Welcome, Guest. Please login or register.
24 October 2019 - 02:09:37

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA 2012 - Gabbana
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13 Go Down Print
Author Topic: NBA 2012 - Gabbana  (Read 16628 times)
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #80 on: 18 January 2012 - 01:24:35 »

Clippers b2b dupa meciu cu Nets aseara ...deplasarea + oboseala + Utah in forma + absenta lui Chris Paul si Mo Williams la LA...
mie nu-mi place de nici o culoare Jazz sezonu asta nustiu cum de au legat ei perioada asta fantastica 7/8 si 8/10 ..sunt si 6-1 acasa ..
e handicap pus normal intre -3 si -5 parerea mea dar cota pe Clippers ML e atragatoare dar riscanta dupa cum am zis si mai sus ..
« Last Edit: 18 January 2012 - 01:27:11 by gabbana » Logged
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #81 on: 18 January 2012 - 01:30:56 »

paul si cu mo nu au jucat nici ieri....si s-au descurcat perfect fara ei. Butler devine jucator  si Griffin nu mai zic....eu cred ca ii bat pe Utah
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #82 on: 18 January 2012 - 01:36:16 »

Nu am zis ca e Superman, ci ca in combinatie cu Duncan sunt greu de trecut de un singur om. Iar ofensiv este mult peste pateticul Joel, care la ce statistici are cred ca poate fi suplinit de oricare alt centru din NBA.
Totusi, constat ca tu te invarti cu pariul doar in jurul lui LeBron nefiind capabil sa-mi zici un alt om care sa puna mari probleme. Stiu, ar fi Bosh, dar si el saracul este in regres vizibil chiar si in absenta lui Wade.

Sa nu uiti. Tine ochjiul pe Blair, pentru ca din sezonul viitor va fi o masina de double double.  smile
am sa-ti enumar cativa de care ai uitat si sunt pe banca lui Miami ...Haslem, Battier (jucatori experimentati) Cole (Rookie de senzatie)  acum e randul tau sa-mi enumeri alti jucatori in afara de DUncan si Parker care pot face diferenta ?..
Blair desi e tanar e la al 3lea sez in NBA si abea face si el double digits la avg puncte si imi spui ca o sa fie o masina de double double sa fim seriosi..
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #83 on: 18 January 2012 - 01:38:49 »

paul si cu mo nu au jucat nici ieri....si s-au descurcat perfect fara ei. Butler devine jucator  si Griffin nu mai zic....eu cred ca ii bat pe Utah

si eu cred ..am si zis mai sus ca as merge pe ei dar n-am sange rece...
cu privire la meciul dat de tine la concurs imi place dar Houston se afla in spot prost cu al 4lea meci in 5 zile ..petardele de la Detroit pot face surpriza asta seara indiferent cat de varza ar fi ..
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #84 on: 18 January 2012 - 01:46:17 »

si ce daca...stiu ca sunt obositi...dar trebuie sa bata ca joaca cu Detroit ...am scris si eu acolo...mi se parea mai corect un -4,5 cam asa ...dar daca e 7,5 il punem asa...mie imi placea mult underul de la Denver dar din cauza liniei nu il joc...de cand l-ai scris mi-a placut dar am crezut ca era linia la 202 cum ai scris tu.
costelio
Membru avansat

Thanks! +18/-2

« Reply #85 on: 18 January 2012 - 07:38:14 »

17 ian:

DEN Nuggets @ MIL Bucks - sub 202.5 (1.80)   2*
MIA Heat ML + HOU Rockets ML  - (1.75)  1*

ay ay ay
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #86 on: 18 January 2012 - 16:28:35 »

in sfarsit niste verde ....poate trebuia sa pun maxim pe combo-ul acela dar mi-a fost frica de Houston sa nu o comita...
sa speram ca a fost de bun augur acea pauza de cateva zile ...
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #87 on: 18 January 2012 - 16:38:45 »

Totusi, constat ca tu te invarti cu pariul doar in jurul lui LeBron nefiind capabil sa-mi zici un alt om care sa puna mari probleme. Stiu, ar fi Bosh, dar si el saracul este in regres vizibil chiar si in absenta lui Wade.
Sa nu uiti. Tine ochjiul pe Blair, pentru ca din sezonul viitor va fi o masina de double double.  smile

Bosh e in mare regres a marcat "doar" 30 de pct...as vrea sa te uiti acum cate pct au marcat Blair cu Duncan care erau greu de trecut si cate a marcat doar Lebron...
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #88 on: 18 January 2012 - 16:58:20 »

18 ian:

OKC Thunder @ WAS Wizards - Thunder -10 (1.82)   1*
DEN Nuggets @ PHI SIxers - sub 205 (1.80)   1*
« Last Edit: 16 February 2012 - 00:29:02 by gabbana » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #89 on: 18 January 2012 - 17:00:57 »

foarte rar joc handicapuri double digits mai ales in deplasare insa la cat de varza e Washington sezonul asta handicapul aici ar fi trebuit lejer sa fie -14 parerea mea ....diferenta neta de valoare si de joc intre cele 2.Thunder are cel putin 3 jucatori care pot marca peste 15-20 pct pe cand Wizards il au decat pe Wall dar ma indoiesc ca va misca azi la cat de bine se apara OKC...Posibil un scenariu in care OKC sa conduca pe la 15-18 pct si sa se relaxeze altfel nu vad cum ar putea Wash sa acopere aici ..de castigat nici nu se pune problema ..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #90 on: 18 January 2012 - 19:58:30 »

Bosh e in mare regres a marcat "doar" 30 de pct...as vrea sa te uiti acum cate pct au marcat Blair cu Duncan care erau greu de trecut si cate a marcat doar Lebron...

Daca erai treaz si te uitai la meci, la pauza aveai un mare morcov. Spurs au cazut pur si simplu in sfertul 3 cand MIA a inscris la foc automat iar ei au ratat ca la circ.
Blair si Duncan au jucat foarte putin in comparatie cu LeBron si Bosh, asa ca nu mai e relevant ce am spus inainte. Bosh a avut si el o seara buna cum face o data la 10 meicuri. Eu am vorbit de forma lui generala, pentru ca a scazut sub 20 de puncte pe meci chiar si cu Wade absent atata timp. Cand o reveni si ala, aruncarile lui se vor imputina si astfel si numarul de puncte.
In concluzie ........ eu am prevazut meciul ca in prima jumatate. Ce s-a intamplat la pauza nu stiu de s-a schimbat asa radical treaba. 

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #91 on: 18 January 2012 - 20:55:08 »

betul meu a fost pe rezultat final asadar jocul se priveste per ansamblu celor 4 sferturi nu prima jumatate primu sfert sau primu minut..nu m-am uitat prea mult la meci ca prefer sa nu-mi risc sanatatea sa stau nopti la rand ...meciurile le gasesc si pe torent si pot sa le revead cand vreau...eu m-am referit strict la jucatorii care ai zis ca o sa faca un meci mare nu ma intereseaza cat au jucat ..tu ai spus ca 2 jucatori de duzina pot face fata 2 superstaruri si am vazut ce a iesit ..
« Last Edit: 18 January 2012 - 20:57:07 by gabbana » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #92 on: 18 January 2012 - 23:28:28 »

tu ai spus ca 2 jucatori de duzina pot face fata 2 superstaruri si am vazut ce a iesit ..
Niciodata nu am sustinut asta. Am spus ca Dunacan si Blair il pot bloca pe LeBron. Iar despre Bosh ca este in regres fata de ce arata pana anul trecut.
Duncan jucator de duzina si Bosh superstar?  blink blink glare glare glare Te pricepi bine la NBA n-am ce zice......

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #93 on: 18 January 2012 - 23:51:48 »

Duncan e doar o umbra a ceea ce a fost ....sezonul asta mi se pare un jucator de duzina ...fiecare cu parerea lui asta nu inseamna ca nu te pricepi la sportu respectiv daca ai o parere proasta despre anumiti jucatori sau echipe.....Da Bosh este un superstar doar ca la Miami este eclipsat de alte doua superstaruri mai mari ...treaba lui nu este sa fie principalul marcator ar echipei cum era la Toronto ......iar in ceea ce ii priveste pe aia 2 abea au marcat un pic mai mult de jumatate din cat a marcat Lebron..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #94 on: 18 January 2012 - 23:59:06 »

Bosh nu este un superstar. Este un jucator bun spre foarte bun.
Un superstar este ala care este recunoscut prin premii ......... Bosh nu se poate lauda decat cu All-Rookie 1st Team in 2004 si cu All-NBA 2nd Team in 2007, plus inca vreo 4 prezente la All star. Pentru Duncan nu stau sa-ti scriu lista ca e mare si pierd timpul. Dar te ajut un pic:
http://www.whowonwhen.com/winners/athletes/duncan-tim.php

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #95 on: 19 January 2012 - 01:41:26 »

am mai adaugat un meci si o sa insist pe under la Denver pana sunt ajustate liniile corect ..a sarit linia cu 3 pct in sus fara nici un motiv zic eu si pe langa asta in 5 meciuri acasa Philly inca n-a primit peste 90 pct de la nici o echipa  
au o medie de 80 PPG si 39% FG allowed..cateva spoturi bune dar care dupa parerea mea sunt cam riscante si am sa le las pe afara sunt Dallas si Boston ambele la handicap..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #96 on: 19 January 2012 - 01:52:19 »

Nu va juca Hawes, deci si PHI vor fi nevoiti sa joace mai ofensiv neavand o alternativa la fel de viabila pe postul de centru. Iar DEN pentru a avea o sansa la victorie sunt constienti ca trebuie sa cresca ritmul jocului pentru ca inbtr-un ritm lent PHI e greu de rapus.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #97 on: 19 January 2012 - 01:54:23 »

Da am observat ca nu joaca dar parerea mea asta nu e motiv sa urce linia in halu asta mai ales ca el totusi are un avg double digits 10 ppg ....ceea ce nu-mi place e faptul ca reprezinta unu dintre cei mai buni rebounderi ai echipei cu aproape 9 RBPG...totusi nu vad cum ar putea sa treaca ambele de 100..
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #98 on: 19 January 2012 - 12:27:36 »

cand ceva pare prea evident si prea bun pt a fi adevarat eu o sa merg invers de acum incolo ....m-am lamurit cu acest gen de meciuri dupa ce a facut OKC aseara.....ori a fost ceva aranjat ori nustiu cum se poate explica faptul ca te bate ce-a mai proasta echipa din NBA..
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #99 on: 21 January 2012 - 01:15:11 »

20 ian:

combo: Clippers ML + Knicks ML - (2.30)   1*
ATL Hawks - PHI Sixers - Hawks ML (3.30)   1*

POR Blazers @ TOR Raptors - sub 180.5 (1.92)   2*
« Last Edit: 16 February 2012 - 00:28:49 by gabbana » Logged
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: