Welcome, Guest. Please login or register.
24 September 2019 - 11:45:35

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS "DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2012 - PONTURI
« previous next »
Pages: [1] 2 Go Down Print
Author Topic: CONCURS "DEAD OR ALIVE" AUSTRALIAN OPEN 2012 - PONTURI  (Read 4234 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 15 January 2012 - 10:53:31 »

Aici postati pentru concurs, cate un meci din fiecare zi a turneului...
Incepem, bineinteles,  cu meciurile din 16.01.2012!
Nu uitati de argumentare si de alegerea unei  rezerve...
Bafta! smile
https://www.gamebookers.com/bets.ap?sportName=tennis&sport=4259&l=RO
« Last Edit: 15 January 2012 - 11:00:25 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #1 on: 15 January 2012 - 11:27:44 »

O sa incep eu, asta e... smile

Baghdatis- Becker    alegere:Baghdatis

Vorbeam despre Marcos si la inceputul anului, e mereu la un inceput de drum, dar dincolo de ironii, Australian Open e turneul sau de Mare Slem preferat. (are finala in 2006 aici, pierduta la Federer, dupa ce a castigat primul set). E adevarat ca e ceva timp de atunci, dar pe acest tip de suprafata cipriotul se misca bine: anul acesta are victorii la Nishikori, Tursunov, Del Potro, jucatori ce inseamna oricum mai mult decat Becker la momentul acesta. Fiinndca a venit vorba de Benjamin, acesta are doar doua meciuri anul acesta ( victorie la Kunitsin si infrangere la Monfils), dar impresia mea e ca se afla departe de jocul ce l-a adus pe locul 38 ATP in 2007. Victorie Marcos aici...
Rezerva - Feliciano Lopez
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:52:17 by irisui » Logged
NetProfit
Membru
*

Thanks! +5/-0

« Reply #2 on: 15 January 2012 - 13:17:21 »

Nielsen - Anderson
Favoritul 30 Kevin Anderson joaca cu danezul Nielsen. Cei dei nu s-au mai intalnit niciodata, Nielsen este in premiera la un Grand Slam, iar Anderson este pentru a 4-a oara pe tabloul de la AO. Mizez pe factorul fizic in aceasta disputa fiind o suprafata destul rapida, iar serviciul conteaza destul demult. Un alt factor ar fii experienta pe care o are Anderson in fata lui Nielsen. Desi Nielsen a castigat in calificari meciuri grele in fata unor jucatori ca Simone Bolelli ,Rajeev Ram, Peter Luczak.
Rezerva: Haas
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:52:02 by irisui » Logged

"Chi vuol esser lieto sia / di doman non c certezza"
radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #3 on: 15 January 2012 - 14:30:25 »

De Schepper - QUERREY

Desi se afla abia pe locul 95 mondial, cred ca americanul Sam Querrey va trece,nu fara probleme de francezul de Scheepers , jucator care a jucat anul trecut primele lui doua partide de pe tabloul principal din turneul profesionist, ambele fiind pierdute. Sigur ,adversarii sai au fost din top 100, rusul Kunitsyn, numarul 58 mondial, respectiv ocupantul locului 73 de atunci, belgianul Olivier Rochus, partida care a contat pentru primul tur al turneului de la Wimbledon, francezul pierzand in setul decisiv. Nu cred ca americanul va dispune in minimum de seturi de Schepper, insa isi va depasi contraperformanta din ultimii trei ani de la acest turneu, cand Querrey nu a reusit sa treaca de primul tur.  

Rezerva: Del Potro
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:51:47 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #4 on: 15 January 2012 - 15:17:46 »

Flavio Cipolla v Nikolay Davydenko

In mod normal rusul este favorit cert si nici nu ar trebui sa aiba prea multe probleme cu Cipolla pe care l-a mai invins de curand la Montreal, tot pe hard in doar 2 seturi (6-3,6-3). Cand vine vorba de Davydenko mereu am dubii in privinta corectitudinii cu care rusul priveste meciul. Nu stiu de ce dar am in reflex ideea ca ar putea ceda un meci din diverse motive. Totusi nu cred ca este cazul primului tur de la AO. Davydenko a cazut mult, pana pe locul 54 ATP si macar acum ar trebui sa-si arate valoarea adevarata. Faptul ca am dubii in privinta sa este un motiv in plus pentru care il sacrific de acum in concurs, pentru ca in tururile superioare sa nu-mi mai fac griji pentru el.

Rezerva: Feliciano Lopez
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:51:22 by irisui » Logged

Just do it !
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #5 on: 15 January 2012 - 17:21:24 »

M. Fish vs G. Muller

Un meci care pare la inceput nu chiar asa de usor din cauza formei lui Fish care nu a jucat chiar la potentialul lui maxim. Insa aici e un turneu foarte important si in care jucatorii buni chiar se concentreaza si joaca la capacitate maxima. Cred ca Fish poate trece peste pasa putin proasta in care se afla din punct de vedere al jocului. Muller e un jucator care se pliaza perfect pe jocul americanului si nu are nici un atu asupra lui. Loviturile puternice ale lui Fish vor face diferenta azi.

Rezerva :Wawrinka
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:51:09 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #6 on: 15 January 2012 - 20:20:04 »

Mayer L. v Lopez F.

Deocamdata incerc sa gasesc valoarea in jocurile zguristilor. Pe ei va fi mai greu de pariat in tururile viitoare, asa ca incep azi cu alegerea pe Lopez. Lopez urmeaza sa il intalneasca in turul urmator cel mai probabil pe Davidenko iar mai apoi sarcina lui nu va deveni mai usoara. Asa ca vad azi in duelul cu un zgurist autentic care anul trecut a avut o singura participare la un turneu de hard, si aceea a fost la AO. Va fi aproape sigur un 3-0 scurt pentru spaniol.
Rezerva :Tomic
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:50:57 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #7 on: 15 January 2012 - 20:39:42 »

Stakhovsky S. v Marchenko I.

Duel intre doi ucrainieni  mai rar avem in circuitul ATP dar nu pot sa nu profit de acest meci pentru a trece fara emotii de prima zi. Avem 2 jucatori de varste apropiate dar de valori foarte diferite, Stakhovsky un jucator ce aspira la top 50 nu ar trebui sa aiba probleme in fata lui Marchenko ce nu a reusit pana acum sa intre in top 200. In intalnirile directe Sergiy conduce cu 2-0 ultima intalnire fiind in octombrie trecut tot pe o suprafata hard, mizez pe experienta si pe valoare in acest prim meci de la AO
Rezerva : Berdych
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:50:43 by irisui » Logged
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #8 on: 15 January 2012 - 23:54:35 »

Gojowczyk P. vs Young D.

Germanul Peter Gojowczyk, si americanul Donald Young se vor intalni in aceasta dimineata, intr-un meci care la prima vedere nu arata mai nimic interesant. Meciul pare sa fie clar in favoarea lui Donald Young insa americanul nu a aratat deloc o forma buna in acest inceput de an unde a pierdut in prima runda la Auckland in fata lui Falla. Deocamdata, americanul nu a impresionat cu nimic, poate doar anul trecut cand a reusit doua semi-finale si un turneu castigat in America inaintea turneului de la US Open. De cealalta parte, Gojowczyk este un jucator venit din calificari, unde a trecut in minim de seturi, rand pe rand de Burquier, Zemlja si De Bakker. Neamtul are un joc tipic Hard-ului, cu un serviciu naucitor si cred ca daca ii va intra serva are mari sanse sa produca surpriza. Voi miza in aceasta noapte pe o victorie a lui Gojowczyk care se afla intr-o forma buna si care este si obisnuit deja cu suprafata de aici. Victoria ma astept sa fie una in patru seturi, Young fiind totusi un jucator care e greu de crezut ca va pierde in minim de seturi.

Rezerva: Lopez F.
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:50:16 by irisui » Logged
NetProfit
Membru
*

Thanks! +5/-0

« Reply #9 on: 16 January 2012 - 00:08:28 »

Anderson ag

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #10 on: 16 January 2012 - 08:49:38 »

ZIUA II
« Last Edit: 16 January 2012 - 11:23:06 by Dude » Logged
NetProfit
Membru
*

Thanks! +5/-0

« Reply #11 on: 16 January 2012 - 12:07:02 »

Youzhny - Golubev
Pe unde l-a prins rusul la caftit, scorul la general e 4-0 pentru Youzhny. Rusul a jucat ceva anul acesta l-am vazut la Doha contra lui Nadal a jucat si el ceva. Golubev nu e jucatorul care sa fie obisnuit cu turul 3 sau 4, la AO din trei participari a trecut o singura data de primul tur. Rusul este pe final ce cariera sau cel putin asa cred eu, si va mai trage cat de cat sa isi umple buzunarele. Golubev a jucat si calificari dar nu prea a avut oponenti de valoare. Bate Youzhny si se face 5-0.
« Last Edit: 17 January 2012 - 09:48:43 by irisui » Logged

NetProfit
Membru
*

Thanks! +5/-0

« Reply #12 on: 16 January 2012 - 14:03:24 »

Rezerva : PETZSCHNER

radhhooo
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #13 on: 16 January 2012 - 17:20:53 »

SIMON - Udomchoke

In primul sau tur al celei de-a sasea editii de Australian Open la care participa, favoritul numarul 12, Gilles Simon va avea o misiune usoara, cel putin teoretic, in a trece de thailandezul Udomchoke, numarul 201 mondial. Thailandezul participa pentru a treia oara la Openul australian, prima oara dupa o pauza de cinci ani, cea mai buna performanta a sa fiind accederea in turul al treilea, in 2007. In plus, Simon a aratat ca este in forma si anul acesta, participand acum doua saptamani la Brisbane, acolo unde a ajuns pana in semifinale, eliminat fiind de ucraineanul Dolgopolov, numarul 15 ATP.

Rezerva: Nishikori
« Last Edit: 17 January 2012 - 12:06:36 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #14 on: 16 January 2012 - 17:41:44 »

Ebden- Souza  

Matthew Ebden e un australian, nu extraordinar, dar care are un mare atu, cel putin in fata lui Souza: joaca preponderent pe hard! Anul asta l-a batut pe Granollers (locul 28 ATP) si a pierdut la Stepanek ( in trei seturi) si la Baghdatis ( in trei seturi, tiebreak in decisiv) .
Souza e brazilian, deci zgurist prin definitie, a strans niste puncte din challengeruri si iata-l aruncat pe un loc ce i-a permis accederea pe tabloul principal la A.O. A venit, ia prima de joc si pleaca, alte sanse nu are!
Meciul zilei de azi pentru mine, daca nu m-as fi ars ieri la cate un ghem -doua, l-as fi jucat 3-0 Ebden fara indoiala! smile
Rezerva: Raonic
« Last Edit: 17 January 2012 - 12:06:48 by irisui » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #15 on: 16 January 2012 - 20:25:19 »

Denis Istomin - Jo Wilfried Tsonga

Tsonga in forma in inceputul acesta de an. Joaca un tenis modern, alearga pe tot terenul incontinuu si cred ca are ganduri mari la turneul acesta. Nu poate sa -si permita sa iasa mai devreme de semifinale. Cu toate ca este unul din jucatorii mei NEFAVORITI(sau cum se zice) il iau pentru ca are calitatea necesara sa il bata pe un Istomin aproape de neobservat prin clasamentele ATP. Rusnacul este un jucator modest care pierde cu cei mai buni(pe hartie ) decat el si ii bate pe aia mai slabi...pozitia lui in clasamet depinde de cati jucatori slabi si cati buni intalneste in anul respectiv. In momentul de fata cred ca este pe undeva pe 70...mi-e lene sa verific dar oricum nu merita nici locul ala. Ii dau 0% sanse sa ia vreun set in fata lui Tsonga.
P.S. Il iau pe Tsonga de acum ca sa scap de el ca asta o sa faca o surpriza neplacuta. Sunt sigur de asta. Cine o sa joace pe el mai incolo e in pericol mare.smile

Rezerva Nishikori
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #16 on: 16 January 2012 - 21:49:32 »

Benneteau J. v Beck K.

Am ales un meci ce nu spune mare lucru la prima vedere, un meci intre un jucator decent ( Benneteau) si un jucator modest ce rareori a intrat in top 100. Benneteau se afla poate in cel mai bun moment al carierei si va incerca sa ramana la acest nivel cat mai mult posibil la Melbourne pentru ca la 30 ani nu cred ca se mai poate ivi o a doua perioada fasta asa cum o traieste el de la inceputul anului. Sper ca finala jucata acum 3 zile sa nu imi insele asteptarile de la el maine si sa fi mers pe mana lui corect pentru ca de partea cealalta are un jucator ce isi aduna punctele in turnee chalenger de regula iar simpla lui prezenta la AO poate constitui o performanta deja.
Rezerva : Tipsarevic
« Last Edit: 17 January 2012 - 12:07:15 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #17 on: 16 January 2012 - 22:25:33 »

Giraldo S. v Viola M.

Un bet simplist aici, mai mult datorita faptului ca Giraldo il va intalni in turul urmator pe Djokovic, si deci acolo se va incheia partea asta de tablou si pentru el. Columbianul e clar mai inzestrat decat italianul care e un zgurist in mare masura de challengeruri si de primele tururi ale turneelor atp. Giraldo are un joc complex si pe propriul serviciu e greu de break-uit, asa ca sansele sale aici sunt foarte mari de a trece mai departe.

Rezerva : Tipsarevic
« Last Edit: 17 January 2012 - 09:49:18 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #18 on: 17 January 2012 - 09:39:47 »

ZIUA III
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #19 on: 17 January 2012 - 09:52:21 »

Riba P. v Kohlschreiber P.

Un german care iubeste hardul contra unui spaniol care ce poate iubi altceva decat...zgura. Riba a avut sansa sa intalneasca un compatriot zgurist in primul tur, ca sa poata avansa aici. Insa Kohlschreiber e alt material. A trecut de Monaco, care nu e tocmai cel mai slab hardist dintre zguristi, ba din contra, si a facut in acest inceput de an cateva rezultate notabil. Astfel ca nu vad cum aici s-ar impiedica de un Riba care probabil si pe zgura l-ar invinge greu. Si in plus, in turul urmator il asteapta FIsh, deci inca un culoar mort acoperit.

Rezerva : Del Potro
« Last Edit: 18 January 2012 - 08:38:18 by irisui » Logged
Pages: [1] 2 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: