Welcome, Guest. Please login or register.
19 October 2019 - 15:08:52

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  Concurs "Dead or alive" - ponturi
« previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 Go Down Print
Author Topic: Concurs "Dead or alive" - ponturi  (Read 8164 times)
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #20 on: 18 January 2011 - 00:38:46 »

Baza : Beck K. v Murray A.  

Un inceput de an prudent pentru Murray,care a preferat Cupa Hopman in detrimentul turneelor cu miza. Cred c-a incercat sa nu riste vreo accidentare si sa inceapa AO cit mai odihnit, o tactica destul de buna avind in vedere ca in primele tururi are parte de meciuri mai usoare cum este si cel cu Beck numarul 101 ATP. Slovacul a jucat un singur meci de la inceputul anului impotriva lui Rafa reusind 3 game-uri si cred ca n-o sa cistige mai mult de 8 nici azi. Diferenta de valoare si experienta e prea mare ... asa ca  az

Rezerva : R.Nadal
« Last Edit: 18 January 2011 - 08:02:40 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #21 on: 18 January 2011 - 04:53:01 »

Baza:Zemlja G. v Baghdatis M.
Alegere:Baghdatis

Cirpriotul prefera acest tip de suprafata rapida, are mai multa experienta mai ales in ceea ce priveste turneele de GS, o deplasare buna in teren si intalneste un adversar care nu e nici macar in prima suta a clasamentului ATP. Baghdatis nu ar trebui sa aiba mari probleme mai ales ca a invins deja 2 jucatori peste Zemjla ca valoarea in acest debut de sezon, Serra si Kubot.

Rezerva:  Petzschner P. v Tsonga J.-W.
Alegete: Tsonga
« Last Edit: 18 January 2011 - 18:01:13 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #22 on: 18 January 2011 - 18:00:03 »

Acestea sunt meciurile de azi...Dupa ora 20.00 se poate posta...

https://www.gamebookers.com/bets.ap?sportName=tennis&sport=4259&l=RO
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #23 on: 18 January 2011 - 20:05:06 »

Baza: Troicki

In meciul cu Mahut, Victor Troicki nu ar trebui sa aiba mari emotii...Anul acesta el a jucat la UN NIVEL MULT MAI RIDICAT DECAT FRANCEZUL, ARE VICTORII LA MAYER, GASQUET, STAKHOVSKY, JUCATORI MULT MAI BINE COTATI DECAT UN DABUL SAU NIELSEN, cei care i-au fost oponenti lui Nicolas...

Rezerva: Monfils
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #24 on: 18 January 2011 - 20:07:38 »

Baza: Ivan Ljubicic
Ljubicic este un mare jucator chiar daca statistica nu o arata. A demonstrat ca este capabil sa invinga pe oricine la orice varsta insa problema sa principala este inconstanta care cred ca se datoreaza oboselii de cele mai multe ori. Serviciul sau puternic il ajuta de cele mai multe ori insa arma sa principala cred ca o reprezinta impenetrabilitatea psihica. Nu am vazut pana acum jucator mai calm ca el, care sa nu-si reproseze nimic prin limbajul trupului sau care sa nu tina cont absolut deloc de ceea ce se intampla in spatele fileului, in terenul advers. Este capabil sa conduca un joc fara a arunca macar o rpivire adversarului si este la fel de capabil sa serveasca constant (chiar daca serveste excelent sau doar bine) chiar daca este in pragul infrangerii. Pe scurt, un jucator mare, dar de care ma tem in fazele viitoare pentru ca poate ceda fizic.Il respect pentru ceea ce joaca. Hai Ljubicic!

Rezerva: Mikhail Youzhny
« Last Edit: 19 January 2011 - 16:30:20 by irisui » Logged

Just do it !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #25 on: 18 January 2011 - 21:11:29 »

Baza : Wawrinka S. v Dimitrov G.
Elvetianul e un jucator solid pe zgura, un zugator care in zilele sale bune poate bate usor orice jucator din afara top 5. Iar azi infrunta un bulgar de 19 ani, care probabil insusi participarea la acest turneu e o provocare pentru varsta sa. Ma astept la cel mult un set mai dificil pentru elvetian, care sa nu se concentreze poate la maxim, dar victoria nu poate fi pusa la indoiala.

Rezerva : Montanes A. v Malisse X.
« Last Edit: 19 January 2011 - 16:30:36 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #26 on: 18 January 2011 - 21:26:19 »

Baza : Roddick A. v Kunitsyn I.
Alegere: Roddick

Americanul Roddick pare intr`o buna dispozitie de joc si cred eu ca va ajunge cel putin in sferturile de finala. Daca serviciul il ajuta si e la capacitate maxima din punct de vedere fizic, Roddick poate pune probleme oricarui adversar, cu atat mai mult lui Kunitsyn pe care l`a invins in ultimii 2 ani in 2 partide directe pe suprafete rapide. Mai mult americanul a avut un meci mult mai usor decat adversarul sau in primul tur, castigand in 3 seturi, lejer, cu  cehul Hajek.

Rezerva : Mannarino v Gasquet
Alegere: Gasquet
« Last Edit: 19 January 2011 - 07:59:20 by irisui » Logged

Sevilla 86 !
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #27 on: 18 January 2011 - 23:52:37 »

Baza: Gil F. v Monfils G.

Singura emotie mi-o da forma fizica a francezului, a revenit superb d la 0-2 in primul tur dar faptul ca anul acesta nu a jucat vreun turneu ATp poate avea consecinte. Altfel valoarea este de partea lui Gael si avand in vedere ca singura intalnir dintre cei doi a fost castigata de francez pe suprafata favorita a lui Gil ma face sa fiu extrem de optimist ca pe hard francezul nu va discuta prea mult cu Gil.

Rezerva:  Roddick A.
« Last Edit: 19 January 2011 - 16:30:51 by irisui » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #28 on: 18 January 2011 - 23:56:45 »

Baza:
A. Mannarino vs R. Gasquet
Pronostic: Gasquet
Gasquet a revenit cu mare pofta de joc si de a arata ca ramane un jucator valoros, iar azi da peste conationalul sau Mannarino. H2H-ul arata ca cei 2 nu s-au mai intalnit pana acum, si desi Adrian are avantajul de a fi stangaci, cu siguranta valoarea tenisistica este de partea lui Gasquet.

Rezerva:
F. Gil vs G. Monfils
Pronostic: Monfils
[/quote]

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #29 on: 19 January 2011 - 00:10:39 »

Baza: Janko Tipsarevic   v   Fernando Verdasco

Am ramas fara optiuni sigure, avand in vedere ca ma pregateam sa postez meciul lui cris, iar celalate meciuri bune au fost luate si ele. Asa ca am ajuns sa mizez pe un meci foarte dificil, dar care cred ca se va termina cum trebuie, pentru mine smile.
Avem fata in fata doi jucatori foarte talentati, care au mai disputat 3 meciuri pana acum, iar scorul este favorabil sarbului, 2-1. Toate meciurile sau jucat pe hard, unul chiar aici la AO, incheindu-se cu victoria in 3 seturi a lui Tipsarevici. Astazi cred ca Verdasco isi va lua revansa pentru aceasta infrangere de acum 3 ani. In clasamentul ATP, spaniolul se situaza pe pozitia a 9-a, in timp ce pe adversarul sau de azi il gasim pe pozitia 49.

Rezerva: G.Monfils
« Last Edit: 19 January 2011 - 07:58:20 by irisui » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #30 on: 19 January 2011 - 00:53:24 »

Baza: F.Mayer[/color] v Kei Nishikori

Nemtul trece printr-o perioada favorabila cu victorii la Starace, Del Potro sau Davydenko, beneficiaza de un serviciu puternic dar si  constanta in joc. Kei e un jucator exotic , poate cel mai bun asiatic in acest moment, care face senzatie prin turneele Challanger, aici a fost nevoit sa treaca de 3 tururi de calificare si l-a depasit pe Fognini in primul tur. Mi-e greu sa cred ca neamtul poate avea probleme este mai odihnit si are de partea sa experienta acumulata in turneele cu miza.

Rezerva: Djockovic
« Last Edit: 19 January 2011 - 07:57:57 by irisui » Logged
Merseyside Red
Membru avansat

Thanks! +2/-0

« Reply #31 on: 19 January 2011 - 01:21:15 »

Baza:
Tomas Berdych. v Philipp Kohlschreiber
Berdych vine dupa cel mai bun an din cariera lui , terminand cu o prima participare la turneul campionilor , unde,insa , nu a reusit sa iasa din grupe . Kohly , pe de alta parte , de la an la an joaca din ce in ce mai slab ,s-a chinuit in 5 seturi cu conationalul Kamke revenind de la 0-2 la seturi . In schimb , cehul a stat doar 100 de minute pe teren , trimitandu-l repede acasa pe italianul crugnola . Merg pe serviciul excelent al lui Berdych , pe valoarea si pe forma lui mai buna. Nu-l vad in stare pe neamt sa ia mai mult de un set.

Rezerva:
Gael Monfils v   Frederico Gil

« Last Edit: 19 January 2011 - 07:58:39 by irisui » Logged

You know horses are smarter than people.You never heard of a horse going broke betting on people .
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #32 on: 19 January 2011 - 19:19:41 »

Iata meciurile de maine...Atentie la ce jucatori ati mai jucat!
https://www.gamebookers.com/bets.ap?sportName=tennis&sport=4259&l=RO
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #33 on: 19 January 2011 - 19:44:20 »

Baza:
Melzer J. v Riba P.
Melzer, desi e la primul turneu din acest an, nu ar trebui sa aiba mari probleme in fata spaniolului care nu face fata unor jucatori de talia austriacului. Serva acestuia va fi principala arma, si astfel spaniolul va avea o sarcina aproape imposibila in a face break pe serviciul austriacului. Maxim 4 seturi aici pentru austriac .

Rezerva:
Marchenko I. v Murray A.

ANULAT
« Last Edit: 19 January 2011 - 21:22:14 by irisui » Logged
Deyu
Gold member

Thanks! +45/-4

Forta Steaua !

« Reply #34 on: 19 January 2011 - 20:34:26 »

Baza:Melzer J. v Riba P.
Alegere: Melzer

Austriacul e un jucator care se desfasoare foarte bine pe suprafetele rapide si are in fata astazi un spaniol, un jucator care in mod normal prefera suprafetele mai lente, ibericii fiind mai obisnuiti cu zgura. Melzer a castigat usor in primul tur, 3 seturi in fata lui Millot, in timp ce adversarul sau a terminat in set decisiv cu Carsten Ball deci ar putea sa fie si putin obosit. Experienta in plus si serviciul foarte puternic al lui Melzer cred ca vor face diferenta in partida din aceasta noapte, deci mizez pe o victorie destul de lejera a austriacului.

Rezerva:Youzhny M. v Kavcic B.
Alegere:Youzhny
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:52:11 by Alex_NBA » Logged

Sevilla 86 !
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #35 on: 19 January 2011 - 21:42:02 »

Baza: Guillermo Garcia-Lopez
Spaniolul e unul din jucatorii din tara sa ce devin tot mai mult "all-round players"...In afara deprinderilor jocului pe zgura, el s-a dovedit in acest an un vajnic combatant pe hard: are victorii la Kukushkin, Berrer sau Marchenko , jucatori oricum mai bine cotati pe suprafete rapide decat oponentul sau de maine, Schwank...

Rezerva: Melzer
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:52:30 by Alex_NBA » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #36 on: 19 January 2011 - 22:51:38 »

Baza: Youzhny M. v Kavcic B.

Youzhny intalneste un jucator din al treilea esalon valoric, un jucator ce abia ce a intrat in top 100 iar simpla prezenta in acest tur 2 reprezinta deja o mare performanta. Inceputul de sezon pentru rus arata ca isi pastreaza forma la care ajuns din septembrie anul trecut( atunci cand a jucat semifinala la US Open) iar acest meci ar trebui sa se dispute doar in 3 seturi castigate rapid de Youzhny.Merg cu mare incredere pe mana lui ay

Rezerva: Söderling R.
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:52:51 by Alex_NBA » Logged
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #37 on: 19 January 2011 - 23:15:01 »

Baza:
M. Russel vs D. Ferrer  
Pronostic: Ferrer

Locul 7 ATP vs locul 100 ATP. H2H 0-0, insa difenta de valoare este prea mare aici pentru a putea avea parte de vreo surpriza aici. Nici nu stiu de ce joc asa devreme pe Ferrer, insa din ce am vazut la celelalte meciuri, desi exista multi favoriti, partidele sunt mult mai grele deceat o arata cotele, asa ca momentan vreau sa merg pe ceva mai sigur.

Rezerva:
J. Melzer vs P. Riba
Pronostic: Melzer
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:53:29 by Alex_NBA » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #38 on: 20 January 2011 - 00:14:26 »

Baza: David Nalbandian-Ricardas Berankis

Un adversar facil pentru Nalbandian, numai bun pentru as reveni dupa meciul cu Hewitt. Acest lituanian este un jucator tanar, de 20 de ani, talentat, dar care inca nu are experienta necesara sa invinga un jucator de clasa, la un turneu de Grand Slam. Diferenta dintre cei doi este vizibila si in clasament, locul 21 pentru argentinian si 95 pentru Berankis.

Rezerva: Marin Cilic
« Last Edit: 20 January 2011 - 11:54:05 by Alex_NBA » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #39 on: 20 January 2011 - 00:22:42 »

Baza: Jo-Wilfried Tsonga
Pentru ca mi-a "furat" tity jucatorul in ultima clipa sunt nevoit sa schimb alternativa spre Tsonga si uitandu-ma atent pe evolutia lui din ultima vreme, nu imi pare rau ca il sacrific acum pentru ca va da semne de oboseala in curand. In teren, ambii jucatori au petrecut destul timp, au jucat un numar egal de seturi (5) si nu se poate pune problema oboselii pentru ca este impartita in masuri egale de ambele parti. In palmares Tsonga a fost invins odata de italian, pe hard si desi acest lucru s-a intamplat in 2008 sper ca francezul nu a uitat si va incerca sa repare greselile facute atunci.

Rezerva: Melzer

« Last Edit: 20 January 2011 - 11:54:21 by Alex_NBA » Logged

Just do it !
Pages: 1 [2] 3 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: