Welcome, Guest. Please login or register.
21 August 2019 - 01:31:18

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  DUEL - Andrey vs. Gabbana
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 Go Down Print
Author Topic: DUEL - Andrey vs. Gabbana  (Read 9557 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #20 on: 19 February 2012 - 22:03:44 »

Meci: ORL Magic @ MIA Heat
Pronostic: ORL +9.5
Cota: 1.91
Casa pariuri:  
Miza: 1
Profit: 0.91
Argumentare: Un meci cu incarcatura foarte mare astazi intre cele doua echipe dupa ce prima intalnire a sezonului s-a soldat cu o victorie categorica a gazdelor de astazi. Aceasta s-a datorat in mare parte lui Howard care a obtinut niste cifre excelente (25 puncte si 24 recuperari) dar si a lui Anderson (27 puncte si 11 recuperari). Astazi sunt convins ca Howard iar va defila sub panou in fata lui Joel sau a lui Bosh. Pe langa el si ceilalti vor avea evolutii foarte bune pentru ca acesta este trendul celor de la ORL. De mult ce isi vor dori cei de la MIA sa castige acest meci categoric cred ca rezultatul final va fi unul foarte strans si nu exclud chiar o surpriza aici pentru ca un meci nu se castiga numai cu ofensiva foarte buna ci si cu o defensiva buna si recuperari multe, dar la domeniul asta ORL sta excelent in vreme ce MIA sta destul de slab pentru pretentiile lor. Doar cu LeBron si eventual Wade (pe Bosh nu-l vad decisiv in meciul asta) nu cred ca poti bate DD o echipa ca ORL in aceasta perioada.

« Last Edit: 21 February 2012 - 00:14:51 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #21 on: 20 February 2012 - 23:24:54 »

Meci: MEM Grizzlies @ HOU Rockets
Pronostic: Rockets ML (1.70)
Miza: 1 Profit: 0.70
Argumentare: Din lipsa de timp a trebuit sa fac o pauza dar am sa aleg totusi un meci pt astazi. Houston desi e b2b nu se va deplasa nicaieri deoarece primeste vizita celor de la Memphis Grizzlies care au o serie de 4 victorii consecutive 3 din ele castigate pe final. Rockets desi nu leaga serii de victorii stau bine pe teren propriu cu doar 93 ppg in medie in aparare si 11-4 record. Deja e al 3lea meci h2h si primele au fost castigate clar de Grizzlies double digits dar in seara asta vad un double revenge spot care nu poate fi ratat si o linie acceptabila de 3 pct. Am sa fiu precaut si o sa joc ML dupa ce am vazut cum au castigat Grizzlies in ultima perioada.  Mizez pe un scor de genul 102-97.

« Last Edit: 21 February 2012 - 12:53:33 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #22 on: 21 February 2012 - 00:14:17 »

Meci: BOS Celtics @ DAL Mavericks
Pronostic: DAL -7.5
Cota: 1.87
Casa pariuri:  
Profit: 0.87
Argumentare: Un meci cu o favorita certa din punctul meu de vedere si care cred ca nu se poate incheia altfel decat cu o victorie clara a gazdelor. Asta pentru ca BOS traverseaza o forma foarte slaba iar in aceasta seara vor fi privati de prezenta in teren a lui KG si posibil a lui Rondo care ar trebui sa fie suspendat dupa ce in meciul precedent a lansat intentionat mingea spre un arbitru. DAL in schimb, este in total contrast cu oaspetii de azi, ei castingand meciuri foarte importante in ultima vreme si pierzand ultimul meci la NYK din cauza revelatiei Lin in special. Daca DET i-au batut in 4 zile de 2 ori la 10+ puncte pe dovlecei, nu vad de ce DAL acasa nu ii va pune la respect intr-un mod asemanator.

« Last Edit: 21 February 2012 - 19:39:25 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #23 on: 21 February 2012 - 18:41:09 »

Meci: SA Spurs @ POR Blazers
Pronostic: sub 190.5 (1.95)
Miza: 1 Castig: 0.95
Argumentare: Sa fie Portland echipa care pune capat seriei fabuloase de 11 victorii consecutive pe care o leaga San Antonio ? Dupa prestatia jenanta de aseara cu Lakers ma indoiesc dar parca Blazers se transforma total cand joaca pe teren propriu Au 12-5 record si cea mai buna aparare de la 3 pct cu un procentaj de 29%. Din cate am vazut eu Spurs este o echipa care se bazeaza mult pe jocul din afara cu jucatori care arunca bine ieri cu Utah au avut un procentaj peste medie 10 cosuri din 21 incercari. Avand in vedere ca ambele echipe sunt b2b oboseala cred ca isi va spune cuvantul mai ales in tabara echipei din Texas deoarece se afla la a 8a deplasare dintr-un rodeo trip de 9 partide. Pe langa toate astea Spurs nu vor putea conta pe Ginobili care s-a accidentat iar si pe Splitter care a marcat 14 pct in primul meci h2h dintre cele 2 in acest sezon castigat de Spurs si cu un total de 182 pct. Ambele echipe practica un slow pace si nu vad cum ar putea atinge vreuna suta. Vad un scor de genu 97-92 maxim.

« Last Edit: 22 February 2012 - 11:39:33 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #24 on: 22 February 2012 - 01:00:13 »

Meci: SA Spurs @ POR Trailblazers
Pronostic: POR - POR
Cota: 2
Casa pariuri:    bet365
Profit: 1
Argumentare: Meciul vedeta al zilei fara doar si poate ne pune fata in fata cea mai in forma echipa la ora actuala si o echipa aflata intr-un regres evident, asta si datorita absentei pentru cateva meciuri a lui Aldrige. SAS cred ca a surprins pe toata lumea cu seria fantastica de 11 meicuri consecutive castigate, in contextul in care au avut 8 meciuri afara si nu neaparat doar la echipe slabe. Totusi, in ultimele meciuri au aratat slabiciuni castigand de fiecare data la limita si pierzandu-l din nou pe Manu. Acum vin in POR si fara Splitter in ceea ce eu cred ca este meciul cosmar pentru situatia echipei SAS. Dupa atatea meciuri afara, fara 2 oameni importanti si jucand al treilea meci in 4 zile cu deplasari maricele cred ca vom vedea un rateu important din partea lor. Nici POR nu sta mai bine la capitolul meciuri comprimate, dar ei au avantajul terenului propriu si al tineretii. E timpul ca SAS sa-si intrerupa seria de 7 meciuri castigate afara dupa ce in startul sezonului erau 3-7 pe terenul celor de la POR care sunt 12-5 acasa. Analizand un pic si jucatorii celor doua echipe, vedem ca singurul avantaj pe care il au oaspetii este adus de Parker, un jucator foarte experimentat si intr-o forma deosebita. In rest, la nivelul centrului il vad pe Camby dominandu-l clar pe Blair, la PF il vad pe Aldrige cu performante mult peste Duncan, pe Wallace egal cu Jefferson, iar pe Matthews mult peste Green. Si la nivelul banii de rezerve POR are jucatori buni care sunt peste ce propune SAS. As mai adauga si faptul ca SAS face de multe ori diferenta cu aruncarile de 3 puncte, dar astazi intalneste o echipa care permite foarte putine cosuri de acest tip (locul 2 in NBA), dar care si marcheaza binisor de la 3 puncte. Si sa nu uit de revenge factor pentru gazde dupa infrangerea clara din 13 ianuarie de la SA. Pentru o cota buna voi juca POR pauza final deoarece ei au obiceiul ca primele reprize sa le castige, in cazurile in care nu o fac pierzand si la final. Asadar, sa fie un meci dominat de la cap la coada de POR !

« Last Edit: 22 February 2012 - 17:18:18 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #25 on: 22 February 2012 - 23:09:24 »

Meci: BOS Celtics @ OKC Thunder
Pronostic: OKC-OKC
Cota: 1.5
Casa pariuri:    bet365
Miza: 3
Profit: 1.5
Argumentare: Meci facil la prima vedere pentru cei de la Thunder pentru ca intalnesc o echipa in deriva cu serioase probleme de efectiv. Defapt prima problema rezulta din a doua. Astazi ei vor fi fara Rondo (aflat la al doilea meci de suspendare), fara Bass (absent de ceva vreme) si fara primele 2 variante ca centru (O'Neal si Wilcox). Asadar, ei vor fi nevoiti sa joace cu a treia varianta la centru (Stiemsma de care nu stiu cati au auzit) fara sa aiba o varianta de rezerva pentru ca el in afara faptului ca nu poate duce multe minute, mai si comite faulturi aiurea din cauza lipsei de experienta. Atunci e posibil ca locul lui sa fie luat de KG, dar asta inseamna mutarea problemei la PF unde locul lui va fi luat de Johnson sau de o alta improvizatie (posibil Pietrus). Dar mare problema vine din absenta creierului echipei (Rondo), care atunci cand lipseste parca ia cu el toti titularii dovlecilor deoarece rezultatele sunt penibile. Si nu e deloc o intamplare pentru ca in afara lui nu este nici macar un jucator capabil sa paseze decisiv, rezervele lui fiind foarte slabe si cu cifre penibile. Si OKC are usoare probleme dar acestea nu pot influenta jocul echipei pentru ca sunt rezerve (Collison si Hayward) deci nu vad o alta desfasurare a meciului decat ca a celui precedent intre acestea. In plus, am observat ca OKC daca nu conduce la pauza are mari probleme pe final si in proportie foarte mare pierde. Acum ca nu au un lot numeros disponibil sunt convins ca cei de la OKC vor incerca sa puna o diferenta mare inca din start pentru a-si odihni oarecum oamenii de baza deoarece maine au un meci mult mai important cu cei de la Lakers. Asadar, victorie facila pentru gazde atat la pauza cat si la final.
« Last Edit: 23 February 2012 - 15:58:02 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #26 on: 23 February 2012 - 00:56:10 »

Meci: IND Pacers @ CHA Bobcats
Pronostic: Bobcats ML (2.97) 
Miza: 1 Profit: 1.97
Argumentare: In seara asta am sa risc putin deoarece inca nu simt nici o presiune la acest duel si cota are foarte mare valoare. Vad un trap clasic la acest meci cu publicul mergand pe Indiana ca e o echipa buna iar Charlotte are doar 4 victorii in tot sezonul dintre care 2-11 acasa bla bla bla... Trebuie totusi sa ne amintim ca au fost privati in mare parte din meciuri de serviciile celor mai importanti jucatori spre exemplu Maggette si DJ Augustin. Ultimul meci l-au jucat tot cu Indiana si sunt 0-2 sezonul asta h2h in ambele meciuri au fost umiliti si sunt foarte sigur ca acest double revenge factor va conta destul de mult. Chiar inainte de ultimul meci Bobcats reusisera sa puna capat unei serii uimitoare de 16 infrangeri consecutive cea mai lunga din istoria francizei. In conditii normale nu as fi mers pe ei dar avand in vedere ca Pacers sunt b2b dupa un OT obositor castigat greu cu Hornets in care toti titularii au fost folositi 40 min sper ca determinarea si dorinta de razbunare sa fie destul pt a le mai aduce pisicilor salbatice inca o victorie in acest sezon. Vad un scor de genu 92-90.

« Last Edit: 23 February 2012 - 14:05:50 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #27 on: 24 February 2012 - 02:02:56 »

Meci : ORL Magic @ ATL Hawks
Pronostic : ORL - ORL
Cota : 1.95   bet365
Eventual castig: 0.95
Argumentare : Un meci pe care in mod normal nu l-as fi abordat in maniera asta daca nu erau anumite aspecte particulare acestui meci. Nu as fi mers pe ORL aici pentru ca ei sunt 2-8 in ultimele 10 meciuri jucate cu ATL si au o prestatie foarte proasta la nivelul aruncarilor libere. Insa meciul acesta este particular pentru ca ATL va juca fara Al Horford (de ceva vreme si pentru o alta vreme), fara Collins dar si fara unul din motoarele principale ale echipei (Joe Johnson). ATL se poate descurca binisor cu orice jucator OUT mai putin cu Joe. De ce? Pentru ca el este principalul marcator al echipei si un pasator si recuperator bun iar locul sau nu poate fi suplinit prea bine de nicio alternativa a sa (TMac sau Green). De partea cealalta, singura absenta pare a fi Jason Richardson, tot un SG ca Joe, dar el este suplinit foarte bine de Reddick. In rest, duelul centrului va fi marea arma a celor de la ORL, unde Howard va face instructie cu aerianul Zaza, care sunt convins ca va juca foarte putin din cauza faulturilor, locul sau fiind luat cel mai probabil de Smith sau Radmanovic. Insa aceasta mutare produce efecte negative la nivelul PF unde alternativele sunt foarte slabe. Forma de moment, situatia net superioara in teren pentru ORL si superioritatea evidenta a bancii de rezerve a magicienilor ma fac sa merg pe victoria lor atat la pauza cat si la final pentru ca ATL cand pierde meciurile le pierde si la pauza intr-o proportie covarsitoare. Si sa nu uit ... e si revenge factor important pentru ORL aici dupa infrangerea in OT de acum 2 saptamani de pe teren propriu in fata unei echipei contracandidate la un loc cat mai bun in PO.

« Last Edit: 24 February 2012 - 07:35:18 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #28 on: 26 February 2012 - 00:35:28 »

Meci : Skills Challenge
Pronostic : Russell Westbrook
Cota : 4.25   bet365
Eventual castig: 3.25
Argumentare : Un pariu atipic si indraznet, dar consider ca merita incercat. Asta pentru ca in aceasta infruntare conteaza doar realizarile personale si nu voturile sau notele unui juriu. Asadar, il vad pe Westbrook castigator aici pentru e la a treia participare, inprima data terminand ultimul iar anul trecut a ratat acest trofeu desi era favorit in finala cu jucatorul celor de la Warriors, Curry. Sunt convins ca anul asta va da totul pentru a si-l adjudeca, acesta fiind pasul firesc al progresiei. Il aleg pe el in detrimentul celorlalti pentru ca este un jucator foarte rapid, cu executii foarte bune si pase de calitate. Contracandidatii sai sunt Wall, Deron, Parker, Rondo si Irving. De ce cred ca e mai bun ca toti? Pentru ca:
- Irving este rookie, este obosit dupa meciul de ieri in care a jucatat senzational si nu cred ca mai poate face o mare perfomanta si azi.
- Wall este intr-o stare psihica proasta vazand in ce echipa joaca si asta se reflecta si in jocul sau.
- Parker este intr-o forma foarte buna, dar viteza nu este calitatea lui, iar la acest concurs viteza este al doiloea factor important dupa executie.
- Deron este aproximativ in aceeasi stare ca a lui Wall, numai ca pentru el viitor suna mai bine, dar totusi el nu mai are aceeasi rapiditate ca acum 4 ani cand se impunea in aceasta competitie cu recordul competitiei.
- Rondo a ajuns aici in urma retragerii lui Curry, dar nu-l vad castigatorul unei astfel de competiii in ansamblu.
In consecinta, sper la o mana cat mai buna a lui Russell in aceasta seara.

« Last Edit: 26 February 2012 - 17:37:28 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #29 on: 26 February 2012 - 22:45:54 »

Meci : MVP All Star Game
Pronostic : Dwight Howard
Cota : 4.09  
Eventual castig: 3.09
Argumentare : Nu am multe de spus la acest pariu deoarece este unul conjunctural, bazat mai multe pe factori extrasportivi. Howard va iesi MVP, pentru ca acest trofeu ii lipseste, pentru ca meciul se joaca in arena celor de la ORL (deci la el acasa), toata lumea vorbeste numai despre el pe marginea acestui meci si multi jucatori il vad castigatorul trofeului. Probabil va fi un trofeu acordat pe drept sau pe nedrept cu acordul tuturor pentru jucatorul care urmeaza a deveni free agent. Deatfel, si cotele au luat-o razna in ultimele ore, el devenind favorit clar avand in vedere tipului pariului. Dar nu e neaparat sa castige trofeul "pe naspa" cum a fost cazul lui Shaq acum 2 ani, pentru ca el poate pune cifre impresionante in dreptul sau pe tabela de marcaj atat in dreptul punctelor cat si al recuperarilor. O sa fiu curios cum o sa-l marcheze Bynum sau Gasol si o sa-mi dau seama din primele minute daca trofeul este decernat inaintea meciului sau dupa.

« Last Edit: 28 February 2012 - 17:09:10 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #30 on: 29 February 2012 - 01:42:31 »

Meci : BOS Celtics @ CLE Cavaliers
Pronostic : CLE +3.5
Cota : 1.97  
Eventual castig: 0.97
Argumentare : Capcana serii in NBA din punctul meu de vedere. Multi vor sari pe BOS la un handicap micut mergand pe ideea ca este echipa mult mai buna decat CLE. Dar treburile nu stau chiar asa. Acesta este al treilea meci intre cele doua echipe, precedentele 2 fiind castigate de oaspetii acelor meciuri, CLE la BOS (88-87) si BOS la CLE (93-90). Ma astept ca si acum sa fie aceesi situatie, chiar cu victoria gazdelor. BOS sufera teribil in aceasta perioada si viitorul lor in formula asta este scurt. Iar orice absenta pentru ei din randul titularilor se reflecta pe tabela. Este cazul si astazi, cu O'Neal absent din nou, locul sau fiind luat de Wilcox aruncat de DET si tinut rezerva de dovleci. Acum va fi titular si sunt sigur ca va avea mari probleme cu Erden sau Hollins. Singurul post unde CLE va avea probleme este cel de SF, unde Pierce/Pietrus sunt peste Casspi/Gee, dar la ce arata Pierce in ultima vreme (inclusiv la ASG) nu m-ar surprinde o dominatie a gazdelor in aceasta zona. La nivelul PF, avem un duel tare interesant KG - Jamison, iar daca ne uitam la forma celui de-al doilea, am putea spune ca nu va avea mari probleme cu batranul Kevin. Totusi, nu va fi asa simplu, pt ca Garnett este un jucator murdar si il va provoca permanent pe Jamison. Sper sa nu-i raspunda si sa-si vada de treaba. La nivelul guarzilor as putea spune ca cei de la CLE au o usoara superioritate, cu Gibson-Irving-Parker-Session buni si foarte buni in fata a doar 3 dovlecei Rondo-Allen-Bradley.

« Last Edit: 29 February 2012 - 16:29:19 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #31 on: 29 February 2012 - 15:44:04 »

Meci: CHA Bobcats @ DET Pistons
Pronostic: sub 188.5 (1.88)
Miza: 1 Profit: 0.88
Argumentare: Dau acest meci pur si simplu datorita liniei care mi se pare cu cel putin 3 pct prea mare. Cu toate ca Detroit joaca b2b sunt acasa si nu vad sa aiba probleme cu oboseala. Bobcats de departe cea mai slaba echipa din NBA cu doar 4 victorii overall si 2-16 in deplasare dar trebuie sa tinem cont ca in mare parte au jucat fara vedetele echipei care au fost accidentate o perioada lunga. Revenirea lui Henderson nu ma ingrijoreaza nu cred ca va fi fortat si orcum la ce ofensive au cele 2 echipe in jur de 88 ppg vad un meci clar cu un tempo slow pace impus de echipa gazda. Bobcats sunt slabi si in materie de 3 pct unde au procentaj de 30% vor fi dominati si sub panou unde Monroe este peste Byombo sau Mullens. Consider ca doar una va trece de 90 pct si un scor de genu 95-87.

« Last Edit: 06 March 2012 - 17:32:56 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #32 on: 01 March 2012 - 02:50:25 »

Meci : CHI Bulls @ SA Spurs
Pronostic : CHI ML
Cota : 2.1  bet365
Miza: 3
Eventual castig: 3.3
Argumentare : Un meci care imi place foarte mult. Poate o sa ziceti ca sunt nebun. Cum pot merge pe echipa oaspete la SA, unde nu a castigat decat una singura din 14 meciuri. Perfect adevarat, dar CHI nu este orice echipa, ci una de top, favorita certa la castigarea NBA-ului anul acesta. Voi merge pe ei pentru ca sunt genul de echipa nesuferita gazdelor, pentru ca front court-ul lor este unul foarte puternic mai ales in faza defensiva, unde SAS are superioritate asupra multor echipe, sustinuti de Parker si Manu. AStazi insa Manu este OUT, iar Parker va fi luat in primire de Rose, un duel din care vor iesi scantei cu siguranta. Vorbeam de front court, unde Noah ii va face viata grea lui DeBlair si foarte posibil sa-l domine in ciuda unui fizic usor inferior, unde Boozer il va domina pe Duncan, iar Deng se va lua la intrecere cu Jefferson. Eu vad o superioritate pe linie pentru fiecare taur, deci si per total aceeasi impresie. Daca punem in balanta si bancile, avem si aici o superioritate evidenta pentru oaspeti in conditiile absentei pe langa a lui Manu, a lui Leonard, Splitter si Neal. Aste vor face ca Spurs sa aiba pe banca 2 oameni de luat in seama, Bonner si Ford, ultimul revenit si el dupa o perioada de absenta si posibil sa nu joace sau sa joace foarte putin (Coach Gregg Popovich said: "I think he’s going to dress. He may or may not get in. I’d like to get him a few minutes if I can.” ). Deci, o cota foarte valoroasa pe care nu vreau sa o ratez, pentru ca este o cota venita din evolutia absolut surprinzatoare a lui SAS din ultima vreme, fiind 12-1 last 13 games, dintre care 9 consecutive afara.

« Last Edit: 03 March 2012 - 02:11:24 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #33 on: 03 March 2012 - 02:22:40 »

Meci : DEN Nuggets @ HOU Rockets
Pronostic : DEN ML
Cota : 2.4  bet365
Eventual castig: 1.4
Argumentare : Un meci interesant aici, pentru ca DEN au de luat o revansa in fata rachetelor, dupa meciul pierdut acum o luna in Pepsi Center cand pentru DEN nu au jucat Nene, Afflalo si Mozgov, lucru ce s-a vazut in rezultatul final pentru ca Scola si-a cam facut de cap pe sub panou. Acum nu vor juca Rudy si Danilo, dar deja DEN s-a obisnuit fara ei si nu cred ca va fi un impediment pentru buna desfasurare a jocului lor. Cred ca jocul rapid si masivitatea castigata sub panou cu Nene revenit ii vor face castigatori pe cei din DEN. HOU are un starting 5 bun, insa banca lor este mult sub ce propune DEN si probabil ca aici se va face diferenta.

« Last Edit: 03 March 2012 - 15:38:04 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #34 on: 04 March 2012 - 00:48:35 »

Meci : UTA Jazz @ DAL Mavericks
Pronostic : DAL - DAL
Cota : 1.62  bet365
Eventual castig: 0.62
Argumentare : Dupa victoria mare de ieri a celor de la UTA in fata lui Lebron, Wade & Co. astazi lumea se asteapta la un nou joc bun din partea lor. Cred ca nu poate fi cazul pentru ca fata de ieri, azi au si ceva probleme de efectiv (Bell si Harris fiind incerti), ceea ce ii expune in zona guarzilor pentru ca ambii erau titularii acestor posturi. Insa forta celor de la UTA este in frontcourt, unde Al Jefferson, Millsap si Hayward au calitate fizica si tehnica sa domine multe echipe. Daca ieri le-a mers cu MIA pentru ca cei de la MIA nu aveau decat pe LeBron care le putea face fata sub panou, astazi nu le va mai merge deloc cu Dirk-Haywood-Marion plus Odom de pe banca. Iar la nivelul guarzilor nu avem ce discuta daca cei doi amintiti anterior nu vor juca, pentru ca Terry, Kidd, Carter si Beaubois sunt jucatori de mare calitate care vor domina zona semicercului in fata rezervelor celor de la UTA. Infruntarile directe din acest sezon au fost castigate de DAL, atat la UTA cat si aici, unde desi au jucat fara Kidd si Dirk s-au distrat cu oaspetii de azi. La un joc asemanator ma astept si azi din partea lui DAL, dupa rusinea suferita ieri la NOH si vor tine sub comanda meciul de la cap la coada.

« Last Edit: 04 March 2012 - 17:41:40 by Andrey™ » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #35 on: 04 March 2012 - 19:25:20 »

Meci : NY Knicks @ BOS Celtics
Pronostic : NYK ML
Cota : 2.00    
Eventual castig: 1
Argumentare : Primul meci al zilei in NBA se joaca in fieful celor de la BOS, fiind dealtfel si primul meci vedeta al acestei zile plina de meciuri tari. Desi cei de la Celtics sunt favoriti la casele de pariuri, eu ii vad favoriti pe cei de la NYK pentru ca sunt echipa mai in forma in comparatie cu gazdele care sufera teribil si care trebuie sa-si schimbe echipa urgent daca vor sa mai emita pretentii de PO in viitor. NYK este intr-o crestere de forma foarte buna datorita descoperirii lui Lin, noua stea a NBA-ului care pare ca se integreaza din ce in ce mai bien in echipa, iar de cand a revenit si Melo, jocul echipei este excelent. Deatfel, si cifrele lui Melo si Lin au explodat in urma conlucrarii lor, reusind prin combinatii si pase decisive sa destabilizeze orice aparare. Match-up-ul de azi este clar in favoarea lor pentru ca vor avea superioritate sub panou, dar si la nivelul guarzilor in medie pe meci. Chandler ii va domina copios pe Wilcox pe postul de centru, in timp ce Amar e-Melo se vor bate cu Pierce-KG, o batalie pe cinste avand in vedere experienta in NBA dar si valoarea lor. Totusi, batranetea celor de la BOS isi va pune amprenta pe jocul lor si cred ca vor fi si ei dominati de Amar e si Melo mai ales pe faza ofensiva. La nivelul guarzilor situatia e mai echilibrata cu Allen-Rondo de la BOS peste Lin-Fields, dar situatia se echilibreaza luand in considerare si rezervele lor, pentru ca BOS nu va avea decat un singur jucator specializat pe postul asta si pe Pietrus provenit din forward. Asadar, o valoare incontestabila in cota celor de la NYK pe care nu ezit sa o joc.

« Last Edit: 06 March 2012 - 14:40:41 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #36 on: 04 March 2012 - 22:19:57 »

Meci: GS Warriors @ TOR Raptors
Pronostic: over 192.5 (1.95)
Miza: 3 Castig: 2.85
Argumentare: Da stiu ca Warriors vor juca fara vedeta Curry si poate ca va intrebati ce mi-a venit sa dau un meci de 3 stele tocmai acum ? Linia asta nu are nici un sens pt mine sunt 2 echipe care isi adapteaza jocul in functie de adversar si foarte probabil vom avea astazi un meci deschis cu multe puncte avand in vedere ca GS are una dintre cele mai proaste aparari din NBA la ora actuala cu peste 100 ppg iar Toronto nu este departe cu o medie pe undeva pe la 95. Sunt 3 meciuri consecutive pt Warriors in care au marcat sub 90 si ma astept sa explodeze astazi impotriva unei echipe mediocre. Ambele se apara foarte slab si de la 3 pct sunt sigur ca vom avea cel putin o echipa care sa atinga suta si cealalta nu cu foarte mult in spate. O simpla privire la meciurile directe m-a convins deoarece sunt 10 consecutive in care ambele echipe marcheaza 100+ ...Vad un scor de genu 100-95.

« Last Edit: 06 March 2012 - 01:12:47 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #37 on: 06 March 2012 - 01:09:40 »

Meci : GS Warriors @ WAS Wizards
Pronostic : Over 203.5
Cota : 1.91    
Eventual castig: 0.91
Argumentare : Un meci care nu mi-ar fi atras atentia in mod normal, dar aici mie mi se pare ca bookmakerii ma roaga sa joc under pentru a-mi lua banii, asa ca nu ma voi lasa indus in eroare de capcana lor. De ce spun asta? Pentru ca ei merg pe varianta in care jucatorii de duzina (majoritatea) se vor uita pe ultimele jocuri si vor vedea ca GSW au inscris putin iar cei de la WAS nu au inscris nici ei prea mult cu exceptia meciului de la MIL. Ambele echipe au fost lipsite de oameni importanti in ultimele jocuri, si se pare ca astazi vor avea parte de aportul lor, adica WAS de al lui Young (un guard foarte bun capabil sa inscrie lejer 15 puncte) si GSW de al lui Curry(al doilea om al echipei capabil sa inscrie mult si sa ofere pase decisive pe banda). Pentru ca GSW se afla la ultimul meci intr-un road trip de 6 meciuri in Est, ma astept sa lase deoparte tentativa de aparare pe care au facut-o cu celelalte echipe cu defensive puternice pentru ca aceasta secatuieste jucatorii de energie si vor prefera sa joace deschis cu WAS, o echipa care sigur nu va refuza jocul rapid pe care il practica de obicei (au un pace de locul 4) si ma astept la multe aruncari, care chiar si cu procentaj decent tot vor totaliza cel putin 204 puncte, iar daca procentajele vor fi bune sau foarte bune atunci overul va iesi lejer. Poate cu acest pont ii mai dau un upercut in ficat lui gabbana dupa ce a facut el ieri cu over la GS.

« Last Edit: 06 March 2012 - 14:40:07 by Andrey™ » Logged

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #38 on: 06 March 2012 - 17:32:35 »

Meci: ORL Magic @ CHA Bobcats
Pronostic: Bobcats +9 (1.95) 
Miza: 1 Castig: 0.95
Argumentare: Daca nu ar fi fost vorba de asemenea echipa as fi dat 3 unitati pe acest spot. Probabil ca publicul va juca pe Orlando deoarece sunt peste Bobcats la toate capitolele. Charlotte este prima echipa din NBA in acest sezon care atinge 30 de infrangeri dar sa nu uitam ca in majoritatea au fost privati de serviciile unor jucatori importanti. Pe langa asta a fost nevoie ca Williams sa marcheze 57 pct ca NJ sa ii poata bate acasa in ultimul meci. Stiu ca vor fi dominati sub panou insa Howard va fi obosit deoarece Magic joaca b2b fiind nevoiti sa vina tocmai din Canada unde abea au castigat cu Raptors aseara. Orlando are obiceiul de a dezamagi in deplasari sa nu uitam ce meciuri proaste face cateodata si pe langa asta au castigat double digits doar 1 meci din ultimele 10 afara. Am incredere in Bobcats ca vor tine aproape si vor acoperi handicapul chiar daca vor pierde.

« Last Edit: 07 March 2012 - 10:33:41 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #39 on: 07 March 2012 - 01:24:23 »

Meci : NY Knicks @ DAL Mavericks
Pronostic : NYK ML
Cota :  2.15  
Eventual castig: 1.15
Argumentare :
Un meci intre doua echipe aflate pe pante ale graficului formei diferite. In timp ce DAL pierde meciuri din ce in ce mai des cu echipe foarte slabe, NYK incepe sa arate din ce in ce mai bine castigand meciuri dificile si chiar tinand aproape de cei care ii infrang. Asta se datoreaza descoperirii lui Lin si a revenirii tuturor accidentatilor (asa cum am mai spus), ceea ce face posibila aliniera unui starting 5 foarte bun: Fields, Lin, Chandler, Amar'e, Melo. Pe langa asta ei au si o banca buna de rezerve cu JR Smith, Baron Davis sau Novak, cel mai bun aruncator de 3 puncte la ora actuala. Astazi cei de la DAL vor avea o serioasa problema la nivelul centrului unde Haywood va fi absent in urma accidentarii de ieri, locul sau fiind luat de Mahinmi, un jucator slabut pe care il va domina Chandler cum va dori. La nivelul forwarzilor avem o situatie interesanta, cu Dirk vs Amar e si Marion vs Melo. Daca la primul duel vad o usoara superioritate pentru neamt, la al doilea vad o superioritate neta pentru Melo care daca va fi in zi buna va marca mult. La nivelul guarzilor vad o dominatie pe linie pentru NYK, unde Fields-Lin sunt multe peste ce arata acum Carter-Kidd, doi jucatori ajunsi la varsta pensionarii. Iar rezervele lor pe banca sunt Terry-Beaubois pentru DAL si JR Smith-Davis plus Shumpert pentru NYK. Deci si aici superioritate pentru oaspeti. In concluzie, prevad o victorie importanta pentru oaspeti in fata unei echipe de nivel inalt, macar din perspectiva faptului ca este campioana in exercitiu.

« Last Edit: 07 March 2012 - 18:28:47 by Andrey™ » Logged

Pages: 1 [2] 3 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: