Welcome, Guest. Please login or register.
17 August 2019 - 18:02:04

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Ryan Giggs si-a prelungit contractul
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Ryan Giggs si-a prelungit contractul  (Read 703 times)
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« on: 19 February 2011 - 05:10:51 »

Ryan Giggs si-a prelungit contractul cu "diavolii"

Veteranul si capitanul lui Manchester United, Ryan Giggs (37 de ani), si-a prelungit contractul pe inca un sezon.

In 20 de ani de cand imbraca tricoul lui Manchester, Giggs a adunat peste 850 de partide pentru gruparea diavolior si se arata in continuare increzator in fortele sale: "Este o onoare pentru mine sa stiu ca am contribuit la succesele echipei in toti acesti ani. Simt ca mai am multe de oferit si tot ce imi doresc acum, este sa joc in continuare pentru United. Sunt fericit ca fac asta de 20 de ani" a declarat Giggs.
Sir Alex Ferguson spune ca experienta lui Giggs pentru jucatorii tineri din cadrul echipei, este extrem de importanta. "Ramai fara cuvinte cand trebuie sa il descrii pe Ryan Giggs. Este un jucator incredibil, dar si un minunat om. Pentru a putea evolua la un asa nivel, la o varsta ca aceasta, trebuie sa fii cu adevarat un om special. Inca reuseste sa se impuna ca fiind omul meciurilor iar acest lucru este vital pentru jucatorii tineri ce il iau ca exemplu."

In toti acesti ani, Ryan Giggs a reusit sa adune 32 de medalii de campion alaturi de Manchester United, dintre care 11 pentru castigarea Premier League si 2 pentru Champions League.
« Last Edit: 19 February 2011 - 05:13:31 by IRO » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: