Welcome, Guest. Please login or register.
06 December 2019 - 00:30:23

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  Concurs "Dead or alive" - ponturi
« previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 Go Down Print
Author Topic: Concurs "Dead or alive" - ponturi  (Read 8445 times)
Merseyside Red
Membru avansat

Thanks! +2/-0

« Reply #40 on: 20 January 2011 - 01:06:14 »

Baza:
David Ferrer. v Michael Russell
Am avut de ales intre Nalbandian si Ferrer , insa argentinianul vine dupa un meci extenuant de 5 seturi si s-ar putea ca asta sa-l afecteze nitel  asa ca am decis sa-l aleg pe Ferrer . Spaniolul , desi zgurist ,se descurca destul de bine pe hard incat nu ar trebui sa aiba emotii cu acest Kavcic , doar pt a doua oara in turul secund al unui turneu de Grand Slam , deci deja o performanta pt el . La experienta lui Ferrer ,ar trebui sa reuseasca sa faca din acest meci un antrenament pt un eventual duel din turul urmator cu Nalbandian , meci mult mai dificil decat acesta de azi . In primul tur ambii au jucat cate 4 seturi , dar la conditia fizica a lui Ferrer putea sa joace si 5 ore , ca tot fresh ar fi fost azi  biggrin

Rezerva:
Mikhail Youzhny v  Blaz Kavcic
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:54:40 by Alex_NBA » Logged

You know horses are smarter than people.You never heard of a horse going broke betting on people .
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #41 on: 20 January 2011 - 08:03:56 »

Baza:
Murray.
Joc un favorit , datorita greselii mele, dar macar imi asigur prezenta in faza urmatoare, deoarece nu se pune problema ca britanicul sa intampine probleme in jocul de azi contra lui Marchenko. rezultatele din turul anterior, unde murray a avut un adversar care a abandonat la 6-0 5-0, si adversarul sau a avut de luptat mult mai mult, spun multe.
Rezerva:
del Potro
« Last Edit: 20 January 2011 - 17:01:10 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #42 on: 20 January 2011 - 17:28:59 »

Sunt doar 8 meciuri azi la masculin...Bafta! biggrin
https://www.gamebookers.com/bets.ap?sportName=tennis&leagueName=%7EAustralian-Open-%28men%29%7E&sport=4259&l=RO&league=15104
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #43 on: 20 January 2011 - 20:08:25 »

Baza:
verdasco
A vazut multa lume jocul lui Nishikori pana aici, si nimeni nu ii contesta talentul, dar a bate un jucator de top 10 cred ca e o provocare prea mare. Verdasco nu e el un jucator care sa rupa gura targului, dar nu e nici un mamaligar. Se concentreaza mult mai bine la turneele de mare slem, iar aici vad macar sa mai avanseze pana prin sferturi.  
Rezerva:
Roddick
« Last Edit: 21 January 2011 - 13:38:18 by Alex_NBA » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #44 on: 20 January 2011 - 20:31:55 »

Baza: Andy Roddick
Aleg sa joc pe un jucator pe care il "cunosc" cat de cat ca si stil de joc si sper ca faptul ca pe Haase nu l-am studiat destul de bine sa nu ma coste azi. Roddick se simte foarte bine pe hard si pare sa se simta foarte bine la AO in acest an. Serviciul sau puternic si precis da roade si din cate vad pana acum, niciun jucator nu i-a pus cine stie ce mari probleme. Nu ar trebui sa am emotii la un asemenea meci intre locul 8 si locul 62 ATP.

Rezerva: Roger Federer
« Last Edit: 21 January 2011 - 09:20:52 by irisui » Logged

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #45 on: 20 January 2011 - 21:06:22 »

Baza: Roddick
Tin minte un interviu din primele zile ale anului in care Roddick spunea ca desi nu mai e la prima tinerete in tenis s-a pregatit fizic si mental pentru a face un sezon foarte bun...In cele doua meciuri jucate pana acum la AO a servit 35 de asi si nu si-a pierdut deloc serviciul...E drept ca Haase inseamna mai mult decat Kunitsin sau Hajek, dar Andy are si atuul de a-si fi imbunatatit si jocul in teren precum si experienta de partea sa...
Rezerva: Djokovic
« Last Edit: 21 January 2011 - 09:21:11 by irisui » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #46 on: 20 January 2011 - 21:30:52 »

Pentru Deyu, el nu poate intra pe forum...
Baza: Nishikori K. v Verdasco F.
Alegere: Verdasco
Verdasco si`a aratat valoarea dar si forta mentala si fizica in partida din turul trecut in fata lui Tipsarevic cand a fost condus 2-0 la seturi si a reusit sa salveze si cateva mingi de meci. Japonezul Nishikori a facut 2 meciuri foarte bune si prefera acest tip de suprafata rapida, dar cred ca aventura sa la AO se va incheia in aceasta noaptea iar experienta in plus isi va spune cuvantul in favoarea ibericului, care are pe langa o deplasare foarte buna in teren si un serviciu extraordinar.

Rezervaerdych T. v Gasquet
Alegere: Berdych
« Last Edit: 21 January 2011 - 13:38:26 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #47 on: 20 January 2011 - 23:30:01 »

Baza:
K. Nishikori vs F. Verdasco 
Pronostic:  Verdasco

Cred ca daca iberiucl ar lasa putin fitzele, ar putea realiza mult mai multe pe plan sportiv. Omul e putin aiurit, ii cam lipseste o 'rotita' din mecanism, insa chiar si asa Nishikori nu poate avea mai mult de partea sa decat ambitia si dorinta de a castiga meciul. Dar de la a dori si pana la a putea, ramane cale destul de lunga, si nu vad cum Verdasco poate rata optimile de finala, avand in vedere ca valoarea tenisistica e clar de partea sa.

Rezerva:
V. Troicli vs N. Djokovic
Pronostic: Djokovic

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #48 on: 20 January 2011 - 23:43:17 »

Baza: Nishikori K. v Verdasco F.

Turul 3 pentru pustiul nipon este deja prea mult, in 1-2 ani poate deveni un jucator de top 30 avand toate armele dar in fata unui "lup batran" nu cred ca poate razbi.Verdasco este de vreo 3 ani unul dintre jucatorii "siguri" ai circuitului ATP, marile turnee ii sunt accesibile cel putin pana in sferturi iar jocul bun calitativ il face un favorit de fiecare data mai ales in primele tururi. Ma astept ca numarul 9 mondial sa castige, sunt sigur ca nu ii va fi usor dar chiar si in 5 seturi el va castiga ay

Rezerva: Roddick
« Last Edit: 21 January 2011 - 13:38:36 by Alex_NBA » Logged
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #49 on: 21 January 2011 - 00:20:27 »

Baza: Stanislas Wawrinka-Gael Monfils

Din nou aleg un meci echilibrat, dar de data asta, atat d.p.d.v valoric, cat si statistic. In acest meci se intalnesc numarul 19 ATP, Wawrinla si numarul 12 ATP, Monfils. Mizez pe forma buna aratata de elvetian in acest inceput de sezon, in care a castigat turneul de la Chennai, unde a trecut jucatori buni pe aceasta suprafata, ca Mallisse si Berdich. Teoretic este si mai odihnit decat adversarul sau, terminand meciurile din tururile precedente in cate trei seturi, in schimb francezul a jucat 5, respectiv 4 seturi. H2H este 2-2, cu ultimele doua confruntari castigate de Monfils, deci ma astept si la o "mica" revansa.

Rezerva: Andy Roddick-Robin Haase
« Last Edit: 21 January 2011 - 13:38:45 by Alex_NBA » Logged
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #50 on: 21 January 2011 - 18:00:34 »

Alte opt meciuri azi...Si opt jucatori.. smile

https://www.gamebookers.com/bets.ap?sportName=tennis&leagueName=%7EAustralian-Open-%28men%29%7E&sport=4259&l=RO&league=15104
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #51 on: 21 January 2011 - 18:22:12 »

Eu numar ca am mai ramas 7.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #52 on: 21 January 2011 - 20:12:33 »

Baza: Berankis R. v Ferrer D.[/b]

Ferrer nu va avea azi un meci chiar lejer in fata tanarului lituanian, insa e un jucator muncitor care il vad sa isi castige dreptul la turul urmator. Ferrer a castigat turneul de la Auckland unde a trecut in finala de Nalbandian, fara prea mari emotii, insa emotii a avut in tururile inferioare cand nu era concentrat la maxim. Aici ar trebui sa vedem o evolutie nu neaparat la maxim, dar o evolutie care sa il duca in turul urmator, unde vor aparea primele probleme reale pentru el.

Rezerva: Nadal
« Last Edit: 22 January 2011 - 19:03:05 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #53 on: 21 January 2011 - 20:13:52 »

Baza: Berankis R. v Ferrer D. Alegere: Ferrer

Ferrer e unii din marii jucatori din circuitul ATP in acest moment, a aratat asta si prin sezonul trecut, un sezon foarte bun care l`a propulsat pana pe locul 7 in lume. De obicei ibericul are ca suprafata preferata zgura, dar ne`a aratat la ultimele turnee ca joaca foarte bine si pe hard si in primul rand pentru acest joc bun  pe rapid  e de "vina" serviciul sau. Berakins a beneficiat in turul trecut de un joc foarte slab din partea lui Nalba, istovit dupa partida cu Hewitt dar astazi nu cred ca poate emite mari pretentii in fata unui jucator in forma asa cum e Ferrer in debut de an competitional.

Rezerva:Söderling R. v Hernych J.
Alegere: Söderling

« Last Edit: 22 January 2011 - 19:02:44 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #54 on: 21 January 2011 - 20:46:37 »

Baza: Mikhail Youzhny-Milos Raonic

Mizez inca o data pe experienta. Daca cu Nalbandian am avut noroc ca a abandonat, sper ca meciul din noaptea asta Youzhny sa nu imi provoace emotii si sa treaca de mai tanarul sau adversar din Canada, Raonic. Chiar daca are 20 de ani si oboseala nu ar trebui sa constituie o problema pentru el, consider ca deja a jucat prea multe meciuri aici la AO(a jucat si 3 meciuri in calificari) si ar fi timpul sa paraseasca competitia in aceasta runda. Daca ne uitam putin si peste clasamentul ATP, observam o diferenta de 142 de locuri intre cei doi, in favoarea rusului care ocupa pozitia a 10-a.

Rezerva: Oleksandr Dolgopolov-Jo-Wilfried Tsonga
« Last Edit: 22 January 2011 - 13:10:47 by irisui » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #55 on: 21 January 2011 - 21:00:56 »

Baza: David FerrerNe apropiem cu pasi repezi de meciurile spectacol de la aceasta editie de AO, in special pentru ca nu au fost mari surprize pana acum. Profit de unul dintre putinele meciuri care au mai ramas "lejere" dupa parerea mea, a statisticii si a caselor de pariuri. Ferrer, numarul 7 ATP la acest moment nu cred ca poate avea probleme cu lituanianul Berankis care a profitat din plin de retragerea lui Nalbadian. Refuz sa cred ca scorul inregistrat pe panou (6-1,6-0,2-0) impotriva lui Nalbadian este cel real, sau ca sa ma exprim ceva mai corect, scorul care s-ar fi inregistrat daca Nalba nu era nevoit sa se retraga. Ca sa ma leg de calitatile spaniolului voi spune ca acesta este calm in primul rand si in al doilea rand, foarte muncitor. Se va bate cu Berankis pentru fiecare punct pentru a incheia meciul cat mai repede si a-si asigura victoria, care dupa parerea mea, este meritata.

Rezerva: Andy Murray
« Last Edit: 22 January 2011 - 13:10:23 by irisui » Logged

Just do it !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #56 on: 21 January 2011 - 21:58:51 »

Baza: David Ferrer
Am vrut sa-l dau pe Cilic, dar nu vreau sa-l fortez prea mult, are de lucru la celalalt concurs... biggrin
Ramane David Ferrer, nu vreau sa risc nimic...Ferru, fostul zidar, are o capacitate extraordinara de a-si creste nivelul de joc, cred ca numai Rafa il intrece la acest capitol...Un zgurist prin excelenta, David a devenit un jucator de temut pe hard, principalul sau fiind tenacitatea si deplasarea incredibila din teren.
Cu Berankis nu ii va fi usor, lituanianul nu are nimic de pierdut,  dar Ferrer  il va bate din experienta, jocul sau de regularitate de pe fundul terenului va face diferenta...
Presimt ca va fi o victorie meritata... thumbup
Rezerva: Soderling
« Last Edit: 22 January 2011 - 13:09:21 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #57 on: 21 January 2011 - 22:07:59 »

Baza: Berankis R. v [b]Ferrer D. [/b]

Este timpul sa merg pe mana lui Ferrer, un as din maneca pe care l-am calculat de la inceputul turneului. Ma bucur ca il folosesc in acest tur in care va juca contra celui mai accesibil adversar dupa parerea mea. Ferrer are toate atuurile de partea sa iar un 3-0 imi pare cel mai normal rezultat pentru acest meci

Rezerva: Murray A.
« Last Edit: 22 January 2011 - 13:09:37 by irisui » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #58 on: 22 January 2011 - 00:49:20 »

Baza:
A. Dolgopolov vs J. W. Tsonga
Pronostic: Tsonga
Dolgopolov este o adevarata surpriza la acest Australian Open, dar trebuie sa recunostem ca nici nu a avut un traseu foarte greu, cu Kukushkin si Becker. Azi insa da peste un Tsonga, care a avut de tras din greu cu Petzschner, cu care a castigat in decisiv, dupa ce pierduse primele 2 seturi, si apoi destul de greu si cu Seppi, chiar daca au fost doar 3 seturi. Dupa cum spuneam, Tsonga este un jucator de un alt calibru, peste care Dolgopolov nu-l vad sa treaca. H2H-ul arata 1-0 pentru francez, cu victorie in 2010 la Wimbledon in 5 seturi. Prevad un meci deschis si disputat, dar in care Tsonga are prima sansa, si cred ca acest 'Ali' al tenisului nu va rata ocazia de a trece mai departe in fata unui jucator peste care are o anumita valoare, plus un avantaj moral, datorita victoriei, de anul trecut.

Rezerva:
G. Garcia Lopez vs A. Murray
Pronostic: Murray
« Last Edit: 22 January 2011 - 13:09:58 by irisui » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #59 on: 22 January 2011 - 19:06:09 »

Meciurile de maine:

23 Ian 11 03:00 CET
Almagro N. v Djokovic N. 

23 Ian 11 04:00 CET   
     Robredo T. v Federer R. 

23 Ian 11 04:30 CET