Welcome, Guest. Please login or register.
17 October 2019 - 15:36:11

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Cafenea
| | |-+  Coltul vesel
| | | |-+  Bancuri
« previous next »
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Go Down Print
Author Topic: Bancuri  (Read 22716 times)
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #180 on: 17 February 2011 - 09:50:54 »

http://www1.gsp.ro/zoom/229109/1438-338492-inboxgigibecali.jpg
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #181 on: 18 February 2011 - 13:33:21 »

dn
peter
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #182 on: 03 November 2011 - 20:29:33 »

exista 3 categorii de oameni
1. cei care stiu sa numere
2. cei care nu stiu sa numere

ag

good one =)))
madmax
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #183 on: 05 January 2012 - 21:14:50 »

- Ioane, tu ştii ce-i ăsta?
- Ce-i, Gheorghe?
- Benoclu, bă! Vezi cu el departe. Aseară te-am văzut cum o f****i pe nevastă-ta.
- Du-l, bă, ๎napoi, e defect, eu aseară am fost la Baia Mare.
11vs11
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #184 on: 27 January 2012 - 19:27:33 »

laugh lol
marsmen
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #185 on: 10 February 2012 - 02:26:06 »

La poarta raiului bate cineva, foarte insistent.
- Cine-i - intreaba Sfantu Petru, nemultumit.
- Eu, Gigi Becali, prea sfinte!
- Si ce vrei?
- Ce vrea toata lumea: sa intru in Rai.
- Bine, urca pe cantar. Asaaa, vad ca ai construit biserici, ai dat de pomana, i-ai ajutat pe saraci. Dar ia spune, de cate ori ti-ai inselat nevasta?
- De vreo suta de ori!
- Bine, hai, treci in Rai.
Nu se aseaza bine Paznicul Portilor, ca se aud iar bubuituri puternice. Sfantul se scoala nemultumit, deschide poarta brusc si ii apare in fata Adrian Mutu
- Ce vrei, ma, prapaditule?
- Sa intru in Rai, ca mi-a venit vremea...
- Ai vandut meciuri, ti-ai tradat colegii, da' ai bagat si goluri destule. Ia spune, de cate ori ti-ai inselat nevasta?
- De vreo trei sute de ori.
- Bine, treci si tu in Rai.
Un contabil care astepta sa-i vina randul, isi freca mainile: eu sigur intru in Rai, daca si pacatosii astia au reusit...
- Ia zi, ma, tu de cate ori ai facut-o?
- Niciodata, prea sfinte
- Cum, niciodata?
- Niciodata, prea inaltate, abia daca m-am culcat din cand in cand cu nevasta-mea!
- Mars in Iad!!!.
- Cum asa? I-ai primit in Rai pe pacatosii aceia si pe mine nu?
- Noi iertam pacatul, dar nu iertam prostia!
mihail11
Membru
*

Thanks! +0/-0

« Reply #186 on: 10 February 2012 - 22:22:03 »

aseara m-am iubit singur si mi-am dat seama ca nu sunt genul meu:)))
Stryker
Membru avansat

Thanks! +8/-1

« Reply #187 on: 11 April 2012 - 14:07:06 »

messi ︻デ═一 ronaldo
messi ︻デ═一 ronaldo
messi ︻デ═一 ronaldo

ronaldo has left the game
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #188 on: 23 April 2012 - 13:32:59 »

messi ︻デ═一 ronaldo
messi ︻デ═一 ronaldo
messi ︻デ═一 ronaldo

ronaldo has left the game

Stryker
Membru avansat

Thanks! +8/-1

« Reply #189 on: 23 April 2012 - 20:49:30 »

Nu sunt nici fanul lui Messi si nici al lui Ronaldo, am gasit gluma aia pe un alt site si am postat aici, pentru ca in calitate de fost jucator de CS, mi s-a parut foarte buna.

Dar daca tot m-ai provocat cu niste cifre :

Lionel Messi :

La Liga (5): 2004–05, 2005–06, 2008–09, 2009–10, 2010–11
 Copa del Rey (1): 2008–09
 Supercopa de Espa๑a (5): 2005, 2006, 2009, 2010, 2011
 UEFA Champions League (3): 2005–06, 2008–09, 2010–11
 UEFA Super Cup (2): 2009, 2011
 FIFA Club World Cup (2): 2009, 2011

FIFA Ballon d'Or (2) : 2010, 2011
Ballon d'Or (1) : 2009

Cristiano Ronaldo :

Premier League (3): 2006–07, 2007–08, 2008–09
 FA Cup (1): 2003–04
 League Cup (2): 2005–06, 2008–09
 FA Community Shield (1): 2007
UEFA Champions League (1): 2007–08
FIFA Club World Cup (1): 2008

Ballon d'Or (1): 2008

Daca portughezul a fost mai bun intr-un meci, nu inseamna nimic ... oricine poate sa prinda o zi mai proasta, Messi este si ramane deocamdata numarul 1 mondial, fie ca ne convine sau nu. smile

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #190 on: 24 April 2012 - 01:53:47 »

Pai eu cred ca atunci cand comparam niste jucatori in activitate cel mai relevant argument este meciul direct.
Cam tot ce ai prezentat tu acolo sunt performante de echipa (chiar si acele titluri individuale se obtin cu echipa in spate) si mai putin personale. Messi a avut norocul ca a facut parte din echipa Barcelonei care a dominat fotbalul mondial ani buni. Acum pare ca acea epoca apune si daca Real trece la timona fii sigur ca Ronaldo va echilibra balanta curand si chiar o va dezechilibra in favoarea lui daca suprematia Realului tine cativa ani.

Oricum aceste comparatii nu vor fi niciodata prea corecte pentru ca nu poti compara doi jucatori care fac parte din echipe de 11 oameni. Daca ar juca unul impotriva celuilalt ca la tenis atunci ar fi altceva.
Iar raspunsul meu a fost unul care sa demoleze "bancul".

Si in incheiere, daca ar fi pe bune acel Balon de aur, ar trebui luat de Neymar. E incredibil ce face acest copil prin campionatul brazilian. Ok, se poate spune ca acolo sunt adversari modesti. Pe acelasi principiu as putea spune si eu ca Messi nu a meritat Balonul de aur cand era Ronaldo la MU, pentru ca in Spania competita este mult mai slaba decat in Anglia.

Stryker
Membru avansat

Thanks! +8/-1

« Reply #191 on: 24 April 2012 - 11:37:53 »

Bancurile nu sunt facute ca sa fie demolate, daca-ti place bine, daca nu iarasi bine, au fost destui carora li s-a parut acea faza reusita.

Cei mai multi dintre marii jucatori, au devenit cu adevarat mari cand au ajuns si la echipe puternice, in fotbal find un joc de 11, nu poti fi un jucator urias, daca nu ai si coechipieri. Messi are un club aparte in spate, dar fara aportul sau poate ca nu mai castigau asa de multe trofee in ultimii ani, pe de alta parte, Barcelona are multi jucatori valorosi, insa doar cativa ies in fata, majoritatea celorlalti sunt considerati buni, dar nu foarte buni.

Dupa cum am spus, nu sunt fanul nici al lui Ronaldo, nici al lui Messi, ba chiar consider ca amandoi sunt supraevaluati ca sa zic asa. Insa la ora actuala, portughezul mai are de tras pana sa isi ajunga rivalul din urma.

Cat despre Neymar merita balonul de aur  ... este intradevar o afirmatie buna pentru sectiunea bancuri.  laugh

Neymar este un erou local in Brazilia ca sa zic asa, am urmarit destule faze cu el pe net, baiatul are un dribling foarte bun intr-un campionat in care adversarii sunt in general rudimentari pe faza defensiva. Cand o sa joace in Europa, o sa vedem daca este sau nu asa de bun, pana atunci ramane doar o speranta in opinia mea. Nu uita meciul contra Barcei de la asa zis mondial al cluburilor, in care brazilianul nu a miscat nimic.

O mica adaugare : campionatul din Spania anul asta este clar peste cel din Anglia, cu 2 semifinaliste in UCL si 3 semifinaliste in EL ... poate acum cativa ani sa fi stat treaba diferit, dar la ora actuala La Liga este cea mai tare competitie din lume.

« Last Edit: 24 April 2012 - 12:16:35 by Stryker » Logged
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #192 on: 24 April 2012 - 18:02:27 »

Pai eu cred ca atunci cand comparam niste jucatori in activitate cel mai relevant argument este meciul direct.
Cam tot ce ai prezentat tu acolo sunt performante de echipa (chiar si acele titluri individuale se obtin cu echipa in spate) si mai putin personale. Messi a avut norocul ca a facut parte din echipa Barcelonei care a dominat fotbalul mondial ani buni. Acum pare ca acea epoca apune si daca Real trece la timona fii sigur ca Ronaldo va echilibra balanta curand si chiar o va dezechilibra in favoarea lui daca suprematia Realului tine cativa ani.

Oricum aceste comparatii nu vor fi niciodata prea corecte pentru ca nu poti compara doi jucatori care fac parte din echipe de 11 oameni. Daca ar juca unul impotriva celuilalt ca la tenis atunci ar fi altceva.
Iar raspunsul meu a fost unul care sa demoleze "bancul".

Si in incheiere, daca ar fi pe bune acel Balon de aur, ar trebui luat de Neymar. E incredibil ce face acest copil prin campionatul brazilian. Ok, se poate spune ca acolo sunt adversari modesti. Pe acelasi principiu as putea spune si eu ca Messi nu a meritat Balonul de aur cand era Ronaldo la MU, pentru ca in Spania competita este mult mai slaba decat in Anglia.

ce faci mai, te-ai imbatat cu un pahar cu apa ?

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: