Welcome, Guest. Please login or register.
23 September 2019 - 18:22:33

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS "DEAD OR ALIVE"- US OPEN 2011-PONTURI
« previous next »
Pages: 1 2 [3] Go Down Print
Author Topic: CONCURS "DEAD OR ALIVE"- US OPEN 2011-PONTURI  (Read 6728 times)
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

Sa fim feriti de lighioane!

« Reply #40 on: 03 September 2011 - 14:02:31 »

Baza: Anderson K. vs Fish M.[/b]

Americanul Fish are un sezon foarte bun pe hard reusind deja sa castige doua turnee si are sanse mari ca si la US Open sa ajunga departe, datorita faptului ca el este un jucator instinctiv care loveste mingea foarte bine si corect, fugarindu-si adversarii pe tot terenul. La randul sau, Anderson este si el un foarte bun jucator de hard si are in acest sezon o victorie fabuloasa in fata scotianului Andy Murray, avand un serviciu fenomenal de puternic si plasat, cu joc bun si din spatele terenului. Cum cei doi jucatori nu s-au mai intalnit niciodata pana acum, sunt sanse mari ca acest meci sa dureze cel putin 4 seturi, la capatul caruia cu siguranta, victoria sa-i apartina amerinanului.

Rezerva: Federer
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:17:05 by irisui » Logged
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #41 on: 04 September 2011 - 09:12:23 »

Baza: David Ferrer - Florian Mayer
Il sacrific azi si pe Ferrer, unul dintre cei mai mari luptatori din circuit. Este un jucator echilibrat, constant care isi face treaba in turneele importante si care are aici puncte de aparat. A trecut aici usor de doi jucatori in crestere de forma si care se misca bine de regula pe hard, Andreev si Blake. Neamtul a jucat 4 meciuri de cand a inceput sezonul, pierzand usor cu 2 baieti din categoria spaniolului ( Gasquet si Kerlovic, desi ultimul nu e chiar acolo ), si invingand usor, mai ales datorita unui serviciu excelent, pe Mannarino si Lisnard, care nu prea au treaba hardul.
Rezerva: Muller
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:17:28 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #42 on: 04 September 2011 - 10:44:41 »

Baza: David Ferrer - Florian Mayer
David Ferrer, truditorul terenurilor de tenis a devenit, incetul cu incetul, dintr-un simplu zgurist, un all-round player. Cred ca cel mai sugestiv exemplu in favoarea acestei afirmatii este faptul ca Ferrer i-a batut luna trecuta pe hard, la ei acasa, pe Fish si Roddick in Cupa Davis. Si cu asta am spus totul!
Toata lauda pentru Mayer, dar el va fi nevoit sa se opreasca aici!
Rezerva: Murray
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:17:43 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #43 on: 04 September 2011 - 12:00:24 »

Bogomolov v Isner

Nici nu stiu la ce capitol ar avea o sansa Bogomolov sa concureze cu Isner. Serviciul este clar sub, procentajele lui Isner fiind greu de atins. Intalniri directe: 0-3 si nu cred in minuni azi. Rezultate in fata altor jucatori, nici atat. Poate are un plus la deplasare in teren pentru ca Isner am vazut ca este cam lenes, dar mi se pare normala aceasta lene a sa din moment ce se bazeaza pe serviciul puternic. Isner va incerca sa inchida repede meciul cu Bogomolov pentru ca urmatorul meci va fi cu Roddick sau Benneteau jucatori care, desi i-a invins la Salem (semifinala si finala) ii vor pune probleme mari acum. Daca gresesc acest meci imi asum statutul de "dead" linistit pentru ca nu am ales un meci la US Open in acest an de care sa fiu mai sigur.

Rezerva: Roddick
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:17:56 by irisui » Logged

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #44 on: 04 September 2011 - 19:37:11 »

Bogomolov v Isner

Isner pe hard e un jucator redutabil, fara nimic spectaculos, insa care poate fi break-uit foarte greu. Azi asta va fi principala arma, si problema va putea fi pusa doar in ceea ce priveste raspunsul la intrebarea cand va ceda prima data Bogomolov, un jucator si el bun pe hard, dar care inca nu a avut parte de adversari redutabili.

« Last Edit: 05 September 2011 - 08:18:12 by irisui » Logged
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

« Reply #45 on: 04 September 2011 - 20:24:37 »

Baza: Bogomolov vs. Isner

Meci in care favoritul local John Isner nu cred ca poate avea vreo emotie. A aratat un joc solid, mai ales pe propriul serviciu, in primele doua tururi, impotriva lui Marcos Baghdatis si a lui Robby Ginepri. Serviciul este ca o bomba pentru american, viteza medie pe primul serviciu fiind undeva la 124 mile pe ora. Bogomolov a avut adversari modesti pana acum, Johnson si Dutra da Silva, altfel nu cred ca ajungea pana in turul 3. Viteza medie pe primul serviciu este de 102 mile pe ora, aspect care nu ii va crea probleme mari lui Isner. Scorul meciurilor directe este de 3-0 pentru american, ultimele doua partide disputandu-se in acest an, ambele fiind castigate in minim de seturi de Isner. Asta seara, merg pe un meci cu 4 seturi, un duel in care nu vad cum John ar putea avea mari probleme.

Anulat
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:23:55 by irisui » Logged
nentule68
Pariorul lunii
Gold member
*

Thanks! +40/-1

« Reply #46 on: 05 September 2011 - 00:00:22 »

Baza: Lopez F. vs Murray A.

Va fi un meci greu pentru Murray ,chiar daca cotele nu o arata, pentru ca in primul rand scotianul vinde dupa un meci lung de 5 seturi contra lui Robin Haase. Chiar daca Murray vine dupa victoria de la Cincinnati, el nu se afla intr-o forma prea buna, aratand asta prin jocul sau in fata lui Devvarman si apoi in fata lui Haase. Nici Lopez nu pare intr-o forma extaordinara la ce performante are, insa jocul sau arata destul de bine pe aceasta suprafata. Va fi un meci interesant dupa parerea mea, unul in care cred ca se vor juca minim 4 seturi, la capatul caruia Lopez va fi cel ce va marge mai departe.

Rezerva: -
« Last Edit: 05 September 2011 - 08:23:25 by irisui » Logged
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #47 on: 05 September 2011 - 07:53:03 »

Baza: Tipsarevic vs Ferrero

Ferrero a produs acum 2 tururi o surpriza buna de aici de la US Open, si anume eliminarea lui Monfils. Ferrero e un zgurist nativ, fara mari veleitati pentru hard, motiv pentru care acea victorie a fost cu atat mai ciudata. Insa adversarul de azi are alt profil, si o mare calitate in plus fata de Monfils, si anume o mult mai buna concentrare si constanta pe parcursul jocului. Astfel defectul cu care Monfils s-a batut singur, nu vad sa mai fie azi de partea spanilolului, de care sarbul poate dispune usor daca confirma forma aratata in aceasta a doua parte a sezonului de hard.

Rezerva: Tsonga
« Last Edit: 07 September 2011 - 13:25:06 by irisui » Logged
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #48 on: 05 September 2011 - 09:00:32 »

Baza: Roger Federer - Juan Monaco
Cu Fish sau Tsonga in turul urmator si apoi cu Joker, nu va mai fi unde sa-l iau pe Fedex, asa ca o fac tihnit azi. E un meci care e greu sa se termine cu o surpriza. Se intalnesc un zgurist nativ foarte bun, care in ultimul timp a inceput sa se miste bine si pe hard cu fostul rege al hardului. Orice altceva decat 3-0 ar fi o minisurpriza pentru mine!
Rezerva: Tipsarevic
« Last Edit: 07 September 2011 - 13:26:04 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #49 on: 05 September 2011 - 09:42:48 »

Baza: Tipsarevic vs Ferrero

Cu Tipsa e mereu un risc, dar merg pe mana lui Nole care zicea despre prietenul sau ca a devenit om total dedicat tenisului! El a stat doar cinci ore pe teren la US OPEN , iar Ferrero peste noua ore , in conditiile in care a jucat 2 meciuri si jumatate. Tipsa are mai multe abilitati pentru hard, cel putin teoretic si asta e principalul lucru pe care ma bazez!
« Last Edit: 07 September 2011 - 13:24:29 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #50 on: 05 September 2011 - 15:10:28 »

[b]Tipsarevic[/b] v JC Ferrero

Este supranumit filosoful competitiei si ma astept ca azi filosofia sa de joc sa dea roade si azi. Desi la general este 2-0 pentru spaniol ma astept ca varsta sa-l fi prins din urma pe acesta. Alt aspect important este forma de joc fantastica aratata de Tipsarevic care in SUA s-a descurcat de minune anul acesta in timp ce spaniolul a jucat mai bine doar la US Open si aici a invins pe merit insa foarte greu. Sincer nu ma astept ca Ferrero sa mai poata face fata la inca un meci lung ca acela cu Monfils, nu cred ca va mai rezista cu deplasarea in teren impusa de sarb. Vreau sa pun aici accentul si pe un plus esential in partea serviciului sarbului.

« Last Edit: 07 September 2011 - 13:26:49 by irisui » Logged

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #51 on: 06 September 2011 - 07:53:39 »

Baza: Ferrer vs Roddick

Prefer azi sa risc inca putin pe un duel destul de echilibrat, si ciudat. Voi merge pe un zgurist pur sange in fata unui jucator gazda, iubitor de hard, a carui serva reprezinta in multe momente singurul sau avantaj. Ferrer debordeaza prin constanta in timpul jocului si asta a aratat-o de-a lungul anilor. In duelurile directe il conduce pe Roddick cu 5-3 si are si victorii pe hard, ultima in cupa Davis, de acum 2 luni, cand a castigat si in fata lui Fish, un jucator mai in forma decat Andy. Roddick a aratat un joc bun insa nu e in forma si nu vad sa aiba un salt atat de mare de forma incat sa ajunga aici in sferturi. Ferrer merge luat, in perspectiva in care sa imi pot oferi un culoar bun de jucat pentru ultimele tururi.

que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #52 on: 06 September 2011 - 07:58:47 »

Baza: John Isner - Gilles Simon
Am oscilat intre Rafa si Gilles, dar il iau pe francez pana la urma si il las pe spaniol sa mai astepte un tur. Isner e in forma mare, trebuie sa recunosc asta, dar totusi, pe cine a batut in acest sezon de hard? De 3 ori Baghdy, Muller,  Roddick, a carei forma e si acum discutabila, si Benneteau, care era dupa 9 zile in care a jucat aproape zilnic...si cam atat ce ar conta. La cine a pierdut? Fish, Monfils, Troicki, Stepanek. E vreunul din cei pe care i-a batut peste Simon? Nu! E vreunul din cei de la care a luat bataie peste Simon? Nu!
Rezerva: Nadal
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #53 on: 06 September 2011 - 12:10:25 »

Gilles Muller v Rafa Nadal

Risc si dau eu prima lovitura sacrificand primul dintre "titani". Nu prea am avut parte de surprize la US Open in acest an si daca lucrurile continua in acest fel, vom avea sferturi si semifinale de vis. Il aleg azi pe Nadal pentru ca nu-mi imaginez de ce ar avea probleme cu Muller chiar daca el nu este in forma maxima. Nadal lupta sa ramana sus si sa treaca de acest tur nici nu cred ca are rost sa mai zic ca este strict necesar pentru a se pastra macar pe locul 2. Cu siguranta ca spaniolul isi doreste o victorie usoara si va face tot posibilul sa nu lungeasca meciul pentru ca urmeaza intalniri tari pentru care nu stiu cat de pregatit este. Azi e ultima zi de test pentru Nadal. Trebuie sa-si concretizeze bine serviciul, sa vada cat de bine se descurca la retur si sa caute o cale de a gestiona punctele decisive. Daca Muller nu-i va pune probleme azi, mai are o sansa in fata lui Murray sau Djokovic.

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #54 on: 06 September 2011 - 16:32:34 »

Baza: John Isner - Gilles Simon
De simon imi place mai de multa vreme, de cand castiga pe zgura la OPENUL NOSTRU. Reverul lui cu doua maini ii va da multe batai de cap lui Isner, iar deplasarea in teren superioara si faptul ca e in stare sa varieze jocul de la cel de pe fundul terenului, la cel la fileu si la scurte fece ca el sa fie cel ce poate fi numit tenismen adevarat in acest meci...
que_cod
Membru avansat

Thanks! +34/-1

« Reply #55 on: 07 September 2011 - 10:57:54 »

Baza: Novak Djokovic - Janko Tipsarevic
Il iau pe Joker azi fara mari regrete, pentru ca eu nu cred in serii nesfarsite de victorii. Abandonul de acum cateva saptamani e un semnal de alarma si Fedex sau Jo il pot bate in tutul urmator. Tipsa poate fi ucigasul sau doar intr-o zi cu adevarat de exceptie. Cei doi se cunosc insa foarte bine si in mod normal nu se va intampla nimic aici!
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #56 on: 07 September 2011 - 13:41:08 »

Baza: Tsonga - Federer
Aici e cheia turneului pentru mine. Djokovic va ajunge in mare masura in finala, deci in semifinale pe el va trebui sa mizez. Asa ca am sa imi pastrez varianta de a miza pe el, si voi risca in a juca azi pe celalalt sfert de finala de azi, si anume cel dintre Tsonga si Federer. Federer are talent cu carul, dar la fel si Tsonga. Daca si moralul si absenta accidentarilor l-ar ajuta cum a facut-o cu Fish poate ajunge usor in top 5. Federer a inceput sa aiba probleme cu jucatorii cu lovituri puternice de pe fundul terenului, dovada fiind ultimele infrangeri cu Tsonga, sau Berdych, sau chiar setul pierdut cu un jucator mediu pe hard precum Cilic, cu care nu a avut viata prea usoara. Asa ca azi imi joc turneul pe Tsonga. ALL IN.
Rezerva: Djokovic
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #57 on: 07 September 2011 - 13:48:09 »

Baza: Federer- Tsonga
Tsonga l-a batut de doua ori pe Federer anul asta, pe hard si pe iarba, la Wimbledon, si a strans scorul intalnirilor directe la 4-3 pentru Fedex. Dar Roger nu uita si nu iarta smile; bate record dupa record si dupa lectia predata lui Monaco in optimi a ajuns la un record extraterestru: are 30 de prezente consecutive in sferturile de finala ale turneelor de Grand Slam! Mie mi se pare extrordinara performanta asta!
Cel mai bun lucru pentru Fedex e faptul ca joaca relaxat si ca il motiveaza marile meciuri, el isi ia energia din confruntarile astea care pe altii ii blocheaza, ii emotioneza, ii demoleaza!
Cred ca Fedex va castiga din nou cu serviciul si cu mentalul , superioare entuziasmului permanent afisat de Tsonga!
Un meci de vazut, se pare ca vor sari scantei aici!

Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #58 on: 07 September 2011 - 14:53:03 »

Federer v Tsonga

Nu am avut parte de surprize mari la US Open si nu ma astept sa fie de acum inainte. Tsonga l-a invins pe Federer in 2011 de doua ori si cred ca ii este de ajuns. Pana cand sa treaca Tsonga de Federer? Este ultimul turneu mare al anului si consider ca Federer isi va aduce toate armele pe teren azi, doar o accidentare fiind capabila sa-l scoata invins. Are de indreptat acel 2-0 rusinos pentru un jucator cu palmaresul sau, are de luptat in continuare pentru locurile de top din ATP, iar o infrangere azi cred ca i-ar zgudui serios moralul si si-ar pune foarte sincer intrebarea "oare mai are rost sa continui?". Tsonga l-a eliminat pe Fish dupa un meci extrem de dificil (sincer regret faptul ca Fish nu a trecut mai departe, dar asta e!) si pentru a castiga un set azi in fata lui Federer va trebui sa joace aproape perfect. Atentie asupra faptului ca am zis 1 set, nu meciul. Federer trebuie sa invinga azi, adevarata sa provocare fiind Djokovic!

Just do it !
Pages: 1 2 [3] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: