Welcome, Guest. Please login or register.
18 October 2019 - 06:46:15

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  Concurs "Dead or alive" - ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 3 [4] Go Down Print
Author Topic: Concurs "Dead or alive" - ponturi  (Read 8160 times)
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #60 on: 22 January 2011 - 20:23:38 »

Baza: Almagro N. v Djokovic N.  
Alegere: Djokovic
Djokovic pleaca, cu prima sansa in acest meci, mai ales pentru ca e un turneu de GS si se cunoaste capacitatea sarbului de a reusi sa ajunga in fazele finale si de a practica cel mai bun tenis in astfel de ocazii. In plus Djoko e un jucator care prefera suprafetele rapide si chiar daca spaniolul Almagro se descurca si el bine pe un astfel de teren, totusi rezultatele mai importante le`a avut pe zgura. Ma astept la un meci disputat cu mingi frumoase de ambele parti dar cu un plus in executii si deplasare in teren de partea sarbului.

Rezerva: Berdych T. v Verdasco F.  
Alegere: Berdych
« Last Edit: 23 January 2011 - 17:50:05 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #61 on: 22 January 2011 - 20:28:15 »

Pentru Dude, la rugamintea lui:

Baza: Almagro N. v Djokovic N.[/b]

Intram in zona nisipurilor miscatoare. Si de aici departajarea se va face intre noi in functie de alegerile anterioare in mare masura. Aici am ales jocul sarbului, care infrunta azi un zgurist care a beneficiat de un culoar favorabil. Dar pana aici i-a fost viata. Djoko nu cred ca va dori in nici un caz sa repete situatiile de oboseala din turneele anterioare, si va forta pentru a reusi sa se menajeze fata de ceilalti adversari care vor juca mai tarziu. Vad un joc fara prea mare istoric, unde jocul mult mai complex al croatului sa ii asigure victoria in 3 seturi.

Rezerva: Federer
« Last Edit: 23 January 2011 - 17:50:24 by irisui » Logged

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #62 on: 22 January 2011 - 21:23:12 »

Baza:  Djokovic  
Djokovic contra lui Almagro...Poate ca daca duelul s-ar fi desfasurat pe zgura, Almagro ar fi avut un strop de sansa...Pe hard insa, Djoko nu ar trebui sa aiba probleme, e superior la toate capitolele: serviciu, forehand, rever, deplasare in teren, mental...3-0 Djoko...

Rezerva: Federer
« Last Edit: 23 January 2011 - 17:50:39 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #63 on: 22 January 2011 - 23:53:59 »

Baza: Djokovic
"Sacrific" primul jucator  de varf (ca si voi ceilalti) probabil pentru faptul ca partea sa de tablou devine din ce in ce mai periculoasa si este posibil sa nu mai putem profita de el mai tarziu. Motivele sunt simple pentru care joc pe Djokovic, iar primul este legat de faptul ca Almagro se simte bine pe zgura si chiar si acolo a fost invins de sarb. Pe hard spaniolul s-a chinuit putin cu Stephane Robert, ceva mai mult cu Andreev, iar scorul de 3-0 inregistrat cu Ljubicic este inselator pentru ca, dupa cum am precizat ceva mai devreme in concurs, Ljubicic este un jucator foarte bun insa a imbatranit si oboseste repede la asemenea turnee. Djokovic va trebui sa renunte la distractia de care se folosea in meciurile precedente, la procedeele sale inedite si sa se concentreze pentru un meci pe care il poate adjudeca usor. O victorie lejera azi ii poate oferi energia de care are nevoie pe viitor, atunci cand vor aparea adevaratele provocari ale turneului.

Rezerva: Berdych
« Last Edit: 23 January 2011 - 17:50:55 by irisui » Logged

Just do it !
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #64 on: 23 January 2011 - 03:28:07 »

Baza: Djokovic

Fara discutie ca este favorit cert azi,jucand pe el toti acum ne cam taiem craca de sub picioare pt semifinale dar asta este ca.Diferenta imensa intre cei 2 iar orice rez decat 3-0 pt sarb poate fi o surpriza....

rezerva: federer
« Last Edit: 23 January 2011 - 17:51:09 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #65 on: 23 January 2011 - 17:54:00 »

Meciurile de maine :

24 Ian 11 01:00 CET   
     Söderling R. v Dolgopolov Jr. A. 

24 Ian 11 03:00 CET   

Melzer J. v Murray A. 

24 Ian 11 04:00 CET   
    Raonic M. v Ferrer D. 

24 Ian 11 09:30 CET   
     Nadal R. v Cilic M. 

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #66 on: 23 January 2011 - 20:10:34 »

Baza: Cilic v Nadal

Aici sanse lui Cilic nu prea ar trebui sa ii dam. Nu e la forma din ultimii doi ani, si Nadal e un jucator cum nu ii place sa intalneasca, adica un muncitor. Nici nu prea am multe variante din care sa aleg, insa voi miza pe inca doua zile sigure pe principalii favoriti. Interesant e ca Cilic are singura victorie din intalnirile dintre cei doi, intalnire de la Beijing din 2009, survenita si pe fondul accidentarii de atunci a lui Nadal.

Rezerva: Meltzer
« Last Edit: 24 January 2011 - 16:28:41 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #67 on: 23 January 2011 - 21:04:58 »

Baza: Soderling- Dolgopolov jr.
Desi e prea efeminat pentru gustul meu smile, imi place Dolgo, fiindca da impresia de lejeritate in joc, serveste ciudat, dar eficient si acopera terenul cu naturalete.
Treaba e insa serioasa aici, Soder joaca bine in mod constant de ceva vreme, fapt ce l-a dus pe locul 4 mondial.
Robin are un mare plus la serviciu si chiar daca se misca un pic mai greu pe teren, are stiinta jocului si un forehand plat si devastator.
Chiar daca meciul poate fi mai strans decat ne asteptam, nu cred ca se poate pune problema invingatorului .

Rezerva: Murray
« Last Edit: 24 January 2011 - 16:26:23 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #68 on: 23 January 2011 - 22:38:47 »

Baza: SoderlingPe partea aceasta de tablou mi-am calculat pasii mult mai bine decat pe partea ce a jucat aseara, asa ca azi a venit randul lui Soderling sa ma ajute sa trec mai departe.Soder nu poate avea emotii in fata ucrainianului , acesta din urma ajungand oarecum norocos pana aici trecand de doi jucatori modesti si profitand de forma mai slaba a lui Tsonga. Un 3-0 si aici poate fi perfect realizabil Soder avand 2 clase peste Dolgopolov

rezerva: Murray
« Last Edit: 24 January 2011 - 16:26:47 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #69 on: 23 January 2011 - 22:51:25 »

Baza: Robin Soderling O zi cu favoriti clari avem la AO in ziua ce urmeaza si o surpriza in acest moment cred ca ar echivala cu surpriza competitiei. M-am oprit strategic la Soderling care intalneste locul 46 ATP, pe Dolgopolov, un jucator destul de epuizat dupa ultimele meciuri care s-au incheiat dupa 4, respectiv 5 seturi. Soderling se simte foarte bine in acest an la AO si a castigat fiecare meci cu 3-0, deci ma pot astepta la un rezultat bun din partea sa si acum. Urmatoarele tururi vor complica substantial situatia sa in turneu.

Rezerva: Andy Murray
« Last Edit: 24 January 2011 - 16:28:07 by irisui » Logged

Just do it !
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #70 on: 23 January 2011 - 22:58:24 »

Baza: Soderling- Dolgopolov jr.
Alegere: Soderling

Suedezul pare in forma si a avut si norocul sa nu intalneasca adversari de acelasi calibru cu al sau pana in acest moment. Soder  a avut in fata  doar adversari pe care i`a batut usor, fiind ajutat si de un serviciu impecabil dar si de o lovitura de dreapta foarte puternica. Suedezul sta foarte bine si la capitolul fizic si de asemenea are o experienta mult mai mare in ceea ce priveste meciurile importante, decat Dolgopolov. In mod normal 3-0 la seturi pentru Soder.

Rezerva: Melzer - Murray
Alegere:Murray
« Last Edit: 24 January 2011 - 16:28:23 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
Pages: 1 2 3 [4] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: