Welcome, Guest. Please login or register.
24 October 2019 - 02:00:40

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS "DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2012 - PONTURI
« previous next »
Pages: 1 [2] Go Down Print
Author Topic: CONCURS "DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2012 - PONTURI  (Read 4303 times)
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #20 on: 17 January 2012 - 15:54:27 »

Querrey - TOMIC

Dupa emotiile avute astazi din cauza lui Simon, cred ca si meciul ales de mine pentru maine ma va tine pe jar. Dupa ce, in primul tur, Tomic a reusit sa-l invinga pe favoritul numarul 22, Fernando Verdasco, in setul decisiv,australianul revenind de la 0-2 la seturi, adversarul lui de maine va fi americanul Querrey, american care l-a invins in primul tur pe necunoscutul francez De Schepper, in minimum de seturi. In ciuda faptului ca Tomic a castigat in cinci seturi, iar Querrey in trei, diferenta de 57 de pozitii din clasament, in favoarea australianului, evident, ma face sa pun pe acesta. In plus, o motivatie in plus va veni si din partea publicului. Sper ca australianul sa nu mai aiba crampe, care sa-l impiedice sa joace la potential maxim, in caz contrar, nefiind exclus chiar si un abandon din partea australianului.

Rezerva: Del Potro
« Last Edit: 18 January 2012 - 15:11:14 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #21 on: 17 January 2012 - 16:39:44 »

Dolgopolov Jr. A. v Kamke T.

Personal nu pot sa-l sufar pe acest ucrainian, dupa parerea mea are un joc extrem de dizgratios iar orice pas facut  pe teren imi pare ca este o mare cazna pentru el. Dar in meciul acesta nu am cum sa nu merg pe el, desi imi este extrem de antipatic nu am cum sa nu remarc diferenta de valoare pe care o are in fata neamtului si cred ca il va executa cu un sec 3-0. De partea cealalta neamtul extrem de norocos in primul tur a dat peste un Hanescu ce a apus parca prea repede. Merg linistit pe Dolgopolov

rezerva:    Berdych T.
« Last Edit: 18 January 2012 - 15:11:02 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #22 on: 17 January 2012 - 17:53:40 »

Del Potro - Kavcic
Azi nu imi place aproape nimic la simplu, ma gandeam sa pun un meci de dublu aici smile...Apoi, l-am vazut  Del Potro care s-a chinuit cu Mannarino si am zis ca el e alesul...Nu isi poate intra deloc in ritmul de dinaintea accidentarii de la incheietura si asta e explicabil, poate! La noapte are un adversar la indemana, (poate ultimul la acest turneu), slovenul Kavcic fiind mai des intalnit pe tablourile challengerurilor pe zgura!

Rezerva- Berdich
« Last Edit: 18 January 2012 - 08:37:30 by irisui » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #23 on: 17 January 2012 - 18:44:04 »

Rafael Nadal - Tommy Haas

Nu stiu ce ar fi de argumentat la meciul asta dar ca sa fiu in litera regulamentului sa scriu cateva randuri de statistica aiurea smile. Tommy Haas , un jucator foarte bun....acum 5-6 ani ...care a castigat la viata lui la mai toti jucatorii importanti din lume. Dar acum e 2012 si el de vreo 2 ani nu mai castiga aproape nimic. Nadal..ce sa zici despre Nadal...singurele lucruri care ar putea sa il opreasca din jocul lui sunt : accidentarile, Djoko, Federer, Ferrer, Berdich si altii  001_tt2...era gen gluma...nu-l inghit deloc...il pun acum pentru ca oricum in optimi pierde...il bate si Murray...ce sa mai scriu aiureli....clar bate Nadal.

Rezerva : Federer
« Last Edit: 18 January 2012 - 08:37:42 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #24 on: 18 January 2012 - 09:55:57 »

ZIUA IV
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #25 on: 18 January 2012 - 10:15:16 »

Granollers M. v Gil F.

Pentru acest tur, aleg din nou o confruntare a zguristilor. Castigatorul va da peste Tsonga, si sansele sale de a trece mai departe se apropie de 0. Granollers e de departe jucatorul mai valoros aici, care in sfarsitul sezonului trecut a scos cateva rezultate frumoase pe hard, si cred ca azi poate sa castige usor in fata unui portughez mult mai putin versatil si adaptabil pe hard. O victorie care nu vad sa se concretizeze in mai mult de 4 seturi, asta ca serviciul spanilolului nu e mereu impresionant, dar reuseste sa isi fructifice bine ocaziile pe care le are.
Rezerva : Tsonga
« Last Edit: 19 January 2012 - 17:09:07 by irisui » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #26 on: 18 January 2012 - 17:11:20 »

Thomas Bellucci - Gael Monfils

Numarul 37 in ierarhia ATP brazilianul Bellucci joaca un tenis frumos bazat pe tehnica si pe viteza. Este si tanar si poate duce un meci lung fara probleme. Anul acesta a jucat doar 2 meciuri si nu foarte relevante insa per total este un jucator bunicel. Azi se intalneste cu Monfils care este un jucator oscilant. Anul acesta a castigat 4 meciuri si este intr-o forma buna.  La Doha anul acesta a ajuns in finala pe o suprafata asemanatoare si a jucat ca si acum...diagonale perfecte alternate cu lovituri aiurea sau in fileu...poate sa=l bata si pe Djoko inyr-o zi buna, poate sa piarda si la Bellucci smile, dar eu azi il aleg pe el.

Rezerva:Andy Murray
« Last Edit: 19 January 2012 - 17:07:39 by irisui » Logged
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #27 on: 18 January 2012 - 19:28:52 »

Golubev - GASQUET

Partida din turul doi pare a fi una fara probleme pentru francezul Gasquet, cap de serie numarul 17. Asta fiindca adversarul sau este modestul jucator din Kazahstan, Andrey Golubev, tenismen care se afla in afara primei sute mondiale, mai exact, pe locul 146. In primul tur, Gasquet a trecut in patru seturi de italianul Seppi, cu 6-1 in decisiv, in timp ce primul adversar a lui Golubev la Australian Open a fost rusul Mikhail Youzhny, pe care jucatorul din Kazahstan l-a invins in cinci seturi. In plus, cazacul vine si dupa trei tururi de calificare si,fara indoiala, oboseala incepe sa se resimta. Cei doi s-au mai intalnit o singura data, acum doi ani, pe zgura insa, francezul cedand atunci doar doua gameuri.

Rezerva: Raonic
« Last Edit: 19 January 2012 - 17:09:48 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #28 on: 18 January 2012 - 19:34:25 »

Tipsarevic J. v Duckworth J.

Azi este randul lui Tipsa sa ma ajute sa trec mai departe smile, joaca impotriva unui pusti australian aflat pe locul 250 si pentru care turul II la AO este deja performanta carierei. Diferenta de valoare este imensa in favoarea sarbului iar orice rezultat altul decat 3-0 pentru el nu poate fi decat o imensa surpriza. Tipsa are de partea sa valoarea, experianta si forma de moment reusind finala la Chennai acum 10 zile. Merg linistit pe un jucator ce este obisnuit deja cu rundele superioare ale turneelor de mare slam ay

rezerva:   Murray
« Last Edit: 19 January 2012 - 17:07:55 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #29 on: 18 January 2012 - 20:53:28 »

Nishikori  - Ebden
Ebden e australian si joaca bine pe hard, am mai spus asta! Dar are si el limitele sale, nu a intrat in top 100 decat spre sfarsitul anului trecut, nu are talentul si explozia tenacelui Kei Nishikori. Acest japonez este in primii 30 de jucatori ai lumii si i-a batut cu tupeu anul asta pe Tsonga si Roddick.Principalul sau atu e deplasarea in teren, iuteala sa ii permite sa se pozitioneze foarte bine la mai toate mingile si sa faca foarte putine greseli nefortate. Un meci in care Ebden va incerca sa isi depaseasca conditia, va fi impulsionat si de public, dar nu are destule arme pentru a-l rapune pe Kei.

Rezerva: Monfils
« Last Edit: 19 January 2012 - 17:08:10 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #30 on: 19 January 2012 - 17:10:34 »

ZIUA 5
[/b]
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #31 on: 19 January 2012 - 17:22:42 »

Wawrinka- Almagro

M-am tot uitat pe meciuri si sincer sa fiu, nu prea imi gac multe cu ochiul. Il reconsider pe Wawrinka dupa meciul cu Baghdatis, in care s-a miscat bine in teren si s-a pozitionat bine pentru a face puncte si cu reverul cu o mana ( unul din cele mai frumoase din circuit), nu numai cu dreapta! A avut un procentaj de 72% la punctele castigate pe primul serviciu, ceea ce e un procentaj bun, de siguranta!
Almagro a stat mai mult in teren, nu il vad intrat intr-un regim de croaziera si poate ca pe o astfel de suprafata nu i-a placut nicicand sa joace! Si el are reverul cu o mana, o sa fie un duel interesant... Care duel, sper eu sa fie transat de jucatorul cu rezultate mai bune pe hard, Stan Wawrinka!

Rezeva  : Berdich
« Last Edit: 20 January 2012 - 19:40:51 by irisui » Logged
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #32 on: 19 January 2012 - 18:12:57 »

BERDYCH - Anderson

Favoritul numarul 7, cehul Tomas Berdych, va juca in turul 3 contra jucatorului cap de serie numarul 30, sud-africanul Kevin Anderson, intr-o partida care n-ar trebui sa ii dea mari emotii cehului. Sud-africanul si-a depasit deja cel mai bun rezultat, daca il putem numi asa, acesta fiind primul tur. O trecere atat de brusca de la primul la al patrulea tur, intr-un turneu cu o asemenea miza cred ca ar fi prea mult pentru sud-africanul in varsta de 25 ani. Acesta a pierdut un set, in turul secund, la ucraineanul Stakhovsky, non-europeanul reusind 15 asi in acest meci. In schimb, Berdych a servit 21 asi in partida contra belgianului Olivier Rochus, pe care l-a innvins in trei seturi.

Rezerva: Del Potro.
« Last Edit: 20 January 2012 - 19:40:07 by irisui » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #33 on: 19 January 2012 - 21:20:06 »

Y H Lu - Del Potro

Del Potro si-a intrat mai greu in mana la acest turneu dar si odata intrat nu mai poate pierde la jucatori ca Lu. Nu este nici Lu chiar atat de rau(nu l-am vazut jucand decat acum in niste rezumate ) dar nu se compara cei doi. Exceptand faptul ca are o tenacitate si o rezistenta mare ca mai toti jucatorii asiatici, Lu nu are nici o calitate cu care sa il doboare pe Del Potro. Probabil ca vom vedea un meci in care Del Potro nu va forta decat cate un break pe set.

Rezerva : Berdich
« Last Edit: 20 January 2012 - 19:39:33 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #34 on: 19 January 2012 - 22:43:21 »

Y H Lu - Del Potro

De acum doua zile ma hotarasem pe acest pont, dupa parerea mea va fi un meci fara istoric pentru ca Del Potro este cu mult peste Lu.... problemele apar atunci cand este sacait de vreo accidentare ori el a avut parte de o sumedenie pana acum. Argentinianul este un jucator mult mai potrivit pentru aceasta supafata si oricum jocul sau variat poate face fata oricarui adversar. eu unul abia il astept sa il vad in sferturi contrea lui Federer.........pana atunci mai sunt 2 pasi, unul maine ay

Rezerva : Berdich
« Last Edit: 20 January 2012 - 19:39:19 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #35 on: 20 January 2012 - 19:41:12 »

ZIUA 6
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #36 on: 20 January 2012 - 21:09:31 »

Kukushkin - MONFILS

Capul de serie numarul 14, francezul Gael Monfils, ar trebui sa isi egaleze maine cea mai buna performanta a sa de la Australian Open, aceasta fiind obtinuta in 2009, avand in vedere ca adversarul lui este jucatorul din Kazahstan Mikhail Kukushkin, numarul 92 mondial. Cazacul este abia la a doua participare la acest turneu, anul trecut nereusind sa treaca de primul tur. In turul secund, Kukushkin a produs surpriza,eliminandu-l in cinci seturi pe favoritul numarul 19, sarbul Viktor Troicki. Nu cre ca un jucator din afara primilor 50 poate rezista unui ritm atat de sustinut, mai ales daca vine dupa un meci in care a jucat peste 3 ore. De cealalta parte, Monfils a trecut in 4 seturi de brazilianul Belluucci putin peste 2 ore si jumatate. Cred ca va fi un 3-0 sec pentru francez.

Rezerva: Ferrer
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #37 on: 20 January 2012 - 22:10:30 »

Juan I. Chela - David Ferrer.

Astazi ma vad nevoit sa il aleg pe Ferrer favoritul meu pentru ca nu vreau sa risc nimic. Asta mi se pare un meci de 100% daca nu se iveste vreo accidentare. Comparand cei 2 jucatori care se intalnesc azi avem urmatoarele lucruri : Chela si Ferrer amandoi zguristi consacrati , ambii au 30 de ani si multi ani de experienta in spate. Forma de moment face ca Ferrer sa fie superior. Per total ar fi , imi permit sa fac o comparatie, doua BMW ani asemanatori , numai ca unul (Ferrer) are motor de 4000 benzina biturbo si celalalt (Chela) are un 3000 diesel. SI fac liniute. Rezultatul e evident.
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #38 on: 21 January 2012 - 02:08:34 »

Kukushkin M. v Monfils G.

Pentru Kukushkin, turul III este deja o superperformanta realizata dupa un joc excelent in fata lui Troicki in care a reusit sa tina pasul raliurilor lansate de sarb. Totusi azi va fi altceva pentru ca Monfils a ajuns sa fie un fel de vulpe ce a imbatrnit cu folos( chiar daca are 25 de ani) nu se mai avanta doar de dragul spectacolului ci joaca mult mai cerebral si mai cu folos pe tabela. Cred ca francezul nu va avea emotii pentru ca pentru cazah autosuficienta poate ca deja isi face simtita prezenta iar francezul este pe o panta ascendenta a rezultatelor pe hardul australian si in sprijinul meu sunt rezultatele intregii luni ianuarie in Australia inrregistrate de Gael.

Rezerva : Murray
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #39 on: 21 January 2012 - 12:22:48 »

And the winner is costelio. Congratulations.  thumbup
Pages: 1 [2] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: