.55
Argumentare : Un pariu bazat in mare parte pe absenta lui Gasol de la Lakers care se pare ca se afla la negocieri pentru un eventual trade. Oricum cei de la MIN aveau mari sanse in acest meci, dar acum sansele se dubleaza cu Love fara adversar. Mai multe detalii nu mai dau ca e posibil sa scada cota.

« Last Edit: 12 March 2012 - 01:14:51 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #44 on: 12 March 2012 - 01:29:25 »

Meci : MEM Grizzlies @ DEN Nuggets
Pronostic : 2/2
Cota :  1.76   bet365
Miza: 3
Eventual castig:  2.28
Argumentare : Un pariu in care am mare incredere. DEN sunt deja 0-2 cu MEM sezonul asta chiar daca ambele meciuri le-au jucat in deplasare, ei nu aveau voie sa piarda ambele meciuri. Dar asta s-a intamplat in mare masura din cauza lipsei unor jucatori importanti, asa cum a fost tot sezonul pentru Nuggets. Astazi se pare ca aproape tot lotul va fi valid (Fernandez inca nu se stie daca va juca) si ma astept la un joc excelent pentru gazde care deja arata ca odata cu revenirea oamenilor importanti pot lega victorii importante.  Sunt deja 5-1 in ultimele 6 meciuri cu un scurcircuit acasa impotriva celor de la CLE care par vanatori de trofee, pentru ca apoi au castigat si la OKC. MEM chiar daca l-au pierdut prematur pe Zach, au jucat foarte bine si au tot castigat meciuri aproape exclusiv cu doi oameni, Marc Gasol si Rudy Gay. Dar astazi ambii vor avea oameni foarte buni care sa-i marcheze si chiar domine, Gasol pe Nene si Gay pe Gallinari. Daca e sa comparam ceilalti oameni vedem avantaj clar pentru DEN oricunde, cu un mare plus in zona guarzilor unde avem oameni ca Miller sau Ty ce paseaza cat toata echipa oaspete la un loc. Chiar si l;a nivelul bancilor de rezerve diferenta este majora in favoarea gazdelor, care tin pe banca oameni ca Al Harrington, Brewer sau Miller, jucatori care la multe alte echipe erau titulari incontestabili.

« Last Edit: 12 March 2012 - 19:52:01 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #45 on: 12 March 2012 - 22:46:52 »

Meci: MIL Bucks @ NJ Nets
Pronostic: Nets +3 (2.00)
Miza: 1 Castig: 1
Argumentare: Multa lume va crede ca merg pe un pariu riscant aici exact ce vor casele de pariuri. Bucks sunt favoriti aici doar datorita absentei lui Deron si formei de moment insa consider linia o capcana clasica. Am mai jucat pe spoturi de genul acesta pana acum si n-am sa ma opresc deoarece Milwaukee joaca b2b fiind nevoiti sa se deplaseze in NY tocmai din Canada dupa victoria de aseara cu Raptors obtinuta in ultimul sfert. Pana acum NJ joaca mai prost acasa decat in deplasare insa nici MIL nu exceleaza in deplasari. Consider ca pt Bucks abea astazi se vor resimti absentele lui Jackson, M-a-M si Livingston. Imi place sa merg impotriva statisticilor astfel ca MIL are 9 victorii consecutive h2h dintre care una sezonul acesta si parerea mea este ca seria nu va atinge double digits ci se va opri aici. Vad un scor de genul 102-95.

« Last Edit: 14 March 2012 - 00:52:05 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #46 on: 15 March 2012 - 01:01:31 »

Meci : DET Pistons @ SAC Kings
Pronostic : 1
Cota :  2.43  
Eventual castig:  1.43
Argumentare : Doua echipe care se bazeaza in special pe aceleasi compartimente, adica guarzi si centru. La SAC se stie ca exista 3 jucatori importanti si restul de umplutura. Acestia sunt Evans, Cousins si Thornton. Evans este guard la baza si asta joaca mereu, Cousins este centru si asta joaca mereu chiar foarte bine, iar Thornton este forward la baza, dar joaca de multe ori guard pentru ca prefera spatiile aerisite si aruncarile de semidistanta si distanta. Acum sa vedem ce adversari propun DET pentru ei. Evans il va avea adversar pe Stuckey, iar la ce forma arata cei doi in ultima vreme, cred ca Rodney il va domina pe Evans atat ofensiv cat si defensiv. Duelul Cousins - Monroe cred ca va atrage toate privirile, pentru ca este unul al doi centrii tineri si cu viitor frumos in NBA daca mentin ritmul actual. Desi Cousins a avut mai mereu castig de cauza in duelurile cu Monroe, ma astept ca macar defensiv oaspetele sa faca fata situatiei. Thornton il va avea dversar pe Prince, un jucator experimentat si foarte bun defensiv cand se apara strict la un om. De cand joaca el la nivel inalt a jucat in sisteme defensive si e normal sa aiba asta in sange. iar Thornton sunt sigur ca va avea de suferit aici. In rest, SAC are jucatori de nivel mediu sau slab, in comparatie cu DET care ii au pe Knight, Gordon, Villanueva sau Maxiell. Deatlfel, cred ca meciul va fi castigat de guarzii celor de la DET, pentru ca sunt unii de valoare si care si-o si arata acum. Sper sa stie sa profite de meciul de ieri pierdut de SAC cu rezerve lui GSW si sa rupa lantul infrangerilor in deplasare.

« Last Edit: 15 March 2012 - 15:23:22 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #47 on: 15 March 2012 - 01:29:16 »

Meci: BOS Celtics @ GS Warriors
Pronostic: Celtics P/F (1.95) bet365
Miza: 1 Castig: 0.95
Argumentare: Am vrut sa dau alt meci dar am vazut ca deja a inceput si am sa merg pe o varianta de rezerva pe un pronostic prudent. Stiu ca Boston merge jalnic in deplasari 6-11 dar in ultima perioada a dat semne de revenire. Warriors se afla intr-o situatie jalnica astazi vor juca fara Ellis, Udoh care se indreapta spre MIL dar si fara jucatorii pe care i-au achizitionat Bogut si Jackson pe langa ei nu vor putea conta nici pe Curry starul echipei. GS va alinia doar jucatori de duzina prada usoara pt o echipa experimentata cum este Boston. Pe langa asta GS joaca si al 4lea meci in 5 zile. Nu are rost sa facem comparatie la posturi caci nu exista si deja 3 victorii consecutive sunt de ajuns pt o asemenea echipa slaba. Nu obisnuiesc sa joc favorite in deplasari insa aici alegerea este evidenta si cota foarte buna. Vad un scor de genu 105-93.

« Last Edit: 16 March 2012 - 02:19:22 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #48 on: 17 March 2012 - 20:14:18 »

Meci: NO Hornets @ NJ Nets
Pronostic: Nets ML (1.70)
Miza: 1 Castig: 0.70
Argumentare: Probabil ca sunt nebun jucand iar pe o echipa care m-a ars acum cateva zile dar spotul este foarte bun. Astazi cei de la NJ se vor baza si pe Deron care va reveni dupa o accidentare dar si pe Wallace care poate juca dupa trade-ul facut de NJ. Sunt 2-2 in ultimele 4 meciuri acasa infrangerile fiind single digits si cred ca ar trebui sa profite de ocazia ca intalnesc o echipa jalnica in deplasari cum este NO (6-15). Inca nu s-au intalnit in meci direct cele 2 in acest sezon dar singura problema care o vor avea va fi la pozitia de C insa sunt sigur ca vor suplini punctele lui Kaman cu banca superioara pe care o au.

« Last Edit: 19 March 2012 - 10:10:46 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #49 on: 19 March 2012 - 02:40:57 »

Meci : POR TBlazers @ OKC Thunder
Pronostic : OKC -9
Cota :  1.97  
Eventual castig: 0.97
Argumentare : Un meci care va fi rabufnirea gazdelor dupa o perioada nefasta, in care au pierdut meciuri pe care le-au avut in mana chiar in arena proprie unde invingeau cam tot ce misca. Acum au ajuns sa fie 3-3 in ultimele meciuri acasa, ceea ce nu este permis unei echipe care vrea trofeul in acest sezon, mai ales ca acum au la dispozitie absolut toti oamenii valizi pentru acest sezon. In plus, POR a fost una singura echipa care a invins aici in perioada de varf a gazdelor, ceea ce va adanci ura "fulgerelor", mai ales ca vor avea in fata un POR cu multe absente cauzate de ultimele transferuri. Sunt convins ca astazi POR nu mai pot produce surpriza asa cum au facut-o la CHI in ultimul lor meci, pentru ca aici guarzii lor vor avea o misiune mult mai grea decat acolo, unde CHI fara Rose se apara slabut in zona guarzilor. Victorie lejera pentru gazde !

« Last Edit: 19 March 2012 - 15:58:43 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #50 on: 20 March 2012 - 02:10:03 »

Meci : DAL Mavericks @ DEN Nuggets
Pronostic : DEN - DEN
Cota :  2.05   bet365
Eventual castig: 1.05
Argumentare : Un meci care imi place foarte mult pentru ca voi merge pe mana echipei mele favorite din punct de vedere al spectacolului si al lotului. Dupa multe probleme cu accidentarile si cu gasirea unei solutii pentru postul de forward, acum situatia este din ce in ce mai buna, iar astazi pare excelenta. Asta pentru ca pe langa revenirea lui Gallinari dupa accidentare, dupa descoperirea lui Faried, ii vor avea la dispozitie pe McGee si Wilson Chandler. McGee se pare ca de astazi va avea drept de joc, iar Wilson tocmai ce a revenit la echipa dupa exilul din China unde s-a distrat pur si simplu (26.6 PPG, 11.6 RPG, 2.3 APG cu 51.4% procentaj de reusita in cele 32 de meciuri in care a jucat, 29 ca titular). E adevarat ca baschetul din China nu se compara cu NBA-ul, dar el este un mare plus in frontcourt-ul gazdelor, pe langa gallinari, Al Haringhton, Faried sau Brewer. Toti acestia sunt oameni care pot marca in DD si pot recupera lejer mingi. Daca ei si-au consolidat acest compartiment deficitar mult mai bine decat ma asteptam, si la nivelul centrului au facut o treaba excelenta prin inlocuirea lui Nene cu McGee, care asa cum am spus, este un jucator mult mai potrivit acestei echipe. Pe langa el trebuiesc amintiti Mozgov si Koufos care sunt jucatori de gabarit ce pot domina panoul doar cu statura lor. La nivelul guarzilor nu mai spun multe pentru ca DEN a ramas foarte puternica aici, la fel ca in sezonul precedent, avand jucatori foarte adaptati ca Miller, Ty Lawson, Afflalo sau Fernandez. O astfel de echipa va fi greu de batut de una ca DAL in aceste momente in care sunt lipsiti de aportul lui Haywood, un centru caruia nu-i gasesc deloc inlocuitor decent, dar si de aportul lui Marion pentru acest meci. Daca la nivelul centrului sa zicem ca nu ar fi fost o mare problema deoarece au ceva vreme de cand joaca asa, la nivelul SF-ului, vor avea probleme foarte mari pentru ca Marion marca preponderent in DD dar si recupera foarte bine, fiind si liderul echipei la acest capitol dealtfel (11.2 PPG, 6.8 RPG), dar care nu poate fi suplinit acum de nimeni. Asta pentru ca Odom este intr-o forma jalnica (are undeva la 20% procentaj de reusita al aruncarilor in ultimele 5 meciuri) si antrenorul prefera sa joace cu 3 guarzi decat sa-l titularizeze pe el. Ori sa joci cu 3 guarzi in fata celor de la DEN nu poate fi decat maximul ce si l-ar dori gazdele, pentru ca astfel vor avea mai multe spatii de manevra pentru atacurile lor in viteza si pentru tranzitia foarte rapida pe care o practica. Asadar, un meci care nu trebuie pierdut de gazde, mai ales ca DAL i-au batut in ultimele 2 meciuri din acest sezon dupa ce in primul castigasera ei.

« Last Edit: 21 March 2012 - 15:21:59 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #51 on: 20 March 2012 - 23:56:44 »

Meci: OKC Thunder @ UTA Jazz
Pronostic: OKC ML (1.72) 
Miza: 1 Castig: 0.72
Argumentare: Am sa schimb tactica deoarece m-am saturat sa ma tot arda echipele slabe. Am ales un meci destul de echilibrat la prima vedere insa nu este deloc asa. Stiu ca Utah este o echipa buna, agresiva pe teren propriu 17-6 insa OKC se numara printre cele 6 care au reusit sa smulga o victorie deoarece sunt 2-0 h2h sezonul acesta cu Jazz ambele partide castigate la 15+ pct diferenta. De asemenea Jazz vin dupa 3 victorii consecutive insa 2 in OT si un meci norocos cu Lakers in deplasare spun norocos deoarece au avut 2 necunoscuti care au marcat 34 pct impreuna Kanter si Burks. Problema lor este alta i-au pierdut pe Howard (out for season) si pe Belll jucatori buni care puteau marca orcand double digits. Singura problema va fi la pozitia de C unde Jefferson il va domina clar pe obositul de Perkins insa sper ca OKC sa ii domine la alte capitole inclusiv la banca. Vad un scor de genu 107-98.

« Last Edit: 21 March 2012 - 15:17:23 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #52 on: 22 March 2012 - 23:34:25 »

Meci : BOS Celtics @ MIL Bucks
Pronostic : MIL-MIL
Cota :  2.1  bet365
Eventual castig: 1.1
Argumentare : Un meci cu importanta deosebita pentru ambele echipe deoarece ele se afla in lupta deschisa pentru doua locuri de PO pe termen scurt cu NYK. Uitandu-ma pe programul celor 3 echipe dar si pe loturile lor am constatat ca MIL au cele mai multe sanse chiar daca sunt ultimii din aceasta tripleta acum in clasament. Distanta dintre ele este de 3 meciuri, deci o victorie astazi cu BOS este imperios necesara pentru a-si maximiza sansele pentru obiectivul final. Spun ca MIL au un program lejer deoarece ei au cele mai putine deplasari, dar si acelea sunt cu precadere usoare la echipe ca WAS, CLE sau CHA. Vreo 2-3 deplasari sunt mai grele, adica la NYK, IND si BOS. Lotul celor de la MIL a crescut foarte mult dupa trade-ul cu Ellis, care a dinamizat jocul caprioarelor atat din punct de vedere al pace-ului cat si al punctelor marcate. Media punctelor marcate in ultimele 10 meciuri a crescut cu 10 puncte fata de media sezonului pe cand cea a punctelor primite cu doar 3. Deasemenea, si victoriile au venit natural, mai ales dupa acest trade. Echipa bosorogilor de la BOS are mari probleme mai ales la nivelul centrului unde sunt nevoiti sa joace cu KG, locul sau de PF fiind luat de Bass. Daca starting 5-ul este unul bun, cand titularii sunt nevoiti sa stea pe banca treaba se schimba pentru ca rezervele dovleceilor sunt de slaba calitate. La MIL banca este si ea una solida cu jucatori ca Livingston, Mbah a Moute si mai ales Dunleavy. Uitandu-ma pe ultimele 5 meciuri ale ambelor echipe am constatat ca BOS au fost condusi mereu la pauza uneori chiar lejer, pe cand MIL au fost condusi doar la NJ, unde au revenit si au castigat meciul. Un meci dominat cap-coada de MIL vad eu aici.

« Last Edit: 29 March 2012 - 15:56:51 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #53 on: 23 March 2012 - 00:49:57 »

Meci: UTA Jazz @ SAC Kings
Pronostic: sub 212.5 (1.96) 
Miza: 1 Castig: 0.96
Argumentare: O sa fiu scurt si la obiect aici nu merg pe acest total datorita statisticilor deoarece ele ma contrazic Kings au o medie ofensiva de peste 110 ppg in ultimele 5 partide si ambele au peste 100 ppg dpdv defensiv insa in meciurile directe din acest sezon 2 mai precis doar o singura echipa a trecut peste 100 pct UTA are un pace lent si se bazeaza mai mult pe jocul din interior + ca nu exceleaza in deplasari doar 6-16 record pana acum. Ideea este ca Jazz arunca foarte prost de la 3 pct in deplasari doar 28% medie si foarte probabil vor pierde meciul datorita acestui capitol. Un winning streak se va incheia astazi Jazz avand 4 la rand si SAC doar 3....Vad o victorie a gazdelor undeva intre 5-7 pct..108-102.

« Last Edit: 23 March 2012 - 09:34:23 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #54 on: 24 March 2012 - 23:20:21 »

Meci: IND Pacers @ MIL Bucks
Tip pariu: sub 204.5 (1.96) 
Miza: 1 Castig: 0.96
Argumentare: Avem o situatie inedita pt prima data in acest sezon daca nu ma insel se intalnesc 2 echipe in situatia b2b2b si ambele joaca al 4lea meci in 5 zile ..acesta este principalul motiv pt care joc acest total. Se poate spune ca este un pic riscant datorita stilului practicat de MIL care au un avg de 110 ppg in ultimele 5 partide dar astazi cred ca oboseala isi va spune cuvantul de ambele parti si vom vedea multe aruncari ratate. Bucks vaneaza ultimul loc de playoffs in Est ocupat acum de Knicks si de la venirea lui Ellis joaca din ce in ce mai bine. Indiana are deja aproape asigurat locul de playoffs ramane de vazut ce pozitie. Forme diametral opuse la cele 2 echipe Pacers 3-7 last 10 pe cand Bucks au 8-2 si sunt pe val. Inca nu s-au intalnit in acest sezon asa ca preconizez un meci cu putine puncte in care o singura echipa va trece de 100 aceea sper sa fie MIL...scor probabil 105-97.

« Last Edit: 27 March 2012 - 10:16:26 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #55 on: 27 March 2012 - 00:37:44 »

Meci : DET Pistons @ WAS Wizards
Pronostic : DET -2
Cota :  2    
Eventual castig: 1
Argumentare : DET din nou in efectiv complet inseamna alteceva decat DET fara Stuckey. Si asta se va vedea si astazi cand vor intrerupe seria negativa de meciuri pierdute in fata unei echipe slabe si cu destule probleme medicale. Chiar daca DET sunt una dintre cele mai slabe echipe in deplasari, sa nu uitam ca ii bat foarte des pe WAS (12-5 last 17 games) iar WAS acasa sunt foarte foarte slabi.
« Last Edit: 29 March 2012 - 15:57:03 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #56 on: 29 March 2012 - 00:30:17 »

Meci: PHX Suns @ LA Clippers
Pronostic: Suns +7 (1.93) 
Miza: 1 Castig: 0.93
Argumentare: Am sa fiu scurt si la obiect din lipsa de timp...multa lume probabil va merge orbeste aici pe Clippers deoarece sunt 3 motive principale: revenge factorul (Suns au 2-0 h2h sezonul acesta) forma buna de moment pe care o arata LA cu 2 victorii consecutive si al 3lea faptul ca Suns joaca b2b. Ei bine eu voi merge total impotriva acestor factori doar deoarece consider ca linia e mult prea mare si nu reflecta realitatea din teren. Clippers au mai suferit o lovitura prin accidentarea lui Mo Williams care va lipsi o perioada buna de timp (minim 2 sapt) si Young va trebui sa fie constant in evolutii pt ca LA sa se mentina pe locurile fruntase de playoffs. Dupa cum am mai zis va fi o lupta apriga in Vest pe 3 locuri care se va da intre 5-6 echipe deoarece diferenta intre ele este mica orce se poate intampla de aceea orce pas gresiv cantareste mult mai greu. Nu stiu daca Suns vor reusi sa se impuna aici insa consider ca va fi un meci strans cum au fost ultimele 5 in deplasare pt ei. 7 pct vor fi suficiente iar ca scor vad un 98-93.

« Last Edit: 30 March 2012 - 13:45:40 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #57 on: 30 March 2012 - 00:38:10 »

Meci : WAS Wizards @ IND Pacers
Pronostic : IND - IND
Cota :  1.44    bet365
Eventual castig: 1.33
Argumentare : Un meci cu o castigatoare certa din punctul meu de vedere. Spun asta pentru ca IND este echipa care a surprins pozitiv cel mai mult in acest sezon, ocupand acum un nesperat loc 4 in Conferinta, loc ce le-ar aduce avantajul terenului propriu in PO, un avantaj imens pentru ei avand in vedere ca acolo castiga 70% din meciuri. WAS sunt o echipa inca in formare, care au tot schimbat jucatori si au avut probleme importante cu accidentarile. Aceste lucruri i-au adus pe un rusinos loc 29 din 30 in NBA la ora actuala si nici macar sperante de ceva mai bun. Accidentarile nu le dau pace nici astazi, cand pe langa Lewis si Blatche accidentati de o perioada buna, vor absenta Booker si Nene. Ambii oameni de baza in frontcourt-ul celor de la WAS, responsabili in primul rand de recuperari, dar si buni marcatori. Dar problemele nu se opresc numai aici pentru ei, deoarece vor juca in deplasare (5 victorii din 24 meciuri) pe terenul unei echipe ce pierde foarte greu meciuri acasa, si care pune pe parchet un frontcourt redutabil, unul de TOP 10 fara discutii, dublat de niste rezerve foarte bune. Singurul avantaj al oaspetilor ar fi la nivelul PG-ului, unde Wall il va domina pe Collison, dar nu intr-o maniera categorica. Asadar, un meci castigat lejer de gazde pe care il vor conduce de la cap la coada.

« Last Edit: 30 March 2012 - 23:49:01 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #58 on: 31 March 2012 - 00:02:37 »

Meci: DAL Mavs @ ORL Magic
Pronostic: over 186 (2.00) 
Miza: 3 Castig: 3
Argumentare: Probabil ultimul meci de 3 stele de luna astsa la duel si imi place enorm. Mavericks sunt dezastru anul acesta 99% nu vor mai repeta performanta din sezonul trecut. Au record negativ in deplasari si au trecut peste aceasta linie ridicola in ultimele 9 meciuri afara si in 14 din ultimele 16 partide overall. Magic sunt subevaluati acasa deoarece au un potential ofensiv foarte mare in special de la 3 pct si pot da suta lejer de fiecare data. Probabil ca bookmakeri au facut acest total datorita ultimelor 3 meciuri de acasa insa nu vad cum ar sta vreuna din aceste echipe sub 90 de pct azi. Cu 38% aruncari de 3 pct ORL va castiga acest meci double digits 102-90 ceva de genu.

« Last Edit: 31 March 2012 - 21:30:29 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #59 on: 31 March 2012 - 01:35:51 »

Meci : DET Pistons @ CHI Bulls
Pronostic : Under 182
Cota :  1.91  
Eventual castig: 2.73
Argumentare : Un meci intre doua echipe cu un pace foarte mic, cu un joc bazat foarte mult pe aparari cat mai agresive si cu atacuri asezate duse la limita celor 24 de secunde. Celor de la CHI le iese foarte bine treaba asta pe cand celor de la DET mai putin, pentru ca atacul lor este unul foarte slab, iar apararea este undeva la jumatatea clasamentului acestui aspect in NBA. Astazi la DET vor lipsi si cei doi oameni care mai dimanizau jocul pistoanelor , Sutckey si Gordon, ceea ce va insemna ca DET se vor baza mai mult pe Monroe, Prince si Maxiell, singurii jucatori capabili sa inscrie ceva puncte. Dar cand joci cu astia, joci foarte lent si uneori previzibil, ceea ce taurilor de la CHI le va conveni foarte mult si vor intra in jocul lor pentru ca nici al lor nu este departe de acest stil. La cum se prezinta situatia in acest moment, ma astept ca DET sa nu depaseasca 82 de puncte, iar cei de la CHI sunt convins ca nu se vor intrebuinta foarte mult si nu vor depasi nici ei bariera celor 100 de puncte, mai ales daca diferenta va fi majora, pentru ca vor baga rezervele care in ofensiva sunt slabe, iar defensiv stau bine (Asik, Gibson sau Lucas). Sper la un scor in genul celui inregistrat in ultimul duel al lor (68-92).

« Last Edit: 31 March 2012 - 18:23:18 by Andrey™ » Logged

Pages: 1 2 [3] 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: