Welcome, Guest. Please login or register.
18 November 2019 - 16:49:50

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  NBA , where amazing happens
| | |-+  NBA Playoffs - 2013/2014
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Down Print
Author Topic: NBA Playoffs - 2013/2014  (Read 8452 times)
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #80 on: 22 May 2014 - 08:45:10 »

Thunder a facut-o lata rau. Doua jocuri pierdute la 60 de puncte.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #81 on: 22 May 2014 - 12:31:11 »

andrey unde esti ?? ce se intampla cu super echipa pe care o sustii ??
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #82 on: 22 May 2014 - 17:37:25 »

Am spus-o dinainte de a incepe seria ca absenta lui Ibaka va fi imposibil de acoperit, pentru ca OKC are rezerve decente pt orice post in afara celui de PF. Pe langa asta, atat Durant cat si Westbrook au avut prestatii sub asteptari, iar titularizarea lui Collison mi se pare o mare prostie. Nick alaturi de Perkins sunt visul oricarui adversar. Sefolosha a fost in abele meciuri total absent. Dar mare diferenta a venit din procentajul net superior al celor de la Spurs si mai ales din runurile rapide venite de nicaieri (spre ex aseara cu aproape 3 min ramase din Q2 scorul era 47-42 pt SAS, iar pana la finalul sfertului s-a facut rapid 58-44 pe seama unor aruncari de 3 si a turnoverurilor celor de la OKC). De aici s-a rupt meciul si in repriza a doua OKC a jucat mai mult cu rezervele, lucru intarit de inca un run de 2-3 minute al gazdelor care a dus scorul la 76-50.
Brooks e clar ca trebuie sa faca ceva la nivelul PF-ului, si sa nu-l mai vad acolo pe Collison. Poate si titularizarea lui Adams ar mai schimba ceva in jocul lor. Daca ar fi sa dau eu echipa de start, aceasta ar fi: Durant - Adams - Butler - Sefolosha - Westbrook

P.S: OKC este o super-echipa care ajunge mereu in fazele terminale ale PO-ului desi nu plateste taxa de lux, taxa care denota salarii foarte mari venite de la jucatori socotiti a fi de top. Dar orice echipa care este lovita in pilonul principal (ofensiv sau defensiv) sufera teribil. Un recul de genul asta ar avea si MIA fara LeBron sau Spurs fara Duncan.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #83 on: 26 May 2014 - 11:51:31 »

S-a vazut in gm3 impactul defenaiv a lui Ibaka, care permitea pastrarea echilibrului pe teren in momentul iesirii de pe teren a lui Durant.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #84 on: 26 May 2014 - 22:03:32 »

Under183.5@1.84
Argumentarea e in sectiunea de concursuri.
Incredere consistenta...dar la urma urmei...nu prea mi-au iesit mereu astea.
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #85 on: 26 May 2014 - 22:11:07 »

@Gabel: Acum esti multumit sa vezi ca argumentarea mea facuta la cererea ta s-a adeverit aseara?
Tu cand faci o argumentare solida care sa se si sustina ulterior in meciuri? ..... Pariez ca niciodata ..... pt ca esti slab pregatit si nici nu vrei sa inveti ceva.

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #86 on: 26 May 2014 - 22:57:21 »

ce argumentare ai facut tu ma ?? ai scris cateva fraze dupa meciul 2 pe care si un copil le-ar fi putut concepe daca urmarea meciul asa ca nu te mai lauda ... era logic ca revenirea lui Ibaka va avea un impact pozitiv mai ales psihic !
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #87 on: 26 May 2014 - 23:39:31 »

Pana una alta, vreo discutie constructiva pentru jocul de azi?
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #88 on: 27 May 2014 - 22:28:20 »

ce argumentare ai facut tu ma ?? ai scris cateva fraze dupa meciul 2 pe care si un copil le-ar fi putut concepe daca urmarea meciul asa ca nu te mai lauda ... era logic ca revenirea lui Ibaka va avea un impact pozitiv mai ales psihic !

Pai daca randurile alea le poate scrie orice copil, atunci tu la ce mama dracu' stadiu ai ramas? Grupa mica, mare sau la scoala ajutatoare?

Tu nici cand vezi un meci (desi ma indoiesc ca ai vazut anul asta macar unul) nu esti in stare sa emiti 2 fraze corecte, asa ca intai demonstreaza ca faci mai bine decat mine argumentari/idei/supozitii/previziuni si abia apoi permite-ti sa critici. Esti la fel ca prostul pe care l-am vazut azi la vizita medicala care o invata pe doctorita cum trebuie sa faca spirometria ca stie el de cand a fost la nu stiu ce doctor, desi doctorita aia cu asa ceva se ocupa in viata de zi cu zi. Asa ca reiterez imaghinea cu subinteles pt tine:

Ai nevoie!  crying

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #89 on: 27 May 2014 - 22:34:45 »

Pai daca randurile alea le poate scrie orice copil, atunci tu la ce mama dracu' stadiu ai ramas? Grupa mica, mare sau la scoala ajutatoare?

Tu nici cand vezi un meci (desi ma indoiesc ca ai vazut anul asta macar unul) nu esti in stare sa emiti 2 fraze corecte, asa ca intai demonstreaza ca faci mai bine decat mine argumentari/idei/supozitii/previziuni si abia apoi permite-ti sa critici. Esti la fel ca prostul pe care l-am vazut azi la vizita medicala care o invata pe doctorita cum trebuie sa faca spirometria ca stie el de cand a fost la nu stiu ce doctor, desi doctorita aia cu asa ceva se ocupa in viata de zi cu zi. Asa ca reiterez imaghinea cu subinteles pt tine:

Ai nevoie!  crying

Andrey, ai un ultim avertisment pentru repetate postari ireverentioase si  off-topic !
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #90 on: 27 May 2014 - 22:47:01 »

Dialogurile cu gabbana asa s-au purtat, se poarta si se vor purta. E felul nostru de a ne face intelesi.
Si nu inteleg problema postarii citate de tine. Nu l-am injurat si nici macar nu l-am jignit. Doar l-am intrebat anumite chestii si i-am recomandat ceva in folosul sanatatii sale.

Daca e offtopic atunci avertizeaza-ne pe amandoi, ca am raspuns unei postari adresate mie. wink

az Si avertismentul ce presupune, ca rasfoind stufosul regulament nu mi-am dat seama ..... !? bn

irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #91 on: 27 May 2014 - 23:46:03 »

Dialogurile cu gabbana asa s-au purtat, se poarta si se vor purta. E felul nostru de a ne face intelesi.
Si nu inteleg problema postarii citate de tine. Nu l-am injurat si nici macar nu l-am jignit. Doar l-am intrebat anumite chestii si i-am recomandat ceva in folosul sanatatii sale.

Daca e offtopic atunci avertizeaza-ne pe amandoi, ca am raspuns unei postari adresate mie. wink

az Si avertismentul ce presupune, ca rasfoind stufosul regulament nu mi-am dat seama ..... !? bn

Avertismentul presupune că la următorul off-topic sau adresare injurioasă, ireverenţioasă nu vei mai avea acces pe acest forum.
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #92 on: 28 May 2014 - 20:12:18 »

Aaaaaaaa..........hai ca m-am linistit. Ma gandeam ca imi iei caii de la bicicleta Mozzart.  ag

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #93 on: 29 May 2014 - 23:33:01 »

Durant azi trebuie sa arate ca e MVP. E sansa celor de la Thunder care vin cu un moral bun, si primesc un spread enorm.

THUNDER +6
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #94 on: 30 May 2014 - 10:56:49 »

Durant azi trebuie sa arate ca e MVP. E sansa celor de la Thunder care vin cu un moral bun, si primesc un spread enorm.

exact asta a aratat .... pacat ca au fost macelariti iar la 20+ diferenta cu tot cu Ibaka in teren..
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #95 on: 15 June 2014 - 23:12:53 »

Si pentru finalul unui sezon cu prea putine surprize:
HEAT +6.5 @1.85

2 zile de odihna ce vor aduce mai mult bine camionilor entitre decat viitorilor campioni.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #96 on: 16 June 2014 - 07:46:22 »

Felicitari celor de la Spurs. Au dominat de o maniera ce doar pe vremea celor de la Bulls mai tineam minte sa fie asa finale dezechilibrate.
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #97 on: 16 June 2014 - 10:46:46 »

da jos palaria  au meritat pe deplin .... sa nu uitam si de Leonard care a castigat MVP-ul finale !!
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: