Welcome, Guest. Please login or register.
23 September 2019 - 18:19:25

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Pentru 2,3 milioane €, Eriksson va antrena în liga a patra engleză!
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Pentru 2,3 milioane €, Eriksson va antrena în liga a patra engleză!  (Read 723 times)
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« on: 22 July 2009 - 12:23:54 »

Fostul selecţioner al Mexicului, suedezul Sven-Goran Eriksson, nu se mai satură de bani. "Încasează, încasează, încasează" scrie Sport Bild.de despre Sven cel cosmopolit. Va fi director sportiv şi antrenor la Notts County, echipă din liga a patra engleză, informează site-ul oficial al grupării anonime.

Notts County a fost preluată de scurt timp de miliardarul din Dubai, Abdullah bin Saeed al Thani. Acesta doreşte ca în 5 ani să ajungă cu echipa în Championship, a doua ligă engleză. De altfel, este şi perioada pentru care a semnat suedezul. Hmmm, poate vrea s-ajungă în Premier League... Întrebarea este dacă va rezista Eriksson la... cum? Da, Notts County. Nu e nimic de râs, este cel mai vechi club de fotbal din lume, s-a înfiinţat în 1862 şi, probabil, nu a avut mari performanţe de-a lungul istoriei.

Eriksson se întoarce în Anglia cu tot cu asistenţi, Hans Backe şi Tord Grip. Şarada nu se termină aici. Şeicul îl vrea şi pe David Platt, care a mai lucrat cu Sven la Sampdoria. Pentru ce post? Nu contează, sacu-i fără fund... dar are petice. Jucătorii vor încasa maximum 60.000 de euro per persoană.

citat din Prosport
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #1 on: 22 July 2009 - 14:15:47 »

mama lor de arabi...

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #2 on: 22 July 2009 - 14:27:38 »

Mie mi se pare o ideea destul de frumoasa si cu mai multa satisfactie asta de a prelua un club cu istoria aceluia si a il aduce sus de la 0, decat sa iei un club care deja e acolo sus si incerci sa schimbi lucrurile de pe o zi pe alta! smile

Deci cred ca va fi o echipa care ar trebui urmarita sezonul viitor! smile
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #3 on: 22 July 2009 - 15:43:38 »

da ..e o idee buna numai sa investeasca cu cap...
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #4 on: 22 July 2009 - 21:01:33 »

Vezi ca au in palmares o cupa a Angliei, o finala, si daca nu ma insel chiar un loc 3 in prima liga........ laugh.........iar in ceea ce-l priveste pe eriksson, nu stiu ce au vazut toti la el, nu cred ca e mai bun decat multi antrenori din Liga 1, cred ca un Razvan Lucescu sau un Bergodi sunt peste el din punct de vedere sportiv  ay

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: