Welcome, Guest. Please login or register.
22 August 2019 - 14:16:08

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS "DEAD OR ALIVE"- US OPEN 2011-PONTURI
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 Go Down Print
Author Topic: CONCURS "DEAD OR ALIVE"- US OPEN 2011-PONTURI  (Read 6600 times)
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #20 on: 31 August 2011 - 10:13:30 »

Baza: Marcos Baghdatis vs John Isner

Americanul John Isner, avand publicul de partea sa, il va avea ca adversar pe cipriotul Martin Baghdatis, o partida care pare sa devina una permanenta, cei doi fiind la a treia intalnire directa in aceasta luna, precedentele disputanduse la Montreal si Winston Salem, si incheiate cu victorii pentru Isner cu 6-3 6-4 respectiv 1-6 6-3 6-4. Istoricul partidelor directe este completat cu jocul disputat la Los Angeles pe data de 29.07.09, partida in care americanul a iesit invingator cu scorul de 6-3 7-6. Isner este intr-o forma maxima in acest sezon, cu 31 de victorii si 19 infrangeri din care pe hard 18 victorii si 9 infrangeri, in timp ce cipriotul Marcos Baghdatis are un sezon dezastruos, 20 de victorii si 20 de infrangeri din care pe hard 8 victorii si 10 infrangeri, un sezon in care cipriotul nu a reusit sa treca faza sferturilor de finala la nici un turneu la care a participat.

Rezerva: Haase R.
« Last Edit: 01 September 2011 - 06:45:19 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #21 on: 31 August 2011 - 13:13:12 »

Il reactivez pe Bogomolov, nu-mi place nimic mai mult:

Baza: Bogomolov jr   - Johnson
Alex Bogomolov jr. si-a atins cea mai buna performanta a carierei ( locul 44 ATP) in aceasta vara, pe hardul american, unde a realizat cele mai bune performante ale carierei. A obtinut victorii la jucatori precum Bellucci, Dimitrov, Young, toti in top 100 ATP, iar cireasa de pe tort a fost triumful impotriva lui Tsonga de la Cinci.
Johnson are wild card, e un tanar ce l-a batut deja pe Chardy, dar nu are inca puterea de a face fata unui hardist de valoare cum este Bogomolov jr
Rezerva: Haase
« Last Edit: 01 September 2011 - 06:45:32 by irisui » Logged
NetProfit
Membru
*

Thanks! +5/-0

« Reply #22 on: 31 August 2011 - 13:25:19 »

Baza: Jack Sock - Marc Gicquel

Meciul dintre veteranul Gicquel si mai tanarul sau oponent de 19 ani, care este prezent a doua oara pe tablolul de la U.S. Open. Acesta a mai participat anul trecut dar nu a facut prea multi purici. Meciul va fii decis mai mult din experinta, deoarece ambii jucatori nu prea au jucat in ultimul timp. Nu stiu cati ani va mai juca Gicquel, dar retragerea suna in vreo 2 3 ani maxim. Jack Sock este posesor de Wild Card, locul ce il ocupa este 555, dar declarat noua speranta a tenisului din U.S.A.. Se va impune in opinia mea Gicquel.

Rezerva:Pospisil
« Last Edit: 01 September 2011 - 06:45:53 by irisui » Logged

"Chi vuol esser lieto sia / di doman non c certezza"
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #23 on: 31 August 2011 - 13:26:06 »

Bogomolov v Johnson

Un meci intre doi americani - ghinionul lui Johnson pentru ca publicul nu va putea trece de partea sa daca Bogomolov joaca bine. Diferenta dintre cei doi este foarte mare iar forma actuala pe care o arata Bogomolov face ca aceasta diferenta sa fie enorma, sper sa se reflecte si in scor (3-0). Nu zic ca Tsonga este un zeu insa pentru a-l invinge trebuie sa cunosti destul de bine sportul, iar Bogomolov l-a invins de curand, deci consider ca este pregatit de US Open, pacat totusi ca urmatorul adversar va fi, cel mai probabil, Soderling si...sansele vor fi foarte scazute. Johnson are un singur avantaj ca nu are nicio intalnire directa cu Bogomolov (si nu stiu sigur daca este asa, poate intalniri amicale), deci nu se cunosc. Zic avantaj pentru ca il poate surprinde pe adversar si poate afecta putin psihicul acestuia prin cateva lovituri bune. El joaca fara sa aibe nimic de pierdut, in timp ce adversarul sau este constient ca nu are voie sa piarda un asemenea meci.

Rezerva: Roddick
« Last Edit: 01 September 2011 - 06:46:08 by irisui » Logged

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #24 on: 01 September 2011 - 07:44:08 »

F. Mayer v J.R. Lisnard

Neamtul Mayer pare a avea o sarcina usoara aici, inainte sa dea in turul urmator de invingatorul dintre Ferrer si Blake. Eu zic ca e un moment bun de ales, si pastrata alta varianta pentru tururile viitoare. Lisnard e un jucator extrem de modest, pe locul 547(si datorita unei accidentari). Serviciul neamtului nu va fi usor de returnat, pentru ca adversarul trecut al lui Lisnard, adica O Rochus ( cu care multi au luat teapa) , este un zgurist, adept al schimburilor lungi, si de care monachezul a reusit sa treaca in 3 seturi.

Rezerva: Dolgopolov Jr. A.
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #25 on: 01 September 2011 - 07:55:27 »

Baza: Malek Jaziri - Mardy Fish
Il arunc si pe Fish azi la lupta, ca are draw greu, urmeaza Anderson si Tsonga pentru el, si nu-l vad supravietuind acolo. E in forma vietii lui, evolutii foarte solide, serviciu de exceptie, va fi o pura formalitate sa treaca de acest tunisian, care a venit direct de pe zgura si care a prins cativa adversari care nu au treaba cu hardul.
Rezerva: Anderson
« Last Edit: 02 September 2011 - 06:59:34 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #26 on: 01 September 2011 - 08:24:59 »

Baza :Starace P. v Davydenko N.

Rusul e la ultimele sale zvacniri  in circuit si poate si in acest turneu (in turul urmator il va avea adversar cel mai probabil pe Djoko) si chiar daca nu e un jucator "curat", pentru ca stiim cu totii ca e unul din putinii din lumea tenisului suspectat de trucarea unor meciuri, el ar trebui macar acum pe final de cariera sa incerce sa lase o impresie buna. In plus Davidenko e un foarte bun jucator pe teren rapid, obtinand de-a lungul timpului,  pe astfel de suprafete, nu mai putin de 9 titluri ATP. De partea cealalta avem un zgurist convins, Starace castigand surprinzator in opinia mea si in primul tur, italianul avand un bilant dezastruos pe hard de-a lungul carierei iar in acest sezon din 7 partide jucate 3 castigate si 4 pierdute. La general e 2-0 pt Davy, ambele meciuri fiind castigate de rus pe zgura. In mod normal acesta ar trebui sa se impuna clar si astazi, fara sa cedeze set,  dar ... e posibil orice cand joaca Davydenko.

Rezerva: Dolgopolov Jr. A. v Cipolla F.
« Last Edit: 02 September 2011 - 06:59:22 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #27 on: 01 September 2011 - 11:28:53 »

Baza: Jaziri M. v Fish M.[/b]

Deoarece din nou jocul meu a fost mutat pentru ziua urmatoare, voi posta o noua alegere. Fish, asa cum zicea si que_cod, va avea un program dificil in tururile viitoare, iar adversarul sau african de azi nu poate pune pretentii in fata sa. Va fi un joc fara istoric, in care si daca nu ii va functiona nimic decat serviciul americanului, accederea in turul viitor pare doar o formalitate.

Rezerva: Dolgopolov Jr. A.
« Last Edit: 02 September 2011 - 06:59:08 by irisui » Logged
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

« Reply #28 on: 01 September 2011 - 11:31:19 »

Baza: Tomas Berdych vs Fabio Fognini

In turul 2 de pe tabloul ATP, cehul Tomas Berdych, locului 9 in ierarhia ATP, il va avea drept adversar pe italianul Fabio Fognini, locul 38 ATP. Un meci foarte interesant, in care Berdych este marele favorit,  pentru ca este jucatorul mai bun si mai valoros in acest moment dintre cei doi, si se afla intr-o forma destul de buna.Totusi Fabio Fognini este un jucator foarte talentat, care are cateodata sclipiri de geniu, a realizat destule surprize de-a lungul timpului si sincer nu mi-as dori sa repete vreo isprava asta seara, el avand si avantajul psihologic fata de Berdych, pe care l-a batut in singura intalnire dintre cei doi, in 2009 la Monte Carlo. Sper ca cehul sa nu inceapa prea relaxat acest duel, pentru ca in cazul in care italianul i-si va intra in mana, va fi greu pentru Berdych, sa revina in joc.

Rezerva: Fish
« Last Edit: 02 September 2011 - 06:58:55 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #29 on: 01 September 2011 - 16:54:01 »

[b]Dolgopolov[/b]  v  Cipolla

Nu vreau sa fiu prea dur sau sa desconsider insa pentru mine Cipolla nu exista ca jucator, nu-mi aduc aminte sa fi pariat vreodata pe el sau sa il consider bun. Cred ca italianul nu a avut mari performate in afara tarii sale si de aceea tind si eu sa-l desconsider. De partea cealalta, Dolgopolov s-a tot afirmat in ultima vreme si a aratat un joc foarte bun pe toate suprafetele. Serviciul sau intra foarte bine, este tanar si nu cedeaza puncte usor, iar aceste lucruri cred ca ar fi de ajuns pentru a nu imi pune probleme pentru victoria sa. Scos de pe zgura italianul nu a aratat ca ar juca cine stie ce tenis, spun acest lucru pentru a nu aminti ca Dolgopolov l-a invins si pe suprafata sa preferata de joc.

« Last Edit: 02 September 2011 - 06:58:42 by irisui » Logged

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #30 on: 01 September 2011 - 21:19:46 »

Ilhan- Verdasco
Dupa ce a pierdut primul set cu Nieminen in turul anterior, Verdasco a reusit sa revina si sa puncteze de multe ori cu arma sa de baza, lovitura de forehand! Spaniolul nu e neaparat jucator de hard, dar intr-un meci cu Marsel Ilhan , el nu poate fi decat favorit, diferenta de valoare e clara.
Totusi, nu pun fara emotii meciul asta, turcul a  trecut trei tururi de calificari aici, plus primul tur, pare a fi in mana! smile
« Last Edit: 02 September 2011 - 06:58:29 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #31 on: 02 September 2011 - 07:05:59 »

Baza : Isner- Ginepri
E diferenta ca de la cer la pamant intre starile tenisistice in care se afla in acest moment Isner si Ginepri.
Primul e in forma mare, a trecut de tenacele Baghdatis in turul anterior si l-a batut la turneul de la Winston- Salem, saptamana trecuta, pe Andy Roddick.
Pe Ginepri nu l-am vazut niciodata a fi mare jucator. A avut perioada sa de glorie acum vreo cinci ani,  cand ajunsese pe locul 15 ATP, dar acum e chinuit de accidentari si jocul sau nu poate sa-i puna probleme lui John!

Rezerva: Simon
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #32 on: 02 September 2011 - 09:29:13 »

Baza : Gulbis E.[/b] v Muller G.

Gulbis e in forma pe hard in acest sezon, poate in cea mai buna forma a carierei si cred eu ca are si un adversar accesibil pentru a accede in turul 3, unde probabil ca adversar il va avea pe Melzer. Daca letonul se comporta ca in ultimele partide si serveste la fel de bine si de precis cum a facut-o in ultimul timp pe hard, Muller nu va avea prea multe sanse, in schimb daca Gulbis il lasa pe Muller sa preia initiativa ii va fi greu, pentru ca, jucatorul din Luxemburg joaca destul de bine pe hard, unde , de-a lungul timpului,  a castigat si cateva turnee , ce-i drept turnee Challanger. Gulbis in schimb e cu moralul ridicat, vine dupa cateva victorii mari pe hard cu Youzhny, Fish, Del Potro, Ferrero si lista ar putea continua, deci ma astept la o victorie astazi si o posibila victorie si in turul urmator chiar daca-l va intalni pe Melzer, mai ales ca e un jucator tanar si bine pus la punct din punct de vedere fizic.

Rezerva: Lisnard J.R. v Mayer F.
« Last Edit: 03 September 2011 - 10:36:47 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

« Reply #33 on: 02 September 2011 - 11:12:00 »

Baza: Denis Istomin vs Julien Benneteau

Francezul Benneteau, nr. 81 ATP, vine dupa doua turnee disputate pe hard, turnee in care a obtinut rezultate foarte bune, o finala la Winston Salem, pierduta in fata americanului John Isner, scor 4-6 6-3 6-4 si o prestatie apreciabila la Cincinnati, unde a fost eliminat de Rafael Nadal, scor 6-4 7-5. In prima  runda de la US Open, francezul a reusit sa furnizeze o surpriza prin eliminarea spaniolului Nicolas Almagro, scor 6-2 6-4 6-3 si nu-l vad a avea probeme asta seara, in fata unui jucator precum Istomin, aflat pe o panta descendenta, cu 21 de victorii si 20 de infrangeri in acest an, din care 9 victorii si 6 infrangeri pe hard.

Rezerva: Mayer F.
« Last Edit: 03 September 2011 - 10:37:08 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #34 on: 02 September 2011 - 12:43:54 »

Istomin v Benneteau

Cred ca este momentul ca Istomin sa dea semne de oboseala. Nu neg ca a obtinut cateva rezultate frumoase la el in Asia insa nu in fata unor jucatori prea importanti, iar la US Open l-a invins pe Sweeting care nu a aratat nimic in ultima vreme. De partea cealalta Benneteau are o serie foarte buna de victorii, singurii adversari care l-aun invins in ultima perioada fiind Nadal si Isner! Totusi punctul culminant a fost atins cu acel 3-0 in fata lui Almagro. De obicei am indoieli in privinta serviciului francezului insa la 3-0 inseamna ca serviciul a intrat de minune si sper sa nu-l paraseasca azi cu Istomin.

Rezerva: Mayer
« Last Edit: 03 September 2011 - 10:37:20 by irisui » Logged

Just do it !
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #35 on: 02 September 2011 - 13:58:15 »

Baza : Isner - Ginepri
Cu procentaje de peste 70% la primul serviciu, din care peste 80% sunt mingi castigate, Isner e o nuca grea de spart pe hard. E in forma de exceptie, jocul ii merge, are moralul sus dupa o serie de 6 victorii consecutive, nu are cum sa se impiedice de un Ginepri care nu mai este ceea ce era odata pe hard, si care se chinuie cu jucatori din afara Top 100.
Rezerva : Del Potro
« Last Edit: 03 September 2011 - 10:37:32 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #36 on: 03 September 2011 - 10:21:41 »

Baza : Federer - Cilic
E o prima zi grea, de care eu nu ma simt pregatit, motiv pentru care prefer sa evit unul din multele dueluri stranse de azi si sa joc pe un mare favorit, pentru a-mi asigura continuitatea. Cilic e un tanar promitator, care prin munca poate ajunge aproape de top 10, insa in fata unui federer nu vad sa reziste mai mult de 4 seturi, si asta doar gratie serviciului. Asa ca aleg sa merg o zi in plus, si sa evit un risc de eliminare din cauza unor partide foarte echilinbrate si mai imprevizibile decat le arata cota.
Rezerva : Djokovic
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #37 on: 03 September 2011 - 10:49:00 »

Fish- Anderson

Il aleg pe Fish azi, desi cotele de pariuri sunt oarecum nedrepte aici, nu cred totusi ca ar trebui sa fie asa mare favorit in acest meci!
El are totusi atuul formei excelente pe care o traverseaza, dar si pe cel al experientei superioare, deloc de neglijat! Anul trecut, Mardy a fost invins de catre Djoko in optimi, asa ca are si niste puncte serioase de aparat! Si in plus , are si multimea de partea sa, e turneul sau de Mare Slem preferat !
Anderson e mare si serveste bine, dar n-a avut totusi consistenta lui Fish, el nu a reusit sa lege trei victorii pe hard in sezonul de vara si are infrangeri la jucatori ca Wawrinka, Muller, Troicki, care inseamna oricum mai putin pe hard decat valoreaza Fish la ora asta... 
Rezerva: Federer
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #38 on: 03 September 2011 - 11:18:12 »

Kevin Anderson v Mardy Fish

Ca sa incep cu ceva am sa spun ca am tot respectul pentru Anderson si pentru jocul practicat pana acum la US Open, poate ca a avut ghinion ca l-a intalnit pe Fish azi, dar mai devreme sau mai tarziu trebuia sa intalneasca un jucator din top 10 (in cazul in care era capabil sa invinga in destule meciuri ca sa ajunga acolo). Spuneam ca am un considerabil respect pentru Anderson insa o doza mai mare de respect am pastrat-o pentru Fish. Mi-a ramas in minte o scena de la Atlanta unde a castigat finala cu Isner si unde parca nu considera ca trebuie sa se bucure, sau nu se exterioriza inca. Acolo am vazut un jucator care stia cat de mult a muncit pentru victoria aceea pentru ca nu era numarul 1,2 sau 3 (considerandu-se ca a invinge cand esti in top 3 este ceva aproape normal) ci pur si simplu un jucator care a castigat cu inima. Arma principala a lui Fish de azi cred ca va fi "inima". Amandoi joaca bine, Fish are cateva plusuri la serviciu insa consider ca psihicul sau netulburat poate face diferenta. O minte limpede poate rezista la schimburi lungi de mingi si poate gasi lovitura castigatoare. Sper sa nu fie cazul unui meci maraton insa am vazut ca Fish nu se grabeste sa inchida punctul, nu risca sa arunce mingea afara, ci returneaza cu mult calm si precizie. Sper ca restul sa-l faca Anderson, sa greseasca, fortat sau nefortat.

Just do it !
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #39 on: 03 September 2011 - 11:41:12 »

Baza: Juan Monaco - Tommy Haas
Ma duc pe mana unui zgurist in turul 3 la US Open si nu am mari emotii! Monaco a dovedit ca poate fi un jucator bun pe hard si meciurile pe care le-a jucat inaintea acetui US Open imi arata ca e in crestere de forma. Nu se va impiedica de un Haas care incearca din greu sa revina, dar nu prea reuseste. Daca ne uitam la rezultatele lui de anul acesta, vedem ca nu a batut decat jucatori de mana a doua. Nu va fi un meci atat de greu cat cred unii, eu asa simt!
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:16:52 by irisui » Logged
Pages: 1 [2] 3 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: