Welcome, Guest. Please login or register.
05 December 2019 - 23:43:47

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  Concurs Dead or Alive - Wimbledon 2011
« previous next »
Pages: 1 2 [3] Go Down Print
Author Topic: Concurs Dead or Alive - Wimbledon 2011  (Read 5466 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #40 on: 25 June 2011 - 13:38:03 »

Baza: David Ferrer   v   Karol Beck - Un meci tare dezechilibrat aici, cu un jucator din TOP 10 impotriva unuia din afara TOP 100. Slovacul a ajuns pana aici beneficiind de un tablou extrem de favorabil cu 2 zguristi parliti care l-au chinuit destul de mult. Acum situatia se va schimba radical pentru el deoarece il va avea in fata pe experimentatul Ferrer, care nu poate rata sansa de a merge in turul urmator unde are sanse foarte bune si astfel, o mare oportunitate de a prinde sferturi aici impotriva lui Federer. Cu Ferrer la retur, un jucator de talia lui Beck nu va putea spera la multe cu serviciul sau destul de vulnerabil, care ii intra din prima in 6 din 10 incercari. E timpul ca Beck sa-si incheie visul frumos odata cu egalarea celei mai bune performante realizata aici in 2004.

Rezerva: Jo-Wilfried Tsonga

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #41 on: 27 June 2011 - 14:14:43 »

Baza: Kubot L. v Lopez F. - Lopez este un spaniol atipic, deoarece el are performante mult mai bune pe suprafete rapide decat pe zgura, asa cum au majoritatea covarsitoare a tenismenilor spanioli. Dealtfel, la Wimbledon el mereu a reusit performante foarte bune si se pare ca si acum are o sansa foarte mare de a egala performantele din 2008 si 2005 si de ce nu, de a merge pana in semifinale unde l-ar putea intalni pe bunul sau prieten, Nadal. O sa fie greu cu Murray dar nu imposibil. Kubot, venit din calificari este surpriza majora a acestui turneu pana in acest moment si cred ca asta s-a datorat in mare parte tabloului usor pe care l-a avut. Cu Lopez o sa-i fie infinit mai greu, pentru ca aceste serveste foarte bine si returneaza bine. Cand ai in fata un astfel de adversar e greu sa faci ceva bun cu serviciul vole pe care il practica polonezul. Asadar, victorie lejera pentru spaniol.

Rezerva: Berdych T.

Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #42 on: 27 June 2011 - 14:21:39 »

Mardy Fish   v   Tomas Berdych

Cei doi jucatori au avut un parcurs interesant la Wimbledon si azi se vor infrunta pentru inca un meci la aceasta editie, spun inca un meci deoarece urmatorul adversar va fi cel mai probabil Nadal si imi e greu sa cred ca nu le va pune capat drumului oricaruia dintre ei. Berdych s-a descurcat ceva mai bine decat americanul Fish in sensul ca a castigat 3 meciuri cu 3-0, seturi lejere, deci am dreptul sa cred ca se afla intr-o forma foarte buna de joc. De partea cealalta, Fish s-a chinuit prin tie break-uri si pierduse un set in fata lui Haase care din nefericire a fost nevoit sa se retraga. Nu zic ca va fi un meci usor, dar il vad pe ceh mai bun in aceasta confruntare, acesta avand un plus la capitolul serviciu si la precizia si siguranta loviturilor. Sper ca cehul sa-si pastreze stapanirea de sine pana la finalul meciului, chiar daca va fi nevoit sa treaca prin tie break-uri cu adversarul sau.

Rezerva: Jo-Wilfried Tsonga

Just do it !
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #43 on: 29 June 2011 - 13:30:47 »

Baza: Tomic B. v Djokovic N. - E timpul ca si ultima surpriza de proportii a acestui turneu sa paraseasca competitia. Tomic, jucator in afara TOP 100 a ajuns pana aici plecand din calificari. Pe traseu a scos un singur nume mare, Soderling, dar despre nordic se stie ca e capabil sa bata nume mari si sa piarda clar la oricine. Djoko nu ii va da nicio sansa tanarului Tomic, care este noul idol al australienilor si probabil noua lor speranta pentru titlul de la Wimbledon.

Rezerva: Murray A.

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #44 on: 01 July 2011 - 11:26:49 »

Baza: Tsonga J.-W. v Djokovic N. - Oarecum obligat de obiectiv sa joc asa l-am ales pe francez, care desi nu e favorit eu cred ca are sanse foarte bune sa se impuna. Asta daca isi va mentine acelasi serviciu bomba pe care l-a prestat in precedentele meciuri, lucru care il ingrozeste pe Nole. Si e si normal, atata timp cat a oferit doar 6 mingi de break in ultimnele 3 meciuri cu Gonzalez, Ferrer si Federer, dintre care doar una fiind convertita de Federer (dealtfel si singura lui posibilitate in acel meci). Sa nu uitam nici de parcursul lui Nole pana aici, intalnind pe parcurs numai jucatori de mana a doua sau a treiain acest moment, chinuindu-se destul de rau cu Baghdy si Tomic. Asadar, un value bet pe francez in acest meci in conditiile in care nu-si pierde concentrarea si va juca la fel ca in meciul cu Federer.

Rezerva: Nadal

Pages: 1 2 [3] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: