Welcome, Guest. Please login or register.
22 August 2019 - 14:14:56

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Power ranking 15 februarie
« previous next »
Pages: [1] Go Down Print
Author Topic: Power ranking 15 februarie  (Read 1076 times)
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« on: 15 February 2011 - 15:01:06 »

Ultimul Power Ranking, inainte de All Star Game.

Azi a fost publicat ultimul power ranking de nba.com, http://www.nba.com/2011/news/powerrankings/02/14/week16/index.html, iar situatia pare echilibrata intre conferinte, Spurs fiind cea mai bine cotata echipa, insa asta datorita constantei lor, si nu datorita ca ar excela si ar fi primii la capitolul ofensiv sau defensiv. Din punct de vedere defensiv, Bulls sunt cei mai bine cotati, cu doar 97,1 puncte permise la 100 de posesii, in timp ce ofensiv Nuggets sunt lideri, insa stau deplorabil defensiv, cu doar a 24 defensiva a ligii. Pana acum, putem afirma ca Memphis sunt surpriza poate cea mai mare, in timp ce Jazz sunt detasat la capitolul dezamagire. Mutarea lui Boozer la Bulls si lipsa de putere sub panou a lui Jefferson par sa fi fost aspecte care au fost neprevazute de cei implicati, si asta a dus la pozitia a 16-a in clasamentul power rankingului.
Interesant este ca daca se pune in balanta bilantul dintre conferinta de Est vs Vest, in ceea ce priveste jocurile din interconferinte, raportul este de 133 la 184, ceea ce arata o mai mare putere pentru echipele de mijloc ale vestului.
Pentru pariori, un capitol important pe care trebuie sa il ia in seama si care poate conta foarte mult, este acel Pace afisat, si care in mare masura da ritmul unei echipe, dar reflecta si nivelul de greseli, sau aruncari rapide a unei echipe. Astfel echipele de luat in seama ar fi Nuggets, Knicks si Timberwolves pentru cele mai ridicate tempouri, iar pentru cele mai lente, Pistons, Trailblazers si Hornets.

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #1 on: 15 February 2011 - 16:12:10 »

Pe mine nu ma surprinde MEM ci PHX si prezenta lui DET peste LAC.

CHI e o echipa de urmarit in PO. Daca dau peste MIA, tare mi-e frica sa nu se sinucida gabbana.  ag

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #2 on: 15 February 2011 - 21:07:21 »

Miami o sa ruleze in Est ...cu Boston au ceva probleme ..Orlando cu trade-ul ala nu imi mai pare asa puternica..
Chicago sta foarte mult in Rose ...ce s-ar face daca nu ar fi ala ...cate meciuri le-a castigat sez asta ..
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #3 on: 15 February 2011 - 22:56:35 »

Miami o sa ruleze in Est ...cu Boston au ceva probleme ..Orlando cu trade-ul ala nu imi mai pare asa puternica..
Chicago sta foarte mult in Rose ...ce s-ar face daca nu ar fi ala ...cate meciuri le-a castigat sez asta ..
Ruleaza pe dracu MIA ..... ruleaza cu echipele slabute. Cand da de una mai buna cum clacheaza. Uitat-te ce a facut marele smecher Wade cu BOS .... 5 turnovers in 15 min. Penibil.
Ar castiga destule ........... Dar MIA fara LeBron ce ar face?

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #4 on: 15 February 2011 - 23:36:25 »

Exact asta vroiam sa il intreb si eu pe gabbana? Si eu cred ca Bulls fara Rose ar fi inca capabila de unul din primele 3 locuri din est.
Pages: [1] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: